שאלתי מופנית למביני עניין בתחום המשא"ז

(וסביר להניח שיהיו עוד בהמשך - תודה) האם ייתכן מצב שבו לבסיס משמר אזרחי אחד,יהיו שני מפקדים/מפעילים ? למראית עין,התירוץ הוא שאחד פועל בשעות הבוקר/צהריים,והשני פועל בשעות הערב. לפי מיטב הבנתי,אין פעילות מתנדבים בשעות הבוקר,הגם שנעשית עבודה מינהלתית,דבר היוצר התנגשות בין שני המפעילים,בזמן מילוי דו"חות,עבודה מול המחשב וכדומה אודה לתשובה

יש מש"ק ויש מב"ס

יש מש"ק,שהוא שוטר במשרה מלאה,אחראי בעיקר לקשר עם הקהילה,אבל כמובן שמתעסק עם המתנדבים... ויש מפקד/ת בסיס לעיתים משרה מלאה ולפעמים משרה חלקית,אחראי/ת בעיקר לקשר עם המתנדבים.אבל כמובן שאחד מהם בחופש או פגרה השני עושה את שתי המשימות....בדרך כלל המש"ק הוא בעל הדרגה הבכירה..יש בסיסים שהמב"ס הוא בכלל שח"מית

תודה רבה,וברשותך עוד שאלות

מה שקורה הוא שיש מש"ק במשרה מלאה,ויש מב"ס במשרה חלקית (שוטר שהיה בעברו מתנדב ע"י מפקד התחנה הקודם) ו"פתאום" משום מקום,הנחיתו שוטר נוסף (מש"ק התפקידו) שבא "רק" לתגבר את עבודתו של המב"ס, ועתה מתברר שבעצם הוא הוא המוגדר רישמית כמב"ס,ודוחקים בצורה מכוערת,את רגליו של מי שמחזיק ומביא את המתנדבים,מי שעושה את כל העבודה השזיפית הקשה,הכושי הפראייר שחשד כל העת,כמו גם אני. המש"ק המוצנח לא עושה כמעט כלום,העיקר שהיו צריכים לתת לו משרה מישטרתית כלשהי,ועשו זאת על חשבון המב"ס שלנו. אנו המתנדבים כועסים על האינטריגות,הקונספירציות והפיחות במעמדו של מי שעושה עבודתו נאמנה,ושנעשו ע"י כל סגל הפיקוד המישטרתי זה מריח רע מאוד,זה נראה לא חוקי על פניו,גם אם ההחלטה נעשתה פה אחד עם מפקד תחנת המישטרה,הרי שלא באו ואמרו זאת בגלוי,כדי לא "להבריח" את המתנדבים הנאמנים שלו,כולל ניצול מחפיר של שעות נוספות בסיור,על מנת לשחרר שוטרים אחרים לחופשות שבת וכדו'.. אני קראתי לילד בשמו = מתנדב בשכר ולא כפי שהוא אמור להיחשב,שוטר מן המניין אשמח להארות ולהערות, תודה

תיקון - (שוטר שהיה בעברו מתנדב ומונה לתפקיד זה ע"י מפקד התחנה הקודם)

שאלתי מופנית למביני עניין בתחום המשא"ז

(וסביר להניח שיהיו עוד בהמשך - תודה) האם ייתכן מצב שבו לבסיס משמר אזרחי אחד,יהיו שני מפקדים/מפעילים ? למראית עין,התירוץ הוא שאחד פועל בשעות הבוקר/צהריים,והשני פועל בשעות הערב. לפי מיטב הבנתי,אין פעילות מתנדבים בשעות הבוקר,הגם שנעשית עבודה מינהלתית,דבר היוצר התנגשות בין שני המפעילים,בזמן מילוי דו"חות,עבודה מול המחשב וכדומה אודה לתשובה

נושא מינויים במשטרת ישראל

הינו נושא כאוב ולא מובן, במיוחד למי שמסתכל על הדברים מחוץ למסגרת המשטרה, איש אינו יודע מה המניע למינוי כזה או אחר, הכל נסגר בראיונות אישיים, אם כהמתנה לתפקיד אחר העומד להתפנות ואם כדי להזיז את מי שיושב כבר על התפקיד, בכל מקרה אם הינך צעיר במש"אז צר לי להודיעך כי תחווה עוד מינויים רבים כגון זה שאתה חווה כעת, זוהו דפוס התנהגות במשטרת ישראל מאז ומתמיד, כמתנדב עם וותק של יותר מערים שנים במשא"ז, התרגלנו לראות בעלי תפקידים באים והולכים, אנחנו כאן ונעשה את המוטל עלינו תחת כל פיקוד שיהיה וילך לאחר סיום התקופה שלו, עברנו כבר הרבה מפקדי בסיסים ו/או משקי"ם, אנחנו התנדבנו לצורך משימה שאותה העמדנו לנגד עיננו ולא האדם העומד בראש הפירמידה או באחת משלביה יגרום לנו לחדול או להמשיך. יישר כח.

היי אבשה..תודה ו....

אני אישה לשם שינוי אז ככה,רובם של המתנדבים אינם מהמיגזר היהודי,כנ"ל גם המב"ס שלנו שכולם אוהבים,ואפשר לומר שבלעדיו כלום לא מתפקד האיש שהנחיתו,הינו מהמיגזר היהודי (כמוני) ויש לזה ריח של ביאושים שמריח למרחוק הם יודעים שפעלו בצורה מכוערת,ואני אישית טרחתי לומר להם זאת בפנים כמובן שהם לא אהבו את זה,אך אני אוהבת יושר ונאמנות לאדם שאיתו אנו פועלים אני קצת חולקת על דעתך,שהתנדבנו לצורך משימה כזו או אחרת,כי אי אפשר להיות מנותק ולעצום עיניים,אי אפשר לראות את הקיפוח שנעשה ללא צל של ספק,על רקע גזעני,ולקדם על פניו שוטר יהודי זה בעיני לבגוד תחת אותו מב"ס,זה לעצום עין לשחיתות מוסרית היום זה הוא,מחר זה אתה.. גם אני דיי ותיקה,והייתי בכמה תחנות משטרה,והאמת צריכה להיאמר אתה,אני ולבטח עוד מחברי הפורום,יודעים איך הן פועלות,איך השוטרים מלכלכים האחד על השני נוסף לזאת,המונחת הינו אדם דתי,כך שכל העבודה נופלת על האיש שביקרו אנו חפצים ואגב,אין שום מניעה לחילופי מב"ס,אין כמותו וגם לא יהיה הסיבה היחידה היא לתת ג'וב לאיזה שוטר מעפן

ראשית סליחה על שחשבתי כי הינך גבר

שנית, מרום שנותיי כמתנדב במשא"ז אני נמנע מלהיכנס לאינטריגות כאלו ואחרות בין השוטרים ומולם, אני בא עושה עבושתי כמתנדב וחוזר לביתי שמח וטוב לבב, אם הייתי צריך לבוא על מנת להיתעמת ולריב עם השוטרים ו/או המתנדבים הייתי בוחר להיתנדב במקום אחר. המינויים שעוברים לידינו מונעים מסיבות שלנו המתנדבים לא צריכים לשנות מאום, גם אם אהבנו מקפד כזה או אחר המשטרה היא גוף היררכי ובגוף כזה רק טבעי הדבר שיהיו תזוזורת של כח אדם ולא תמיד כפי שאת או אני היינו רוצים. מעל 20 שנים מתנדב , עברו עלי כבר הרבה משק"ים ומפקדי ביסיסים מפקדי יחידות וסגניהם, אנו באנו להתנדב ולא לבחוש. אז שיהיה חום טוב לכולם. אבשה.

תיקון - (שוטר שהיה בעברו מתנדב ומונה לתפקיד זה ע"י מפקד התחנה הקודם)

שלום רב, 1. צר לי לקרוא את שאת כותבת ויותר מכך את התרגום למציאות שנוצרה אצלכם בשינוי בעלי התפקידים. 2. איני יודעת מהו המקום,הנסיבות והנפשות הפעילות,אך יש לי המלצה אחת: לא לשכוח,שמתנדבים באים כדי לסייע לעבודת השוטרים בשמירה על הקהילה שאתם חלק ממנה ואת ההחלטות לגבי מי יוצב והיכן- זו אחריות המפקדים במשטרת ישראל. 3. אם יש טענות וטרוניות, הן צריכות להיות ממוקדות, להתבסס על עובדות (ולא רק הלך רוח ותחושות), צריך להציף נזק מול תועלת וכו'. כל זאת יש להעלות( ממקום נקי ואוביקטיבי ,ככל הניתן)בפני הרמק"מ בתחנה ולהציג בפניו הסוגיות.
מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר