אני מעונין להתנדב למ"אז

ללמי אני צריך לפנות, באזור ת"א רשל"צ.

הכנס לכל תחנת משטרה ובקש את קצין המתנדבים.

תודה אעשה זאת בקרוב

רציתי לדעת האם מתנדבים במש"אז מכוסים מבחינת ביטוח כנגד תאונות, פעולות איבה וכו'?

למתנדב במשמר האזרחי, בעת פעילותו, יש כיסוי ביטוחי כשל שוטר

הביטוח מכסה את הדרך של המתנדב לבסיס ההפעלה (בתנאי שהוזמן) בדרך הקצרה ביותר, את זמן הפעילות, רישום וחתימה ביומן ההפעלה עד סיום הפעילות ובדרך הקצרה ביותר לביתו. בנושא הסמכיות הן ניתנות למתנדב, רק בזמן הפעילות - רשום וחתום ביומן ההפעלה. שלא נצטרך את נושא הביטוח.

אם כבר מדברים על זה...

מה הכיסוי הביטוחי של שוטר? מה קורה למתנדב שיש לו גם ביטוח מנהלים?

שוטר (ומתנדב בעת פעילות) מכוסים על פי "חוק הנפגעים והניספים" של משרד הביטחון "שלא נדע"

למתנדב יש את הזכות לבחור בין טיפול של משרד הביטחון (בדרך כלל במקרים קשים) לבין טיפול של "ביטוח לאומי" (כמו במקרים של תאונת עבודה) אני לא מכיר את פרטי הפוליסה של ביטוח המנהלים, לכן צריך לבדוק האם הביטוח מכסה אותך 24 שעות או רק במקום עבודתך. לגבי הכיסוי של המשא"ז מדובר בזמן הפעילות או בדרך הקצרה מהבית וחזרה אל הבית. ושוב שלא נזדקק.

אמן ואמן שלא נזדקק לזה

והאם ישנה התחיבות רשמית של משא"ז למקרה של תאונת עבודה, חוצמזה נפגעי פעולות איבה כולם מבוטחים (כל אזרח בעל מעמד בארץ). אך חס וחלילה אם כבר מה עדיף?? מה עדיף ב"ל או מ. בטחון?

שלחתי שאילתה באתר המשטרה באינטרנט וקיבלתי תשובה מקצינת רווחה ראשית. הכנסו וקיראו.

הכיסוי הביטוחי למתנדב הוא כשל שוטר, אפילו עם יתרון קל. מתנדב ומשפחתו ילווו (אם נפגע חו"ח) על ידי קצין המתנדבים וקצין הרווחה. זכויות רשאים לתבוע ממשרד הבטחון ומהביטוח הלאומי. זכויות כספיות ניתן לתבוע רק מגורם אחד - לבחירת המתנדב/משפחה. במקרה של תאונת דרכים תוך-תפקיד ניתן לתבוע גם את חברת הביטוח המעורבת (אבל עדיין תביעות כספיות יוגשו רק לגורם אחד). שלא נדע מצרות.

אם כבר מדברים על זה...

מה הכיסוי הביטוחי של שוטר? מה קורה למתנדב שיש לו גם ביטוח מנהלים?

ביטוח מנהלים

ע"פ החוק וסוכן הביטוח שלי - ביטוח מנהלים לא מכסה מילואים, משא"ז ופיגועים - את כל הנ"ל המדינה מכסה ע"פ חוק. דורון
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר