חלום על טלסקופים

גיל 46, מין זכר, מצב משפחתי רווק, עיסוק, אין, מה שעבר לפני כן זה רצון החוצה לצאת עם הטלסקופים, ועשינו חשבונות איזה טלסקופ הכי כדאי להביא לחצר בתנאים האלה והאלה, בהתאם למה הכי משתלם מהבחינה של איכות וניידות. הדמות, זה או האדם שמכר לי את אותו טלסקופ ספציפי, או משיהו אחר מהמצפה כוכבים, אינני זוכר בוודאות את אותו אחד שהצעתי לו את הטלסקופ. אז אני אתאר את 2 הדמויות ליתר ביטחון. מוכר בחנות למכניקה עדינה מכר ציוד למחנאות לנוף ולאסטרונומיה, כשהיה לו ידע כללי בעניין אופטיקה לרבות ידע כללי באסטרונומיה. והוא מכר לי את הטלסקופ. הדמות השניה זה זה אחד מחובבי האסטרונומיה במצפה הכוכבים שלעיתים נותן הרצאות. החלום הוא שהייתי עם כל ארבעת הטלסקופים שלי ליד אחד האנשים שממנו קנינו את אחד מהם. ואותו טלסקופ שאותו קנינו מאותו אחד הוא טלסקופ שנקנה לפני קרוב ל15 שנים. ואז טלסקופים מהסוג ההוא בדרך כלל האופטיקה היא לא טובה. היום עושים אותם באופן יותר טוב מאשר פעם שטלסקופים אז באיכות טובה היו נדירים, היום הם שכיחים. אז יש לי כזה טלסקופ בבית ואיכות האופטיקה שלו היא לא טובה במיוחד. אז בחלום ראיתי בין כל מיני אנשים שקשורים לאסטרונומיה גם את ההוא או מישהו אחר, לא זוכר מי בדיוק. ועשיתי איתו דיל שאני אתן לו את הטלסקופ מבלי לבקש תמורה, כי במציאות באו עיניות טובות ויקרות עם הטלסקופ הזה, אף על פי שהוא לא מאוד איכותי. ובחלום אני אפילו שמחתי לתת לו אותו כאילו אני עושה איתו דיל, ואז הוא אמר לי, לא זוכר באיזה מילים, שהוא כרגע לא מעוניין לקבל ממני את הטלסקופ. ואני בהתלהבות אמרתי לכל הנוכחים, שלא זוכר באיזה מילים, אבל משהו כמו שכאילו הדיל הזה שווה, וכאילו התאכזבתי שהוא לא לקקח אותו. אחר כך בדיעבד אני התפלאתי למה רציתי לתת אותו ללא תמורה כאילו מדובר בדיל, וכמובן את העיניות שלו רציתי להשאיר מלכתחילה אצלי, ולתת רק אותו. ואז אמרתי לעצמי וואוו איך יכולתי ככה לחשוב רק לתת טלסקופ אמנם לא מאוד איכותי, אך לתת אותו ללא תמורה כדיל. איך יכולתי לחשוב ככה, ומזל שהוא לא רצה לקחת אותו. כלומר בחלום התפקחתי ממחשבה שהיא מוטעית ביסוד ומלכתחילה לא אמורה לבוא, איך היא באה, וטוב שאני התפקחתי בחלום. ואחרי שהתעוררתי, אז אמרתי לעצמי שברור שבמציאות המחשבה הזאת לא אמורה בכלל לחשוב, ואין מצב שהייתי רק חושב על זה, בטח ובטח שגם לא שוקל את זה, וקל וחומר שגם לא עושה את זה. איזה פירוש יש לכזאת מחשבה בחלום.?

טלסקופ

מאפשר לראות לרחוק. כשקראתי את החלום שלך חשבתי על המשפט סוף מעשה במחשבה תחילה כלומר כשאדם רוצה לעשות מעשה בעקבות מחשבה או רעיון שצץ בראשו כדאי שיסתכל קדימה וינסה לראות מה התוצאה הצפויה וכך יבחר אם זאת מחשבה נכונה או לא. או לחילופין כשאדם רוצה לעשות משהו כדאי שיבדוק איזו מחשבה עומדת מאחורי המעשה והאם התוצאה עשויה להיות טובה.

נכון גם במציאות אומרים לי את זה

שכשאני עושה משהו אז שאראה קודם את התוצאה שתהיה, ורק אז אחליט אם כדאי יהיה לי לעשות. לפני מעל ל16 שנים קשבאנו לקנות את המחשב, אז אמרתי קודם נקנה אותו, ורק אחר כך נחשוב על מקום, ואחותי אמרה לי שזאת לא דרך מחשבה נכונה, אך בכל זאת כך היה, קודם קנינו, ואז באופן ספונטני מצאנו לו מקום.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פתרון חלומות
בחר
בחר