כמה זמן לוקח לעבור קורס יחמ

כמה זמן לוקח כדי להתקבל לקורס יחמ

קורס ית"מ

קורס ית"מ שלב ב' "לוקח" לעבור בסידרה של שישה מפגשים כאשר כל מפגש נמשך כ 3 שעות

שאלת שתי שאלות, כמה זמן לוקח להתקבל ומה אורך הקורס אז ככה...

כדי להתקבל לקורס יש צורך לעבור הליך גיוס הכולל מילוי טפסים, ועדת קבלה וקבלת אישור העסקה, תהליך זה לוקח כשלושה חודשים, את הקורס (במידה ונפתח, בד"כ מחכים שתתגבש קבוצה של חבר'ה) ניתן להתחיל "על תנאי" לאחר ועדת קבלה. אורך הקורס משתנה ממקום למקום ככל ההכשרה היא בת כ 40 שעות בד"כ זה נפרס על פני כ 10 מפגשים.

קורס יח"מ

תודה על תשובתך אבל לא מספיק ברור לי אם יש איזה פז"מ לשירות בתור קלאסי ואז לגשת לקורס אני מאזור הצפון המזרחי אז אולי ידוע לך כמה זמן זה לוקח תודה לך מראש

מבחינת פז"מ ב"קלאסי"...

ישנם מתנדבים שמגוייסים ישר ליחידות המיוחדות (ללא מעבר במשא"ז אבטחה) עדיף שמתנדב יבחן התאמה שלו למערכת, ושהמערכת תוכל להתרשם מהמועמד (כלומר פעילות מקדימה ב"קלאסי") במשך עד חצי שנה. בדרך כלל המועמדים ליח"מ עד קבלת אישור העסקה ותחילת ההכשרה מבצעים פעילות כמתנדבי אבטחה וכך שני הצדדים יכולים לבדוק התאמה
כמה זמן לוקח כדי להתקבל לקורס יחמ

קורס יח״מ 

שאלה אני רוצה לעשות שנה שירות לאומי במשטרה ,

ואמרו לי שאני צריכה לעבור קורס יח״מ , אם אני רוצה להיות בסיור ניידת אם מדים והכל ..

רציתי לדעת מזה קורס יח״מ ? ומה עושים כדי להתקבל בשירות לאומי למשהו מעניין ולא פקידות .

אשמח לקבל תשובה ופרטים על הנושא ובעזרת ה׳ להמשיך בזה בחיים :)

שלום רב,

איני יודית מי קישר בין קורס יח"מ (קורס למתנדבי משמר אזרחי שמיועדים להיות מתנדבים במדים) לבין שירות לאומי. הליך הגיוס/המיון /הקליטה/ההפעלה  שונים בתכלית.

שירות לאומי- הגיוס הינו בערוץ האמ"שי= יחידות משאבי האנוש/כוח האדם במשטרה והשירות מוכר כתחליף לשירות בצה"ל. חובת התייצבות יומיומית, שירות של שנה-שנתיים.

ההתנדבות למשמר האזרחי- כשמה כן היא=התנדבות ואינה מהווה תחליף לשום דבר. מתנדב מגיע מרצונו ומתנדב באיזו תדירות שמתאים לו : פעם או יותר בשבוע או פעם בחודש לאורך שנים.

בהצלחה

יודית

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר