בדיקות בקשר-מגבילים אותנו

שלום רב החל מהחודש שעבר מגבילים אותנו בבדיקות בקשר לדומא-לא נותנים לנו לבדוק רשיון לפי ת.ז או שאם בודקים רכב לא אומרים לנו מי הבעלים אלא- דוגמא-פיאט-הכל בסדר איתו... הדבר מפריע לי ופוגם בעבודה... זה הוראה כללית או משהו כזה? גם אצלכם זה ככה?? תודה

או זה נושא מעניין מאוד , התגובות של השוטרות הכחולות היושבות מול המסוף.

כלפי מתנדבים , קודם כל יש הרבה שוטרים שעדיין לא יודעים מה זה מתמי"דים. גם כשאנו מזדהים כך , עדיין מבקשים מאיתנו מ.א, ורק לאחר שכנוע בקשר שאנחנו מתנדבים ושל משטרת ישראל ולא של המשטרה הפלשתינית. אנחנו מקבלים את התשובה לא ניתן לעזור ללא מ.א, או במקרים מסוימים מתקבלת תשובה אינפנטילית כמו שציינת. אצלנו למשל אנחנו כבר נמנעים מלבדוק במסוף הכחול , אנחנו נעזרים במסוף של מג"ב. לוקח יותר זמן אבל היחס הרבה יותר טוב. הכחולים נותנים לנו יחס של הפרעה לתנועה , כאילו אנחנו מורידים להם מהמשכורת או כאלה.. אבל שורה תחתונה אנחנו לא כאן רק כדי לעזור להם, אנחנו כאן בשביל התוצאה הסופית!! 75000 מתנדבים לעומת 26000 שוטרים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! אני רוצה לציין שאני לא מתכוון לכל הכחולים , רק לאלו ששריטה במוחם.

יש עם זה בעיה, תמיד.

ישנה הנחייה לא לתת פירוט למתנדבים מטעמי סיווג, אומנם ניתן לפתור את זה , במידה ומדובר במתנדבי מתמי"ד המפעילים ניידת סיור, קצין היחידה יאשר בדיקות תוך שימוש במ.א שלו בדר"כ, במידה ומדובר בקלאסי - כאשר מפקד הבסיס במשמרת בדר"כ הוא מאפשר בדיקות על מ.א שלו וכשהוא לא במשמרת, עולה הצורך לבקש אישור מאחד השוטרים או מקצין היחידה. אין לי מושג כיצד מסתדרים מתנדבי הית"מ אבל אני מניח שפחות או יותר הסידור דומה. תמיד יש גם את האופציה לזמן שוטר למקום שיבצע את הבדיקה במקרים חריגים. דור.

לא פעם ראשונה שנושא זה עולה. הגיע הזמן לטפל בו ביסודיות. יודית??? עודד???

אז נכון שלי במתנ"א אין בעיה ולפעמים אני נאלץ לבדוק מול תחנות אחרות ומעולם לא נתקלתי בבעיה. אבל לדעתי גם לאחרים לא צריכה להיות בעיה. יש פתרונות פשוטים. אבל הם דורשים השקעה מסויימת (לא כספית) ומאמץ מסויים של המתנדבים. ראשית יש לבוא בשעות קבועות. יקבעו שעות לתחילת משמרת. מי שבא - בא בשעה הזו. כך ניתן להכין רשימות מסודרות לפני תחילת משמרת. ראש המשמרת יעביר את הרשימה למשל"ט (או למקום שם אתם אמורים לבדוק). כך מוודאים שרק מי שבמשמרת יקבל מידע. נכון שיש כאן בעיה. יתכן שלמתנדבי הקלאסי לא ירצו לתת מידע. היו מקרים שמידע כזה נוצל לצרכים פרטיים (בעת קניית רכב, נקמה בשכנים, מטרות אחרות). יתכן שצריך לקבוע עם ראש משמרת שרק הוא בודק מול המוקד. כך תוטל עליו אחריות והוא יעשה סינון של פניות למוקד. אולי אפשר לתאם פעילות מול יחידות התנועה ולסדר שניידת תנועה תהיה בקשר עם הצוותים ותטפל בענייני התנועה שהם נתקלים בהם. אל תתפסו אותי במילה. יתכן שאלה הצעות גרועות. אינני יודע. כל כוונתי להראות שניתן לחשוב על פתרונות יצירתיים יעילים. אין סיבה ששוטר לא יוכל למלא את תפקידו ביעילות. שבת שלום. דיויד

שלום רב החל מהחודש שעבר מגבילים אותנו בבדיקות בקשר לדומא-לא נותנים לנו לבדוק רשיון לפי ת.ז או שאם בודקים רכב לא אומרים לנו מי הבעלים אלא- דוגמא-פיאט-הכל בסדר איתו... הדבר מפריע לי ופוגם בעבודה... זה הוראה כללית או משהו כזה? גם אצלכם זה ככה?? תודה

זו הוראה שנועדה למנוע ניצול לרעה של המסוף....

בסה"כ במקרה בו באמת נדרשים פרטים (המשך טיפול באירוע וכו) מקבלים תשובות מלאות. יש בהוראות אלו הרבה הגיון סה"כ

אז נכון שלי במתנ"א אין בעיה ולפעמים אני נאלץ לבדוק מול תחנות אחרות ומעולם לא נתקלתי בבעיה. אבל לדעתי גם לאחרים לא צריכה להיות בעיה. יש פתרונות פשוטים. אבל הם דורשים השקעה מסויימת (לא כספית) ומאמץ מסויים של המתנדבים. ראשית יש לבוא בשעות קבועות. יקבעו שעות לתחילת משמרת. מי שבא - בא בשעה הזו. כך ניתן להכין רשימות מסודרות לפני תחילת משמרת. ראש המשמרת יעביר את הרשימה למשל"ט (או למקום שם אתם אמורים לבדוק). כך מוודאים שרק מי שבמשמרת יקבל מידע. נכון שיש כאן בעיה. יתכן שלמתנדבי הקלאסי לא ירצו לתת מידע. היו מקרים שמידע כזה נוצל לצרכים פרטיים (בעת קניית רכב, נקמה בשכנים, מטרות אחרות). יתכן שצריך לקבוע עם ראש משמרת שרק הוא בודק מול המוקד. כך תוטל עליו אחריות והוא יעשה סינון של פניות למוקד. אולי אפשר לתאם פעילות מול יחידות התנועה ולסדר שניידת תנועה תהיה בקשר עם הצוותים ותטפל בענייני התנועה שהם נתקלים בהם. אל תתפסו אותי במילה. יתכן שאלה הצעות גרועות. אינני יודע. כל כוונתי להראות שניתן לחשוב על פתרונות יצירתיים יעילים. אין סיבה ששוטר לא יוכל למלא את תפקידו ביעילות. שבת שלום. דיויד

תגובה

דיויד שלום גם לי במתנ"א אין כבעיה א. מפני ש אנו עובדים מול המשל"ט שהוא בודק את הפרטים דבר שני יתכן כי המתמיד"ים יש להם אות קריאה המזהה אותם כמיתנדבים לנו במתנ"א יש אות קריאה רגיל כך שגם אים אתה פונה למרד"מ הם לא יודעים כי המדובר במיתנדב. לדעתי אם יתנו לניידת מתמי"ד אות קריאה כשל כל ניידת בתחנה לא תהיה בעיה רן

תגובה לדברייך רן

לפחות אצלנו (גלילות) מתנדבי המתמי"ד פועלים ביחד עם שוטר בדר"כ או שמפעילים ניידת בעצמם, ומקבלים אות קריאה של ניידת סיור לכל דבר רק בתוספת שם לפני האות קריאה לדוגמא :במקום XXX נוסף Y XXX ( אבל מניסיון, אף אחד לא משתמש בזה) אבל - לפני יציאת משמרת מועברת למשל"ט רשימת ציוותים שאותה עליה להעביר אל המוקד המרחבי, שכן מדובר בתחנה איזורית ולא קיים מוקד עצמאי, ולכן המשל"ט שנותן שירותי מסוף מעודכן איפה נמצאים השוטרים ואיפה המתנדבים. למתמי"דים בדר"כ אין בעיה בבדיקות כי בדר"כ קצין היחידה מאשר בדיקה על מ.א שלו. הבעיה היא למתנדבי הקלאסי וית"מ שלא משמשים כצוות סיור ובדר"כ פועלים שלא בליווי שוטר, לשם כך מאפשרים בדר"כ מפקדי הבסיסים בדיקות תוך שימוש במ.א שלהם בזמן שהם במשמרת, ואם לא יש 2 אפשרויות : 1. לבקש מקצין היחידה אישור לשימוש במ.א שלו (אחרי הסבר לשם מה בכלל צריכים לבדוק) 2. לזמן ניידת סיור שתבצע את הבדיקה . אני בתור מתנדב קלאסי לא נתקל בבעיה זו בדר"כ מכיוון שלפני תחילת משמרת אנו עולים לתחנה לעדכן את התחנה על הצוות לצורך הפניית אירועים בשעת הצורך ולעדכן את הקצין ובכדי שידע מי עובד מולו, במקרה שלי אנחנו צוות קבוע ומוכר שפועל כל סופ"ש תחת אותו שם קוד קבוע ככה שאנחנו תמיד מקבלים את המידע הדרוש.

והרי החדשות.

במשל"ט שלי יודעים שאני מתנדב. נדיר מאד שאני נאלץ לעלות מול משל"ט אחר.

אם לא מאמינים במתנדבים שיזרקו אותנו ושלא יתנו לנו נשק וניידות-אם מפעילים מישהו צריך שיהיו שלמים עם עצמם שאנחנו משלהם ולא אוייבים

אני לא יודע איך זה במתנ"א

אבל לגבי הסיור : יש שעות תחילת וסיום משמרת קבועות כל 8 שעות החל מהשעה 06:00 בבוקר. לפחות אני בתור קלאסי הפועל בצוות קבוע(מתנדב מתמי"ד + קלאסי נוסף) דואגים להצטרף לתידרוך שמקבלת יחידת הסיור ולא רק לעדכן את ראש המשמרת בקשר, אולי בגלל זה אני לא נתקל בשום בעיה ? לא יודע, נראה לי שככה זה צריך להיות שהשוטרים ידעו עם מי הם עובדים, מי האנשים, באיזה רכב, אזור סיור וכו'. אין ספק שהגיע הזמן לטפל בנושא ביסודיות, הרי כולם יכולים להאזין לגל המסוף ולקבל פרטים על כל אדם שנבדק - ולכן אני לא רואה סיבה לא לאפשר למתנדבים לקבל פרטים, לפחות פרטים חשובים כגון : ד.ח \ עבירות מסוג : ביטחון, רכוש , מוסר (סמים).

לדויד ושות-קבלת פרטים מהמוקד..

אין לי כל כוונה לבצע טיפול הוליסטי בעניין ולעקר הרמק"מ,המרחב והמחוז ממחויבותיהם. הבעיה הבסיסית שעליהם לטפל בה הינה ציוות(על בסיס קבוע),של ניידות המשא"ז במוקדים השונים-כי אם אתה לא שם אתה לא קיים. אחרי שזה יקרה,המפקדים חייבים להעלות זאת לרמות הפיקוד השונות עם הנחיות ברורות ואז הכל יהיה בסדר ומי שלא יפעל על פיהן(במרד"מ ובמשל"ט)-יהיה זה שיצטרך ךתת הסבר. אבל,קודם סדר בביתנו פנימה ואז להציף למעלה.
מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר