שאלה ליודית שעור חודשי -מחוייבות להופעה

ביחידתי מתקיימים שעורים חודשיים לעדכונים וריענונים כמעט מידי חודש בחודשו לצערי מגיעים להדרכות הללו רק כ 40% מהמתנדבים ובדר"כ אלו חברה קבועים. מבקש לדעת האם יש בהנחיות הוראות מדויקות לגבי קיום הדרכות,תוכנן,מועדן ומחוייבות להופעה כמו לדוגמא חובת ביצוע מטווח אחת לתקופה ידועה ומוכתבת מראש? מה ניתן לעשות ע"מ לחייב את הנעדרים הקבועים. עפ"י מה שנאמר לנו ע"י המפקדים לא ניתן לחייב מתנדבים בהדרכות כלל מלבד מטווחים ,אם כך כיצד ניתן לשמור על כשרות בכל אותם נושאים שנלמדו בקורס הבסיסי?

שעור חודשי

רוזן אני איתך בעיניין השעור החודשי יש לחייב כל מתנדב להגיע לשעור חודשי בדיוק כמו מטווח כי ישנם שינויים בנוהלים, תקנות תעבורה, חוקים ועוד. מתנדב שאינו מגיע לשעורים חודשיים באופן קבוע יש להשהות מפעילות עד השלמה עצמית (יבדק במיבחן)של החומר אם מתנדב לא הגיע לשעור חודשי פעם חאת ניתן לעבור על זה לסדר יום טוב

בתיק יסוד הדרכה מצויין, שחלה חובה על כל מתנדב להיות ב-2 הדרכות תוך תפקידיות..

במהלך שנה. זה טוב שיש יותר.ההדרכה ,כשמה כן היא-תוך תפקידית,משמע:רענונים מיקצועיים,מרצי חוץ עם זיקה לתחומי העיסוק,רענון סמכויות(אף פעם לא מזיק) וניתן גם נושאי העשרה. מדור הדרכה באק"מ הפיץ לפני כשנה מהדורה מחודשת של רשימות מרצי חוץ.ניתן לפנות לרמק"מ/ק.אק"מ מרחבי לקבלת רעיונות ושמות. לצערי,בנהלי אק"מ אין סנקציה כתובה למתנדבים שאינם מגיעים להדרכות,אך מצופה מרמק"מים שיעשו כן. בכל מיקרה,העברתי תזכורת לרמ"ד הדרה על הצורך "לתרגם" את הכתוב בתיק יסוד הדרכה לנוהל.
מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר