יודית שלום-נשק משא"ז חד פעמי ליציאה אישית

מבקש לדעת האם יש תקנה בנושא . מתנדב משא"ז מתכנן עם בני משפחתו ,נסיעה לאיו"ש ,לביקור משפחתי , האם ניתן להשאיל לו נשק (קרבין) ליום הנסיעה.? מתנדב משא"ז המשמש כמנהל בכיר בשוק האזרחי צריך לצאת לביקור עבודה באחד מישובי שומרון האם מותר באופן חד פעמי להשאיל לו נשק מהמשא"ז? (קרבין) אשמח לקבל היתייחסותך האם יש תקנה /פקודת המשטרה בנושא מבקש לציין כי אותו מתנדב בעל אקדח אישי המשמש אותו לתפקידו במשא"ז ובדר"כ משתמש עם רכבו הפרטי לצורך ביצוע תפקידו במשא"ז. בתודה מראש דב רוזן

אם המתנדב הוא ותיק ומוכר ,אני לא חושב שישנה בעיה להחתימו על טופס לליווי טיול -ואני

חושב שיש אחד כזה לטיול קבוצתי -או אישי . כמובן לאחר שטווח בנשק ושידוע וברור שיודע להשתמש בו ומספיק אחראי לא לבצע בו פעולה לא חוקית , ויחזירו בסוף הנסיעה או למחרת מייד לבסיס . ישנו אולי -למיטב זיכרוני שוני בהגדרה - ואינני יודע למה -מתנדב המלווה קבוצה נחשב בזמן ליווי הטיול כמתנדב פעיל וכאיש משטרה ואילו מתנדב המלווה משפחה או טיול אישי נחשב ככל האזרחים הנושאים נשק להגנה עצמית . ותתקן אותי יודית אם אני טועה ...

יכול להיות ש-ACROL יודע יותר ממני. אבל...

ממה שידוע לי לא ניתן נשק לצרכים פרטיים. אבל יש הוראה שמתנדב רשאי לקבל נשק כדי ללוות טיולים. ליויתי טיול בית ספר של אחת מבנותי. נדרשתי להציג אישור מביה"ס שאני הורה מלווה ולא היתה לי בעיה לקבל קרבין. יום טוב לכולם. דיויד

דוב שלום,פיספסת את "הרכבת" בשבוע..

לפני שבוע הפצתי עידכון לנוהל "השאלת נשק לטיולים" ואין יותר השאלת נשק לטיול שאינו מוגדר כטיול מאורגן,הווה אומר:טיול של 8 אנשים ויותר,אשר קיבל(הטיול ומארגניו) אישור בטחוני וכו וכו.הפרוט בנוהל. הנוהל שונה בעיקבות פנייה של היוע"מש.
מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר