כאן הבעייתיות בדרגות

ללא ההכשרה והנסיון שאמורים להיות מאחוריהן, וללא הסמכויות והאחריות שנלווים להן. לכן מצטרף לדעתו, ש"עדיף בלי דרגות בכלל" (אלא אם הן קשורות לתפקיד).

הרשו נא לי לפרוס את מישנתי

אותי אישית לא מעניין הדרגות ,לא מעניין הסק"מ לא מתעניין בכיבודים , כרב סרן במילואים האם נראה לכם שאהיה רבט/נגד/טרש/צלש? כלשהוא?? ממש לא , לכן מוותרים על הכל לי יש את הדרגה הכי טובה שניתן , אני מתנדב גאה!!!

- חג שמח ושנה טובה לכולם.בעניין דרגות למתנדבים:

1. אכן היתה מחשבה (וזה גם יצא בהוראת השעה)- שכל מתנדב שמסיים הכשרת אק"מ החדשה- יקבל דרגה.טרם יצא לפועל. אני מניחה שר' אג"מ, שבמיזוג אק"מ-אג"מ הפך להיות הממונה על האק"מ,יחליט בתקופה הקרובה. לעניות דעתי, את הזמן , הדפים והכסף שישקיעו בטיפול בנושא-כדאי להשקיע בצרכים רבים וחשובים יותר למתנדבים. 2. דרגות סק"מ ודרגות אישיות ניתנות ע"פ הקריטריונים ובתדירות שציינתי בהתייחסות הראשונה שלי לעניין. בכל כלל יש יוצא מן הכלל ואם יש מתנדב שראוי לדרגה אישית מעבר למיכסה- טרם נשמעה תשובה שלילית בהינתן הנמקה/ המלצה ראויה. 3. תגמול מתנדבים צריך ויכול לקבל ביטוי בהרבה דרכים אחרות( הוקרת פעילות,תעודת הערכה, ערב גיבוש,טיול יחידתי ואפילו הבאת מרצי חוץ מעניינים ).
מנהל הפורום
1000+

ליהודית

ראשית יהודית לך ולכל בית ישראל חג שמח . לדעתי כל נושא הדרגות למתנדבים זוהי "אם כל חטאת" מלתחילה לא היה צריך לעטור מתנדבים בדרגות . על מה ולמה ? מתנדב בעל דרגה טוב יותר ממתנדב ללא דרגה? אני ממשיך להחזיק בדעתי שדרגה מיותרת למתנדב. לעומת זאת הוקרה בתעודת הוקרה כן.זה יפה וזה בסדר. נשאלת השאלה שאולי האינטרס של המשטרה לתת דרגות למתנדבים כאילו לומר לו אתה טוב מאחרים תגיע יותר למשמרות או תיהיה יותר מעורב במה שהולך במשטרה כאילו לדרבן ליותר עשיה . חבל על הזמן שמשקיעים בנושא הדרגות מצד המשטרה.

אולי ניקח דוגמא ממד"א ?

במד"א החליטו לעשות סדר: בעל ההכשרה והכישורים הטובים ביותר לפקד על הארועים יקבל דרגה גבוהה יותר. כך אפשר מיד לדעת מי לוקח פיקוד על הארוע (ובמד"א זמן=חיים). במשמר האזרחי אפשר לאמץ נוהל דומה: מי שיודע לטפל בארועים בצורה מקצועית יקבל דרגה יותר בכירה ממתנדב מתחיל (או מתנדב ותיק שמתמחה בעיקר בנהיגת הניידת). לדוגמה בית"מ: מעבר מבחן בכל אחד מהשלבים המקצועיים הבאים יסמיך מתנדב לקבלת הדרגה הבאה בתור: * שלב א - רש"ט. * שלב ב + הוכחת יכולת לטיפול בארועי מוקד (כולל נדב"ר תיקני) + הוכחת מסוגלות לכתיבת דוחות רהוטים שיעמדו במבחן בית משפט - סמ"ש. * הוכחת יכולת לטיפול מקצועי מהיר ויעיל בתאונות דרכים וניהול פעילות ניידת - סמ"ר * סק"מ (דרישת קדם כל הרשימה למעלה) - רס"ל.

עכשיו אתה מבין למה וויתרתי על דרגות בכלל?

המטרה היא לדרבן את מתנדבים להתמקצע

(ויסלחו לי המתנדבים הוותיקים שתורמים כפי יכולתם, אבל לשלוח אותם לטפל בארוע? חס ושלום! )

סוף סוף קם לנו אדם חכם והכוונה ל VU

VU למה חיכית עד עכשו לשטוח את משנתך שמקובלת עלי וזה הנימוק הנכון בהענקת דרגות למתנדבים.ולו בשל ההבדל בין המתנדבים . נכון מאוד .ישנם מתנדבים שאפילו עברו שלב ב' אך הם ומילוי דו"ח המרחק רב .ועל טיפול בתאונות בכלל אין מה לדבר.אולי להחזיק הגה וגם בקושי ועל גמגום בנדב"ר חבל"ז . הנימוק כל כך אמיתי אין לך מושג.ולא בשל הופעת רובליקה (דרגה) שמסומנת ליד פרטי כותב הדו"ח . חבל שנתת לשרשור לגלוש לאן שהוא גלש. יישר כח איש חכם עזרא

אולי ניקח דוגמא ממד"א ?

במד"א החליטו לעשות סדר: בעל ההכשרה והכישורים הטובים ביותר לפקד על הארועים יקבל דרגה גבוהה יותר. כך אפשר מיד לדעת מי לוקח פיקוד על הארוע (ובמד"א זמן=חיים). במשמר האזרחי אפשר לאמץ נוהל דומה: מי שיודע לטפל בארועים בצורה מקצועית יקבל דרגה יותר בכירה ממתנדב מתחיל (או מתנדב ותיק שמתמחה בעיקר בנהיגת הניידת). לדוגמה בית"מ: מעבר מבחן בכל אחד מהשלבים המקצועיים הבאים יסמיך מתנדב לקבלת הדרגה הבאה בתור: * שלב א - רש"ט. * שלב ב + הוכחת יכולת לטיפול בארועי מוקד (כולל נדב"ר תיקני) + הוכחת מסוגלות לכתיבת דוחות רהוטים שיעמדו במבחן בית משפט - סמ"ש. * הוכחת יכולת לטיפול מקצועי מהיר ויעיל בתאונות דרכים וניהול פעילות ניידת - סמ"ר * סק"מ (דרישת קדם כל הרשימה למעלה) - רס"ל.

האם באמת יש משמעות לדרגות בתור מתנדב פרט לייצוגי.

האם כאשר יש מתנדב בניידת בדרגת רס"ר ושוטר קבע בניידת בדרגת סמ"ר , מי משניהם הוא מפקד האירוע ועל מי נופלת האחריות לטוב ולרע ?? יותר מזה , מתנדב קצין ושוטר קבע סמ"ר , מי מפקד האירוע ועל מי נופלת האחריות.

- חג שמח ושנה טובה לכולם.בעניין דרגות למתנדבים:

1. אכן היתה מחשבה (וזה גם יצא בהוראת השעה)- שכל מתנדב שמסיים הכשרת אק"מ החדשה- יקבל דרגה.טרם יצא לפועל. אני מניחה שר' אג"מ, שבמיזוג אק"מ-אג"מ הפך להיות הממונה על האק"מ,יחליט בתקופה הקרובה. לעניות דעתי, את הזמן , הדפים והכסף שישקיעו בטיפול בנושא-כדאי להשקיע בצרכים רבים וחשובים יותר למתנדבים. 2. דרגות סק"מ ודרגות אישיות ניתנות ע"פ הקריטריונים ובתדירות שציינתי בהתייחסות הראשונה שלי לעניין. בכל כלל יש יוצא מן הכלל ואם יש מתנדב שראוי לדרגה אישית מעבר למיכסה- טרם נשמעה תשובה שלילית בהינתן הנמקה/ המלצה ראויה. 3. תגמול מתנדבים צריך ויכול לקבל ביטוי בהרבה דרכים אחרות( הוקרת פעילות,תעודת הערכה, ערב גיבוש,טיול יחידתי ואפילו הבאת מרצי חוץ מעניינים ).

לפי שמועה שמסתובבת, כל המתנדבים יקבלו דרגות בהתאם להכשרתם, ובקרוב.

לא רק סק"מ - הדרגות יהיו חלק ממסלול ההכשרה החדש של האק"מ.
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר