דיברנו בזה לא פעם.

הצגת תעודה המזהה אותך כמתנדב חבר המשא"ז - כשהיא בפני עצמה - אינה התחזות לשוטר. זה שונה אם אתה טוען או מציג את עצמך כשוטר. זה כמובן אסור. אמרתי בעבר שלדעתי אין פסול בשימוש נכון בתעודה. אצלי היא צמודה לרשיון הנהיגה ולרשיון הנשק. איני רואה כל פסול אפילו להציגה בפני מאבטח בכניסה למוסדות שונים וההחלטה אם לערוך או לא לערוק עליך בידוק בטחוני - תישאר לשיקול דעתו הבלעדי. אם מוסיפים לו מידע - סביר. אם מנסים להתחמק מבידוק כזה - פסול מכל וכל. היה לי הבוקר מישהו שעצרתי וביקשתי לבדוק רשיונות. הוא שלף תעודה, החזיר אותה לכיס וכבר שילב הילוך ורצה לנסוע. כשדרשתי לראות רשיונות (ר"נ, רשיונות רכב ותעודות ביטוח גם של הרכב וגם של הנגרר - כי הוא גרר נגררת קטנה) הוא התרגז - חבל"ז. אפילו דרש לראות את התעודה שלי ולקח פרטים בכוונה - אין לי מושג מה הכוונה. אבל מחובתי להזדהות ולשתוק ואת זה עשיתי. אז רשם SO WHAT. זו בעיני התנהגות פסולה. אני רואה הבדל בין בדיקה לבין ההחלטה מה לעשות אם נמצאו ליקויים. מי שדורש עיגול פינות - יחכה ויראה מה יפול עליו. מי שמציג ומשאיר את שיקול הדעת לבודק (אני הבודק במקרה זה) - לגיטימי בעיני ואפילו מכובד - כל עוד הוא מזדהה כמשא"זניק ולא כשוטר. קורה הרבה שיש עומס רב על הבודק בכניסות למוסדות או מגרשי חניה. הוא ישמח אם יתקצר לו התור. אני מראה לו תעודה. ירצה - יבדוק ואני מכבד את זה. יחליט לשחרר ולעבור למישהו אחר - זכותו להפעיל שיקול דעת. דבר אחרון - אין לשוטר או לקצין כל סמכות להחרים לך תעודה. לזה דרוש הליך שמעוגן בנהלים. גם אם נניח שמישהו פעל שלא כדין - זה לא מצדיק תגובה שלא כדין. אם יצאה הוראה כזו - היא אינה תואמת את ההוראות המחייבות. חג שמח לכולכם. דיויד

כל מילה נכונה, אבל עדיין, אסור לעשות שום שימוש בתעודה שלא במהלך פעילות, ולכן אני לא לוקח סיכונים מיותרים...

עד שזה לא יעוגן, ויהיה מותר להזדהות באמצעות תעודה זו, אני לא עושה את זה.

רבותיי, להזכירכם, שוטרים קיבלו הוראה להחרים תעודות ממתנדבים שמזדהים שלא בתפקיד.

אוי לו לשוטר......

אוי לו לשוטר שיעיז להחרים למתנדב את התעודה..... שוטר שעושה דבר כזה יכול לגרום להתפרקות של בסיס!! אם היו מחרימים לי את התעודה הייתי מגיע עם זה עד למפכ"ל המשטרה!! איך יכול להיות הדבר שאדם אשר מגיע ב-ה-ת-נ-ד-ב-ו-ת בזמנו החופשי לתחנה ומבצע תורנות יעיזו להעיפו על שטות???? ותחשבו על זה......

הדר היקר

תחשוב קצת לפני שאתה עונה, כל מתנדב עדיין כפוף למסגרת, זה שהוא תורם מזמנו החופשי זה לא אומר שהוא לא כפוף להגבלות \ תקנות \ נהלים הנהוגים במשא"ז. מוכר לי מקרה ( מוכר טוב מאוד מאוד מאוד ) של מתנדב שפועל עם נשקו הפרטי, ובמהלך פעילות (מחסום) נמלט רכב גנוב תוך כדי סיכון מפעילי המחסום אשר הוא היה אחד מהם, והוא נאלץ לבצע ירי באויר המתנדב אגב - מתנדב ותיק (כמעט 25 שנה) הפועל עם רכבו הפרטי ובעברו תפיסות רבות ואיכותיות (האחרונה מבינהם 614 גרם חשיש) . המתנדב מסיים את ההשעייה שלו ב 31.4 . אם חרגת מהנהלים המקובלים , דינך נזיפה, או גריעה במקרה קיצוני.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר