שאלה היפוטתית בנושא זיווג ומכירת גורים גזעיים

בהנחה שיש לי כלבה גזעית ויש לה תעודות, אבל היא לא רשומה בהי"ל ולא משתתפת בתערוכות ואני מזווגת אותה עם אלוף מחו"ל (כמובן שהוא עם תעודות). מה יהיה דינם של הגורים? האם יהיה ניתן להוציא להם תעודות ולרשום אותם בהי"ל? תודה לעונים..

תלוי בחוג/מועדון

ישנם מועדונים שתקנון הגידול אינו דורש השתתפות בתערוכה, אלא רק מה"ג... בכדי להוציא לגורים תעודות עליך לקבל עבור הכלבה סגי"ר (מספר גידול ישראלי) רק לאחר מכן תוכל להוציא לגורים תעודות.... מזכיר לי שפגשתי מישהי שהיתה לה המלטה "גזעית", האמא קארין טרייר גזעית, האבא -פינצר גזעי, לטענתה, אני טועה, היות ולשני ההורים יש תעודות הגורים גזעיים וזכאים לתעודת יוחסין.... סבתא ניל"י - עדיין ממחשב אחר

תודה על התשובה המהירה...

ואולי את יודעת איך זה נהוג בחוג הזעירים? לאיזה גזע ירשמו אותם פינצר או קריין טרייר?

הזעירים..

הכלבה חייבת להיות רשומה במועדון ולהישפט לפחות פעם אחת. אני לא בטוחה עם יש הגבלה בציון שהיא צריכה לקבל. גזע הקירן-טרייר לא שייך למועדון לכלבים זעירים. גם הפינצ'ר !!! איזה גזע הכלבה ?

תלוי בחוג/מועדון

ישנם מועדונים שתקנון הגידול אינו דורש השתתפות בתערוכה, אלא רק מה"ג... בכדי להוציא לגורים תעודות עליך לקבל עבור הכלבה סגי"ר (מספר גידול ישראלי) רק לאחר מכן תוכל להוציא לגורים תעודות.... מזכיר לי שפגשתי מישהי שהיתה לה המלטה "גזעית", האמא קארין טרייר גזעית, האבא -פינצר גזעי, לטענתה, אני טועה, היות ולשני ההורים יש תעודות הגורים גזעיים וזכאים לתעודת יוחסין.... סבתא ניל"י - עדיין ממחשב אחר

משעשע

הזעירים..

הכלבה חייבת להיות רשומה במועדון ולהישפט לפחות פעם אחת. אני לא בטוחה עם יש הגבלה בציון שהיא צריכה לקבל. גזע הקירן-טרייר לא שייך למועדון לכלבים זעירים. גם הפינצ'ר !!! איזה גזע הכלבה ?

דידי

זה לא פינצר ולא קריין טרייר ( זה היה תשובה למה שניל"י כתבה) הכלבה שאני מדברת עליה היא לא רשומה בזעירים ולא בהי"ל- נכון להיום! אולי בעתיד כן ירשמו אותה בהי"ל.. האם היא צריכה להישפט או לזכות בציון כזה או אחר?

קודם כל היא צריכה

להיות רשומה בהי"ל.לפני זה אין על מה לדבר. אתה כבעל כלב לא חייב להיות חבר בשום מועדון אבל הכלב חייב להיות רשום בספר הגידול הישראלי. אם הוא/היא צריכה לקבל ציון מינימלי או לא זה תלוי בתקנון הגידול המשלים של אותו מועדון גזע, אשר מחייב גם את מי שלא חבר בו. יש גזעים שצריכים לקבל מינימום טוב מאוד יש כאלה שלא, יש כאלה שצריכים מבחן מה"ג. בכל מקרה, בצורה זו או אחרת, כלב/ה צריכ/ה לפחות פעם אחת להשפט על ידי שופט יהיה זה בתערוכה או במה"ג ולפחות לא להפסל.יש גם תקנוני גידול שדורשים בדיקות בריאות מסויימות לפי גזע.

הזעירים..

דידי, אותה בחורה התווכה איתי

ואמרה לי שאני טועה, שהגורים שלה גזעיים, כי האמא קארין גזעי והאבא פינצ'ר גיזעי, לא הועליו ההסברים שלי... לצערי חלק מהגורים נמסרו למכירה בחנות כי היא מצאה קונים... או שנמסרו לאחת העמותות, אני לא סגורה על זה...

אז לפי הטיאוריה שלה...

רוב הכלבים בארץ הם גזעים. כי לרובם בשלב זה או אחר היו כלבים גזעים באחד הדורות. רועה גרמני מזדווג עם לברדור והגורה שלהם הזדווגה עם הדולמטי והבן שלהם עם...אז לא נשכח ששני ההורים עם תעודות והם גזעיים, אך לאיזה גזע בדיוק שייכים הגורים ? מעניין אותי לדעת, עם הגורים שהיו לה היו "גזעיים ", לאיזה גזע היא שייכה אותם ? פינצ'ר או טרייר ? איזה גזע היא רצתה לרשום בתעודות שלהם ? או שהיא המציא גזע חדש ? ובאמת היא חשבה שלגורים אלה היה סיכוי בתערוכות ? ובאמת חבל על הגורים שהגיעו לחנות... החודש פגשתי אשה מחיפה שמגדלת בישון . והיא סיפרה לי שהוא זיווג בטעות את כלבת הפאג הגזעית של אחותה. הם מייד פנו לוטרינר כדי למנועה הריון. מעניין למה הם לא חשבו שהגורים יהיו גזעיים ? אני אפילו לא יודעת מה לחשוב על הבעלים של הטריירית : או שהיא כל כך תמימה או שהיא ממש ממממממ....

דידי, היא פשוט ממממ.... כמו שכתבת...

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים גזעיים
בחר
בחר