סיוט לאחר הרבה שנים של חלומות יפים

שמי משה שטייניץ בחלומי ראיתי מהעינים שלי מקום המוני ואני הייתי בכניסה לשרותים עם הגב לתאים כשלפתע שמעתי צעקה שהסתובבתי הספקתי לראות בן אדם שיצא מתא שירותים נופל לתוך בור ברצפה שמלא במי שופכין ונעלם בתוך הבור מתחת למים כמה אנשים זרים הכניסו את הידים לתוך המים בניסיון לאתר ולמשות את הבן אדם ואני רצתי לכיוון האנשים שמחוץ לשרותים וצעקתי "יש כאן מישהו שיכול לעזור?" ובגלל שאנשים שמעו את הצעקה של הבן אדם שנפל ואז שמעו אותי הם חשבו שהיה פיגוע אז אנשים זרים נכנסו לפאניקה ואשה מבוגרת התחלה לצרוח והמון התחילו לרוץ לכל עבר אז צעקתי שוב "יש כאן מישהו שיכול לעזור?" וכשלא ענו לי צעקתי"יש כאן רופא?" אז הופיע ממולי בן אדם זר מקריח בסביבות גיל ה40 ואמר"אני יכול לעזור" ובלי שאני אסביר הוא הבין מה קרה ופנה לנסות לפתוח איזה ברז גדול ברצפה ליד הבור ואני באתי לעזרתו, חלק מהמים בבור ירדו ואז התגלה שאחרי בערך 20 סנטימטר מים בבור היה רצפה עם ברז(שנראה בדיוק כמו הברז שעזר להוציא את המים) אבל התחושה שלי היתה שהאדם היה מתחת לרצפה עם הברז ולכן ניסיתי לפתוח את הברז. זה סוף החלום שהטריד אותי ימים רבים אבקש מיוסי דותן בכל לשון של בקשה פתרון לחלום, בתודה מראש,משה

כי מן המים משתיהו.......

שלום משה למרות שאינני יוסי אציע לך פירוש. החלום מתרחש בציבור [במודע], במקום הקרוי שירותים. שירותים הוא המקום בו "מוכרים לנו" שאנחנו יכולים להוציא את כל ההפרשות שלנו, "והעולם ישאר נקי". אין זה כך, אנחנו לא רואים לאן כל ההפרשות הולכות, אבל הן מצטברות...... בחלום השירותים הם המקום הזה המוכר את אשליית ה"אני נשאר נקי" והמקום הוא ציבורי, כדי שלא תיקח את החלום אישי, מדובר בהרגל לא אישי, אלא הרגל תרבותי , מדובר בחלום לימודי. החלום מנסה ללמד אותך משהו על התרבות שלנו. בוא נראה מה. אתה בכניסה לשירותים עם הגב לתאים. כלומר מה שיתרחש עוד רגע, לא מונח לפניך במרכז שדה המודעות שלך, אלא מאחוריך. במקום נסתר, מקום שאתה לא רואה. מקום שאתה לא מודע אליו. וזה מתחיל בשמיעת צעקה [מודעות לסבל של מישהו אחר] וזה גורם לך להסתובב. אין אתה איש אטום, מאלה שאומרים זה לא שלי..... וממשיכים הלאה להיות יותר ויותר אטומים.... אתה מסתובב וקולט, בן אדם "שנשאר נקי כאילו אחרי התהליך של ביקור בשירותים", מועד ונופל לתוך בור שופכין. ונעלם במעמקי המים. החלום לוקח את מודעותך עמוק לתוך בור השופכין [מה קורה למה שיצא מאיתנו] ומוליך אותך למקום בו מצטבר המלוכלך הקולקטיבי [המודחק הקולקטיבי] בור השופכין. והחלום מלמד אותך, להדחקה הזו יש מחיר, אדם יכול לאבד חייו בדרך זו, זה מתחיל כתאונה, תשומת הלב שלך כבר שם.... בשלב ראשון ניסו כמה אנשים להכניס ידיים לתוך המי שופכין [ללכלך את הידים מחדש] ובכך להציל את האיש, אבל לשווא. מלמד אותנו החלום, אי אפשר להציל איש זה בפעולה פשוטה, דרושה לשם כך הבנה אחרת, צריך לחפש משהו אחר. והביטוי הראשון [התרבותי] למודחק הקולקטיבי שאתה נתקל בו הוא הפחד מפיגועים. אתה צועק "מישהו יכול לעזור". ומיד אתה רואה "הצפה של מי שופכין אישית" בכל מי שאתה מביט בו, אישה צורחת בפאניקה, אנשים רצים לכל עבר.... והחלום מלמד אותך : מי שפועל מתוך פחד, לא יכול לעזור. לפחות לא כל עוד הוא פועל מהפחד. וזה ברור לך ממש כמו שברור לך שאי אפשר לעזור מבחוץ [האנשים הכורעים ליד ביב השופכין עם ידיים מושטות כלפי מטה]. צריך משהו אחר. ואז אתה יותר ספציפי: "יש כאן רופא?" והחלום בכוונה מתעלם מהשאלה. יכולת הממסד "של מי שאמור לעזור" היא לפחות מוטלת בספק, שכן מי שמופיע מולך אינו רופא [אינו מזדהה כרופא] אלא אומר בפשטות "אני יכול לעזור". כלומר שים לב השאל האם יש כאן רופא, היא ההכרה ש"נחוצה פה עזרה ברמה מקצועית" וזה כבר לא המישהו הכללי שיכול לעזור [שאלה שיוצאת גם מהמצוקה האישית שלך ומהפחד שלך, וכאמור מי שפועל מפחד לא יכול לעזור ולא יכול למצוא עזרה] והתשובה של אותו איש מקריח היא "זה שאני יכול לעזור לא עושה אותי פחות מקצועי מרופא, אבל אולי בגלל שאני לא רופא אני יכול לעזור". החלום מלמד אותך שהאיכות של העוזר תלויה בתוצאת העזרה ולא בשום דבר אחר. והעוזר שלך בגיל ה40 ומקריח. למה מקריח? באיזה גיל אתה? האם מקריח זה אחד הפחדים שלך? או שדמותו מקרינה סמכותיות [מהקרחת] או אולי הוא "לא טיפוס הוליבודי" [זה עם הבלורית] בכל מקרה הקרחות שלו עושה לך "קשה לבחור אותו כעוזר" ואתה חייב להתגבר על המכשול הזה, כדי לקבל ממנו עזרה. ואתה מצליח. כי בנוסף לכך יש בו שקט פשוט, ריח של אמת עולה ממנו, בניגוד לצחנה התרבותית המודחקת של ביב השופכין. ולא היית צריך להסביר דבר.... מי שיכול לעזור מודע לצורת ההדחקה התרבותית הקרויה שירותים. ואז החלום מגיע עם השיעור הבא : זה שהוא עוזר לך, איןם זה אומר שאתה "פטור מעבודה". אתה יכול לתרום לו אנרגיה [כח פיזי וכסף] ובעזרתו לפתוח את הברז. וזה קצת מוזר, העניין עם הברז. למרות שאף אחד משניכם לא תמה על כך... למה יש ברז במקום, שהיה צריך להיות זרימה החוצה, ברז שמים רק כדי למנוע זרימה פנימה [למקום הקרוי שירותים]. והתשובה היא זהו הברז המוביל לעיכול, זה הברז המוביל להפסקת ההצטברות בביב השופכין. זהו ברז הפותח את המודעות ומוריד את מפלס ההדחקה/חרדה [גם הציבורי וגם האישי] ומספיק שאתה פותח אותו בעזרתו של העוזר שלך, המפלס יורד. אבל הדרך ארוכה. המפלס אכן יורד, רק כדי לגלות עוד ברז, הפעם הפעולה היא שלך [אתה נכנס לבור] אתה מתחיל מסע לגילוי של מה שמתחתיך [התת מודע] ומידי פעם תיתקל בברז נוסף שעליך ורק עליך לפתוח, בכל שלב ושלב משתנה תפקיד העוזר שלך. בהתחלה הוא עושה איתך, בהמשך הוא רק עוזר לך לעשות ובשלב השלישי, הוא מנחה אותך בעשיית המסע לשינוי/גילוי הזה.... חבל שהחלום מטריד אותך ימים רבים היית יכול להביא אותו קודם, אבל זה המצב של ההדחקה באמצעות השירותים, ראשית מחכים שישכח ואם זה מציק הלאה [ורק מה שמציק הלאה] מנסים לברר ולפרש ולפתור. הגישה ההפוכה היא זו המוצעת בחלום, פתיחת ברזי העיכול והמודעות [ברז ברז] וירידה חקרנית יזומה לתוך הבור כדי להציל את מי שנפל לתוכו.... ומי נפל פנימה? רוצה רמז? ויקרא שמו משה ["כי מן המים משתיהו"] ------------------------------------------------------------------------------------ תגובה זה מוגשת כפרסומת לאיכות שירותי הניתנים לעיון בקובץ המצורף...... ניתן גם לעבור טיפולים משקמים....... ראו קובץ רום
h-20562.doc
קובץ
(24.5 KiB) עדיין לא הורד
h-20563.doc
קובץ
(49 KiB) עדיין לא הורד

וואו! בראבו לפירוש

שלום לך רום, אני חדשה בפורום זה, אם כי די ותיקה בנושא חלומות ופתרונם, ואני רואה חובה נעימה לעצמי - להחמיא לך על הפירוש היפהפה של חלומו של משה (כמו פירושים אחרים שנתת כאן בעבר). הפירושים שלך לוקחים את החולם למקום עמוק מאוד ומלמדים הרבה לא רק את החולם - אלא גם את הקוראים האחרים. אשמח להמשיך ולהשכיל בעזרתך האדיבה.... תודה!

תודה רבה רום עזרת לי המון

ב בוקר טוב אליהו - התעוררת אחרי 3 שנים ?

בקרוב אצלך

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: talosh420
עבור לפורום:
פתרון חלומות
בחר
בחר