ניצול לרעה של תו נכה.

קיימת תופעה שכזו - אי אפשר להכחיש. א. נכה נייד כמוני וכמוך עומד "איפוא שבא לו", כי הוא יודע שלא רושמים דוחות. ב. רכב הנהוג ע"י קרוב משפחה, והנכה בכלל אינו ברכב, עושה כמו ב א. למה ? ככה. ג. תו נכה "מושאל" לרכב אחר. ד. אדם שאינו נכה, נוהג ברכב עם תו ותופס מקום חניה המוקדש לנכה. בזמנו קראתי באחד הפורומים המלצה של אחד מארגוני הנכים היכן מותר להשתמש בזכויות התו והיכן לא. כמובן שאותו ארגון יוצא בשצף קצף כנגד אלה שאינם נכים, ויודעים מקרוב את הקשיים בעניין חניית נכים, ותופשים מקום חניה של נכה. האם מישהו מכיר את אותן המלצות ? מה הפרקטיקה הנוהגת שלכם בעניין ? ילמדוני רבותינו.

תגובה לרכב נכה

אם תשים לב תראה כי בתו הנכה יש מס' רכב של הנכה והיה שמס' לא מתאים אין כל בעיה לרשום דו"ח חניה במקום של נכה ו/או במקום אסור.

,צו נכה

אין לי שום בעיה לרום דוח לנכה שמפריע בצורה חמורה.תו נכה נועד לאפשר חניה במקום של נכה ולא לחנות בכל מקום שנראה לו

תגובה לרכב נכה

אם תשים לב תראה כי בתו הנכה יש מס' רכב של הנכה והיה שמס' לא מתאים אין כל בעיה לרשום דו"ח חניה במקום של נכה ו/או במקום אסור.

לא תמיד אנחנו יודעים הכל.

בוקר טוב לכולם. אם מספר הרכב אינו תואם את מספר התו - לרשום. אבל לפעמים הדברים הם אחרת ממה שהם נראים. למשל: אדם נוהג עבור הנכה. הוא מחנה עבורו את הרכב במקום השמור לנכה. לפעמים יש הגבלה ברשיון הרכב ומצויין מי רשאי לנהוג ברכב. אם אין הגבלה - לדעתי, אין לרשום, אלא אם תוכיח שהנסיעה >>והחנייה<< לא היו לצורך הנכה. לדעתי - Mission imposible אם יש הגבלה והנהג אינו תואם אותה, הכי טוב לרשום על נסיעה בניגוד לתנאי רשיון הרכב (אם זכרוני לא בוגד בי - 500 ש"ח). על חנייה במקום של נכה, שוב זה בעייתי מהסיבות שציינתי לעיל. אבל לפעמים הנהג מפליל את עצמו. פשוט תשאלו למה הוא נוהג ברכב ולמה חונה דוקא כאן. אם , למשל, יענה לכם שהוא בא לבית מרקחת לקנות תרופות לנכה, אין סיבה שיעמוד דוקא שם. לדעתי, במצב כזה - לרשום. כל תשובה שתבהיר לכם שהנהיגה והחניה אינה לשרות הנכה - תרשמו ואל תשכחו לציין הכל ב'נסיבות'. יום טוב לכם. דיויד

תוכל למצוא את כל ההמלצות כאן : הוצאת תו נכה ,היכן מותר להחנות ואיפה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר