ליווי טיולים

רציתי לשאול האם מתנדב משא"ז יכול ללות טיולי בשכר ולקבל לשם כך נשק מהמשא"ז? מי שיודע, נא להפנות אותי לסעיף בחוק המאשר או אוסר על כך. תודה

על המשמר האזרחי כחלק ממשטרת ישראל חל איסור לקבלת טובות הנאה , תרומות לדוגמא מתקבלות דרך...

העיריה בעיר ומשם מקוטרגות כמתנה ונשלחות לבסיס המשמר האזרחי בתהליך חוקי וזה מסביר לך לגבי עיניין קבלת שכר באופן כללי יש מקרים בהם גופים פרטיים מבקשים לשכור שוטרים למטרות פרטיות כגון אבטחה במגרשי כדורגל,הכוונת תנועה בעבודות בכביש וכו' בקשות אלו נבחנות ומאושרות ע"י גופים משטרתיים והתשלום בהתאם. מתנדבי המשמר האזרחי היוצאים לאבטח טיולים אינם מקבלים שכר ובמידה וקבלת עברת על חוקי האתיקה ועל החוק בכלל והעבירה היא פלילית (טובת הנאה). לכן לא תקבל נשק מהמשמר האזרחי לאבטח טיול אם הנך מקבל תשלום בתמורה. הנוהל לא מולי אך בשמחה אבדוק למענך מה שגם תוכל לשאול את מפקד הבסיס ולבקש שיראה לך את הנוהל הכתוב. שתהיה שבת שלום.

מתנדב משא"ז יכול ללוות טיול (מאושר) עם נשק משא"ז - עפ"י הנוהל ועפ"י המלצות המפקדים

ולכן אינו יכול לקבל שכר עבור ליווי הטיול, אם יקבל שכר עבור הליווי הרי שהוא אינו מתנדב ומי שאינו מתנדב, לפעילות, אינו יכול לקבל נשק משא"ז. האם צריך חוק מיוחד עבור הנושא הזה? לדעתי זה די ברור ואף מוסדר בנוהלי האק"מ. טיול מאושר = טיול שקיבל את אישור הגורמים המתאימים והנחיות, כמה ואיזה סוג, כלי נשק המלווים צריכים לשאת.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר