התנדבות בני נוער במשמר האזרחי

שלום, אני בן 14 וחצי ואני עולה בשנה הבאה לכיתה ט'.אני מאוד אוהב להתנדב ואני מתעניין במשטרה ולפי מה שהבנתי כששאלתי את השוטר הקהילתי אפשר להתנדב במשמר האזרחי רק בכיתה י' ורק במסגרת מחויבות אישית.יש לי מספר שאלות: 1.מבירור שערכתי באינטרנט אפשר להתנדגב כבר בכיתה ט' במסגרת בית הספר (מחויבות אישית),אצלי בבית הספר פרויקט מחויבות אישית יש רק בכיתה י'.השאלה היא האם בצורה עצמאית אני יכול להתנדב בכיתה ט' או שאני צריך לחכות לפרויקט מחויבות אישית בכיתה י'? 2.לפי מה שהבנתי בכיתה י''א אפשר להפוך למתנדבים מן המניין (ולא מתנדבים מסייעים במסגרת מחויבות אישית),באתר המשטרה רשום שבגיל זה ניתן לעשות סיורים חמושים עם מתנדב מבוגר? האם הכוונה היא שהמתנדב בכיתה י''א חמוש? או שאוליח המלווה המבוגר חמוש? באיזה גיל המתנדב במשמר האזרחי יכול לערוך את הסיורים כשהוא בעצמו נושא נשק? תודה לעונים.

- בני נוער במשא"ז

1. אכן, בבתי ספר בהם יש מחויבות אישית בכיתות ט', ניתן להתנדב במשא"ז(יש נוהל 70.006 שנותן ביטוי לנושא). 2. תלמידים בכיתות י"א, אחרי הכשרה בסיסית , אימון יבש בנשק ומטווח- יכולים לשאת נשק. 3. מתנדבים בני נוער חייבים לצאת לפעילות מבצעית בליווי בוגר (סיור רגלי מספיק בליווי נער בכיתה י"ב שמתנדב לפחות שנה במשא"ז), בסיור ממונע- מן הסתם הנהג חייב להיות מעל גיל 21, וניתן לצרף אליו לא יותר משני בני נוער.
מנהל הפורום
1000+

מאיפה אתה בארץ?

אני ממזכרת בתיה,יישוב ליד רחובות

אני ממזכרת בתיה,יישוב ליד רחובות
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר