דחוף!!עברתי כרגע חלום טראומתי,כנסו...

השעה כרגע 3:24 בלילה . אני ער בגלל משהו שקרה לי, משהו מפחיד, משהו שהכניס אותי לטראומה רצינית, דבר שלא קרה לי אף פעם.הייתי רוצה לשמוע את דעתכם, אוליי בעזרתכם אוכל לפענח ולהבין את מה שעבר עליי לפניי זמן קצר. הלכתי לישון ב12 בלילה עם בת זוגתי,(אני ובת זוגתי גרים עם אמא שלה באותה הדירה). מה שזכור לי ולפי מה שמספרת בת זוגתי ואמה קמתי באמצע הלילה בבהלה רצינית, מן בהלה כזאת של בכי ביחד עם פחד נוראי, כאילו הדבר הכי נורא קרה, כאילו ראיתי רוח רפאים. מה שקרה זה שפתאום באמצע הלילה הרגשתי יד נוגעת בי, מתוך חלום והזזתי אותה עם היד קמתי מהמיטה ורצתי בצרחות נוראיות של פחד היסטרי (באמת רצתי) ועדיין הרגשתי שהיד נוגעת בי ולא מרפה תוך כדיי ריצה. רצתי לכיוון החדר של אמא של בת זוגתי בצעקות ובבהלה (במציאות) וגם נפצעתי ברגל תוך כדיי ריצה. בת זוגתי רדפה אחריי במציאות היסטרית וצעקה מה קרה??????. היא רצה אליי להרגיע אותי.. להבין...(במציאות) אני חייב לציין שמוזר שרצתי לכיוון החדר של אמא של בת זוגתי. הרגשתי כאילו שם אהיה מוגן. אני חושב שהתעוררתי כשראיתי את אמא של בת זוגתי מביטה עליי בבהלה כי לא הבינה את פשר הדבר . בת זוגתי חיבקה אותי חזק ואני צעקתי ובכיתי מתוך חלום תוך כדיי שהיא מחבקת אותי עד שקלטתי את עצמי והתעוררתי . (היא סיפרה שהיא חיבקה אותי כמה דקות ואני צועק ורועד כאילו נגלה לפניי שד או דבר לא מוגדר כאילו העולם בא לקיצו כאילו... דבר נורא קרה, זה הפחד שהרגשתי , פחד של חוסר אונים. של בהלה רצינית והכל היה כל כך מוחשי. אך חלום.כנראה, או שיש לזה הסבר אחר?! (הריצה והצעקות לחדר של אימה היו במציאות).אני יושב פה עכשיו עם בת זוגתי במחשב ושנינו רועדים ולא מבינים את פשר מה שקרה. מפחדים לחזור לישון, מפחדים מכל רחש, לעולם לא פחדתי ככה , לעולם לא נבהלתי כך . איני יודע מה לעשות???אני בטראומה נוראית. אנא אימרו לנו את דעתכם ואוליי איך מתמודדים? ואיך אפשר ללכת לישון אחריי דבר שכזה? אנא ענו לי בהקדם האפשרי.תודה

הסבר לחלום

שלום לך קראתי את החוויה הטראומטית שעברת בלילה ואני מבין ללבך, לדעתי מה שעבר עליך זה שאולי במהלך השינה אישתך נגעה בך בידך, או שהיתה לך איזה עווית ביד, ומוחך החולם תרגם זאת כאיום על חייך, מכן השתלשלו העיניים כמו שאתה יודע למקום מפחיד ומזעזע, מה שחשוב זה לחזור לשיגרת חיים רגילה, לא להכנס לפחדים מיותרים שמא זה יחזור שוב, כי זה לא חוזר שוב! תישן ברוגע ותמשיך לחיות את חייך כאילו לא קרה דבר, כי באמת לא קרה דבר. באהבה יוסי הניג אשמח לשמוע את תגובתך

עזרה ממשית

אני לא הייתי משאירה את הדבר הזה לחלוף כך סתם. אי- אפשר לומר שלא קרה כלום,עבדה שזה קרה ועוד איך זה קרה!!!גם אי-אפשר לשכוח אותו באופן מיידי.עצם הזיכרון על מה שהיה זו טראומה לזמן מה. אני מתחילה מדברים פשוטים כמו מה אכלת ערב לפני החלום? אבל אולי יש סיבות רפואיות כמו מחלה שרק מתחילה,כלי-דם,חום, או שינוים הורמונליים. צריך כמה ימים לעקוב אחרי סימנים כאלה.אם לא יש לשלול אותם ולעבור לסיבות פסיכולוגיות.אולי עברת טראומה בעבר הלא רחוק{אתה אומר שזה קורה פעם הראשנה},אולי שמעת על דבר מה טראומתי שריגש אותך מאוד.,או על איום כלשהו.בארץ שלנו הסיבות לא חסרות אבל אתה צריך לחפש את הסיבה שלך האישית גבר-גבר לא קופץפתאום בלילה ולא מכניס אתכל הבית לבהלה.עצם התהליך של החיפוש מקטין את העוצמה של הסיוט אם יחזור.אבל בלי פחדבבקשה,עם אומץ ואחראיות ונכונות לא לתת לעצמך עוד הזדמנות לסבול.כל חלום סיוט הוא חלום המלמד משהו ואין בכוונתו להטילאימה.נכוןלפעמים יש סיבות"מוזרות" שילוב של מקור גופני כמו ראומטיזם או ישנת הרבה זמן באותו הצד עם נגיעה חזקה ופתאומית של בת-זוג אבל זה לא מצדיק את העוצמה של הפחד הנוראי על כל פנים על תזניח ותבדוק עד ה פרט האחרוןץכך תפתור את הבעיה.אם תרצה עוד שאילה אני כאן כדי לעזורלך מהלב מגדלנה

הסבר לחלום

שלום לך קראתי את החוויה הטראומטית שעברת בלילה ואני מבין ללבך, לדעתי מה שעבר עליך זה שאולי במהלך השינה אישתך נגעה בך בידך, או שהיתה לך איזה עווית ביד, ומוחך החולם תרגם זאת כאיום על חייך, מכן השתלשלו העיניים כמו שאתה יודע למקום מפחיד ומזעזע, מה שחשוב זה לחזור לשיגרת חיים רגילה, לא להכנס לפחדים מיותרים שמא זה יחזור שוב, כי זה לא חוזר שוב! תישן ברוגע ותמשיך לחיות את חייך כאילו לא קרה דבר, כי באמת לא קרה דבר. באהבה יוסי הניג אשמח לשמוע את תגובתך

תאמין או לא

אז ככה ,בתימנית זה נקרא "ראזם" בערבית "ג'ין"בעברית כןן "שד" תראה תאמין או לא יש רוחות רעות בינינו ואני יודענ שחלקכם לא תקבלו את זה אבל זה קיים כשהאדם נמצא במצב נפשי רעוע ז"א לא חזק ההשלכות הן חזקות מבחינת נפש האדם הביטוי הזה מוכר פסיכולוגים יתנו לך פתרון של מחשבה טועה שלך או משהו דומה לזה אבל זהו הרגע בו שד או רוח רעה יכולה בעצם להטריד אותך זה לא מכוון אליך ואני יודע ומכיר המון אנשים שזה קרה להם אבל חס וחלילה שהם יודו בזה (אתה יודע זה קצת לוקו) הפתרון : תאמין בזה שזה קיים , תןלעצמך קצת רגיעה בערב לך לים או משהו כזה תרגיע את עצמך. אמונה . שמע ישראל לפני שינה ובעזרת ה' הכל יהיה טוב תהיה חזק אחי (אגב זה לא פתרון דתי או משהו אני בכלל לא דתי ) א-מ-ו-נ-ה udi

דחוף!!עברתי כרגע חלום טראומתי,כנסו...

השעה כרגע 3:24 בלילה . אני ער בגלל משהו שקרה לי, משהו מפחיד, משהו שהכניס אותי לטראומה רצינית, דבר שלא קרה לי אף פעם.הייתי רוצה לשמוע את דעתכם, אוליי בעזרתכם אוכל לפענח ולהבין את מה שעבר עליי לפניי זמן קצר. הלכתי לישון ב12 בלילה עם בת זוגתי,(אני ובת זוגתי גרים עם אמא שלה באותה הדירה). מה שזכור לי ולפי מה שמספרת בת זוגתי ואמה קמתי באמצע הלילה בבהלה רצינית, מן בהלה כזאת של בכי ביחד עם פחד נוראי, כאילו הדבר הכי נורא קרה, כאילו ראיתי רוח רפאים. מה שקרה זה שפתאום באמצע הלילה הרגשתי יד נוגעת בי, מתוך חלום והזזתי אותה עם היד קמתי מהמיטה ורצתי בצרחות נוראיות של פחד היסטרי (באמת רצתי) ועדיין הרגשתי שהיד נוגעת בי ולא מרפה תוך כדיי ריצה. רצתי לכיוון החדר של אמא של בת זוגתי בצעקות ובבהלה (במציאות) וגם נפצעתי ברגל תוך כדיי ריצה. בת זוגתי רדפה אחריי במציאות היסטרית וצעקה מה קרה??????. היא רצה אליי להרגיע אותי.. להבין...(במציאות) אני חייב לציין שמוזר שרצתי לכיוון החדר של אמא של בת זוגתי. הרגשתי כאילו שם אהיה מוגן. אני חושב שהתעוררתי כשראיתי את אמא של בת זוגתי מביטה עליי בבהלה כי לא הבינה את פשר הדבר . בת זוגתי חיבקה אותי חזק ואני צעקתי ובכיתי מתוך חלום תוך כדיי שהיא מחבקת אותי עד שקלטתי את עצמי והתעוררתי . (היא סיפרה שהיא חיבקה אותי כמה דקות ואני צועק ורועד כאילו נגלה לפניי שד או דבר לא מוגדר כאילו העולם בא לקיצו כאילו... דבר נורא קרה, זה הפחד שהרגשתי , פחד של חוסר אונים. של בהלה רצינית והכל היה כל כך מוחשי. אך חלום.כנראה, או שיש לזה הסבר אחר?! (הריצה והצעקות לחדר של אימה היו במציאות).אני יושב פה עכשיו עם בת זוגתי במחשב ושנינו רועדים ולא מבינים את פשר מה שקרה. מפחדים לחזור לישון, מפחדים מכל רחש, לעולם לא פחדתי ככה , לעולם לא נבהלתי כך . איני יודע מה לעשות???אני בטראומה נוראית. אנא אימרו לנו את דעתכם ואוליי איך מתמודדים? ואיך אפשר ללכת לישון אחריי דבר שכזה? אנא ענו לי בהקדם האפשרי.תודה

תקשיב, אולי זה יעזור

היי, קראתי את החלום שלך, ואני חושב שיש לי פתרון הגיוני. יש מונח מדעי שאומר שיש דברים שהעין רואה אבל לא קולטת, דברים מהסוג הזה נכנסים לתת מודע ובד"כ המוח משתמש בהם בזמן חלום. יכול מאוד להיות שבתקופה האחרונה יצא לך להיתקל באי אילו מקרים שלא הסבת את מלוא תשומת הלב שלך אליהם, ורוב האינפורמציה נקלטה אבל לא ממושה על ידיך, כלומר לא הסבת את תשומת הלב לפרטים הקטנים. מקרים כאלו (לדוגמא: סרטים, שיחות עם חברים, מאמרים בעיתון, סתם שגרה יומיומית...) יכולים להשפיע על המהלך התקין של חלומך. לדעתי, ולמיטב הבנתי בנושא, עברת תקופה, שתווך הזמנים בה לא ידוע, שבה ספגו הנפש והגוף שלך כמות גדולה של אינפורמציה וחדשות, שאתה לא רגיל אליה, יכול להיות שזה קשור לרגשות, למתח נפשי או בדיעבד למצוקה בגלל נושא מסויים, ולכן בשילוב עם רגשות אלו חלמת חלום שגרם לך לפניקה. את משמעות החלום אפשר לפרש בכמה צורות, לדעתי היד מסמלת אובדן שגם אם לא נראה לך מסתבר שקשה לך להתמודד איתו ולכן הוא לא עוזב אותך. רצוי שתעשה "חשבון נפש" ותמצא מה מעיק לך על הלב. בכל מקרא, אני מקווה שמעתה והלאה חלומתך ייטיבו להנעים את שנתך בקתווה שתמצא ותתמודד עם מה שמציק לך. אין סיבה לדאגה, אבל אף פעם לא בריא להשאיר עניינים פתוחים... בתקווה להרבה אושר ועושר ובהצלחה, על החתום תום.

הסבר לחלום

תודה לכולם. כנסו...

אני מנסה להמשיך את חיי כרגיל.. היום הלכתי לעבודה אך אם כל ההשתדלות הדבר לא יוצא לי מהראש.אני באמת מנסה להדחיק ולשכנע את עצמי שזה סתם ורק חלום אך האמת היא שמאז המיקרה ההרגשה בחדר לא כמו תמיד אני מרגיש שאותו חדר בו הייתי בזמן השינה מוזר, ההרגשה בו שלילית אני מרגיש פחד כשאני בו. אני ממש לא מבין גם למה כשזה קרה רצתי דווקא לחדר של אימה של בת זוגתי. למישהו יש רעיון?למה נמשכתי דווקא לשם? אני לא מבין . יש הרבה חדרים בבית מה משך אותי לשם???היום כשחזרתי מהעבודה הצלחתי לישון קצת ולא חזר לי המיקרה אני מקווה שזה ימשיך ככה... האמת שהכל כל כך מבולבל לי , זה היה כל כך מציאותי , האמת? עברתי תקופה מאוד לא קלה בזמן האחרון.. יכול להיות שזה עירבוב של הכל. חברתי מאוד מפוחדת היא לקחה את הענין מאוד מאוד קשה ורצה להתיעץ עם כל מיניי אנשים, אחד אמר שאוליי נרדמה לי היד וזה גרם לחלום , אחד אמר שזו רוח רעה שרוצה לקחת אותי והסביר שמסביבנו בכל מקום נמצאות רוחות שחיות כאילו איתנו אך אנו לא רואים אותם, לעולם לא האמנתי בדברים האלה כולי מבולבל אך אני קורא תהילים לפניי השינה, להזיק זה לא יזיק.תודה לכולכם על ההסברים והעצות ובכלל....המון תודה. ושניזכה כולנו רק לחלומות נעימים ויפים. ירון
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פתרון חלומות
בחר
בחר