הפסקת תשלום דמי בטלת עדים

לידיעת מתנדבי התנוה משטרת ישראל החליטה שהחל מיום 01-01-12 לא ישולמו דמי בטלת עדים ע"י המשטרה כפי שהיה נהוג עד היום דמי עדות ישלמו ע"י בימ"ש בלבד עד לתאריך 01-01-12 תשלם המשטרה כרגיל

01/01/2012 זהו התאריך בו אמורים כל המתנדבים לחדול מלרשום דוחות תנועה .

או, אולי, יותר "שיקול-דעת"?

ישנם נושאים/מקרים בהם אני, כאזרח ומתנדב, רואה במתן עדות בבית משפט, חלק מהפעילות (בהתנדבות), שאינו נופל בחשיבותו מפעילות הסיור עצמה. (שכוללת, חוץ מהסיור, כשלעצמו, גם כתיבת דוחות, גם הסעת מתנדבים אל/מ המשמרת, וגם דאגה לטיפול/תקינות הרכב המשמש אותנו.

אולי אתה פנסיונר או עצמאי

ויש לך את הזמן להגיע לבימ"ש למסור עדויות, ישנם אנשים אשר פרנסתם עלולה להיפגע או ימי חופש הנשרפים לצורלך הגעה לבימ"ש לעדות, למה שלא יתוגמלו בהתאם, איש משטרה המגיע לעדות נחשב עבורו הדבר כמסגרת עבודה, למה לגרום למתנדבים להפסד כספי, רק בגלל שרצו להיות מתנדבים שאכפת להם ורשמו דוחות, אז התשובה חייבת להיות באי רישום דוחות עד שימצא המקור לתשלום ההופעה בבימ"ש למתנדב שאיבד שכר של יום עבודה ולא יתומל על כך כלל.

אי תשלום בגין הופעה

בתאריך 23.09.09 הופעתי בבית משפט לעדות .לאחר מתן העדות וכשלשופט ולעורך הדין לא היה מה לשאול אותי זימן השופט אותי אליו לדוכנו ביקש ממני את הזימון רשם עליו 145 ש"ח הלכתי לפקידת הקבלה חתמה ולאחר עשרה ימים נחת הצ'ק בתיבת הדואר שלי. אבל ממשטרת ישראל עד היום לא מצאו לנכון לפצות אותי בגין הפסד יום עבודתי.וכל זאת לאחר מספר פניות למפקדים בנושא זה. ומאז שאם אני צריך להגיש דו"ח שאולי יש "סיכון" שבגינו אצטרך להופיע בבית משפט אני מונע מעצמי את מילוי הדו"ח ומסתפק בקצת ציונות לנהג ומשלח אותו ללא זימון לבית משפט. נכון, אני חוטא לתפקידי הישיר אבל המשטרה היא שגרמה לי להתנהג כך. אני מגיש דוחו"ת לתשלום בדואר בלבד.(בעדינות)

הוא שאמרתי- שיקול דעת.

לאלו שרואים בתפקיד משום "משחק בצייד", (ומשתמשים בססמאות כמו "קלה כחמורה וכו'), כנראה ש"צייד" זה יקר מדי, לתקציב המשטרה. להזכיר שריבוי הדוחות אינו מוסיף דבר לתקציב המשטרה. תשלום ההוצאות יורד מתקציבה. אז יש מי שקובעים סדרי עדיפויות.

אולי אתה פנסיונר או עצמאי

ויש לך את הזמן להגיע לבימ"ש למסור עדויות, ישנם אנשים אשר פרנסתם עלולה להיפגע או ימי חופש הנשרפים לצורלך הגעה לבימ"ש לעדות, למה שלא יתוגמלו בהתאם, איש משטרה המגיע לעדות נחשב עבורו הדבר כמסגרת עבודה, למה לגרום למתנדבים להפסד כספי, רק בגלל שרצו להיות מתנדבים שאכפת להם ורשמו דוחות, אז התשובה חייבת להיות באי רישום דוחות עד שימצא המקור לתשלום ההופעה בבימ"ש למתנדב שאיבד שכר של יום עבודה ולא יתומל על כך כלל.

כאשר איש משטרה מגיע לעדות זה לא נחשב יום עבודה

לפעמים אם זה יוצא משמרת בוקר אז זה חלק מהיום ולפעמים על זמנו הפרטי.

הוא שאמרתי- שיקול דעת.

לאלו שרואים בתפקיד משום "משחק בצייד", (ומשתמשים בססמאות כמו "קלה כחמורה וכו'), כנראה ש"צייד" זה יקר מדי, לתקציב המשטרה. להזכיר שריבוי הדוחות אינו מוסיף דבר לתקציב המשטרה. תשלום ההוצאות יורד מתקציבה. אז יש מי שקובעים סדרי עדיפויות.

מי שנהנה מכספי תגמולים של הדוחות שישלם עבור הוצאות המתנדב לעדות בבימ"ש

אי תשלום בגין הופעה

בתאריך 23.09.09 הופעתי בבית משפט לעדות .לאחר מתן העדות וכשלשופט ולעורך הדין לא היה מה לשאול אותי זימן השופט אותי אליו לדוכנו ביקש ממני את הזימון רשם עליו 145 ש"ח הלכתי לפקידת הקבלה חתמה ולאחר עשרה ימים נחת הצ'ק בתיבת הדואר שלי. אבל ממשטרת ישראל עד היום לא מצאו לנכון לפצות אותי בגין הפסד יום עבודתי.וכל זאת לאחר מספר פניות למפקדים בנושא זה. ומאז שאם אני צריך להגיש דו"ח שאולי יש "סיכון" שבגינו אצטרך להופיע בבית משפט אני מונע מעצמי את מילוי הדו"ח ומסתפק בקצת ציונות לנהג ומשלח אותו ללא זימון לבית משפט. נכון, אני חוטא לתפקידי הישיר אבל המשטרה היא שגרמה לי להתנהג כך. אני מגיש דוחו"ת לתשלום בדואר בלבד.(בעדינות)

מי קיבל תשלום עד עכשיו ????

אני מופיע בבתי משפט לתעבורה כמעט אחת לחודש , מזה כ 12 שנים. רק פעם אחת זכיתי לקבל מהמשטרה סכום כסף עבור 3 משפטים . הגשתי את כל הטפסים לפי הנוהלים על כל משפט שביקרתי בו, וכסף אין . תמיד אין תקציב . ראיתי שמזלזלים בי הפסקתי להגיש את הבקשות . אני לא כאן בשביל הכסף אני כאן למען מטרה . לאור כל זאת הפסקתי לתת הזמנות לדיין רושם דווחות רק ברירת משפט . יגיע זימון לבית משפט אלך , לא יגיע זכיתי לעוד חצי יום חופש בסוף השנה . תמשיכו לעשות את עבודת הקודש שלכם תשתמשו יותר בשיקול הדעת שלכם וכך תקטינו את ימי המשפט שלכם. שאו ברכה בכל מעשי ידייכם !!!!!

מי שנהנה מכספי תגמולים של הדוחות שישלם עבור הוצאות המתנדב לעדות בבימ"ש

שר האוצר

כל הכסף מהדוחות הולך למשרד המשפטים.

לידיעת מתנדבי התנוה משטרת ישראל החליטה שהחל מיום 01-01-12 לא ישולמו דמי בטלת עדים ע"י המשטרה כפי שהיה נהוג עד היום דמי עדות ישלמו ע"י בימ"ש בלבד עד לתאריך 01-01-12 תשלם המשטרה כרגיל

פעילות מתנדבי תנועה .

עמיתי היקרים שלום .חוץ מדוחו"ת שאנו עשינו כמות שאינה מבוטלת בהמעטה!, מה שיקרה בפועל וכך טוב שיהיה, השוטרים יתחילו לעבוד קשה יותר בשטח, וגם בימי שישי . מפקד התחנה יתחיל להכשיר עוד שוטרים או סיירים שיתנו דוחו"ת.יהיו פחות שוטרים בתפקידי ניהול ובמטות.לנו המתנדבים ישאר הרבה מאד מה לעשות בתחומי איכות חיינו . כמו: הכוונת תנועה. הסברה והרצאות,טיפול בתאונות לא קשות,מפגשי שוטר -אזרח ועוד ועוד.אולי כך יובן ויורגש כי עבודת הקודש שאנו עושים שנים רבות ,אינה כמובן מאליו. בהערכה ובתודה.

כאשר איש משטרה מגיע לעדות זה לא נחשב יום עבודה

לפעמים אם זה יוצא משמרת בוקר אז זה חלק מהיום ולפעמים על זמנו הפרטי.

זה לא לפעמים יוצא ...

זה מכוון כך שהשוטר יהיה במשמרת ביום זה והוא יגיע גם עם ניידת לבימ"ש. אנחנו כבר מספיק שנים בתוך המערכת ולמדנו את השיטות, לגבי מתנדבים זה אחרת לגמרי.

אולי זה ככה אצלכם .

אצלנו לפעמים זה יוצא בין משמרות או לפני/אחרי משמרת.

כמו תמיד מחפשים מטבע ליד הפנס

כמוני, קיבלתם ודאי גם אתם את הודעת משטרת ישראל על הפסקת התשלומים למתנדבים הנותנים עדות בבתי המשפט. לפחות בהודעה שנשלחה אלינו במייל, לא נומקה ההחלטה, אך לא יהיה זה ניחוש פרוע לחשוב שהמטרה היא חיסכון. כהרגלה, מבצעת משטרת ישראל חסכונות וטרפ (ההיפך מפרטו) וחוסכת במקומות השוליים ביותר שם נגרם הנזק הגדול ביותר מהחיסכון. הפתרון שלי הוא פשוט – אם עד היום הייתי מעיד בבית המשפט על חשבון זמני, מעבר למשמרות, החל מינואר 2012, בכל פעם שתהיה לי הופעה בבימ"ש ארשם למשמרת ובתוך המשמרת, עם הניידת, אגיע לבית המשפט למתן עדות. אז בואו ונחשב יחד את החיסכון המשטרתי? ניידת שאמורה להיות בכביש, יחד עם שני מתנדבים, תושבת למשך שעתיים או שלוש, תלוי באורך בזבוז הזמן בבית המשפט, ושני המתנדבים יבלו שם את זמנם, על חשבון המשמרת. עבודת משטרה לא תהיה שם. ניצול יעיל של ניידת לא יהיה. אכיפה יעילה בוודאי שלא תהיה. מה כן יהיה? המשטרה תחסוך, שימו לב!!!!!!! 141 ₪. זהו. זה הכל. מאה ארבעים ואחת ₪ בלבד. אכן חיסכון ענק. זה בדיוק מה שיציל את תקציב המשטרה. מה עוד יהיה? מתנדבים רבים יורידו את רמת האכיפה שלהם. למה להגיע לבית משפט ולממן את המשטרה שוב? הבה נסתפק באכיפה על חגורה, איתות ואורות חורף ובא לציון גואל. כלומר, רמת האכיפה המשטרתית, הירודה גם כך, תרד עוד יותר. וכל זאת תמורת מחיר מבצע מדהים של 141 ₪. אי אפשר לסיים בלי איזו נימה אופטימית. היפה בכל העניין הוא שהמתנדבים פועלים למרות מקבלי ההחלטות הגרועות במשטרה. למרות צורת החשיבה העקומה הרואה כל דבר דרך חור הגרוש ולא בפונקציה של יעילות אמיתית. היפה בכל העניין הוא שאנו נמשיך להתנדב כי הסיבה שאנו מתנדבים חשובה אלף מונים מכל קצין לא חכם שקיבל החלטה גרועה.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר