יש לי סקר לכולם שאני מבקש שכולם יענו

1) איך אתה מרגיש על התיחסות משמר האזרחי כלפיך? אתה מרגיש שהם יכולים לעשות בשבילך יותר או פחות? מה יותר? או מה פחות? 2)אתה חושב שאם עשו ארגון שבנוי רק על ידי מתנדבים ההתיחסות יהיה יותר טוב? או פחות? 3)אתה מרגיש שאתה מקבל פחות או יותר ממה שאתה צריך לקבל?(כמו תלושי דלק לסיורים ממונעים ע"י רכבים פרטיים) וזכותך כשאתה במשמרת אם מכוניתך הפרטית? 4)למה אתה התנדבת למשמר אזרחי?? ועכשיו שאתה מתנדב כבר כמה זמן האם אתה מרגיש שאתה ממלא את רצונך ואת הסיבה להתנדבות שלך? 5)כשאתה הולך למשמרת אתה הולך כי אתה מרגיש שאתה חייב לזה או בגלל שאתה אוהב את זה? 6)איך אתה חושב שאפשר לשפר את הארגון ומה היית עושה כדי לעשות זאת? תודה על זמנכם היקר כדי לענות לשאלות! וכל מי ששלח לי אי מייל בנוגע לSOD בנו יורק אפשר ליצור איתי קשר עוד פעם במייל אם מספר פלא ואני יצור איצכם קשר במשך החג חג שמח לכולם

תגובה לסקר

לגבי החזרי דלק רשום באתר המשטרה שבסיור פרטי מקבלים 10ליטר בפועל מקבלים 5 ליטר במיקרים כאלה רוצים שמתנדבים יצאו עם הרכב הפרטי למה בכלל לערב את הרכב הפרטי רציתי לדעת שעשינו שלב ב ברמלה אמרו לנו בכמה פעמים שאין רכב להגיעה לקורס היגיענו ברכב פרטי ואפילו לא קיבלנו החזר על הדלק שביזבזנו אנחנו מתנדבים עם רוצים שנעשה קורסים צריך לדאוג לנו לדלק או להסעה בתודה יום נעים מוטי

תגובה

) איך אתה מרגיש על התיחסות משמר האזרחי כלפיך? אתה מרגיש שהם יכולים לעשות בשבילך יותר או פחות? מה יותר? או מה פחות? ככלל, אין לי יותר מדי ציפיות מהמערכת, ולכן אני לא מתאכזב יותר מדי. היחס שאני מקבל בשני הבסיסים שאני מתנדב בהם מצוין. אין מה לשנות בתחום זה. 2)אתה חושב שאם עשו ארגון שבנוי רק על ידי מתנדבים ההתיחסות יהיה יותר טוב? או פחות? קשה לי לאמוד את ההשפעה של ארגון מתנדבים נטו. מתנדב פירושו פחות סמכויות, פחות קרבה לצלחת, והיכרות פחותה עם המערכת. אני שמח שהארגון כולל גם לא-מתנדבים (אם הבנתי נכון את השאלה). 3)אתה מרגיש שאתה מקבל פחות או יותר ממה שאתה צריך לקבל?(כמו תלושי דלק לסיורים ממונעים ע"י רכבים פרטיים) וזכותך כשאתה במשמרת אם מכוניתך הפרטית? מעולם לא ביקשתי או ציפיתי לקבלת החזרי נסיעות. במקרים רבים אני נוסע יותר ע"מ להגיע לבסיס ולחזור ממנו מאשר בסיור עצמו. 4)למה אתה התנדבת למשמר אזרחי?? ועכשיו שאתה מתנדב כבר כמה זמן האם אתה מרגיש שאתה ממלא את רצונך ואת הסיבה להתנדבות שלך? התנדבתי למשא"ז ע"מ לפתח תחביב מחוץ לשגרת העבודה והמשפחה, על מנת לתת דוגמה לילדים שלי, ובשל סלידתי מבדיקות ביטחוניות. אני מרגיש שמבחינת הפרטיות של האזרח במדינתו, המצב רק החמיר מאז שאני מתנדב. 5)כשאתה הולך למשמרת אתה הולך כי אתה מרגיש שאתה חייב לזה או בגלל שאתה אוהב את זה? ככלל אני שואף לקבוע לעצמי את שעות המשמרות שבועיים מראש (בקלאסי). אז אני בא מרצון ובאהבה. ברם, במתמי"ד קורה שאני "מוקפץ" למשמרת למחרת היום, ואז אני מרגיש שאני חייב, שזה נוגד את רצוני ושזה פוגע במשפחה, הכל משום שקשה לי להגיד לא ואני לא "קוטל סבתאות". 6)איך אתה חושב שאפשר לשפר את הארגון ומה היית עושה כדי לעשות זאת? שיפור הארגון: א. מתן אפשרות למתנדבים לקנות מדים במקום להמתין חודשים להקצבות (הלבוש של חלק מהמתנדבים שאני פוגש מזעזע). ב. פרסום חוברת הדרכה מפורטת על חובות, זכויות וסמכויות, ברמה של חוברת שלב א'. ג. הכשרת יותר מטווחים פרטיים לירי על קרבין. ד. הוצאת הוראה לחברות שמירה לפטור מציג תעודת משא"ז שלא בתפקיד מבדיקה ביטחונית כמו לשוטרים ולחיילים בשירות סדיר (אחרת פשוט עדיף להפקיד את תעודת המתנדב עם הנשק בסוף המשמרת). ה. הסדרת קורסי שלב א' גם למתנדבים קלאסיים שאינם יכולים לעמוד בעומס השעות של מתמי"ד סיור, אך רוצים לעבוד עם שוטרים ולעשות דברים יותר מעניינים עם זמנם. ו. השוואת פז"מ להמלצה לצורך מתן רשיון נשק למתנדב קלאסי המשרת ביחידה קרבית במילואים לפז"מ למתנדב יח"מ. ז. קיצור ההליך הבירוקטי למתן אישורי העסקה למתנדבי יח"מ. ח. מדבקות בניידות: חובת חגורת בטיחות, לבדוק שמן ומים לפני משמרת, וכו'. ט. הפקת תג שם ומ"א למתנדבים.

תגובתי......

1. אני מרגיש שהייחס כלפי המתנדבים מצד המשטרה יכול להשתנות לטובה.... חלק מהשוטרים שוכחים שאנחנו מתנדבים ומתייחסים אלינו בזלזול בגלל שאנחנו לא עושים את עבודותיהם במקומם... יש לציין גם את הצד השני ישנם שוטרים שיודעים לפרגן ולא מבקשים מאיתנו לעשות עבודות לא נעימות.... אותם יש לציין!! 2. אני מרגיש שהארגון לא היה מסוגל להתבסס רק על מתנדבים כי אז כך הוא היה נראה לא רציני ולא מאורגן כאשר אנשים מקבלים שכר הם עובדים אחרת..... 3. אני מרגיש שהציוד הוא תת רמה ושאין רצינות ביחס כלפיו משום שהוא אינו טוב ותקין מתחילה. 4. התנדבתי למשא"ז בגלל שהתלהבתי מהרעיון לעזור ולתרום לבטחון המושבה וגם משום שזו "מסורת" משפחתית שלנו אני ושלושת אחיי אבי ואמי מתנדבים במשא"ז. 5. אני מגיע למשמרות מתוך רצון לעזור ולא בגלל שאני מחויב אחרת הייתי פורש.... אני אפילו מגיע יותר ומנסה לעזור ולפתח את הבסיס בדאגה להרצאות מעניינות ולציוד.... 6. איך אפשר לשפר את הארגון אפשר לכתוב ספר שלם אפילו סדרה של 12 כרכים.... אבל בקיצור ולעניין צריך לדאוג לארגון מפגשים תרבותיים של המתנדבים עם שוטרי התחנה אחת לתקופה, יש לדאוג לציוד מלא ותקין כולל ניידות, יש לדאוג לעבודה יעילה יותר בתיאום המשמרות שלא יצא מצב של אי ודאות בנוגע למועד המשמרת הבאה, יש לדאוג לרצינות מצד השוטרים מפקדי הבסיס. והחשוב מכל יש לדאוג לכך שהמתנדבים יגיעו בכיף ומתוך רצון לתורנויות וללא הרגשה שהם באים כי הם חייבים היר זה לא חובה להיות במשא"ז

תגובה

) איך אתה מרגיש על התיחסות משמר האזרחי כלפיך? אתה מרגיש שהם יכולים לעשות בשבילך יותר או פחות? מה יותר? או מה פחות? ככלל, אין לי יותר מדי ציפיות מהמערכת, ולכן אני לא מתאכזב יותר מדי. היחס שאני מקבל בשני הבסיסים שאני מתנדב בהם מצוין. אין מה לשנות בתחום זה. 2)אתה חושב שאם עשו ארגון שבנוי רק על ידי מתנדבים ההתיחסות יהיה יותר טוב? או פחות? קשה לי לאמוד את ההשפעה של ארגון מתנדבים נטו. מתנדב פירושו פחות סמכויות, פחות קרבה לצלחת, והיכרות פחותה עם המערכת. אני שמח שהארגון כולל גם לא-מתנדבים (אם הבנתי נכון את השאלה). 3)אתה מרגיש שאתה מקבל פחות או יותר ממה שאתה צריך לקבל?(כמו תלושי דלק לסיורים ממונעים ע"י רכבים פרטיים) וזכותך כשאתה במשמרת אם מכוניתך הפרטית? מעולם לא ביקשתי או ציפיתי לקבלת החזרי נסיעות. במקרים רבים אני נוסע יותר ע"מ להגיע לבסיס ולחזור ממנו מאשר בסיור עצמו. 4)למה אתה התנדבת למשמר אזרחי?? ועכשיו שאתה מתנדב כבר כמה זמן האם אתה מרגיש שאתה ממלא את רצונך ואת הסיבה להתנדבות שלך? התנדבתי למשא"ז ע"מ לפתח תחביב מחוץ לשגרת העבודה והמשפחה, על מנת לתת דוגמה לילדים שלי, ובשל סלידתי מבדיקות ביטחוניות. אני מרגיש שמבחינת הפרטיות של האזרח במדינתו, המצב רק החמיר מאז שאני מתנדב. 5)כשאתה הולך למשמרת אתה הולך כי אתה מרגיש שאתה חייב לזה או בגלל שאתה אוהב את זה? ככלל אני שואף לקבוע לעצמי את שעות המשמרות שבועיים מראש (בקלאסי). אז אני בא מרצון ובאהבה. ברם, במתמי"ד קורה שאני "מוקפץ" למשמרת למחרת היום, ואז אני מרגיש שאני חייב, שזה נוגד את רצוני ושזה פוגע במשפחה, הכל משום שקשה לי להגיד לא ואני לא "קוטל סבתאות". 6)איך אתה חושב שאפשר לשפר את הארגון ומה היית עושה כדי לעשות זאת? שיפור הארגון: א. מתן אפשרות למתנדבים לקנות מדים במקום להמתין חודשים להקצבות (הלבוש של חלק מהמתנדבים שאני פוגש מזעזע). ב. פרסום חוברת הדרכה מפורטת על חובות, זכויות וסמכויות, ברמה של חוברת שלב א'. ג. הכשרת יותר מטווחים פרטיים לירי על קרבין. ד. הוצאת הוראה לחברות שמירה לפטור מציג תעודת משא"ז שלא בתפקיד מבדיקה ביטחונית כמו לשוטרים ולחיילים בשירות סדיר (אחרת פשוט עדיף להפקיד את תעודת המתנדב עם הנשק בסוף המשמרת). ה. הסדרת קורסי שלב א' גם למתנדבים קלאסיים שאינם יכולים לעמוד בעומס השעות של מתמי"ד סיור, אך רוצים לעבוד עם שוטרים ולעשות דברים יותר מעניינים עם זמנם. ו. השוואת פז"מ להמלצה לצורך מתן רשיון נשק למתנדב קלאסי המשרת ביחידה קרבית במילואים לפז"מ למתנדב יח"מ. ז. קיצור ההליך הבירוקטי למתן אישורי העסקה למתנדבי יח"מ. ח. מדבקות בניידות: חובת חגורת בטיחות, לבדוק שמן ומים לפני משמרת, וכו'. ט. הפקת תג שם ומ"א למתנדבים.

תגובה לorc5 סעיף 6 ד'

" ד. הוצאת הוראה לחברות שמירה לפטור מציג תעודת משא"ז שלא בתפקיד מבדיקה ביטחונית כמו לשוטרים ולחיילים בשירות סדיר (אחרת פשוט עדיף להפקיד את תעודת המתנדב עם הנשק בסוף המשמרת). " תנסה ותראה שזה עובד אפילו בג'מבו אתה יכול להציג את תעודת המתנדב שלך (קלאסי/ יח"מ) ולהכנס ללא בדיקה דבר זה עובד גם באוניברסיטת ת"א ובעוד מקומות שלא לעניין לפרט אותם כאן מפאת החשש מגורמים עוינים.

הדר היקר

אין נוהל שמסדיר את זה, אבל הרבה אנשים עושים את זה אני אישית עשיתי את זה פעם אחת (לא במהלך משמרת) בכניסה לקניון הרצליה ונכנסתי ללא שום בעיה. אבל דקה אח"כ הצטערתי מאוד, שכן מה שעשיתי לא היה חוקי ! זה מה שנקרא, התחזות לשוטר, והעונש הקבוע בחוק עומד על עד 7 שנות מאסר ! זה פשוט לא חוקי, אם זה היה מוסדר וחוקי, אין בעיה, כל עוד אסור לעשות שימוש בתעודה שלא במהלך פעילות, אני לא עושה. כמובן שאנחנו במהלך משמרת אני תמיד נוהג להציג תעודה מכיוון שאנחנו נושאי נשק וציוד שהמאבטח אמור לדעת עליו.

דור!!

אתה צודק ב100% אך אנשים נוהגים לעשות כך. חוץ מזה שיש מקרים לא רשמיים שבהם מותר ואף כדאי להזדהות באמצעות תעודה זו....

יש לי סקר לכולם שאני מבקש שכולם יענו

1) איך אתה מרגיש על התיחסות משמר האזרחי כלפיך? אתה מרגיש שהם יכולים לעשות בשבילך יותר או פחות? מה יותר? או מה פחות? 2)אתה חושב שאם עשו ארגון שבנוי רק על ידי מתנדבים ההתיחסות יהיה יותר טוב? או פחות? 3)אתה מרגיש שאתה מקבל פחות או יותר ממה שאתה צריך לקבל?(כמו תלושי דלק לסיורים ממונעים ע"י רכבים פרטיים) וזכותך כשאתה במשמרת אם מכוניתך הפרטית? 4)למה אתה התנדבת למשמר אזרחי?? ועכשיו שאתה מתנדב כבר כמה זמן האם אתה מרגיש שאתה ממלא את רצונך ואת הסיבה להתנדבות שלך? 5)כשאתה הולך למשמרת אתה הולך כי אתה מרגיש שאתה חייב לזה או בגלל שאתה אוהב את זה? 6)איך אתה חושב שאפשר לשפר את הארגון ומה היית עושה כדי לעשות זאת? תודה על זמנכם היקר כדי לענות לשאלות! וכל מי ששלח לי אי מייל בנוגע לSOD בנו יורק אפשר ליצור איתי קשר עוד פעם במייל אם מספר פלא ואני יצור איצכם קשר במשך החג חג שמח לכולם

משמר אזרחי, חבל על האנרגיות

זהירות!!! מסוכן להתנדב למשא"ז. מתוך נסיון מר ולאחר התנדבות של שנים רבות במשא"ז אני מספר לכם על נסיוני. גם אני התנדבתי למשא"ז מתוך כוונה טובה ופטריוטיות, אך כאשר נפצעתי בזמן תפקיד לאות הוקרה על שרותי הביטוח הפרטי לא הכיר בפגיעתי והפנה אותי על פי חוק הנכים למשרד הביטחון, התוצאה שמזה 12 שנה אני זוכה להתעללות של משרד הביטחון, משפחתי התפרקה פרנסתי אבדה, בקיצור בשורה התחתונה משרד הביטחון ועובדי אגף השיקום גרמו לי להתמוטטות משפחתית כלכלית נפשית חברתית ופיזית, אבל להם זה לא מספיק הם ממשיכים ולתדהמתי הרבה לא ניתן לתבוע אותם על נזיקין. לתדהמתי גם פיקוד המשא"ז התעלם ממני למרות תעודות הערכה רבות והדרכה גם בקורסים של המשא"ז, והמשפט:"הכושי עשה את שלו הכושי יכול ללכת" התממש לנגד עניי הלכה למעשה. ראו הוזהרתם!!!!!

דור!!

אתה צודק ב100% אך אנשים נוהגים לעשות כך. חוץ מזה שיש מקרים לא רשמיים שבהם מותר ואף כדאי להזדהות באמצעות תעודה זו....

רבותיי, להזכירכם, שוטרים קיבלו הוראה להחרים תעודות ממתנדבים שמזדהים שלא בתפקיד.

משמר אזרחי, חבל על האנרגיות

זהירות!!! מסוכן להתנדב למשא"ז. מתוך נסיון מר ולאחר התנדבות של שנים רבות במשא"ז אני מספר לכם על נסיוני. גם אני התנדבתי למשא"ז מתוך כוונה טובה ופטריוטיות, אך כאשר נפצעתי בזמן תפקיד לאות הוקרה על שרותי הביטוח הפרטי לא הכיר בפגיעתי והפנה אותי על פי חוק הנכים למשרד הביטחון, התוצאה שמזה 12 שנה אני זוכה להתעללות של משרד הביטחון, משפחתי התפרקה פרנסתי אבדה, בקיצור בשורה התחתונה משרד הביטחון ועובדי אגף השיקום גרמו לי להתמוטטות משפחתית כלכלית נפשית חברתית ופיזית, אבל להם זה לא מספיק הם ממשיכים ולתדהמתי הרבה לא ניתן לתבוע אותם על נזיקין. לתדהמתי גם פיקוד המשא"ז התעלם ממני למרות תעודות הערכה רבות והדרכה גם בקורסים של המשא"ז, והמשפט:"הכושי עשה את שלו הכושי יכול ללכת" התממש לנגד עניי הלכה למעשה. ראו הוזהרתם!!!!!

תגיד, לא נמאס לך?

כבר כתבת את המנטרה הזו, נתבקשת לפרט והתעלמת. למה אתה חושב שמישהו יתייחס לדבריך אחרת בפעם השניה? ברור שאתה כועס, אבל יש לי הרגשה שאם הסיפור יוודע, ההמלצה שלך תואר באור שונה לגמרי. תקן אותי אם אני טועה, (או פרט את סיפורך, כולל הנקודות הבעיתיות שלו).

תגובתי......

1. אני מרגיש שהייחס כלפי המתנדבים מצד המשטרה יכול להשתנות לטובה.... חלק מהשוטרים שוכחים שאנחנו מתנדבים ומתייחסים אלינו בזלזול בגלל שאנחנו לא עושים את עבודותיהם במקומם... יש לציין גם את הצד השני ישנם שוטרים שיודעים לפרגן ולא מבקשים מאיתנו לעשות עבודות לא נעימות.... אותם יש לציין!! 2. אני מרגיש שהארגון לא היה מסוגל להתבסס רק על מתנדבים כי אז כך הוא היה נראה לא רציני ולא מאורגן כאשר אנשים מקבלים שכר הם עובדים אחרת..... 3. אני מרגיש שהציוד הוא תת רמה ושאין רצינות ביחס כלפיו משום שהוא אינו טוב ותקין מתחילה. 4. התנדבתי למשא"ז בגלל שהתלהבתי מהרעיון לעזור ולתרום לבטחון המושבה וגם משום שזו "מסורת" משפחתית שלנו אני ושלושת אחיי אבי ואמי מתנדבים במשא"ז. 5. אני מגיע למשמרות מתוך רצון לעזור ולא בגלל שאני מחויב אחרת הייתי פורש.... אני אפילו מגיע יותר ומנסה לעזור ולפתח את הבסיס בדאגה להרצאות מעניינות ולציוד.... 6. איך אפשר לשפר את הארגון אפשר לכתוב ספר שלם אפילו סדרה של 12 כרכים.... אבל בקיצור ולעניין צריך לדאוג לארגון מפגשים תרבותיים של המתנדבים עם שוטרי התחנה אחת לתקופה, יש לדאוג לציוד מלא ותקין כולל ניידות, יש לדאוג לעבודה יעילה יותר בתיאום המשמרות שלא יצא מצב של אי ודאות בנוגע למועד המשמרת הבאה, יש לדאוג לרצינות מצד השוטרים מפקדי הבסיס. והחשוב מכל יש לדאוג לכך שהמתנדבים יגיעו בכיף ומתוך רצון לתורנויות וללא הרגשה שהם באים כי הם חייבים היר זה לא חובה להיות במשא"ז

הדר תגובתך מעניינת וטובה - חג שמייח למתנדבים באשר הם

חג שמייח לכל המתנדבים תרומתכם עצומה ראוייה לשבח אכן יש צורך לחזק את הקשר בין שוטרים למתנדבים לצערי חלק מהשוטרים עדיין לא מבין בערך המוסף ולשמחתי מדובר בחלק קטן יחסית. "גם הנוער יכול" "מגדילים ראש עם ראש צעיר" פרטים במפקדות הנוער

רבותיי, להזכירכם, שוטרים קיבלו הוראה להחרים תעודות ממתנדבים שמזדהים שלא בתפקיד.

תעודת מנוי-תעודה מזהה

תעודת המנוי אותה קיבלנו במסגרת התפקיד מיועדת להוכחה שאכן אנו מתנדבי המשמר האזרחי ואסור לנו לעשות בה שימוש שלא לצרכי המשא"ז ואולם לדעתי האישית התעודה בעלת תמונה ומשמשת כתעודה מזהה בעת הצורך לזיהוי כמו כל תעודה מזהה אחרת בעלת תמונה כמו לדוגמה עובד תעשיה אוירית,חבר הצוות,חבר העמותת ח"א , לא פעם כאשר אין לך תעודת זיהוי מבקשים ממך תעודה כלשהי בעלת תמונה לצרכי זיהוי ואז גם תעודת המנוי טובה ושוב להזכיר אין לעשות בתעודה כל שימוש כאשר אינך בתפקיד לצורכי הפעלת סמכות שיטורית כלשהי כי אז זו עבירה על החוק. לסיכום אנני רואה כל בעיה להצגת התעודה לצורכי זיהוי ואולם לעולם לא להתחזות כבעל תפקיד בעת היותינו מחוץ לתפקיד-וזו בדיוק העבירה. חג שמח ופסח כשר.

מוצדק, מקובל אבל,

עד שהעניין לא יוסדר רישמית, והצגת תעודה לצורך הזדהות יהיה דינה שונה מאשר הצגת תעודה לסמכות משטרתית שלא בתפקיד, אני לא עושה את זה.

שלום כולם סוף סוף חזרתי

בנוגע להצגת תעודה יש לקחת בחישוב למה אתה מציג תעודה זו ואני אומר את מכיוון שיש מקומות שהם ממש לא לצורך ומיותר ויש מקומות שלמתנדב יהיה יותר קל כמו בתחנה מרכזית ירושלים ויש מקומות שהם ממש ממש ממש לא לעניין כמו סיפור ששמעתי שמתנדב נכנס לבריכה מקומית בהצגת תעודה ואמר שהוא בתפקיד! אבל לדוגמה אם מישהו מציג תעודה כחולה לדוגמה בכניסה לתחנה מרכזית וזה משום שאם יש לו תעודה זו זה מראה שהוא יכול להחזיק נשק אפילו אם בדקות שהוא שם הוא לא מחזיק וגם כמו לחיילים מראה שאין צורך בבדוקה ביטחונית כמו לשאר אזרחים אבל מכיוון שבמקומות רבים אכן גם בהצגת תעודה זה עדיין לא יעזור אלא אם אתה מציג תעודה כחולה (שוטר סק"מ או יח"מ) רק אז ניתן להיכנס ללא בדיקה! אבל ברוב המקרים אין צורך בהצגת תעודה אלא אם כן אתה בתפקיד ויש לך משימה להיכנס למקום! שיהיה לכולם חג כשר ושמח !!!!!

דיברנו בזה לא פעם.

הצגת תעודה המזהה אותך כמתנדב חבר המשא"ז - כשהיא בפני עצמה - אינה התחזות לשוטר. זה שונה אם אתה טוען או מציג את עצמך כשוטר. זה כמובן אסור. אמרתי בעבר שלדעתי אין פסול בשימוש נכון בתעודה. אצלי היא צמודה לרשיון הנהיגה ולרשיון הנשק. איני רואה כל פסול אפילו להציגה בפני מאבטח בכניסה למוסדות שונים וההחלטה אם לערוך או לא לערוק עליך בידוק בטחוני - תישאר לשיקול דעתו הבלעדי. אם מוסיפים לו מידע - סביר. אם מנסים להתחמק מבידוק כזה - פסול מכל וכל. היה לי הבוקר מישהו שעצרתי וביקשתי לבדוק רשיונות. הוא שלף תעודה, החזיר אותה לכיס וכבר שילב הילוך ורצה לנסוע. כשדרשתי לראות רשיונות (ר"נ, רשיונות רכב ותעודות ביטוח גם של הרכב וגם של הנגרר - כי הוא גרר נגררת קטנה) הוא התרגז - חבל"ז. אפילו דרש לראות את התעודה שלי ולקח פרטים בכוונה - אין לי מושג מה הכוונה. אבל מחובתי להזדהות ולשתוק ואת זה עשיתי. אז רשם SO WHAT. זו בעיני התנהגות פסולה. אני רואה הבדל בין בדיקה לבין ההחלטה מה לעשות אם נמצאו ליקויים. מי שדורש עיגול פינות - יחכה ויראה מה יפול עליו. מי שמציג ומשאיר את שיקול הדעת לבודק (אני הבודק במקרה זה) - לגיטימי בעיני ואפילו מכובד - כל עוד הוא מזדהה כמשא"זניק ולא כשוטר. קורה הרבה שיש עומס רב על הבודק בכניסות למוסדות או מגרשי חניה. הוא ישמח אם יתקצר לו התור. אני מראה לו תעודה. ירצה - יבדוק ואני מכבד את זה. יחליט לשחרר ולעבור למישהו אחר - זכותו להפעיל שיקול דעת. דבר אחרון - אין לשוטר או לקצין כל סמכות להחרים לך תעודה. לזה דרוש הליך שמעוגן בנהלים. גם אם נניח שמישהו פעל שלא כדין - זה לא מצדיק תגובה שלא כדין. אם יצאה הוראה כזו - היא אינה תואמת את ההוראות המחייבות. חג שמח לכולכם. דיויד
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר