אישור קצין בטיחות

ראשית , אין אמת בדבריו של הנהג, לא יפוטר קצין בטיחות מחברה כל שהיא טרם קליטתו של אחר במקומו, שנית יש מקום לרשום דו"ח ב"מ על כי אינו בתנאים והגבלות של רשיון הרכב, היות וחייב ברשיון מוביל ורשיון מוביל חייב להיות מוחתם ע"י קצין בטיחות- כאשר לא התקיימה חובה זו, כאן המקום לדו"ח ב"מ -עקב אי מילוי הגבלות. בעתיד הקרוב יירשם על רשיון מוביל וגם על רשיון הסעים הערה על כך שחייב להיות בצמוד - אישור בטיחות החתום ע"י קצין בטיחות בתעבורה. לידיעתכם.

קצין בטיחות

במקרה הספציפי אני יודע ממקור אמין שהנהג דיבר אמת. לחברה אין קצין בטיחות כבר כמה חודשים. האם ניתן לעשות משהו בעניין?

אכן כן, ניתן לעשות והרבה...

זו הכתובת וכן מס' הטלפון ו/או הפקס' לדיווח על מקרים כנ"ל: גף קציני בטיחות ת.ד. 80, בית דגן טל':- 03-9545420 03-9545469 בברכה

תודה. יטופל

מה יטופל???

אתה רוצה למסור לגוף שלישי מידע שהגיע אליך במהלך תפקיד? אולי פשוט תחזיר את המדים והתעודה בלי שימוע, לא יחסוך לך זמן?

הצעד- נבון ואחראי

מצא הבחור לנכון לעדכן את הרשות על כך כי בחברה מסויימת אין קצין בטיחות - אשריו, תן לו תפיחה על השכם במקום התגובה הנלוזה שלך, כל הכבוד שיש עוד אנשים שאכפת להם מה קורה במדינה בכלל ועל הכבישים בעיקר, לשמחתי אני מכיר אישית את הבחור, הבחור עוסק במלאכת קודש על חשבון זמנו הפרטי בהתנדבות, אני מייחל שיהיו עוד רבים כמותו אזי הכבישים לא היו נראים כמו שהם נראים היום. בברכה.

יש נוהל / פקודה אשר מסדירים את הפניה לגף קציני בטיחות ?

נלוז (ת') מתועב, נתעב, נפסד, מנוול, שפל, נבזי, מאוס, מגונה; מעוות, סוטה מדרך הישר, עקלקל, פתלתל, מעוקם אשמח לקבל הבהרה מדוע התגובה שלי 'נלוזה' מעבר לכך שאני לא מסכים אם התגובה שלך... אחד מכללי ההתנדבות הבסיסיים של כל מתנדב במשמר האזרחי זה לא למסור ידיעה שהגיע אליו מתוקף תפקידו - ועל כך למיטב ידיעתי חותם כל מתנדב כתנאי ל'העסקתו'. ישנם מתנדבים (בעיקר חברי זק"א אבל לא רק) אשר המושג הזה זר להם. המקרה הנידון הוא אומנם גבולי אבל בהחלט בתוך הספקטרום - אתה כמתנדב מדווח רק בתוך המשטרה אלא אם כן הנחה אותך המפקד שלך אחרת. אם אתה מכיר אותו אישית או אפילו המפקד שלו אז ישר כוח, אם אתה ממליץ בפורום ורוצה לעודד מתנדבים נוספים לפעול כך אז זה סיפור אחר. "הבחור עוסק במלאכת קודש על חשבון זמנו הפרטי בהתנדבות" - אין לי ולו מילה רע על אדם אשר איני מכיר, לא יודע למה טרחת להוסיף את המידע הזה לדיון? יחד עם זאת "הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות"... ידידי, האם יש נוהל או פקודה אשר מסדירים את הפניה לגף קציני בטיחות, כן או לא ?

למיטב ידיעתי....

אין כזה נוהל , יתרה מזו על אף שתקנות התעבורה אוסרות על רכב מסוגים שונים להימצא בתנועה ללא אישור תקינות , משטרת התנועה אינה אוכפת תקנות אלו. שלא כמו דעתך, אינני רואה פסול בפנייה לגף קציני הבטיחות במשרד התחבורה על מנת להביא לידיעתם על העדר קצין בטיחות בחברה כזו או אחרת, זה אינו מידע שבא מכח היותו שוטר/ מתנדב, הרי במקור נכתב ע"י אותו בחור כי הוא סמוך ובטוח כי הנהג שהעלה בפניו את הנושא - צודק.(מתוך ידיעה אישית שאין קצין בטיחות בחברה ) מכאן שכל אזרח טוב שאכפת לו ויכול להשפיע לטובת כל משתמשי הדרך ,יבורך. אינני בטוח שהייתי נוהג אחרת לו הייתי נפגש במקרה דומה, זאת בתוספת מזכר שהייתי מעביר לקצין היחידה בנושא. בברכה.

בהקשר לתגובתך חבר יקר..

אכן יש בתגובתך משהוא מאוס (נלוז) כשאתה מציב שלושה סימני שאלה על בתגובתך נראה כי נשארת תמוהה משהו על כך שיש ברצונו של אריק להעביר את הנושא לבדיקה של גף קציני בטיחות במשרד התחבורה. גף קציני הבטיחות הוא חלק מהמערכת הכוללת של הסדרת כלי רכב ונהגים, הגוף הינו חלק ממכלול הנקרא רשות הרישוי אגף התנועה ואינני רואה כל מניעה לשת"פ מול גוף כנ"ל.

למיטב ידיעתי....

אין כזה נוהל , יתרה מזו על אף שתקנות התעבורה אוסרות על רכב מסוגים שונים להימצא בתנועה ללא אישור תקינות , משטרת התנועה אינה אוכפת תקנות אלו. שלא כמו דעתך, אינני רואה פסול בפנייה לגף קציני הבטיחות במשרד התחבורה על מנת להביא לידיעתם על העדר קצין בטיחות בחברה כזו או אחרת, זה אינו מידע שבא מכח היותו שוטר/ מתנדב, הרי במקור נכתב ע"י אותו בחור כי הוא סמוך ובטוח כי הנהג שהעלה בפניו את הנושא - צודק.(מתוך ידיעה אישית שאין קצין בטיחות בחברה ) מכאן שכל אזרח טוב שאכפת לו ויכול להשפיע לטובת כל משתמשי הדרך ,יבורך. אינני בטוח שהייתי נוהג אחרת לו הייתי נפגש במקרה דומה, זאת בתוספת מזכר שהייתי מעביר לקצין היחידה בנושא. בברכה.

חס וחלילה להעליב

אני עדיין תמוהה - צר לי אם אתה רואה בכך מאיסות. משרד התחבורה אינו חלק ממשטרת ישראל והמשא"ז אינו הגורם המקשר ביניהם. גם אני איני רואה כל מניעה בשת"פ ואפילו הייתי רוצה לראות יותר ממנו, אך אני לא שם עצמי כחוליה המגשרת על הפער הקיים. אם אין כזה נוהל, אז הנוהל הקיים (למטה קישור + ציטוט) הוא המחייב. "כל אזרח טוב שאכפת לו ויכול להשפיע לטובת כל משתמשי הדרך ,יבורך" מסכים, אבל כשאתה במשמרת אתה שוטר, כשאתה בבית את אזרח, אין חפיפה ואין חלוקת ידע. מזכר לקצין יחידה / בוחנים נראה לי כאופציה מצויינת. אני מעריך את עמדתך אך לא מסכים עמה. עצם הדיון נראה לי מוסיף ואני מקווה כי אתה שותף להרגשה. http://www.police.gov.il/mehozot/agafKehila/Pages/%D7%AA%D7%95%D7%A8%D7%AA%20%D7%94%D7%90%D7%A7%D7%9E.pdf "מודגש בפני המתנדבים כי אסור להם לעשות שימוש בכל חומר המובא לידיעתם במהלך פעילותם במשמר האזרחי או עקב פעילות זו, שלא לצורך טיפול משטרתי נדרש. זאת, גם אם הדבר נעשה בתום לב ו/או ללא כוונת זדון." "איש משטרה יהיה חייב בשמירה על סודיות ובאי גילוי מידע, שהגיע אליו בתוקף תפקידו ותוך כדי מילוי תפקידו.

ראשית, חן חן על הקישור לחומר

שנית, לציין שגם לדידי הויכוח הוא חיובי ומביא להרחבת הידע בכל נושא ובכל תחום. לציין בפנייך כי בדבריו ציין אריק כי הינו מודע לחוסר קצין בטיחות בחברה האמורה עוד טרם היותו בתפקיד, עצם עיקוב משאית לביקורת כללית בה הוברר כי לנהג הרכב אין אישור תקינות מטעם קצין בטיחות היות ולחב' הנ"ל אין קצין בטיחות רק מחזקת את ידיעתו, פנייתו לגף קציני הבטיחות הינה מתוקף היותו אזרח ומידיעות שיש בידו עוד טרם נעצר הרכב לביקורת, מכאן שאין להעמיד המצב כאילו הוא מוציא "סוד" מסודות המשטרה ומשתף בו גורמים אחרים. בברכה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר