דרגות למתנדבים.

אשמח לתגובותיכם והמלצותיכם בנושא. אני מתנדב יח"ם מזה 16 שנה. אני נחשב למתנדב טוב ויעידו על כך תעודות הערכה רבות. בין השאר אני ממלא תפקיד פיקודי ביחידת הנוער. לפני 3 שנים קבלתי דרגה סמ"ש וזאת לאחר שבקשתי. אז הסתבר לי שהייתי ראוי לקבל דרגות עוד שנים רבות קודם לכן, אך איש לא דאג לי בנושא. שאלתי היא מהו הפז"מ לקבלת הדרגה הבאה, האם ניתן לקצר פז"מ והאם ניתן לקבל בפעם אחת שתי דרגות כדי להשלים את שהגיע לי עוד בעבר. תודה מראש למשיבים.

- דרגות למתנדבים

1.מתנדב בסטאטוס סק"מ מקבל דרגת סמ"ש עם מינוי ואח"כ ניתןלקדמו דרגה כל שנתיים עד דרגת רס"מ(אח"כ זה 3,4 ו-5 שנים פז"מ). הקידום אינו אוטומטי,אלא טפסי המלצה שהמפקד ממלא ומעביר בנתיבי הפיקוד. 2 מתנדב שאינו בסטאטוס סק"מ- ניתן (בהליך סדור של המלצה,טפסים וכו')להעניק לו דרגה ראשונית- אם חלפו 5 שנים מיום גיוסו למשא"ז. ואח"כ -פרק זמן של 5 שנים בין דרגה לדרגה. 3. לא- אין אפשרות לדלג על דרגה או צמצום פער,בגלל שמישהו לא טיפל. גמר חתימה טובה!
מנהל הפורום
1000+

למה אין שינוי

יהודית שלום, היה מתוכנן איזה שינוי בכל המהפכה של האגף אם אני לא טועה. ואם לא האם אי אפשר לקצר את הפז"מ וללעלות את המכסה - שווה שינוי

וואו הדרגות

ונשאלת השאלה אם תקבל דרגה תעשה את עבודתך לטובה יותר ? מה השטויות האלה מי צריך דרגות כשהוא מתנדב? תמוהה בעיני שבכלל צריך לתת דרגה למתנדב. אגב בכמה לחודש אתה מקבל שכר מתנדב?

עזרא, הכל עניין של הרגשה פנימית

יש המסתפקים במילה טובה, יש הרוצים תעודה כתובה ויש מתנדבים שהרגשת הסיפוק והתיגמול שבהם מגיעה בצורה של הענקת דרגה. אינני רואה בכך שום פסול כל עוד זוכר המתנדב שהוא מתנדב. הדבר יכול ליצור בעיתיות מסויימת כאשר מתנדב שהוא קצין מתנדב, יוצא לשטח עם שוטר בד"א, ברוב המקרים הדבר לא מציג את המשטרה (ובעיקר את המתנדבים) באור חיובי לא כלפי האזרח ולא כלפי המערכת פנימה.

שניכם צודקים

חוץ מאשר במקרים בהם מדובר בדרגה הקשורה לתפקיד, עדיף לוותר עליה. "מתנדב" הנה דרגה מספיק טובה, בעיני.

וואו הדרגות

ונשאלת השאלה אם תקבל דרגה תעשה את עבודתך לטובה יותר ? מה השטויות האלה מי צריך דרגות כשהוא מתנדב? תמוהה בעיני שבכלל צריך לתת דרגה למתנדב. אגב בכמה לחודש אתה מקבל שכר מתנדב?

כנראה שאתה לא מבין

כאשר אתה רושם דוח לנהג נדרש למלא דרגה ובנוסף כאשר אתה במדים הדרגות מוסיפות ואם אתה לא רוצה אז לא צריך אבל אל תשאל למה כנראה שזה כן חשוב

ועדיף שתמשיך להסתובב עם הניידת במעגלים במקום לכתוב דגובות של ............

יוסי לוי תגובתך לא שלמה

מעבר לכותרת הינך יכול לכתוב בגוך הטקסט ואז אדע מה כוונתך.

עזרא, הכל עניין של הרגשה פנימית

יש המסתפקים במילה טובה, יש הרוצים תעודה כתובה ויש מתנדבים שהרגשת הסיפוק והתיגמול שבהם מגיעה בצורה של הענקת דרגה. אינני רואה בכך שום פסול כל עוד זוכר המתנדב שהוא מתנדב. הדבר יכול ליצור בעיתיות מסויימת כאשר מתנדב שהוא קצין מתנדב, יוצא לשטח עם שוטר בד"א, ברוב המקרים הדבר לא מציג את המשטרה (ובעיקר את המתנדבים) באור חיובי לא כלפי האזרח ולא כלפי המערכת פנימה.

לרן 250

יצא לי לא אחת שמתנדבים בעלי דרגות קצין רצו לצאת איתי למשמרת מתוך הסקרנות שלהם על אופי עבודתי .ביקשתי מהם להוריד את הדרגות . איתי בניידות מתנדב יהיה ללא דרגות מה שלא קורה כשיש שוטר בקבע לידי כמובן. ואני ממשיך להחזיק בדעה שמתנדב לא צריך דרגה . דרגות היו טובות בזמן השירות שלי בצבא עד הגימלאות.

כנראה שאתה לא מבין

כאשר אתה רושם דוח לנהג נדרש למלא דרגה ובנוסף כאשר אתה במדים הדרגות מוסיפות ואם אתה לא רוצה אז לא צריך אבל אל תשאל למה כנראה שזה כן חשוב

יוסי לוי הדרגה לא מוסיפה כלום

מעבר לאגו קטןופרטי. אז מה אם יש מקום לרשום דרגה? כתוב מתנדב. אגב איני כותב כלל את מספר האישי המשטרתי שיש לי אלה ת"ז .זה מספיק .

לרן 250

יצא לי לא אחת שמתנדבים בעלי דרגות קצין רצו לצאת איתי למשמרת מתוך הסקרנות שלהם על אופי עבודתי .ביקשתי מהם להוריד את הדרגות . איתי בניידות מתנדב יהיה ללא דרגות מה שלא קורה כשיש שוטר בקבע לידי כמובן. ואני ממשיך להחזיק בדעה שמתנדב לא צריך דרגה . דרגות היו טובות בזמן השירות שלי בצבא עד הגימלאות.

ביקשת מהם להוריד את הדרגות !!!!!!

עכשיו הבנתי אתה לא ראוי לתגובה תשאל שוטר מה זה שישיה או תסתכל במראה

יוסי לוי

חשבתי שהבנת אבל מסתבר ואתה קצת גורר אותי לתגובה בוטה אך לא העשה זאת ולעומת זאת הסביר לך שוב . קצין מתנדב אתה מבין??? אני מיתכוון למתנדב ולא שוטר בד"א שיוריד דרגות. עכשו נכס לעצמך את הכינוי שישיה ככה בקטנה.

יוסי לוי הדרגה לא מוסיפה כלום

מעבר לאגו קטןופרטי. אז מה אם יש מקום לרשום דרגה? כתוב מתנדב. אגב איני כותב כלל את מספר האישי המשטרתי שיש לי אלה ת"ז .זה מספיק .

בלהט הויכוח שכחתם את העיקר

לפי הנהלים הקיימים, אין למתנדב בעל דרגה כלשהי (כולל קצינים) יותר סמכות/כוח/זכויות וכו' מאשר לכל מתנדב מהשורה. ולכן, הדרגות למתנדבים מיועדות לכאילו שרוצים להסתובב עם חזה נפוח כמו טווס ולנופף בדרגות שלהם. יש רק סיבה אחת למתנדב (שבידו זמן פנוי) ללכת לקורס קצינים והיא מתוך עניין ורצון להעמיק את ידיעותיו בעבודת המשטרה.

יוסי לוי

חשבתי שהבנת אבל מסתבר ואתה קצת גורר אותי לתגובה בוטה אך לא העשה זאת ולעומת זאת הסביר לך שוב . קצין מתנדב אתה מבין??? אני מיתכוון למתנדב ולא שוטר בד"א שיוריד דרגות. עכשו נכס לעצמך את הכינוי שישיה ככה בקטנה.

עזרא יצאת מכל הסיפור איש קטן

קראתי את התכתובת עזרא אתה פשוט דוחה טוב שלא ענית לו יוסי אבל אני אעשה זאת במקומך מדובר באדם קטן ויהיר ובהחלט אחד הראוים לתואר 66666
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר