נסיעה עם קוז'אק

האם למתנדב ביחידת חילוץ מותר לסוע עם קוז'אק בזמן נסיעה לחילוץ? מה קורה אם בזמן נסיעה לחילוץ צולמתי על ידי מצלמת מהירות?

תשובה

לגבי נסיעה ברכב פרטי עם אור כחול מהבהב?? הרכב צריך להיות רשום היומן ההפעלה של התחנה הנוגעת ועליך לדווח לתחנה מיש עם ביצוע עברת תנועה במהלך בימוע תפקידך, אחרת יצצו שאלות למה מי ואיך, ודרך אגב זה גם לא תמיד עוזר...

ידידי היקר תשובה לשאלתך...

תבדוק בבקשה עם מפקד היחידה שלך (שהוא שוטר) אם אתה היית בתפקיד והאם היה לך אישור לשים אור כחול על גג מכוניתך שהפך את רכבך הפרטי לרכב ביטחון. במידה והתובה חיובית חצי דרך עברנו... לגבי מצלמת המהירות אתה צריך לברר האם האירוע הצדיק מכל הבחינות נסיעה במהירות גבוהה ויתרה מזאת האם יש שוטר/קצין במשטרה שהצדיק אותך באותו זמן והורה לך להגיע במהירות מעל המותר כי הריי במשטרה כמו בצבא בידיוק יש מה שנקרא: כיסוי תחת ולך יש???? גמר חתימה טובה

נסיעה עם קוז'אק

נסיעה אם קוז'אק מותרת רק עם יש ברשותך אישור מהמישטרה להפעיל על רכב פרטי קוז'אק. בכל מיקרה הפעלת קוז'אק לא הופכת את רכבך לרכב ביטחון ולכן אין לך אישור לעבור על חוקי התנועה(רכב ביטחון מאשרת רק רשות הרישוי) לצורך העיניין כתוב מיכתב אל לישכת התנועה עם צילום של הדו"ח הסבר את נימוקיך לביצוע העבירה ובקש להמיר ל אזהרה בהצלחה רן

ידידי היקר תשובה לשאלתך...

תבדוק בבקשה עם מפקד היחידה שלך (שהוא שוטר) אם אתה היית בתפקיד והאם היה לך אישור לשים אור כחול על גג מכוניתך שהפך את רכבך הפרטי לרכב ביטחון. במידה והתובה חיובית חצי דרך עברנו... לגבי מצלמת המהירות אתה צריך לברר האם האירוע הצדיק מכל הבחינות נסיעה במהירות גבוהה ויתרה מזאת האם יש שוטר/קצין במשטרה שהצדיק אותך באותו זמן והורה לך להגיע במהירות מעל המותר כי הריי במשטרה כמו בצבא בידיוק יש מה שנקרא: כיסוי תחת ולך יש???? גמר חתימה טובה

ל אביעד

הפעלת אור כחול מהבהב לאאאאא הופך את רכבך לרכב ביטחון רק רשות הרישוי ואך ורק היא מוסמכת לאשר רכב כרכב ביטחון ואף לא אחד אחר גם לא בוחן משטרה!!!! ואם חשבת אחרת אז היתה טעות בידך!! רן

נסיעה עם קוז'אק

האם למתנדב ביחידת חילוץ מותר לסוע עם קוז'אק בזמן נסיעה לחילוץ? מה קורה אם בזמן נסיעה לחילוץ צולמתי על ידי מצלמת מהירות?

מתנדב חילוץ-אני ממליצה שתיפנה למני ברכה(קצין חילוץ ארצי),שאתה ודאי מכירו,שיטפל ויעגן את כל הסוגיות שהעלת.

מנהל הפורום
1000+

ל אביעד

הפעלת אור כחול מהבהב לאאאאא הופך את רכבך לרכב ביטחון רק רשות הרישוי ואך ורק היא מוסמכת לאשר רכב כרכב ביטחון ואף לא אחד אחר גם לא בוחן משטרה!!!! ואם חשבת אחרת אז היתה טעות בידך!! רן

רן יקירי אני לא יודע מה תפקידך בכח אך בזמן פעילות עם רכבך הפרטי בתנאים הנדרשים הוא נחשב לרכב בטחון

עד לסיום המשמרת. אם אתה חושב אחרת תקן אותי ותביא הוכחות מהנוהל.

חובת ההוכחה.

מר כהן שלום. אתה טוען כי רישום רכב פרטי ביומן ההפעלה הופך את הרכב לרכב ביטחון. מכיוון שאתה טוען את הטענה, לטעמי דווקא אתה צריך להציג אסמכתא לכך, ולא מר בן-צבי, שכן יהיה "קצת" קשה להציג משהו שלא קיים. דרך אגב, "הנוהל" במקרה זה אינו רלוונטי שכן המשטרה לא יכולה "לייצר" נהלים בסוגיות אלה. הגדרת רכב כרכב ביטחון הוא בסמכות רשות הרישוי, ולא בסמכות המשטרה. גם רשות הרישוי אינה סוברינית לעשות זאת ע"פ שיקול דעתה, חייב להיות לכך אזכור בחוק. אם לפי טענתך יש תקנה העוסקת בכך, אנא הבא אותה בפני הציבור. יום טוב.

קטע מהחוק

מצאתי קטע אשר מגדיר מהו רכב ביטחון מצורפת תמונה

חברה שתהיו לי בריאים הפכתם נמלה לפיל ובכלל לא הבנתם את הכוונה....

כשאני כתבתי "שהופך את רכבך הפרטי לרכב בטחון..." זאת היתה כוונתי: בשעה שרכב פרטי העומד בקריטריונים ואושר ע"י מפקד הבסיס לצאת לפעילות בט"ש וכו... ניתן לבצע עימו כל פעילות משטרתית אשר תתבקש וזאת מכיוון שהינו מסופח בהסכמת בעליו למשטרה ועצם העובדה שעליו יונח פנס כחול מהבהב ובתמורה לכך יקבל הנהג תלושי דלק על פעילותו להלן הרכב הינו "כרכב בטחון" לכל דבר, זוהי בעצם ניידת לכל דבר. גם רכב בטחון בנייר כהגדרת רן בן צבי לא מאושר לו לבצע עבירות תנועה לרבות חגורת בטיחות בשגרה אך כאשר יש צורך של פיקוח נפש לא יכולו עליו חוקי התנועה וכך גם על רכב פרטי בתפקיד בלבד ושימו לב בבקשה שאני מציין- ב ת פ ק י ד. זוהי תשובתי ואני שמח שאתם מנסים להעמיד אותי על טעותי לכאורה אבל אל תוציאו את דבריי מהקשרם. יום טוב וצום קל.

רכב ביטחון

בשעה שרכב פרטי העומד בקריטריונים ואושר ע"י מפקד הבסיס לצאת לפעילות בט"ש וכו... ניתן לבצע עימו כל פעילות משטרתית אשר תתבקש וזאת מכיוון שהינו מסופח בהסכמת בעליו למשטרה ועצם העובדה שעליו יונח פנס כחול מהבהב ובתמורה לכך יקבל הנהג תלושי דלק על פעילותו להלן הרכב הינו "כרכב בטחון" לכל דבר, זוהי בעצם ניידת לכל דבר. כל מה שכתבת בפיסקה הנ"ל טעות היא ואני מציע כי תבדוק בחוקים באופן מעמיק את הסוגיה ואוסיף פעם נוספת אף גורם פרט ל משרד הרישוי לא רשאי לאשר רכב כרכב ביטחון גם אם יש עליו אור כחול מהבהב בזה אני מסיים חתימה טובה

רן יקירי אני לא יודע מה תפקידך בכח אך בזמן פעילות עם רכבך הפרטי בתנאים הנדרשים הוא נחשב לרכב בטחון

עד לסיום המשמרת. אם אתה חושב אחרת תקן אותי ותביא הוכחות מהנוהל.

אביעד -מבלי לפגוע - אתה טועה - האישור המשטרתי הוא רק לשים פנס כחול על הגג - אבל זה לא מאשר את הרכב כרכב ביטחון

וזה כתוב במפורש בנהלי האק"מ ... רכב ביטחון הוא רכב שאושר על ידי רשות הרישוי באישור מיוחד ל"רכב ביטחון ואז מותר לו להניח פנס כחול או אחר על הגג ולהתקין מערכת כריזה /סירנה ברכב ו-גם אז- המעבר באדומים ונגד חוקי התנועה צריכה להעשות עם שיקול דעת ולא חסרות טאונות שלמרות שנהג רכב הביטחון מבצע ונוסע עם כל האביזרים הדרושים יתכן מאוד שיואשם בתאונה -אם קרתה כזו . בכל מקרה לגבי רכב פרטי ונסיעה לפיגועים או אירועי אר"ן במקרה הזה זה או נסעת עזרת ואף אחד לא אמר לך כלום או נסעת ..עשית תאונה , הצתלמת - בעיה שלך תשבור את הראש ...

חברה שתהיו לי בריאים הפכתם נמלה לפיל ובכלל לא הבנתם את הכוונה....

כשאני כתבתי "שהופך את רכבך הפרטי לרכב בטחון..." זאת היתה כוונתי: בשעה שרכב פרטי העומד בקריטריונים ואושר ע"י מפקד הבסיס לצאת לפעילות בט"ש וכו... ניתן לבצע עימו כל פעילות משטרתית אשר תתבקש וזאת מכיוון שהינו מסופח בהסכמת בעליו למשטרה ועצם העובדה שעליו יונח פנס כחול מהבהב ובתמורה לכך יקבל הנהג תלושי דלק על פעילותו להלן הרכב הינו "כרכב בטחון" לכל דבר, זוהי בעצם ניידת לכל דבר. גם רכב בטחון בנייר כהגדרת רן בן צבי לא מאושר לו לבצע עבירות תנועה לרבות חגורת בטיחות בשגרה אך כאשר יש צורך של פיקוח נפש לא יכולו עליו חוקי התנועה וכך גם על רכב פרטי בתפקיד בלבד ושימו לב בבקשה שאני מציין- ב ת פ ק י ד. זוהי תשובתי ואני שמח שאתם מנסים להעמיד אותי על טעותי לכאורה אבל אל תוציאו את דבריי מהקשרם. יום טוב וצום קל.

דבריך ברורים כשמש.

מר כהן שלום. כתבת, ואני מצטט "...ועצם העובדה שעליו יונח פנס כחול מהבהב ובתמורה לכך יקבל הנהג תלושי דלק על פעילותו להלן הרכב הינו "כרכב בטחון" לכל דבר, זוהי בעצם ניידת לכל דבר." דברים כה נחרצים וברורים קשה שלא להבין, עכשיו כל שנותר לך הוא לצרף איזושהי אסמכתא התומכת בזה, ומאששת את הדברים. אם תצליח, אני בטוח כי ציבור גדול מאוד של מתנדבים יהיה אסיר תודה. דרך-אגב, רכב ביטחון כן רשאי לבצע עבירות תנועה אם הדבר נובע מדרישות התפקיד (לאו דווקא פיקוח נפש). לדוגמא, ניידת משטרה כן רשאית לנוע במהירות העולה על המהירות המותרת לצורך אכיפה למשל. בהמשך לזה, רכב פרטי בתפקיד עם כחול על הגג וסירנה בזנב לא רשאי לבצע זאת. (אלא אם תוכיח לכולנו אחרת). חג שמח. יום טוב.

רכב ביטחון

בשעה שרכב פרטי העומד בקריטריונים ואושר ע"י מפקד הבסיס לצאת לפעילות בט"ש וכו... ניתן לבצע עימו כל פעילות משטרתית אשר תתבקש וזאת מכיוון שהינו מסופח בהסכמת בעליו למשטרה ועצם העובדה שעליו יונח פנס כחול מהבהב ובתמורה לכך יקבל הנהג תלושי דלק על פעילותו להלן הרכב הינו "כרכב בטחון" לכל דבר, זוהי בעצם ניידת לכל דבר. כל מה שכתבת בפיסקה הנ"ל טעות היא ואני מציע כי תבדוק בחוקים באופן מעמיק את הסוגיה ואוסיף פעם נוספת אף גורם פרט ל משרד הרישוי לא רשאי לאשר רכב כרכב ביטחון גם אם יש עליו אור כחול מהבהב בזה אני מסיים חתימה טובה

ביטוח

אבאלה, הכל טוב ויפה אבל מה עם הביטוח לרכב? לא ניראה לי שחברת הביטוח הפרטית תסכים לאשר זאת! Johnny

שוב הנושא הזה? (ושלום למר וולונטיר).

קודם כל - שמח לראות כאן את מר וולונטיר. חבל שבא כל כך מעט. לענין. הרבה פעמים זה כבר עלה כאן. חברים! חד וחלק: רכב של מתנדב אינו רשאי לשמש רכב בטחון. גם על פי נהלי המשטרה וגם על פי תקנות התעבורה. בהתאם - אינו רשאי לעבור עבירות. נקודה. מי שרוצה הסבר שלי - מוזמן להמשיך לקרוא. אני משמש גם כבוחן נהיגה למתנדבים. ערכתי להם דף קרא-וחתום. בדף הזה ריכזתי את עיקרי הנהלים הרלוונטיים. לא זוכר מספרים כי אני כותב ממחשב לא שלי והכל מהזכרון אבל זה 100% בטוח. אני עובר איתם על הנהלים, אח"כ מחתים אותם על דף כזה שלא יגידו "לא אמרו לי / לא ידעתי" וכו'. דף חתום נכנס לתיקם האישי ועותק נוסף נשאר אצל כל אחד ביד. שיהיה. בין היתר הכנסתי גם את הנוהל הזה. קוג'אק לא הופך את הרכב לרכב בטחון. אישור מאיזה שהוא קצין (כולל המפכ"ל - עם כל הכבוד) לא מכשיר את הרכב כרכב בטחון. אין למשטרה סמכות לזה. קרו כבר כמה מקרים (אפילו עלו כאן) שמתנדבים הופתעו או "הופתעו" לגלות שהם צריכים לשלם 1000 ש"ח על רמזור אדום. לכן קיטרגתי על הג'יפים שהחלו לתפקד כניידות. אסור אסור אסור. אם קצין אישר להם - הוא חרג מסמכותו. לא רק נהלי המשטרה אלא גם תקנות התעבורה והצווים שפרסם שר התחבורה או מנהל אגף הרישוי קובעים שאין למשטרה סמכות לאשר רכבי בטחון. יותר מזה, בצו שפורסם - קוג'אק אפשר לאשר רק לרכב פרטי ולא לרכב מסחרי גם אם הוא קטן (כמו קנגו/ברלינגו וכד'). אני יודע שמשום מה לא מקפידים על זה במשטרה (טוב, מי ירשום להם דו"ח?). ראיתי כלי רכב כאלה עם קוג'אקים בזמן ששימשו באירועים ציבוריים. על פי תקנה 32 לת"ת - רק רכב של המשטרה רשאי לעבור עבירות אם הנוהג בו או הנמצא בו ממלא תפקיד רשמי בפועל ואין דרך אחרת. רכב זה אינו חייב להיות רכב בטחון (כלומר לא חייב סירנה וקוג'אק). רכב שכור ע"י המשטרה או עבורה - כמו אור ירוק - נחשבים לרכב של המשטרה מכח תקנה 1 לת"ת הקובע כי המחזיק ברכב שכור מכח הסכם השכירות הוא בעל הרכב (למרות שאיננו בעליו הרשום). נכון שרכב בטחון אחר ושאינו משטרתי, גם הוא רשאי לעבור עבירות מסויימות. אגב, זה לא נכון שרק רשות הרישוי רשאית לאשר רכבים כרכבי בטחון. צה"ל רשאי לאשר רכבים שלו. מנכ"ל משרד הבריאות רשאי לאשר אמבולנסים. שבת שלום לכולם. דיויד
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר