הדרכה תוך תפקידית

לכולם שלום. ברצוני לקבל משוב לגבי הדרכות תוך תפקידיות:- האם ביחידתכם מבוצעות הדרכות תוך תפקידיות ? האם בוגרי שלב 'ב ביחידתכם ראויים לתפקד עצמאית ? (ללא שוטר) האם לדעתכם יש צורך להוסיף הדרכות על מנת למקצע יותר את המתנדבים העושים במלאכה? האם הינכם חשים כי רמת הידע שלכם בנושאי שיטור מספקת למילוי תפקידכם ? אשמח לשמוע ולקבל תשובות אמיתיות לשאלותיי אלו, אישית אני איש מקצוע בתחום התחבורה, אינני מסכים עם המצב בו מתנדבי שלב ב' יוצאים לכביש למלאכת האכיפה כאשר אין בידם ידע מספק לגבי החוקים ותקנות התעבורה, לדעתי יש להעמיק ההדרכות למתנדבים בנושאים אלו דבר שיואיל למערכת כולה, בזמנו עשינו ההדרכות עצמאית אך מזה זמן שמח' ההדרכה של אגף התנועה לקחה על עצמה תפקיד זה ולמרבה הפלא נעלמו ההדרכות התוך תפקידיות כלל, לעומת זאת השוטרים מרוכזים אחת לתקופה ומועבר להם שיעור שבועי בו נמסרים להם שינויים ועידכונים לחוקים ולתקנות. בברכה אבשה.

עיקר ההדרכה התבצעה בשטח

כשאני התחלתי את תקופת ההתנדבות שלי בית"מ, ראש המשמרת דאג לצרף אותי כשלישי (או רביעי) בצוות של מתנדבים ותיקים, שדאגו ללמד אותי את כל מה שאני צריך לדעת - מדוח פעולה ועד טיפול בתאונות. עד שסיימתי שלב ב' היה ברשותי ידע מספיק לתיפקוד עצמאי. נכון שבפעמים הראשונות שיצאנו "עצמאית" היה מקום לשיפור, אבל מהר מאוד הגענו לרמה סבירה. הקורסים לעומת זאת היו די אנמיים. חוץ מלימוד מפורט של "איך למלא דוח" הם לא ממש תרמו. בסיס תאורטי לגבי "זכויות המתנדב" - חומר שייבים להבין אבל ברוב המשמרות הוא לא נדרש (וטוב שכך). אני הייתי ממליץ על "סטאז" בשטח של לפחות שנה בצמוד למתנדבים מנוסים לפני שמתנדבים חדשים יורשו "לטוס סולו". הסתייגות": לא לכל מתנדב מנוסה יש סבלנות ונכונות ללמד מתנדבים חדשים ולתת להם להתנסות וללמוד מהשגיאות שלהם בעצמם. יש מתנדבים בעלי "שגעון שליטה" שחייבים לעשות הכול לבד - הם לא מתאימים לחניכה. אבל אני בטוח שבכול יחידה אפשר למצוא מספר מתנדבים מתאימים (ואפילו אם זה יחייב את התלמידים לעבור ליום אחר מידי מספר חודשים.)

תשובה מצוינת, אם יורשה לי לומר

ברשותך אבקש לחדד את הנושא.....

חוקים ותקנות לפיהם אנו אוכפים עבירות תנועה משתנים חדשות לבקרים, מי דאג לעדכן אותך בשינויים, לחדד בפנייך ביטול ו/או הוספה של תקנות , שוטר מהמניין עובר שיעור שבועי בו מעלים בפניו עדכונים ושינויים בשעורים אלו מעלים בפניהם נושאים נוספים כגון מדיניות אכיפה והנחיות אגף התנועה, חומר זה לבטח לא יורד עד לרמת מתנדבים בד"כ (לפחות ביחידה שלנו) מכאן שישנם מתנדבים שעברו שלב ב' כבר לפני שנים והמערכת אינה דואגת (או מחייבת) את המתנדבים להיות נוכחים בשיעורים כנ"ל לצורך לימוד, עדכון ורענון ידיעותיהם בנושאים עליהם הם אמונים באכיפה. כל עוד לא תגיע מהשטח (מתנדבים) דרישה להעביר שיעורים, עדכונים, חידושים והנחיות כנ"ל לא נראה כי מי מהאמונים על הכשרת המתנדבים יתעורר . ברצוני להעלות את המודעות והאחריות של האגף בנושא זה. התערבותכם והשתתפותכם תבורך. בברכה אבשה.

הרצעות "ישור קו" יש ויש. נוכחות זה כבר דבר אחר...

כל מתנדב חייב בשלוש הדרכות חובה בשנה. מי שרוצה יקבל את העדכונים בצורה זו או אחרת. הבעיה היא שלא כולם יכולים או רוצים. הפתרון הפשוט ביותר הוא שאת"ן יוציא "עלון עדכונים" מידי פעם, ומפקד היחידה ידאג לתייק את כל העדכונים בקלסר. המתנדבים יוכלו לעיין בקלסר בזמנם החופשי כמה פעמים שירצו, וכך עיקרי החידושים יגיעו לכל מי שצריך.

תשובה מצוינת, אם יורשה לי לומר

תלוי ביחידה

במתנ"א יש הדרכות תוך תפקודיות כל מספר חודשים בנוסף דחיפת חומר על כל שינוי במייל על בסיס שבועי בנוסף תדריך לפני יציאה למשמרת ארוך שמכיל את כל השינויים וההוראות של אגף התנועה ובנוסף התיעצות עם הקצין משמרת תוך כדי המשמרת על כל שאלה בקיצור יש יחידות שמשקיעות במקצועיות המתנדב

ומה עם אותם המתנדבים שלא מופיעים לתדרוך (איסוף מהבית) ויש רבים כאלו ?!

יש פתרונות

אפשר מידי פעם לבקש איסוף מוקדם מהמשמרת הקודמת וכך להשתתף בתדריך אפשר להגיע מידי פעם בכוחות עצמך או לטפוס טרמפ עם מתנדב/שוטר ולהגיע בזמן אפשר לנסות להיכנס באמצע המשמרת או לבקש מהבן זוג שלך או מאחד המתנדבים האחרים שישלימו לך את החסר או לעשות משמרת עם שוטר מקצועי ולקבל מימנו מידע תוך המשמרת .

אבשה שאלת נכון ומדוייק

ראשית שבוע טוב חברים אכן שאלתו של אבשה במקומה המדוייק . ובגדול נשאלה השאלה האם אנו מיקצועיים כמו השוטרים? עם היד על הלב שלא ,והדבר פשוט לנו אין מספיק הדרכות ואם כבר יש הם נערכים בכנסים שבו יש המון מתנדבים ולדעתי זו לא הדרכה.הדרכה חייבת להיות בכיתות קטנות כך שכל מתנדב יוכל לשאול את כל השאלות שבה לו לשאול מבלי להכנס לפחד קהל והיה והוא רוצה לשאול בכנס. המתנדבים כמה שיהיו מיקצועיים לעולם לא יכולים להיות בדרגה אחת כמו השוטרים ואת זה צריך להבין. בקשר למתנדבים שלב ב' . יש לפעמים שאני מוקפץ בזמן משמרת לתת סיוע לצמד מתנדבים אחר שכבר מטפל בתאונה ואני שואל ראבק מי הסמיך את אותו מתנדב שכנראה עבר שלב ב' ח"ל (חייב לעבור) שבא פעם בחודש וחצי למשמרת לעומתי שאני מגיע פעמיים בשבוע . חייבים לעשות הכל על מנת לתת כמה שיותר הישתלמויות וקורסים למתנדבים ואפילו בעזרת צ'ופר כזה או אחר על מנת לגרות אותם להגיע לשיעורים. היה פעם קצין יחידה במתנ"א זבולון שהיה מעוניין שיהיו מתנדבים בשיעור השבועי אך הוא עזב ואחריו אין שיעורים אלה רק לשוטרים. שוב שבוע טוב עזרא

הדרכה תוך תפקידית

לכולם שלום. ברצוני לקבל משוב לגבי הדרכות תוך תפקידיות:- האם ביחידתכם מבוצעות הדרכות תוך תפקידיות ? האם בוגרי שלב 'ב ביחידתכם ראויים לתפקד עצמאית ? (ללא שוטר) האם לדעתכם יש צורך להוסיף הדרכות על מנת למקצע יותר את המתנדבים העושים במלאכה? האם הינכם חשים כי רמת הידע שלכם בנושאי שיטור מספקת למילוי תפקידכם ? אשמח לשמוע ולקבל תשובות אמיתיות לשאלותיי אלו, אישית אני איש מקצוע בתחום התחבורה, אינני מסכים עם המצב בו מתנדבי שלב ב' יוצאים לכביש למלאכת האכיפה כאשר אין בידם ידע מספק לגבי החוקים ותקנות התעבורה, לדעתי יש להעמיק ההדרכות למתנדבים בנושאים אלו דבר שיואיל למערכת כולה, בזמנו עשינו ההדרכות עצמאית אך מזה זמן שמח' ההדרכה של אגף התנועה לקחה על עצמה תפקיד זה ולמרבה הפלא נעלמו ההדרכות התוך תפקידיות כלל, לעומת זאת השוטרים מרוכזים אחת לתקופה ומועבר להם שיעור שבועי בו נמסרים להם שינויים ועידכונים לחוקים ולתקנות. בברכה אבשה.

לדעתי ..... מי שהחליט כי ברצונו להיות מתנדב

במשטרת ישראל בכל יחידה שהיא, חייב לקבל על עצמו את תכתיבי היחידה ולעמוד בכל הדרישות אותן הוא נדרש לעשות, מתנדב היוצא למשמרת ללא שלקח חלק בתידרוך בתחילתה, לא לוקח ברצינות את עצם התנדבותו, מפקד יחידה אשר לא דואג כי מתנדבי היחידה יעברו הדרכה תוך תפקידית לפחות אחת לשושה חודשים חוטא במעשיו בכך כי הוא מתיר לאותם מתנדבים לבצע אכיפה ברישום דוחות נגד אזרחים שבמודע או שלא במודע עברו עבירות תנועה, מתנדב אשר אינו יופיע להדרכה זו (שתהיה חובה) תופקע ממנו האפשרות לרישום דוחות/הזמנות. לא יתכן מצב כזה השורר כיום במערכת, בסופו של תהליך באם משהו משתבש ויוצא משליטה, המתנדב ישלם את המחיר ומשטרת ישראל תתנער מאחריות, אז קומו ידידי המתנדבים ודרשו את ההדרכות , העדכונים, והשינויים שחלו בחוקים ובתקנות, שיועברו עדכונים כמו שמועברים לשוטרים בשעור שבועי ישנם מתנדבים שמדירים רגליהם מכינוסים והדרכות, את אלו יש לגרוע מיידית כי הרי אינם עומדים בתנאי הבסיסי ביותר. איסוף מתנדבים מהבית בשעה בו הם בוחרים להגיע גם הוא פסול בעיני,לדעתי, מתנדב חייב להתייצב בתחילתה של המשמרת לתדרוך ביחד עם כל שוטרי המשמרת, לקבל עדכונים והנחיות לביצוע במהלכה של המשמרת ולהרגיש כחלק מכח המשימה, אלו המצטרפים במהלך המשמרת לא מחוברים כלל ועיקר למשימות, להנחיות, ולאנשים ביחידת הסיור. בברכה אבשה. .

אבשה שאלת נכון ומדוייק

ראשית שבוע טוב חברים אכן שאלתו של אבשה במקומה המדוייק . ובגדול נשאלה השאלה האם אנו מיקצועיים כמו השוטרים? עם היד על הלב שלא ,והדבר פשוט לנו אין מספיק הדרכות ואם כבר יש הם נערכים בכנסים שבו יש המון מתנדבים ולדעתי זו לא הדרכה.הדרכה חייבת להיות בכיתות קטנות כך שכל מתנדב יוכל לשאול את כל השאלות שבה לו לשאול מבלי להכנס לפחד קהל והיה והוא רוצה לשאול בכנס. המתנדבים כמה שיהיו מיקצועיים לעולם לא יכולים להיות בדרגה אחת כמו השוטרים ואת זה צריך להבין. בקשר למתנדבים שלב ב' . יש לפעמים שאני מוקפץ בזמן משמרת לתת סיוע לצמד מתנדבים אחר שכבר מטפל בתאונה ואני שואל ראבק מי הסמיך את אותו מתנדב שכנראה עבר שלב ב' ח"ל (חייב לעבור) שבא פעם בחודש וחצי למשמרת לעומתי שאני מגיע פעמיים בשבוע . חייבים לעשות הכל על מנת לתת כמה שיותר הישתלמויות וקורסים למתנדבים ואפילו בעזרת צ'ופר כזה או אחר על מנת לגרות אותם להגיע לשיעורים. היה פעם קצין יחידה במתנ"א זבולון שהיה מעוניין שיהיו מתנדבים בשיעור השבועי אך הוא עזב ואחריו אין שיעורים אלה רק לשוטרים. שוב שבוע טוב עזרא

ללמוד שחיה בהתכתבות

ללמוד לטפל בתאונה בקורס פרונטלי זה כמו ללמוד שחיה מספר. מעניין אולי אבל ממש לא בטיחותי או אפקטיבי. לימוד טיפול בתאונה בקורס מחייב אתר מבויים, "עדים" ו"מעורבים" שתולים ופתרון בית ספר להשוואה. בקיצור אפשרי לקורס שוטרים אבל ממש לא מעשי למתנדבים. לכן לטפל בארועים אפשר ללמוד רק בשטח, ורק ממתנדבים שיודעים איך ומוכנים ללמד. וזה יקח לפחות לפחות חצי שנה כפול משמרת כל שבוע בצמוד לניידת הארועים הראשית של הבסיס. תדרוך זה בעיה אחרת. משמרת בוקר, לילה או סוף שבוע מקבלים תדרוך לעיתים מאוד נדירות (אם בכלל). "לעלה מול קצין תורן או ראש משמרת סיור ותבקש תידרוך" זה אולי מעשי ביום שקט. בדרך כלל בקושי אפשר להכניס מילה בגל - שלא לדבר על תידרוך יותר מסימלי. רוצים לשמוע תידרוך כסת"ח? "לא לירות, אין מרדפים, ותיתנו רק דוחות איכות. אם יש לכם בעיות תעלו מולי. ותקשיבו לקשר! עד איזו שעה אתם בחוץ?"

ומה עם אותם המתנדבים שלא מופיעים לתדרוך (איסוף מהבית) ויש רבים כאלו ?!

איך המתנדבים שנאספים מהבית חותמים ביומן?

רישמית ללא חתימה וללא תידרוך אין לנו סמכויות!

הדרכה תוך תפקידית

אתה מוזמן להתקשר

חמש חמש חמש שתים שש שמונה אפס ב-אורנג'

לדעתי ..... מי שהחליט כי ברצונו להיות מתנדב

במשטרת ישראל בכל יחידה שהיא, חייב לקבל על עצמו את תכתיבי היחידה ולעמוד בכל הדרישות אותן הוא נדרש לעשות, מתנדב היוצא למשמרת ללא שלקח חלק בתידרוך בתחילתה, לא לוקח ברצינות את עצם התנדבותו, מפקד יחידה אשר לא דואג כי מתנדבי היחידה יעברו הדרכה תוך תפקידית לפחות אחת לשושה חודשים חוטא במעשיו בכך כי הוא מתיר לאותם מתנדבים לבצע אכיפה ברישום דוחות נגד אזרחים שבמודע או שלא במודע עברו עבירות תנועה, מתנדב אשר אינו יופיע להדרכה זו (שתהיה חובה) תופקע ממנו האפשרות לרישום דוחות/הזמנות. לא יתכן מצב כזה השורר כיום במערכת, בסופו של תהליך באם משהו משתבש ויוצא משליטה, המתנדב ישלם את המחיר ומשטרת ישראל תתנער מאחריות, אז קומו ידידי המתנדבים ודרשו את ההדרכות , העדכונים, והשינויים שחלו בחוקים ובתקנות, שיועברו עדכונים כמו שמועברים לשוטרים בשעור שבועי ישנם מתנדבים שמדירים רגליהם מכינוסים והדרכות, את אלו יש לגרוע מיידית כי הרי אינם עומדים בתנאי הבסיסי ביותר. איסוף מתנדבים מהבית בשעה בו הם בוחרים להגיע גם הוא פסול בעיני,לדעתי, מתנדב חייב להתייצב בתחילתה של המשמרת לתדרוך ביחד עם כל שוטרי המשמרת, לקבל עדכונים והנחיות לביצוע במהלכה של המשמרת ולהרגיש כחלק מכח המשימה, אלו המצטרפים במהלך המשמרת לא מחוברים כלל ועיקר למשימות, להנחיות, ולאנשים ביחידת הסיור. בברכה אבשה. .

אבל מה יעשו אותם מתנדבים שבזמן תחילת המשמרת שלהם אין כלל תידרוך?

לדוגמה: לדוגמה בית"מ העירוני משמרות מתחילות בדרך כלל בשעות 0800, 1200, 1800 ו2200. רוב המתנדבים פועלים משעה 1800, ובשעה זו יש תידרוך מסודר. בשאר משמרות יש לרוב זוג אחד או שניים, ולרוב אין מי שיתן להם תידרוך. השוטרים הסדירים מתחילים משמרת בשעות אחרות, ואין זה מעשי להצטרף לתדרוך שלהם. למתנדבי מתנ"א וסיור הפועלים במשמרות של 8 שעות בהתאם למערכת השעות הרישמית יש יתרון אבל יש צורך לכסות גם את השעות האחרות וגם לנצל כוח אדם שאינו מסוגל לתת 8 שעות רצופות.

הדרכה תוך תפקידית

אבאשה

אבאשה שלום בעינין הדרכות תשלח לי מייל mirda@walla.com
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר