למה להמשיך להתנדב???

אני רוצה להתיעץ אם מישהו על להמשיך להתנדב כאילו שהכל בסדר או לא מה קרה אתם שואלים ? מה הדליק מנורה אדומה אני אסביר לכם אתמול הגיע למחסום של מתנדבים שלי שני אנשים דקורים בחזה מי שמבין אחד אם טנשןפנאומוטורקס ואחד אם פנאומוטורקס אני הגעתי לשם אם סירנה ולעבור אדומים ואני אשם בהכל ואני מוכן אם מישהו יכתוב לי דוח אני אשלם חיים של בן אדם יותר חשוב מכסף וכמובן שחציתי סייפתי תמיד קודם חיכיתי שכולם יעצרו לפני שאני חוצה והגעתי לשם והפרמדיק גם היה שם בלש ששמע את זה בקשר וגם כן רץ למקום ואני הגעתי לפני האמבולנס והפרמדיק שהיה במקום ביקש שיעזור לו כי היו 3 פצועים 2 אם דקירות לחזה וגב ובאתי לעזור והקצין תורן שלי אמר לי תתחפף מפה על תעזור לו אין לך מה לחפש פו והוא יודע שאני חובש במדא כי הוא ראה אותי במדים של מדא ואם הבן אדם היה נכנס לדום לב הפרמדיק לא יכול לעשות הנשמות לבדו!!! והוא היה מת מה אז יגידו אני הגעתי ועל המצפון שלי ויגידו לך מפה???? עכשיו אני סוף סוף מבין את מי שאמר פה על המשטרה עכשיו אני מתחיל להבין אותו ועכשיו אני לא יודע מה לעשות יש עוד 3 סיפורים שבזמן האחרון הרגיז אותי ולכן אני מחפש מישהו שיסביר לי למה להשאיר ולהתנדב אני מתנדב כמו חמור ההורים שלי כבר כועסים שאני מתנדב ולא בבית יש לי הרבה מתנדבים שאם אני עוזב הם באים איתי והם גם עוזבים וזה משום שאני עבדתי שנה וחצי לפתוח בסיס ואז גם שמו מב"ס (הם היו חייבים) אני עשיתי את העבודה ושמו מישהו שיהיה מב"ס אחרי כל העבודה שלי ורק הכניסו לי תלונות בחיים לא אמרו לי תודה תאמת כן אמרו לי תודה או עבודה יפה ונתנו לי תעודות ומדים אבל זה רק במד"א לא במשטרה (מדים אחרי הקורס בוודאי) מה לעשות ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? שמישהו יגיד לי למה כן להתנדב כי אני באתי כדי לעזור לאזרחים בכל המובנים אבל אני לא יכול כי אסור לך כל הדרכים לעשות זאת אסורות עליך!!!!

ידידי

אני חבר בצוות קבוע , שאחד מאיתנו מתנדב במד"א ומשמש כחובש בכיר. יש איזה משהו שמייחד את מתנדבי מד"א שכאשר הם שומעים על אירוע שהם יכולים לסייע מבחינה רפואית, תמיד תינתן לזה העדיפות, ובצדק. כמו שכבר דיברו פה הרבה, מתנדבי משא"ז הפועלים ברכב פרטי - לא יכולים להפוך את רכבם לרכב ביטחון ולהשתמש באמצעים הנדרשים (כחולים + סירנה) בשביל לחצות אדומים, זה לפי הנהלים, אפילו שכולנו עושים את זה ולוקחים את הסיכון על עצמנו - תמיד תבקש מקצין היחידה את האישור למשוך לאירוע, ואם יש צורך אז תוך כדי הפעלת אמצעים ברגע שתקבל את האישור , תפעל כראות עינייך ובזהירות רבה. דוגמאות אני יכול להביא לך מפה ועד הודעה חדשה, אסתפק באחת... לפני כחודשיים ניידת תנועה (שוטרים) הייתה בנסיעה בכביש 2 לצפון בין מחלף הסירה לשמריהו והבחינה בתאונה קשה, כשהם עצרו בצד בשביל לזמן מד"א למקום, התאונות לא הפסיקו להתרחש מול העיניים שלהם, והם ביקשו בקשר מהניידות למשוך עם כחולים בשביל שאנשים יגיעו אל הסיבוב לאט יותר ויוכלו להבחין בתאונות ולא ימשיכו להיכנס אחד לשני, כמובן שהיו הרבה (יחסית) פצועים, אנחנו שפעלנו ברכב פרטי (שלי) הודענו לקצין היחידה שאנחנו קרובים, וביקשנו אישור למשוך בשביל לסייע רפואית עד שיגיע מד"א למקום, ובנוסף להוסיף לנוכחות כחולים באיזור, כשאתה פונה בצורה כזאת ומבקש, מעטים הסיכויים שלא יאשרו לך, ואם לא מאשרים לך להפעיל אמצעים - תגיע לשם, בלי אמצעים, רק עם כחול על הגג, יקח קצת יותר זמן אבל אני בטוח שיש סיבה שלא קיבלת את האישור. יש לי הרגשה כי אתה מתוסכל מהיחס שאתה מקבל מהמערכת, מהסיבה שאתה מצפה לקבל יחס מסוים ומתאכזב שלא, בוא נתחיל ההפך, אל תצפה לתודות ושבחים (למרות שזה בהחלט בריא) - תבוא לתרום, בשביל שאתה תרגיש טוב, בשביל שתרגיש שאתה עושה משהו, את הפידבק שלך תוכל לקבל מהיחס של השוטרים אלייך באופן אישי. נסה לראות את הדברים מנקודה אחרת, פחות כעס ועצבים. מקווה שעזרתי דור.

עזוב את הנושא של להגיע לשם אני אמרתי כבר אני אשם בזה ואני אתן לעצמי דוח

לא אכפת לי כסף לא יותר חשוב מחיים! אני לא יכולתי לבקש כי הקצין היה עסוק באירוע שלא יכול לענות לי ושנית אני אמרתי לך אני יודע שאני אשם אבל אצם העובדה הייתי שם והיו צריכים עזרה ואמרו לי לעוף משם זה הפריע לי עזוב את הנושא של לעבור אדומים ואגב אני לא יודע אם זה תופס אבל דקירה זה אירוע חריג ואין נוהל שמאסר על כריזה בזמן תפקיד ובמיוחד לאירוע חריג! אבל לא משנה גם אם זה אסור תגיד כמה זה עולה אני אשלם על הקנס אצם עובדה הוא שהקצין העדיף שהנפגע ימות כי הוא לא ידע מה הולך לקרות ובאיזה מצב הוא והוא לא מבין מה קורה בגוף מה היה קורה אם הוא היה נכנס לדום לב? ושנית שאלתי שוטר היום מה קורה אם משהו עכשיו מקבל התקף לב לפניך ונכנס לדום לב ואתה קצין תורן ויש מתנדב חובש אבל הוא רשום ביומן של משאז היית נותן לו לעזור לו אתה יודע מה אמר לי ? הו אאמר לי שלא המשטרה מעדיפה שהוא ימות מזה שהוא לא יכול לסיעה לו מכיוון שהוא במשטרה עכשיו ורק הוא יזמין מדא וכמו שאתה יודע לוקח זמן למדע להגיע אז אם הוא מת הוא לא יכול לתבוע את המשטרה שהוא מת (אני הייתי תובע את המשטרה שהוא לא נתן טיפול ראשוני לפחות)!!!!!

אחד הקצינים אצלנו אמר פעם...

לאחד ממתנדבי המתמי"ד שהפעיל ניידת ונשלח לאירוע של שריפת ספסל, וכשהגיע למקום ראה כי אין צורך בכיבוי ואפשר לכבות את האש בקלות וביקש לבטל את הזימון של מכבי האש, "כמו שכיבוי לא יתפסו גנב בשבילך ויקחו לך את העבודה, אתה אל תכבה שריפות ותיקח להם" יש דברים ששוטרים \ מתנדבים לא אמורים לעשות, במקרה הזה מדובר בחיים ולכן בדר"כ מקלים ראש ואפילו משבחים ומעודדים... אבל תחשוב מאיפה אותו קצין יודע את רמת הכשרתך ואת הידע שלך בטיפול ? תחשוב ששוטר ינסה לסייע לחובש מד"א ולמעשה יגרום רק נזק לפצוע ? הקצין לא אמור לנחש כמה אתה מוכשר לסייע שם, ולא לוקח סיכון.

למה להמשיך להתנדב???

אני רוצה להתיעץ אם מישהו על להמשיך להתנדב כאילו שהכל בסדר או לא מה קרה אתם שואלים ? מה הדליק מנורה אדומה אני אסביר לכם אתמול הגיע למחסום של מתנדבים שלי שני אנשים דקורים בחזה מי שמבין אחד אם טנשןפנאומוטורקס ואחד אם פנאומוטורקס אני הגעתי לשם אם סירנה ולעבור אדומים ואני אשם בהכל ואני מוכן אם מישהו יכתוב לי דוח אני אשלם חיים של בן אדם יותר חשוב מכסף וכמובן שחציתי סייפתי תמיד קודם חיכיתי שכולם יעצרו לפני שאני חוצה והגעתי לשם והפרמדיק גם היה שם בלש ששמע את זה בקשר וגם כן רץ למקום ואני הגעתי לפני האמבולנס והפרמדיק שהיה במקום ביקש שיעזור לו כי היו 3 פצועים 2 אם דקירות לחזה וגב ובאתי לעזור והקצין תורן שלי אמר לי תתחפף מפה על תעזור לו אין לך מה לחפש פו והוא יודע שאני חובש במדא כי הוא ראה אותי במדים של מדא ואם הבן אדם היה נכנס לדום לב הפרמדיק לא יכול לעשות הנשמות לבדו!!! והוא היה מת מה אז יגידו אני הגעתי ועל המצפון שלי ויגידו לך מפה???? עכשיו אני סוף סוף מבין את מי שאמר פה על המשטרה עכשיו אני מתחיל להבין אותו ועכשיו אני לא יודע מה לעשות יש עוד 3 סיפורים שבזמן האחרון הרגיז אותי ולכן אני מחפש מישהו שיסביר לי למה להשאיר ולהתנדב אני מתנדב כמו חמור ההורים שלי כבר כועסים שאני מתנדב ולא בבית יש לי הרבה מתנדבים שאם אני עוזב הם באים איתי והם גם עוזבים וזה משום שאני עבדתי שנה וחצי לפתוח בסיס ואז גם שמו מב"ס (הם היו חייבים) אני עשיתי את העבודה ושמו מישהו שיהיה מב"ס אחרי כל העבודה שלי ורק הכניסו לי תלונות בחיים לא אמרו לי תודה תאמת כן אמרו לי תודה או עבודה יפה ונתנו לי תעודות ומדים אבל זה רק במד"א לא במשטרה (מדים אחרי הקורס בוודאי) מה לעשות ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? שמישהו יגיד לי למה כן להתנדב כי אני באתי כדי לעזור לאזרחים בכל המובנים אבל אני לא יכול כי אסור לך כל הדרכים לעשות זאת אסורות עליך!!!!

אתה לא מתנדב בשביל אף אחד רק בשבילך

אני לא רוצה להרחיב יותר מדי, אבל נתקלתי ביותר ממקרה אחד של חוסר יחס למתנדבים (על המקרה האחרון והחמור ביותר יודית יודעת, אני לא יודע מה דעתה לגבי שאני אפרסם את זה). לצערינו המשטרה כמו לא מעט גופים אחרים, מלאה באנשים שלא היו מקבלים פרס נובל על עודף שכל (בלי להעליב אף אחד ח"ו, יש גם המון אנשים טובים וחכמים). אתה מתנדב במשמר אזרחי לא בשביל תעודת הוקרה, אני מקווה, ולא בשביל שיגידו לך תודה (למרות שלא מזיק כשאומרים לפעמים). ההתנדבות היא קודם כל בשבילנו, בשביל המדינה, בשביל לשמור על הבית, ובשביל להציל חיים. בכל ארוע צריך לשקול היטב את העובדות ולפעול נכון, אין מה להסתכן בנסיעה מסוכנת אם אתה עלול להפגע במקרה שהנזק שיגרם קטן מהנזק שאתה עלול לגרום. מצד שני כשיש סכנת חיים או אפשרות להציל חיים ושיקול דעתך אומר שחשוב שתעזור, אז יש שתי אופציות, אם הקצין יודע אולי סיבה שאתה לא יודע ולכן אומר לך לעזוב את המקום - אפשר לכבד את דעתו, אם הוא סתם עצבני ולא מבין את הארוע ואתה חושב שאתה יכול להציל חיים - תעשה מה שאתה מבין, בשביל זה יש לך שכל אתה לא רובוט. אבל תיהיה מוכן לקחת אחריות על המעשים שלך ולשלם את המחיר, לדעתי לפעמים מוטב לשלם את המחיר ולהציל חיים. וכלל לחיים, אם אתה עושה מעשה שאתה מאמין בו - שלא יהיה אכפת לך אם אחרים מעריכים אותך או מתעצבנים, תעשה מה שאתה מאמין במיוחד אם זה הצלת חיים, לפעמים זה כלל גרוע כי מסתבכים בגללו אבל לפחות אתה תיהיה שלם עם עצמך.

אחד הקצינים אצלנו אמר פעם...

לאחד ממתנדבי המתמי"ד שהפעיל ניידת ונשלח לאירוע של שריפת ספסל, וכשהגיע למקום ראה כי אין צורך בכיבוי ואפשר לכבות את האש בקלות וביקש לבטל את הזימון של מכבי האש, "כמו שכיבוי לא יתפסו גנב בשבילך ויקחו לך את העבודה, אתה אל תכבה שריפות ותיקח להם" יש דברים ששוטרים \ מתנדבים לא אמורים לעשות, במקרה הזה מדובר בחיים ולכן בדר"כ מקלים ראש ואפילו משבחים ומעודדים... אבל תחשוב מאיפה אותו קצין יודע את רמת הכשרתך ואת הידע שלך בטיפול ? תחשוב ששוטר ינסה לסייע לחובש מד"א ולמעשה יגרום רק נזק לפצוע ? הקצין לא אמור לנחש כמה אתה מוכשר לסייע שם, ולא לוקח סיכון.

טוב שאתה מלמד זכות על אותו קצין

בדר"כ זה ללמד זכות על מי שלא מגיע לו, אבל נסיון יפה.

אני סה"כ מנסה לראות דברים מנקודה אחרת, מצדיק את זה - ממש לא.

אני מניח שהייתה לו סיבה, אולי כי מדובר באירוע חריג והוא היה צריך את המתנדב במקום אחר, או אולי כי הוא לא רצה שדברים יזוזו בזירה, מן הסתם הוא יותר מנוסה וחושב קצת יותר קדימה מאיתנו, אני בטוח שהייתה לו סיבה, הרי גם הוא בן אדם - ואף אחד לא נהנה לראות מישהו מת לו מתחת לידיים.

הפרמדיק ניגש לאותו קצין אחרי האירוע ואמר לו שמה שהוא עשה ממש לא היה במקום כי הוא היה צריך את העזרה

ואותו קצין אמר לי למה הוא עשה את זה הוא אמר אני יודע שאתה חובש וכונן במדא והכל אבל אתה באת לכאן אם מערכת כריזה (לא דיבר על האדומים כי אמרתי לכם כבר שזה אני אמרתי מוכן לשלם את העונש אם הייתי עוזר להציל אותו פצוע) אבל הנה אני מגיע ושולח אותי משם וממש ממש לא היה לי מה לעשות גם אחרי שהוא שלח אותי כי היו מספיק אנשים בחוץ! מה שהוא היה צריך לעשות כמו כל בן אדם זה קודם תן לי לעזור לפצוע ולהציל אותו ורק אחרי שמסתיים כל הטיפול להעיר לי על מה שהוא רוצה אבל לא לדחות מלהציל חיים ולמנוע עזרה לאזרח שמגיע לו ואם ח"ו היה קורה משהו לאותו פצוע היו תובעים את מד"א שהנה כונן מד"א מגיע לאירוע ולא עושה כלום!!!! על זה כן אפשר לתבוע כי אני גם כונן במד"א

אל תיקח את זה קשה....ואל תרקוד על 2 חתונות בו זמנית...

כמו שאומרים תפסת מרובה - לא תפסת. אני מכיר את המקרים האלה מלא מעט אנשים.... והמסקנה בסופו של דבר = כאשר אתה בפעילות במשאז - אז אתה במשאז, כונן מדא תהיה אחרי זה.... הקצין אולי לא עשה את זה יפה , אבל בהחלט שבעת הפעילות אתה תחת פיקודו , ושיקולו , מוצדק לחלוטין!!! נניח היית מטפל בפצוע , וח"ו היה קורה לו משהו - מי אחראי???? המשטרה???? מד"א ???? אתה אישית???? הקצין???? תחשוב על זה

למה להמשיך להתנדב???

למה להמשיך

מתנדב יקר! בכל מערכת ובעיקר במערכת גדולה כמו משטרת ישראל יש מפקדים שאינם חכמים או שטרם הוטמע בראשם הצורך המוחלט בקיומו של המשמר האזרחי. בקצין כזה צריך לטפל ומייד.לכן חובה עליך להעביר את כל הנושא לידיעתם וטיפולם של דרגים מעליך ומעליו כמו:מתח. רמקמ וכו.יישר כח.

הפרמדיק ניגש לאותו קצין אחרי האירוע ואמר לו שמה שהוא עשה ממש לא היה במקום כי הוא היה צריך את העזרה

ואותו קצין אמר לי למה הוא עשה את זה הוא אמר אני יודע שאתה חובש וכונן במדא והכל אבל אתה באת לכאן אם מערכת כריזה (לא דיבר על האדומים כי אמרתי לכם כבר שזה אני אמרתי מוכן לשלם את העונש אם הייתי עוזר להציל אותו פצוע) אבל הנה אני מגיע ושולח אותי משם וממש ממש לא היה לי מה לעשות גם אחרי שהוא שלח אותי כי היו מספיק אנשים בחוץ! מה שהוא היה צריך לעשות כמו כל בן אדם זה קודם תן לי לעזור לפצוע ולהציל אותו ורק אחרי שמסתיים כל הטיפול להעיר לי על מה שהוא רוצה אבל לא לדחות מלהציל חיים ולמנוע עזרה לאזרח שמגיע לו ואם ח"ו היה קורה משהו לאותו פצוע היו תובעים את מד"א שהנה כונן מד"א מגיע לאירוע ולא עושה כלום!!!! על זה כן אפשר לתבוע כי אני גם כונן במד"א

אתה אשם בכל זה...

א. אם הגעת למקום כדי להציל חיים בתור כונן של מד"א, אז למה לא הודעת למד"א שאתה מגיע למקום? הייתה בא עם בתור מד"א ולא בתור מתנדב משא"ז והייתה חוסך את תגובותיו של הקצין תורן. ב. אל תרקוד על 2 חתונות! אם אתה רוצה להציל חיים תתנדב במד"א אם אתה רוצה להתנדב למשא"ז תתנדב למשא"ז! אל תנסה להיות מרכז חרום של איש אחד!

זה עניין של תפקיד באותו רגע, ולא של הכשרה

אם הרמטכ"ל יבוא להתנדב למשא"ז קלאסי, הוא לא יהיה רשאי לשאת נשק עד שיעבור מטווח קרבין (או עד שיקבל אישור מהמשטרה לפעול עם נשקו הפרטי). גם אז הקרבין יהיה פרוק בזמן פעילות, מלבד במקרה של אירוע ירי.

למה להמשיך להתנדב???

תגובה למכתבך

אני מזדהה איתך ומבין אותך אבל אני רואה בהתנדבות זמן חופשי מבית והאישה וכן זמן לפרוק מתחים ניתן לנסוע בלי לפחד מכל ניידת שעוברת בכביש וחןץ מזה יותר שוטרים מכירים אותך ואלי אחר כך יתחשבו בך בכל מיני סיטואציות יצא לי קטע עם קצין תורן שלא הי מוכן שנישאר מעבר ל12 בלילה וכתוצאה ממגוון אירועים ופיזורים החזרתי את הניידת רק בשעה 0400 או חיכה לי בחוץ ואמר לי שהוא ידאג שאני לא יתנדב יותר אבל בסוף הענין סודר כי מי שיפסיד זה אך ורק המשטרה לא כולם נקיי כפים ונעימי הליכות יש גם קצינים מצטינים שהמחלקה לחקירות שוטרים לא מצאה לנכון להעמידם לדין אלא החליטו שאין ענין לציבור בקיצור מח"ש =טח"ש טיוח שקרים של שוטרים
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר