היתלבטויות רבות

ככתוב "רבות מחשבות בלב איש" נודה על האמת המצב לא טוב. שוטרים שפופי ראש מכל עבר. צד אחד הסיפור של שחר מזרחי שגרם לריפיון ידיים מצד רבים מהשוטרים .מצד שני השכר שהם נאבקים איתו או בגללו זה זמן ארוך והאוצר כאילו אומר , מי שלא רוצה להיות שוטר , שלום וביי כנראה שבאוצר יושבי המזגנים הקרואים בפי כל "נערי האוצר" חושבים שמשום שיש עובדים חינמיים בדמותם של המתנדבים או אז ימשיכו במדיניותם זו כאילו להיתעלם מדרישות השוטרים שהם לגיטימיים לחלוטין . אני חושב שאנו חייבים לעזור לשוטרים ופה מדובר יותר על בעלי דרגות בד"א וקצינים זוטרים לקום ולומר שלום למשטרה נחזיר תעודות ומדים ובמשמעת גורפת שאנו המתנדבים נגלה בטח ובטח באוצר יפערו פה ויבינו שאין ברירה . לומר את האמת העינין מעסיק אותי זה זמן ולו בשל חברים ובני משפחה שהם שוטרי ברזל ואני ממש מקורב לעינינם רואה ומרגיש. מה דעת החברים בפורום . עזרא אם כאב לא קטן

אתה תתפלא, אבל ערי האוצר יוותרו על המתנדבים

לדעתי האישית כאזרח, על השוטרים להתארגן, פשוט להתארגן וקבוע עובדה בשטח. רק כגוף מסודר ומאורגן מצב השוטרים ישתפר, מצב המשטרה ישתפר וכתוצאה מכך גם מצב החברה ישתפר. שייקחו דוגמא מ.קב"טים באל-על, תמיד נאמר לנו שלא נוכל להתארגן כיוון שאנו אנשי בטחון בגוף ממלכתי. והנה, אתמול נקבעה עובדה בשטח. הגיע הזמן שגם השוטרים ייקחו יוזמה ויקבעו עובדות בשטח.

למשרד האוצר לא יזיז אם נחזיר תעודות.

ולהתאגד ולהתארגן זה לא רלוונטי, קב"טים באלעל זה לא כמו משטרה. אני פרשתי מהמשטרה בעיקר בגלל משכורת ובזמן האחרון פונים אליי כל הזמן גם מלשכת הגיוס וגם מפקדי יחידות שאני אחזור למשטרה, ואני אומר להם שוב ושוב הלוואי והייתי יכול, אני רוצה אבל אי אפשר עם משכורת כזו.

תתפלא

אבל כשהשוטרים יתאגדו ויקבעו עובדה בשטח, לא ניתן יהיה לעשות דבר. בימ"ש וספ"כ מקדמים את ההתארגנות הזאת (גם אם בלי כוונה). בכל העולם השוטרים מאוגדים באיגודים מקצועיים. לאור המצב כיום, אין שום סיבה ששוןטרי ישראל לא יתאגדו ויתחילו לעמוד על שלהם.

לדעתי האישית כאזרח, על השוטרים להתארגן, פשוט להתארגן וקבוע עובדה בשטח. רק כגוף מסודר ומאורגן מצב השוטרים ישתפר, מצב המשטרה ישתפר וכתוצאה מכך גם מצב החברה ישתפר. שייקחו דוגמא מ.קב"טים באל-על, תמיד נאמר לנו שלא נוכל להתארגן כיוון שאנו אנשי בטחון בגוף ממלכתי. והנה, אתמול נקבעה עובדה בשטח. הגיע הזמן שגם השוטרים ייקחו יוזמה ויקבעו עובדות בשטח.

נערי האוצר לא יוותרו עלינו

אתה יודע איזה חיסכון כספי עצום אנחנו בשבילם ? אם אין14000 מתנדבים ,יש לגייס 2000 שוטרים בשכר !!!!!!!!!!!!! למה מקבלים במשטרה מאות בנות במסגרת שרות-חובה -משטרה ? לא בגלל עודף בנות בצבא ! בגלל חוסר תקציב משטרתי .

היתלבטויות רבות

ככתוב "רבות מחשבות בלב איש" נודה על האמת המצב לא טוב. שוטרים שפופי ראש מכל עבר. צד אחד הסיפור של שחר מזרחי שגרם לריפיון ידיים מצד רבים מהשוטרים .מצד שני השכר שהם נאבקים איתו או בגללו זה זמן ארוך והאוצר כאילו אומר , מי שלא רוצה להיות שוטר , שלום וביי כנראה שבאוצר יושבי המזגנים הקרואים בפי כל "נערי האוצר" חושבים שמשום שיש עובדים חינמיים בדמותם של המתנדבים או אז ימשיכו במדיניותם זו כאילו להיתעלם מדרישות השוטרים שהם לגיטימיים לחלוטין . אני חושב שאנו חייבים לעזור לשוטרים ופה מדובר יותר על בעלי דרגות בד"א וקצינים זוטרים לקום ולומר שלום למשטרה נחזיר תעודות ומדים ובמשמעת גורפת שאנו המתנדבים נגלה בטח ובטח באוצר יפערו פה ויבינו שאין ברירה . לומר את האמת העינין מעסיק אותי זה זמן ולו בשל חברים ובני משפחה שהם שוטרי ברזל ואני ממש מקורב לעינינם רואה ומרגיש. מה דעת החברים בפורום . עזרא אם כאב לא קטן

מר גנני היקר !

אינני מבין מדוע הינך מתעסק בדברים שלא שייכים לך. אם אינך בקיא בחוקים ובתקנות טוב תעשה אם לא תביע דעתך נחרצות כ"כ. שוטרי משטרת ישראל מנועים מלהיתאגד חוקית, אין באפשרותם לעשות כן גם אם ירצו. לא רלוונטי לטחון את הנושא בפורום של מתנדבים. בוא נדבר על בעיות מתנדבים וננסה לעזור אחד לשני בעצות ורעיונות. השוטרים בשבילנו הם אגף אחר. לתשומת לבך.

ל avsha לא הבנתי

ממש לא הבנתי אותך. מה כוונתך ששוטרים לחוד ואנו לחוד? סליחה חביבי לא מקובלת עלי התזה שלך . איך אתה פוסק שאינני מבין וכבר על הסף פסלת אותי .סליחה ,העלתי רעיון ולא זוכר שפסלתי מישהו בשל דעותיו .ואני חוזר ואומר שאם אנו נחשב כגוזלי לחמם של השוטרים כי לאוצר נוח שיש לו עובדים חינמיים או אז אנו חייבים ראשית לעזור לשוטרים כי זו פרנסתם ואנו לא נפריע להם . זה שהשוטרים מנועים להיתאגד הדבר מוכר וידוע כמו לאנשי הצבא . דע לך שחוקים אפשר לשנות בכל דרך שרק רוצים ולכן אם השוטרים לא יקחו לידיים את גורלם כי הם מפחדים זה המקום שאנו נעזור להם . נעיר את השרים והממשלה למען השינוי שהמשטרה חייבת לעבור . עזרא נ.ב . הצבא והמשטרה לא מאוגדים בגלל שיטת מנהיגות ההיררכית ולמען שמירה על המשמעת שבחילות הללו . ההבדל בין הצבא למשטרה הוא באופן השירות השירות בצבא הינו חובה בעיקרו ולכן אין שתי שיטות משמעת בצבא ואילו המשטרה השירות בה לא חובה ומפה יש מקום לאיגוד מקצועי כמו מקום עבודה כאשר עבודת המשטרה קשורה באכיפה .

יופי אבשה . לדאוג לענינים שלנו

אם אני טוען שמגיע לנו אות מלחמת לבנון השניה ויש מי שמלגלג , אז איך נוכל לדאוג אחד לשני ? גם לנו אין ועד מקומי או ארצי . לידיעתכם : פניתי לחמישה גורמים במערכת הבטחון ,המשטרה והכנסת -בנושא . ענו לי ממשרד נציב תלונות השוטרים , שמינו קצינה בדרגת מנ"צ ובתואר עו"ד לטפל בנושא ולהודיע לי תוצאות ....! אני קורא לכל מי שחושב שהאות חשוב לו שיפנה בכתב לסגן שר הבטחון ולח"כ אריה ביבי -כתובת : כנסת ישדאל י-ם. לראש אקמ מטה ארצי י-0 . איך זה שכל כוחות הבטחון ,כמו צהל, משטרה ,שב"ס, מ.ד.א. שרותי כבאות, עובדי משרד הבטחון ואזרחים עובדי צהל -קיבלו והמתנדבים לא ? סבתא בישלה דייסה ,כולם קבלו ולמתנדבים לא נשאר ???????

התאגדות שוטרים- דאגה למתנדבים

בזמנו, לפני שנים רבות, היה ניסיון להתאגדות של שוטרים,ראשי ומובילי המהלך מצאו את עצמם מהר מאד מחוץ לשורות המשטרה מבלי שחבריהם ינקפו אצבע.חבל על האנרגיות שאנו משקיעים בדאגה לשוטרים.אנו חלוקים אפילו באפשרות שך סיוע לבלש שהורשע על להיטות יתר, מעשה שארע ועלול לקרות גם לחלק מאד קטן מאיתנו.לדעתי על המתנדבים לדאוג לערכי ותקינות הפעילות הנכונה בהפעלת גוף מיוחד וחשוב- המשא"ז ,שאליו הם/אנו שייכים, זהו גוף התנדבותי ענק בתוך מערכת הררכית כמו משטרת ישראל.הכל מאד מסובך ,רגיש ,אבל חיוני מאד לאיכות חיי הקהילה ולמדינתנו כל עוד היא נמצאת במצב של מדינה קטנה המוקפת אויבים.זה העיקר!!.

בעקרון- צודק

אבל פותח השרשור העלה היבט בעייתי מסויים. והוא, כשלעצמו, כן ראוי להתיחסות. עצם המצאות המתנדבים מספק תרוץ לפוליטיקאים חסרי אחריות, ובעלי-תפקידים חסרי אחריות בשלטון, להתנער מאחריות השלטון לשרותים מסויימים, ובמיוחד לשרותי חרום. לא רק במשטרה. זה בולט גם בכיבוי, וגם בשרותים אחרים. בזמן לבנון II בלט, בצפון, "העדר השלטון". היו משטרה, כיבוי, מדא. חוץ מהם- רק "התארגנויות מתנדבים פרטיות". והשאלה באמת רלונטית. האם המתנדבים באמת מועילים? או בעצם מזיקים, בכך שמספקים לבעלי התפקידים האחראים תרוץ להתחמק מאחריותם?

ההתנדבות בישראל- באק"מ-חומר למחשבה

כולם צודקים, ואכן זה נראה לא טוב שהקהילה/מתנדבים במאות אלפים עושים/ מבצעים פעילויות שהמימסד/ממשלה/רשויות, חייבות בהן.לא רק זה!אלא שהעובדים(הרבה מהם) במקומות אלו כולל במישטרה מסתכלים עלינו כגונבי מישרתם ואפילו יש (ובצדק) שמרגישים מאוימים.מכאן ההסבר לתופעות של חוסר פירגון, אי שיתוף,חוסר בטיפוח(לא בכל תחנה ומרחב). אבל אני ממוקד מטרה ,אני נאבק לשנות, לשפר, להסביר. אני מוכן לסלוח על חלק מהנ"ל, כל עוד מדינתנו היחידה מאוימת באמת. תגידו ציוני(אני גאה בכך), תגידו נאיבי,רובנו כאלה. אני מעריך שחלק מכם צעיר ולא יודע . ההסטוריה באק"מ מראה על מחזוריות של עליות ומורדות בהפעלת הגוף הנהדר הזה.הרוב תלוי במפקדים האזוריים בשטח, ממ"ז ודרומה. ליתר יש השפעה שולית. אבל לעיתים יש במרחב אק"מ מסוים פרח נדיר העושה עבודה מצוינת . את אלו יש לשמר.למציאות יש השפעה דרמטית- עלינו ,לדוגמא :פריחת האק"מ בעת ההנתקות.תישקלו את הנאמר ושכל אחד יעשה אצלו/בתחנתו כמיטב יכולתו

היתלבטויות רבות

חברי המתנדבים !

אין לנו מקום להעביר ביקורת אם השוטרים יתאגדו או לאו, אנו באנו מרצונינו וביקשנו להיות מתנדבים בגוף הנקרא משמר אזרחי- הגוף הנ"ל הינו אגף במשטרת ישראל ולכן השתייכותינו היא למשטרת ישראל, מתוך כך מצווים אנו לפעול על פי נהלי משטרת ישראל, כל מעשה החורג מנהלים אלו עלול לגרום להשהיית מתנדב כזה או אחר, לדעתי אין מקום להעלות אפילו מחשבה של התאגדות המתנדבים היות וזה מנוגד לכל נוהל וסדר תקין במשטרת ישראל. תודה.

ההתנדבות בישראל- באק"מ-חומר למחשבה

כולם צודקים, ואכן זה נראה לא טוב שהקהילה/מתנדבים במאות אלפים עושים/ מבצעים פעילויות שהמימסד/ממשלה/רשויות, חייבות בהן.לא רק זה!אלא שהעובדים(הרבה מהם) במקומות אלו כולל במישטרה מסתכלים עלינו כגונבי מישרתם ואפילו יש (ובצדק) שמרגישים מאוימים.מכאן ההסבר לתופעות של חוסר פירגון, אי שיתוף,חוסר בטיפוח(לא בכל תחנה ומרחב). אבל אני ממוקד מטרה ,אני נאבק לשנות, לשפר, להסביר. אני מוכן לסלוח על חלק מהנ"ל, כל עוד מדינתנו היחידה מאוימת באמת. תגידו ציוני(אני גאה בכך), תגידו נאיבי,רובנו כאלה. אני מעריך שחלק מכם צעיר ולא יודע . ההסטוריה באק"מ מראה על מחזוריות של עליות ומורדות בהפעלת הגוף הנהדר הזה.הרוב תלוי במפקדים האזוריים בשטח, ממ"ז ודרומה. ליתר יש השפעה שולית. אבל לעיתים יש במרחב אק"מ מסוים פרח נדיר העושה עבודה מצוינת . את אלו יש לשמר.למציאות יש השפעה דרמטית- עלינו ,לדוגמא :פריחת האק"מ בעת ההנתקות.תישקלו את הנאמר ושכל אחד יעשה אצלו/בתחנתו כמיטב יכולתו

דברים יפים כתבת צבי

עבדך משמש כקצין מתנדבים בימת"א עמקים, מזה 30 שנים מתנדב במסגרת יחידות מיוחדות של המשמר האזרחי, עברתי יחידות מספר וכן קורסים שונים במסגרת משא"ז כולל קורס קצינים, לידיעתך, אנו מאבדים במהלך שנה כ- 30% מהמתנדבים ומחדשים את המצבה בכל שנה בשנה בכמות דומה, אין מה לעשות אנשים מתעייפים במהלך הזמן ולצערי המערכת אינה יודעת ואינה עושה דיי לשמר מתנדבים טובים, בסופו של דבר ההתנדבות למשא"ז הינה מכורח חוק הציבור כולו מוזמן להתנדב (כל העונה על הקריטריונים) ולאחר תקופת מה עובר החשק כי לעיתים אין תיגמול מתאים או היה ויכוח עם שוטר שפגע בו (על כך שהמתנב גוזל את פרנסתו). היות והתנדבות היא במסגרת חוק שחוקק בכנסת, וכמות המתנדבים במש"אז הינה הגדולה ביותר בין כל הגופים ההתנדבותיים לא צריך להיכנס לויכוחים עם השוטרים אם המתנדבים הם על חשבונם ו/או במקומם, גם כיום ישנם תפקידים שמתנדבים לא נוטלים בהם חלק רק שוטרים כגון:- פיזור הפגנות, ביצוע הריסות וכו'. בגדול הייתי מציע לא לעסוק בנושא זה , מי שחוקק את חוק המשמר האזרחי הינה כנסת ישראל מתוך מחשבה להקים גוף שיהיה לעזר למשטרת ישראל וזה הייעוד של המתנדבים ביחידות המיוחדות של המשמר האזרחי. בברכה

כל מה שכתבת- נכון

אבל השאלה היתה לא כ"שוטרים-מתנדבים" (שכ"שוטרים"- הפוליטיקה "מחוץ לתחום"), אלא כאזרחים, שהפעילות מביאה אותם להיות מודעים להיבטים (שנוגעים לנו, כאזרחים), שפחות מוכרים בציבור.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר