אות מלחמת לבנון השניה

בעקבות מספר מכתבים ששלחתי למשרדי ממשלה , למפקדת אקמ לנציב תלונות השוטרים , מתחילות להגיע תשובות . עזרו לי לבדוק אמינותם . ממפקדת אקמ, "מחלקת" מתנדבים[שימו לב איך מתייחסים אלינו . אילו לא אנחנו אין אגף כזה !]שרק מתנדבים מחיפה וצפונה קבלו את האות . שאלתי : האם יש מי שהוא בין הקוראים שורות אלו מאזור חיפה וצפונה שאכן קיבל את אות מלחמת לבנון השניה ? כמו כן הם כותבים :כיום לאור הזמן הרב שעבר לא מצאנו מקום לפתוח מחדש ולבחון ...-לאור הבעיתיות בשחזור נתונים! אני חשבתי שבזמן המחשב אין בעיה לבדוק נתונים .....כל שלוחה וכל תחנה בנפרד , כפי שקבלתי מקצינת המתנדבים שפלה .

לא רק מהצפון

גם מהדרום קבלו. מנחש שהבעיתיות בשחזור נתונים היא שבתקופה המדוברת- לא הכל היה ממוחשב. (דוקא בצפון). ובעלי התפקידים- התחלפו. אז אני מניח שאם מח"ש, לדוגמה, ירצו לבדוק היכן היה אדם מסויים ביום מסויים, או "מי היה במקום וזמן נתונים"- הם יוכלו. אבל שאלה לאיזו כמות טרחה מוכנים להכנס, שלא לשם חקירה ספציפית.

תשובה לא מדוייקת לא עוזרת . יש לך

שם ספציפי של מתנדב -מכל תחנה או שלוחה -שקיבל ? התשובה שקבלתי מראש מחלקת מתנדבים , מזלזלת ומתחמקת . יש כאן שמיכה עבה לעצלנות ולכסת"ח . ואתם אנשי צפון , אין לכם מה להגיד ?יש מי שהוא שכן קיבל ? בבקשה שם מלא ומקום השרות . תחנה או שלוחה . אמי לא מוכן לוותר . אין לי חשק להרגיש כמו קונדום .השתמש וזרוק . לפחות אני- לא .

ליגאל והאות

יגאל שלום במלחמת לבנון השניה ישבתי בתורנויות בתוך הניידת עם שכפ"ץ ולא אחת "דילגתי" בין הנפילות באיזור נהריה .לא אחת ביצעתי חסימות חבוש גם קסדה בצומת כברי כשהדי נפילות נשמעו ברקע. והנה אני מתנדב במתנ"א זבולון לא קיבלתי את האות מה גם שמעולם לא עלה הנושא הנ"ל . סיפור קטן הייתי במשמרת עם שוטרת שהיא גם אם לחמישה ילדים יושבים ודרוכים לפתע נשמעה צפירה באיזור נהריה .לא רחוק מהמקום היה מחסה ורצנו לתוכו לאחר הנפילות אומרת לי השוטרת הנפילה חשודה לי. ולאחר מספר דקות נסענו לאותו כיוון הנפילה ומסתבר שלא רחוק מביתה נפלה הקטיושה .ואז בכלל היא רצה לביתה לראות ולהרגיע את חמשת ילדיה .ברוך השם הכל היה בסדר וחזרנו לפעילות . כמובן שבדו"ח פעולה רשמנו אז "אין אכיפה ,מלחמה", ככה סיפור נוסטלגי. יום טוב עזרא

תודה עזרא , לאט לאט

אני אפשיט את השקרים שעונים לי מהמשרדים הנוגעים . הנה ציטוט מכתבו של נצ"מ עופר חן רמ"ח מתנדבים אק"מ:מדיניות משטרת ישראל [חס וחלילה לא משרד הבטחון ]בנושא,למתנדבים נקבעה ע"י הפיקוד במ"י, ובמסגרתה הקריטריונים לחלוקה היו , מתנדב מקוחיפה וצפונה, שלשה ימים ברצף, בתאריכים הרלונטיים ! כלומר , לאף אחד ! 2] מתנדבימ"י שפעלו ...קבלו את האות . יש מישהוא כזה ? זו תשובת כסתח 3]כיום לאור הזמן שעבר לא מצאנו מקום לפתוח מחדש ולבחון את הקריטריונים שנקבעו בעבר במ"י[ לאור הבעתיות בשחזור נתונים של 50000 מתנדבים !] יופי של תשובה מתחמקת. א. אין 50000 מתנדבים . ב. בעידן המחשב מקבלים תשובה תוך חצי דקה . זה סתם זילזול ועצלנות . בשלשה משפטים מורכבים עשו מאיתנו פריירים. אני לא מוותר מקווה שעוד מתנדבים עם חוט שדרה ישלחו מכתבים . לסגן השר וילנאי בכנסת, לחכ אריה ביבי בכנסת למפקד אקמ במטה הארצי ים מתנדבים צפוניים , משקרים על חשבונכם . אל תשארו פריירים ואילמים .

לא רק מהצפון

גם מהדרום קבלו. מנחש שהבעיתיות בשחזור נתונים היא שבתקופה המדוברת- לא הכל היה ממוחשב. (דוקא בצפון). ובעלי התפקידים- התחלפו. אז אני מניח שאם מח"ש, לדוגמה, ירצו לבדוק היכן היה אדם מסויים ביום מסויים, או "מי היה במקום וזמן נתונים"- הם יוכלו. אבל שאלה לאיזו כמות טרחה מוכנים להכנס, שלא לשם חקירה ספציפית.

יגי 51 לפני

ארבע שנים לא היה מחשב ? לא רשום בתיק האישי שלך מתי התגייסת ? איזה קורסים עברת ? כמה מטווחים השתתפת ? איפוא אתה חי ? אין לכם בסק"מ מי שיודע להפעיל מחשב ? מה שכן ן אצלנו בשלוחת התנועה פרשו כעשרה מתנדבים בגלל הגיל .דווקא הותיקים המנוסים והמקצועיים . לא לשכוח : המעז מנצח . ואני אנצח אותם ! רק תעזרו לי עם אינפורמציה אמיתית . בכל זאת אני נלחם בענקים . ואני לא הוזה כמו דון קישוט .

תודה עזרא , לאט לאט

אני אפשיט את השקרים שעונים לי מהמשרדים הנוגעים . הנה ציטוט מכתבו של נצ"מ עופר חן רמ"ח מתנדבים אק"מ:מדיניות משטרת ישראל [חס וחלילה לא משרד הבטחון ]בנושא,למתנדבים נקבעה ע"י הפיקוד במ"י, ובמסגרתה הקריטריונים לחלוקה היו , מתנדב מקוחיפה וצפונה, שלשה ימים ברצף, בתאריכים הרלונטיים ! כלומר , לאף אחד ! 2] מתנדבימ"י שפעלו ...קבלו את האות . יש מישהוא כזה ? זו תשובת כסתח 3]כיום לאור הזמן שעבר לא מצאנו מקום לפתוח מחדש ולבחון את הקריטריונים שנקבעו בעבר במ"י[ לאור הבעתיות בשחזור נתונים של 50000 מתנדבים !] יופי של תשובה מתחמקת. א. אין 50000 מתנדבים . ב. בעידן המחשב מקבלים תשובה תוך חצי דקה . זה סתם זילזול ועצלנות . בשלשה משפטים מורכבים עשו מאיתנו פריירים. אני לא מוותר מקווה שעוד מתנדבים עם חוט שדרה ישלחו מכתבים . לסגן השר וילנאי בכנסת, לחכ אריה ביבי בכנסת למפקד אקמ במטה הארצי ים מתנדבים צפוניים , משקרים על חשבונכם . אל תשארו פריירים ואילמים .

ליגאל עמיתי

במשטרה קבעו קריטריונים בלתי סבירים.מה לעשות הם רוצים שלושה ימים רצופים כלומר מודל בלתי אפשרי . מעבר להיתנדבות יש גם משפחה .תתאר לך שהייתי יוצא שלושה ימים רצוף מהבית כאשר בכלל ובפרט שבמרחק 25 מפתח ביתי טיל בפגיעה ישירה שהעיף לי את כל החלונות התריסים ודלת הכניסה (אני גר בשכונת קוטג'ים בעכו)שבוע אחרי זה 30 מאחורי ביתי פגיעה ישירה בול באמצע הכביש ללא פיצוץ רק חדירה.או אז אין אבסולוטית אני אומר אין מתנדב שיקבל את האות . ישנה אפשרות אחת שמתנדב יקבל את האות והיא שלאותו אחד אין אף אחד והוא ערירי. ללמדך שחבל על הכוחות והעצבים זה לא שווה את זה. עזרא

לא כל כך הבנתי

"3 ימים" הכוונה 72 שעות ברציפות?(מה שבאמת לא סביר). או "משמרת ביום" במשך שלושה ימים ברציפות? (מה "לא סביר" בזה?)

למה קריטריונים כאלה? למה עובד רס"ר בקריה שהיה חצי שנה בגימלים יקבל?

ומתנדב שהיה תחת אש לא?

ליגאל עמיתי

במשטרה קבעו קריטריונים בלתי סבירים.מה לעשות הם רוצים שלושה ימים רצופים כלומר מודל בלתי אפשרי . מעבר להיתנדבות יש גם משפחה .תתאר לך שהייתי יוצא שלושה ימים רצוף מהבית כאשר בכלל ובפרט שבמרחק 25 מפתח ביתי טיל בפגיעה ישירה שהעיף לי את כל החלונות התריסים ודלת הכניסה (אני גר בשכונת קוטג'ים בעכו)שבוע אחרי זה 30 מאחורי ביתי פגיעה ישירה בול באמצע הכביש ללא פיצוץ רק חדירה.או אז אין אבסולוטית אני אומר אין מתנדב שיקבל את האות . ישנה אפשרות אחת שמתנדב יקבל את האות והיא שלאותו אחד אין אף אחד והוא ערירי. ללמדך שחבל על הכוחות והעצבים זה לא שווה את זה. עזרא

הוא אשר אמרתי .

אף אחד לא קיבל . ההחלטה בדבר שלשה ימים רצופים כמוב שמתנדב גם תרם שלש מנות דם ובמשמרת שניה עזר למכבי אש או מדא . בקיצור החלטה לא נכונה ויש לשנותה !ואפילו בבג"צ . אלהים פתח את פי האתון ורק אחכ נפתחו עיני בלעם . אני קורא לכל מי שמרגיש שהוא לא רוצה להיות פרייר שיפנה גם הוא לכתובות הבאות ,סגן השר וילנאי. כנסת ישראל ים .חכ אריב ביבי הכנסת ים. רובר משטרת ישראל המטה הארצי ים . עופר חן נצמ רמח מתנדבים פקס089770569 [לוד] אבי זלבה דובר משאז . אם כל אחד מהם יקבל כמה מאות מכתבים , הם יבדקו ויענו .

למה קריטריונים כאלה? למה עובד רס"ר בקריה שהיה חצי שנה בגימלים יקבל?

ומתנדב שהיה תחת אש לא?

יללה שמחה .

בוא תצטרף . אל תשאל אותי . שאל את נצמ עופר חן רמח מתנדבים ,בפקס 089770569 . שעת ההפגזה שלנו התחילה . לא רק עובד רסר בקריה , גם עוזר טבח בכלא נפחא . אבי זלבה דובר משאז ביקש מאיתנו להצטרף אליו לפייסבוק ,אבל כששאלתי אותו את השאלה בקשר לאות , קבלתי דממת אלחוט . גם יודית שותקת . איפוא קציני המתנדבים המרחביים ?

- יגאל אילן ושות' שלום רב

1. איני יודעת לאיזו תשובה אתה מצפה ממני, כשלהבנתי משרשור זה- בוצעו פניות לכל דרג ממקבלי ההחלטות במטה אק"מ ובמשרדי הממשלה. 2. לי זכור, שלפני כשנתיים יצאה פניה ליח' השטח-למפות מתנדבים שעומדים בקריטריונים שהוחלטו, להעביר פרטיהם והם יקבלו אות המלחמה- מי שמפקדיו היו חרוצים ומסודרים-אני מניחה,שגם קיבלו האות. 3. איני יודעת מה המדיניות בארגונים התנדבותיים אחרים(בדגש לארגונים בטחוניים-חירום והצלה,שאנחנו חלק מהם)- אם מתן האות היה גורף לכלל המתנדבים ולא משנה אם פעל רק בצפון או 3 ימים רצוף או טיפל בפצועים או הכוין תנועה- אזי חובה עליכם,כמתנדבים לעמוד על זכותכם לקבל אותו דבר ומתנדבים יודעים להגיע גם למפכ"ל וגם לראש הממשלה והנשיא,אם רוצים. 4. למיצוי זכותכם, אם קיימת- אין זה רלוונטי אם שוטר או חייל היו בגימלים או ירדו למקלט במלחמה- יש נהלים,שכל מי שבשרות פעיל-מקבל.
מנהל הפורום
1000+

אות מלחמה

כמו שציינה יודית ,לפני כשנתיים כשלחתי כל הרשימות ולפני כשנה(יכול להיות פחות) קיבלי כל אותות אפילו לאלו שכבר לא במערכת.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר