שאלה בקשר להתנדבות במשמר אזרחי

הגיעה אלי שמועה שאפשר להתנדב למשמר אזרחי בכיתה י"א במסגרת אזרחות פעילה, האם זה נכון ולאילו יחידות אפרשת להתנדב. אשמח לקבל פרטים על הנושא. כמו כן מה המינימום שעות שצריך להתנדב כדי להיות פעיל במשמר אזרחי לאדם מבוגר, והאם אפשר להתנדב למשטרת תנועה, ולשמש כנהג, כשיש ניסיון נהיגה של 25 שנה וכמו כן ניסיון של נהג מרוצים.

מתנדב לתנועה

לגביי השאלה הראשונה אין לי מידע, לגביי השאלה השניה אז ככה ,במשטרת התנועה הבקשה היא 12 שעות חודשיות של התנדבות והאמן לי שאתה נותן יותר כי זה כיף. לגבי נהיגה בודאי שכן ואפילו חובה (מי שאין לו רשיון לא מתקבל לתנועה).

תגובה לעדי

1. אפשר. פנה למשא"ז במקום מגוריך אני סמוך ובטוח שיקבלו את פניך בידיים פתוחות! 2. בגיל י"א ליחידת העילית של המשא"ז... המשא"ז הקלאסי. 3. ל"בגיר" כהגדרתך אין מגבלה מיוחדת של שעות (או יותר נכון 4 ש' לחודש בקלאסי) ואכן כן הוא יכול להגיע לתנועה בהנחה כי אין עבר פלילי\נפשי... ואפילו כנהג. רק מה, אני ממליץ בחום לא להזכיר את עניין המירוצים!!! אל תשכח אתה עדיין חי בישראל של שנות האלפיים ועולם כמנהגו נוהג... לא אוהבים "מחורעים" למיניהם בשורות המשטרה. אתה יודע אצלינו (האזרחים) אומרים שהלב מתכווץ כשרואים נהגים כאלו, ישנם קצינים (והרבה!) שאצלהם התחת מתכווץ כשזה קורה...(-: בקיצור לאן שלא תלך שיהיה בהצלחה ותשמור עלינו טוב כמו ששמרנו עליך עד היום... סופת המדבר

מתנדב לתנועה

לגביי השאלה הראשונה אין לי מידע, לגביי השאלה השניה אז ככה ,במשטרת התנועה הבקשה היא 12 שעות חודשיות של התנדבות והאמן לי שאתה נותן יותר כי זה כיף. לגבי נהיגה בודאי שכן ואפילו חובה (מי שאין לו רשיון לא מתקבל לתנועה).

מאיפה אתה מביא את האינפורמציה הזאת???????? מתנדב בלי רשיון לא מתקבל?!?!?!?!?!?

אל תקפצו מהמקום שניכם.

אגף התנועה, קציני התנועה וקציני המתנדבים ביחידות התנועה, מעדיפים מתנדבים עם רשיון. יותר מכך, כדי לנהוג רכב משטרתי צריך ותק של שנתיים אם איני טועה. יחד עם זה יש חסרי רשיון. אני מכיר אחד כזה במתנ"א (לא איש צעיר) ואומרים שהוא רושם דוחות יותר טוב מכל שוטר. הוא גן מתנדב בתחנה אחרת. יש לו ידע אדיר בנושאי משטרה בכלל ואצלנו לא מוכנים לוותר עליו. ברכה לכל תחנה. שיהיה לכם כל טוב.

תגובה לדיויד

מי קופץ תשים לב שכתבת בדיוק את מה שאמרתי רק במילים אחרות...(-: גם אני מכיר כאלה שאין להם באגף התנועה וחלילה לא היה מוותרים עליהם! חוץ מזה מה קורה? לא ישנים פה? סופה במדבר

כולם צודקים

שלום, הנוהל אומר שליחידת תנועה לא יתקבל חבר ללא רשיון נהיגה, אולם מפקד היחידה / ועדת הקבלה רשאים לאשר חריגים.

תגובה ליואל

יואל מכיוון שאני נוטה להאמין שיש בסיס למה שאתה אומר אולי תשתף אותי גם כן איפה בנהלים כתוב שמתנדב ללא רשיון נהיגה אינו יכול לפעול בתנועה (ית"מ)??? הסופה

תגובה לסופה במדבר

מדובר בנהג מרוצים מוסמך, שזכה במקום שישי באליפות ברית המועצות בראלי. למרות שהדבר קרה לפני 20 שנה, לנהוג לא שוכחים, והכוונה שלי הייתה לברר האם קיים תפקיד במשמר אזרחי או אפילו במשטרת תנועה (הוא כרגע עובד כשומר חמוש), שיתבסס על ידע וניסיון נהיגה כמו זה. כמוכן הייתי רוצה לדעת את תהליך ההתבדבות, האם אני צריך לפנות לבסיס משטרת תנועה או שאני צריך לפנות לבסיס משמר אזרחי? נ.ב השם שלי הוא אדי ולא עדי.

מענה לשאלת התנדבותבתנועה-אדי,נא התקשר בשבוע הבא לשוש או אבי 03-9602779 ותקבל פרטים.

מנהל הפורום
1000+

מאיפה אתה מביא את האינפורמציה הזאת???????? מתנדב בלי רשיון לא מתקבל?!?!?!?!?!?

אינפורמציה

נראה לי שמישהו כועס, אז זאת באמת לא הכוונה. המידע נשאב בזמנו כאשר אני התקבלתי לקורס שלב א במתנ"א והתנאי היה רשיון נהיגה לרכב פרטי. אני מתנצל אם הטעתי מישהו.

תגובה ליואל

יואל מכיוון שאני נוטה להאמין שיש בסיס למה שאתה אומר אולי תשתף אותי גם כן איפה בנהלים כתוב שמתנדב ללא רשיון נהיגה אינו יכול לפעול בתנועה (ית"מ)??? הסופה

נוהל 70.001 נספח ח'

נתונים הנדרשים מהמועמד: א. רשיון נהיגה אזרחי (מלבד מקרים בהם ברור כי אופי המתנדב וצרכי ביחידה לא יפגעו והפעילות תהיה חיובית ומועילה למערכת) ב. ללא הרשעות תעבורה בתחומים הבאים. (וכאן מגיעה רשימה ארוכה שכוללת את כל התוספת הרביעת לת"ת)

אינפורמציה

נראה לי שמישהו כועס, אז זאת באמת לא הכוונה. המידע נשאב בזמנו כאשר אני התקבלתי לקורס שלב א במתנ"א והתנאי היה רשיון נהיגה לרכב פרטי. אני מתנצל אם הטעתי מישהו.

תגובה לבאומהל

חלילה לא ניפגעתי וממש אין צורך בהתנצלות!!!!!!! ידידי, הכל נעשה ברוח טובה ובתקווה להשאיר טעם טוב בפה לעוד... אני פשוט הייתי מופתע מהדבר. הסחבה מאוד פשוטה אגב, אני מכיר כמה מתנדבים בתנועה שאינם מאותם אלו אשר "דוהרים" בכבישי ארצנוּ. יום טוב לך ידידי הסופה

הכל ברוח טובה

ידידי הסופה הכל ברוח טובה הרי אנו רוצים רק בטובת המדינה רק חבל שאין הרבה מאיתנו בעם הזה baumhel
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר