חידוד רישום עבירה

האם מישהו יכול להסביר ולחדד מתי אני רושם דו"ח על נהיגה בכיוון ההפוך בכביש חד-סיטרי עם עבירה כזאת - "נהגת ברכב הנ"ל בכביש חד-סיטרי, בכיוון הפוך לכיוון התנועה בניגוד לתקנה 37 לתקנות התעבורה.סמל סעיף 5430 ,6 נקודות ו - 500 ש"ח". ומתי אני רושם עם עבירה כזו ( במידה והתמרור מוצב בכניסה לרחוב.)- " אי ציות לתמרור ב 44- נהגת ברכב הנ"ל ולא צייתת לתמרור ב 44- המוצב במקום, בכך שלא נסעת ישר לפי הוראות התמרור,בניגוד לתקנה 22 (א) לתקנות התעבור , סמל סעיף 5500, נקודות ו - ש"ח 500" . הרי בסופו של דבר רכב שבא מולי ברחוב כזה עושה את אותה עבירה

נסיעה נגד בכיוון

קח לדוגמא מצב שבו אדם יצא מרחוב צדדי לרחוב בו יש חץ כחול המורה על נסיעה בכיוון אחד. אין לו תמרור אין כניסה. אם הוא נסע נגד הכיוון זה המצב הראשון. אם יש תמרור אין כניסה בדרכו זה המצב השני.

נהיגה בניגוד לכיוון הנסיעה

שני סעיפי האישום כנגד אותה עברה. אתה בוחר את הסעיף לנוחיותך (כפי שציין קודמי) היות שלא תמיד יש באפשרותך לוודא קיומו של תמרור הוריה או תמרור איסור בתחילת הרחוב. לדוגמא: אתה עובר בצומת ומבחין ברכב מגיע לצומת מימינך כאשר בכניסה לרחוב באותו צומת ניצבים שני תמרורי ב-2. במקרה כזה אינך רואה את תמרור ב-44 (שחזקה עליך שהוא מוצב ברחוב היכן שהוא).

אתה יכול לרשום רק לעברה שראית!

רק אם ראית במו עינייך את הרכב נכנס לרחוב ועובר פיזית ליד תמרור האוסר על הכניסה, אתה יכול לרשום דוח על סעיף זה. אחרת הנהג יכול להגיד שהוא נסע בכוון המותר, וחנה כחוק. אחרי זמן מה הוא (או נהג אחר) יצא בטעות מהחניה בכיוון ההפוך. במקרה כזה הדוח נופל.או שהנהג יכול להגיד שהתמרור הוסתר רגעית. נסיעה נגד הכיוון אין משמעותה בהכרח כניסה בניגוד לתמרור. לכן רשום דוח רק לעברה שראית, ולא לעברה שאולי בוצעה קודם.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר