הפקרות בטיולים

החלה עונת הטיולים ומתנדבי יחידות החילוץ החלו "לעבוד" שעות נוספות , הנה דוגמא להתנהגות מסוכנת וחסרת אחריות שרק בנס לא הסתיימה באסון, קצת אחריות הייתה יכולה למנוע את החילוץ

היכן הדוגמה?

שאלה לאנשי התנועה.....

שתי שאלות לי לאנשים התנועה: 1.באוטובוס נוסעים, האם מותר להושיב שלושה ילדים בספסל? 2.האם במיול / תומקאר מותר להסיע שלושה נערים /אנשים מבוגרים???

הפקרות בטיולים

החלה עונת הטיולים ומתנדבי יחידות החילוץ החלו "לעבוד" שעות נוספות , הנה דוגמא להתנהגות מסוכנת וחסרת אחריות שרק בנס לא הסתיימה באסון, קצת אחריות הייתה יכולה למנוע את החילוץ

ברח לי הקישור

הנה הקישור

שאלה לאנשי התנועה.....

שתי שאלות לי לאנשים התנועה: 1.באוטובוס נוסעים, האם מותר להושיב שלושה ילדים בספסל? 2.האם במיול / תומקאר מותר להסיע שלושה נערים /אנשים מבוגרים???

אוטובוס ומיול.

שבת שלום. באוטובוס שיש בו 20 מקומות או יותר, מותר בכל מושב המיועד לשני נוסעים להושיב 3 ילדים עד גיל 14 ובלבד שלא יהיו יותר מ-70 נוסעים ברכב. כלומר באוטובוס עם 20 מקומות יהיו סה"כ מקסימום 30 ילדים. אם יש שם גם מבוגרים מספר הנוסעים הכללי יהיה קטן יותר. מיול הוא טרקטורון. כך הוא מוגדר ברשיון הרכב. על פי תקנה 1 לת"ת, טרקטורון הוא סוג של טרקטור (למרות שלצורך נהיגתו אין חובת ר"נ לטרקטור אלא גם לרכב פרטי (כלומר גם דרגה 01 וגם דרגה 02). אמנם מימי לא ראיתי רשיון רכב של טרקטורון, אבל אני מניח שמס' הנוסעים המותר יהיה רשום ברשיון הרכב. לדעתי הוא הדין בטום-קאר שגם זה סוג של טרקטורון. כל טוב. דיויד

לא ככל שידוע לי.

שלום מר דיויד. ראשית אודה על האמת, לא ראיתי רשיון רכב של מיול, אבל אני מטיל ספק רב אם הוא מוגדר כטרקטורון. אתה יודע כמוני כי לטרקרטורון אסור לנוע בכביש שלא לשם חצייתו (כאשר הדרך לא מוגדרת כדרך חקלאית). ואולם מיולים למיניהם מתרוצצים בכבישים ברחבי הארץ, ועדיין לא ראיתי ניידת משטרה אחת שעצרה רכב כזה. אתה יכול ליישב את הסתירה הזאת ? יום טוב.

אני יכול לנסות.

שבת שלום מר וולונטיר וכולם. ראשית, אני חודר ומדגיש, לא ראיתי רשיון רכב של מיול או של טום-קאר. אז מהיכן אני מסיק שאלה טרקטורונים? משני מקורות. האחד - רשאים לנהוג עליהם ילדים מגיל 16. במקביל - גם רשיון 02 מתאים ואין חובת רשיון נהיגה לטרקטור. השני: כתבה שפורסמה מזמן באחד ממוספי סוף השבוע של "ידיעות אחרונות" אם אני זוכר נכון. הכתבה היתה על הורים שפוחדים שילדיהם יסתובבו עם טוסטוסים 50 סמ"ק ומעדיפים 4 גלגלים. הם רק לא לקחו בחשבון שהילדים לומדים על טרקטור (שגם ר"נ זה מתאים לנהיגת טרקטורון) ומי שמוציא רשיון לטרקטור יוצא לכביש בלי דקה אחת של לימוד בכביש והשתלבות בתנועה. ניתן לישב את הסתירה בשתי דרכים (ואני לא חותם איזו היא הנכונה). האחת - היתר ברשיון הרכב. השניה - ככל שידוע לי לטרקטורון שטח אין לוחית רישוי. לטרקטורון שרשאי לנוע על כביש יש לוחית רישוי. אבל אני לא בטוח בזה. מעבר לכך באמת אינני מומחה. אם יצא לי לראות רשיון רכב של דבר כזה - אשמח לדווח כאן. שבת שלום ומבורך. דיויד

אגב, בשבוע הבא אני מתכנן להיות במשרד התחבורה ואנסה לבדוק לגבי מיול וטום-קאר.

תשובה חד משמעית...

כבעל מיול לשעבר - ברישיון הרכב - טרקטור. שעורי נהיגה במגרש על טרקטור חקלאי - בלי שנייה בכביש , טסט - בדיחה - היכן שלמדתי - כבר 7 שנים לא נכשל תלמיד בטסט ראשון. טומקאר כנ"ל.

אני יכול לנסות.

שבת שלום מר וולונטיר וכולם. ראשית, אני חודר ומדגיש, לא ראיתי רשיון רכב של מיול או של טום-קאר. אז מהיכן אני מסיק שאלה טרקטורונים? משני מקורות. האחד - רשאים לנהוג עליהם ילדים מגיל 16. במקביל - גם רשיון 02 מתאים ואין חובת רשיון נהיגה לטרקטור. השני: כתבה שפורסמה מזמן באחד ממוספי סוף השבוע של "ידיעות אחרונות" אם אני זוכר נכון. הכתבה היתה על הורים שפוחדים שילדיהם יסתובבו עם טוסטוסים 50 סמ"ק ומעדיפים 4 גלגלים. הם רק לא לקחו בחשבון שהילדים לומדים על טרקטור (שגם ר"נ זה מתאים לנהיגת טרקטורון) ומי שמוציא רשיון לטרקטור יוצא לכביש בלי דקה אחת של לימוד בכביש והשתלבות בתנועה. ניתן לישב את הסתירה בשתי דרכים (ואני לא חותם איזו היא הנכונה). האחת - היתר ברשיון הרכב. השניה - ככל שידוע לי לטרקטורון שטח אין לוחית רישוי. לטרקטורון שרשאי לנוע על כביש יש לוחית רישוי. אבל אני לא בטוח בזה. מעבר לכך באמת אינני מומחה. אם יצא לי לראות רשיון רכב של דבר כזה - אשמח לדווח כאן. שבת שלום ומבורך. דיויד

מיול

אכן מיול הינו סוג של טרקטורון חייב בתא נה ג סגור כלאמר מסגרת אשר תשמור על הנוסעים בו לגבי הרשיון רכב בד",כ ניתן להסיע שני נוסעים לייד הנהג ראיתי במו עיני רשיונות רבים כאלו. לידיעתכם

תשובה חד משמעית...

כבעל מיול לשעבר - ברישיון הרכב - טרקטור. שעורי נהיגה במגרש על טרקטור חקלאי - בלי שנייה בכביש , טסט - בדיחה - היכן שלמדתי - כבר 7 שנים לא נכשל תלמיד בטסט ראשון. טומקאר כנ"ל.

אם זה טרקטור - אסור לנהיגה ע"י בעל ר"נ לפרטי (02). צריך גם 01 (ט). אם זה טרקטורון - מותר גם 01 וגם 02 אבל אז יותר רלוונטית שאלתו של מר וולונטיר על הדין לגבי נסיעתם בכביש. אשתדל לבדוק.

אוטובוס ומיול.

שבת שלום. באוטובוס שיש בו 20 מקומות או יותר, מותר בכל מושב המיועד לשני נוסעים להושיב 3 ילדים עד גיל 14 ובלבד שלא יהיו יותר מ-70 נוסעים ברכב. כלומר באוטובוס עם 20 מקומות יהיו סה"כ מקסימום 30 ילדים. אם יש שם גם מבוגרים מספר הנוסעים הכללי יהיה קטן יותר. מיול הוא טרקטורון. כך הוא מוגדר ברשיון הרכב. על פי תקנה 1 לת"ת, טרקטורון הוא סוג של טרקטור (למרות שלצורך נהיגתו אין חובת ר"נ לטרקטור אלא גם לרכב פרטי (כלומר גם דרגה 01 וגם דרגה 02). אמנם מימי לא ראיתי רשיון רכב של טרקטורון, אבל אני מניח שמס' הנוסעים המותר יהיה רשום ברשיון הרכב. לדעתי הוא הדין בטום-קאר שגם זה סוג של טרקטורון. כל טוב. דיויד

הבדל גדול בין מיול לטרקטורון

מיול הוא לא טרקטורטרון. מיול מוגדר עפ"י רישיון הרכב שלו כטרקטור. ברוב המיולים מותר להסיע עפ"י רישיון הרכב נוסע אחד ליד הנהג. יש מיולים ( הירוקים ) שברישיון הרכב שלהם רשום נוסעים מורשים ליד הנהג 2. רישיון נהיגה למיול הוא רישיון נהיגה לטרקטור ולא רישיון 02 לרכב פרטי. גם בטרקטורונים יש מספר סוגים. ישנם טרקטורונים ישנים שברישיון הרכב שלהם רשום סוג הרכב טרקטור. ברכב זה יכול לנהוג רק מי שיש לו רישיון נהיגה לטרקטור והוא לא מחוייב בקסדה או קשת התהפכות כמו כן הוא יכול לנוע על הכביש. בטרקטורונים החדשים מופיע ברישיון הרכב סוג טרקטורון. בכלי זה יכול לנהוג מי שיש לו רישיון 02 לרכב צריך לרכב עם קסדה וקשת התהפכות אסור להרכיב בו ואסור לו לנוע על הכביש.

שאלה לאנשי התנועה.....

מיול

ערב טוב לכולם מיול כמו טומקאר וריינג'ר הינם טרקטורים ומצריכים רשיון נהיגה טרקטור לכן תראו את כל בני ה-16 נוהגים בהם - ניתן להוציא רשיון נהיגה על טרקטור כבר מגיל 16 להבדיל מרשיון נהיגה 02, אנא שימו לב כי ברשיון הרכב רשום שכלים אלו הם טרקטורים לכן הם מורשי נסיעה בכביש להבדיל מטרקטרונים שהם מורשי נסיעה בשדות בלבד - נסיעה בכביש רק לשם חצייתו מצד אחד של השדה לצדו השני,
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר