איך מתנדבים בכלל?

אני בן 24 וגר בנשר. איך הפרוצדורה הולכת? מקבלים מדים וכו' ממש כמו רגיל כאילו?

גש לכל תחנת משטרה ושאל על קצין המתנדבים. תקבל פרטים וטלפון. מדים - תלוןי בתפקיד. הכנס וקרא.

בבילוש אין צורך במדים. בתנועה יש - ומקבלים. יש עוד הרבה יחידות: זיהוי פלילי, חבלה, שיטור ימי, מג"ב, סיור ועוד. שאל את קצין המתנדבים.

נשר נמצאת באחריותה של תחנת זבולון

אתה מוזמן להתקשר למשרד האק"מ בזבולון 04-8464335 טלפון בנשר 04-8212700 בהצלחה עדכן אותנו

שלום ידידי -אשמח לענות לך על שאלתך-כיצד להתנדב ולאן(אומנם קצת באיחור ..)ומשהו על נשר .

שלום לך ידידי בן ה24 מנשר .ראשית לגבי הישוב שלך , אני אמנם חובב נסיעות וטיולים , אך הישוב שלך לא היה מוכר לי -והיה נשמע לי כמו עיירה קטנה שכוחת א-ל .. והנה לפני מספר שנים הגעתי לשם ללוות טיול של בי"ס בשכונה הנקראת (למיטב זיכרוני ) רמת יצחק -שיושבת ממש על ההר מעל לצומת יגור והמפרץ , ואני חייב לאמר שהתפעלתי .התפעלתי מהמקום היפה המתוכנן והמסודר , ויותר מכל מאיכות התלמידים (כיתה ד -ה כמדומני )המורה וההורים . לא ראיתי זמן רב תלמידים כל כך שקטים ומחונכים שבאים לטיול בכדח להינות לשאול שאלות ולא להציק ולגרום בעיות משמעת למורה , המורה היא כמו חברה שלהם ואינה צריכה להפעיל מרות , וגם הורי התלמידים נראים אנשים משכמם ומעלה . בקיצור כנראה שזו גם הסיבה שאתה מעוניין להתנדב . אז לגבי ההתנדבות : במשא"ז או באק"מ -שמו החדש (אגף קהילה מש"אז ) ניתן להתנדב בשני אופנים : )1)משא"ז קלאסי-בבסיסים שכונתיים הנמצאים בתוך בתי ספר ,מרכזי שיטור קהילתי ,או מבני עיריה .את הבסיסים מפעילים שוטרים בחצי משרה או שוטרים ותיקים או סגל מתנדב ,הגיל להתנדבות מ 16-ועד 70-80 (...) הליך הקבלה כולל : דרישות קבלה "ללא עבר פלילי ,נפשי , גיל -כמו שהזכרתי . מילוי טפסים , בדיקת עבר פלילי , השבעה למשא"ז , אימון ירי יבש /רטוב ברובה קראבים M1 שיעורים בנושאי עזרה ראשונה , פח"ע -חפצים חשודים ועוד . הדרכת עזרה ראשונה .קבלת תעודת מינוי -שוטר מתנדב קלאסי . הפעילות היא בעיקר פחע"ית -ללא מדי שוטר אך עם אביזרי סימון של המשא"ז 2)משא"ז +משטרה יחידות מיוחדות : ישנם מספר מיוחדות במשא"ז שההתנדבות בהם היא בהנחייה ובפיקוח מחלקת המשא"ז /אק"מ בתחנה וכך גם ההכשרה לתפקיד , אך הפעילות נעשית ביחידות המשטרה הרגילות כשוטר /איש צוות מתנדב .ישנם יחידות רבות והחלוקה היא כך : יחידות המתמי"ד -מתנדבים במדים -בניידות סיור , יחידת הית"מ -בתנועה , יחידת היומנאיות (בעיקר נשים ..) לסיוע במוקד ויחידת הית"מ של משטרת התנועה הארצית יחידות שיטור ימי ,צוללנים , יחידות חילוץ ועוד : תנאי הקבלה :שירות צבאי מלא , ללא עבר פלילי או פרופיל נפשי , נכונות לפעילות כ 12-16 שעות בחודש משמרות בוקר צהורים או לילה , מעבר של תחקיר בטחוני רמה ג , וקורס שוטרים מתנדבים מקוצרר באיזור בו אתה גר המכשיר אותך לתפקיד הספציפי . יחידות מודיעין ובילוש - בילוש , בילוש נוער : שירות צבאי מלא , שירות פעיל תקופתי במילואים ,ללא פרופיל נפשי או עבר פלילי , מעבר של מבחן אישיות פסיכולוגי הקובע התאמתך לתפקיד , מעבר של תחקיר בטחוני רמה ב (יותר גבוה מהקודמים ) נכונות לעבודה קצת יותר דינימית וקצת יותר מאומצת , עבודה ללא מדים , משמרות לילה בעיקר אך גם בוקר וצהורים . מעבר של קורס שוטרים /מתנדבים בנושאים הנל . אופי הפעילות בהתאם לשם היחידה ..מודיעיני ויד מבצעת של התחנה כמעט בכל פרשיה או בעיה שתוקפת את העיר ואינה מרפה ... לכל היחידות עליך לפנות לקצין האקמ/משאז בתחנה האחראית על איזורך (לפי מה שנכתב כאן -תחנת זבולון במפרץ -באיזורך )והוא יפנה אותך למפקדי היחידות שהינם מתנדבים שהוכשרו לכך - קצינים או בד"א (נגדים ) והם יראיינו אותך וימשיכו את התהליך . בהצלחה רבה לך !!!!!!!!!!!
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר