השוטרת מתנ"א ואני

ביום ששי האחרון, ה-14 למאי נסעתי בשעה 06.00 בנתיבי אילון מצפון לדרום מתוך כוונה להגיע לאוניברסיטת תל אביב. ידעתי כי יש התארגנות וסגירת כבישים לקראת מרתון תל אביב. ולכן אין אפשרות לרדת לשדרות רוקח. כאשר הגעתי ליציאה מנתיבי איילון לכוון האוניברסיטה ולכוון שדרות רוקח, הבחנתי בניידת מתנ"א החוסמת את הכביש ובמחסום פרוס המונע יציאה מנתיבי איילון והאפשרות היחידה היא להמשיך דרומה. פניתי לשולי הכביש מימין, דוממתי את המנוע, הוצאתי את המפתח ונגשתי לכוון שוטרת מתנ"א. המתנתי לידה כמה דקות עד שתסיים את שיחת הטלפון הפרטית שלה ואז אמרתי לה כי אני מבין כי היא חוסמת את הכביש בגלל המרוץ אבל היא חוסמת במקום הלא נכון. (מה לעשות אבל עקב התנדבותי גם אני חוסם מפעם לפעם כבישים. ויש לי מעט נסיון איך עושים זאת ואיך מתיחסים לאזרחים במקרים שכאלה). היא אמרה לי, תכנס לרכב ותמשיך הלאה, היו עוד כמה כמוך שאמרו לי שאני טועה והם המשיכו הלאה. עניתי לה, אם כמה אמרו לך שאת טועה, אולי את באמת טועה. תגובתה: "אתה חושב שאני טועה ?" "כן". "תתלונן לפני המפקדים שלי" "מדוע שלא תרימי את טלפון למפקדים שלך ותבררי את איתם ?" היא מדי פעם נותנת לי הוראות להכנס לרכב ולהמשיך הלאה, היא גם מאיימת עלי שאני מסתובב על כביש ראשי ואני אומר לה כי מבחינתי היא יכולה להגיש נגדי דוחות על מה שהיא רוצה כולל על סרוב להוראת שוטר. הטונים הלכו וגברו. תוך כדי חילופי הדברים התאספו שם כמה מכוניות, אחד רוצה להגיע לתחנת הרכבת, האחר רוצה להגיע לרמת אביב וכמה אחרים למוסד בטחוני ידוע. כולם היו יכולים להגיע מבלי להפריע למרתון, אם היא היתה חוסמת את הכביש במקום הנכון. לפתע הופיע רכב משטרתי וממנו הגיח קצין. אני ואחרים אמרנו את דעתנו על מיקום החסימה, הוא ניגש לשוטרת, החליף איתה כמה מילים, התקשר טלפונית לאן שצריך והורה לשוטרת לקפל את המחסום ולחסום בהמשך הכביש כך שאפשר יהיה לפנות לכוון תחנת הרכבת ולרמת אביב. השוטרת התלחשה איתו והבחנתי לפי שפת הגוף שהיא מתיחסת אלי, אל הנהג ה"חצוף". בלכתו חזרה אל רכבו הקצין אמר לי, היא שוטרת, היא פועלת לפי הוראות, לא צריך להגיע לכלל ריב והרמת קול, הנה עכשיו בהתערבות של קצין הענין תוקן. השוטרת קפלה את המחסום, כל כלי הרכב שהתינו שם יצאו מנתיבי איילון, אני שהייתי בשוליים הימניים, הייתי אחרון. הניידת עצמה עמדה עדיין על נתיבי התנועה. היא נגשה אלי ואמרה לי, לתדהמתי, אתה ממשיך ישר בנתיבי איילון, אתה לא יוצא מכאן. עניתי לה כי אני יוצא כאן כמו כל אלה שכעת יצאו. "אז אתה מתכוון לפרוץ מחסום ? אני נותנת לך הוראה להמשיך בנתיבי איילון." "איפה יש כאן מחסום ?, מצידי את כעולה להגיש נגדי דוח על סרוב להוראת שוטר" היא בקשה להציג תעודות. לצערי לא היו עלי תעודות, מה לעשות נהג עבריין סדרתי שכמוני. היא רשמה את מספר המכונית ואני שלפתי מצלמה, צילמתי אותה ואת מספר הניידת. איני מצרף זאת בכדי למנוע את הבושה. לא שמעתי את תגובתה אבל היא אמרה משהו נסעה לצומת הבאה. אני יודע שיש בהתנהגותי טעם לפגם, אל תתיחסו בעיקר אלי, תראו איך שוטרת מתנ"א מתנהגת בשרירות ביחוד בסיפא "אתה ממשיך בנתיבי איילון".

קת"צ וכמה שיותר מהר

אם הדברים הם אכן כמו שאתה מתאר, מישהו צריך לתת לה בראש.

ואם לא? שני חמומי מוח מתנגחים ביניהם. כל אחד נשאר עם החבורות שלו וזהו.

אם הדברים הם אכן כמו שאתה מתאר, מישהו צריך לתת לך בראש.

לי נמאס כבר, כי כל פעם שאני במשמרת ובכל מקום, כמעט כל אחד ואחד שעובר לידינו יש לו מה להעיר. אחד מעיר "כל הכבוד", שני מעיר "אין לכם מה לעשות, לכו תתפסו פושעים" שלישי מעיר קללה, אבל שנשמע וממשיך בנסיעה. בקיצור, אנחנו עם מ ג ע י ל שאין עוד כמוהו בעולם. האם מישהו מעיר לשוטר באמריקה או באירופה ??? וגם באם טעתה השוטרת, יש לבוא אל הממונים עליה, שהרי הם יודעים היכן היא מוצבת ואישרו לה על כך. אנחנו כולנו חכמולוגים בשקל. ואתה, סתם בילבלת לה את הראש (והיו עוד אני בטוח) בהגיגי הנפש שלך, כי הרי אצלנו, כל אחד הוא מומחה ויודע יותר טוב. בשורה התחתונה ולסיכום - נמאס ומחליא.

כנראה שהיא לא יוצאת דופן

שוקיב. זה שלך נמאס, זה קלטתי. אבל מה הקשר ממה שקורה אצלך במשמרת לבין המקרה שהובא למעלה ? מתוארת סיטואציה מסוימת, שבה האזרח מודה בכך שהתנהג שלא כשורה, יעני לא ציית ציות עיוור, ובסופה של הסיטואציה נאמר לו: הכביש פתוח לכולם, אבל אתה התחצפת לשוטרת ולכן הכביש סגור בשבילך. מה דעתך על אמירה שכזו ? האם אין זו התעמרות לשמה ? האם זה תקין בעיניך ? תנסה להכנס לאוירה , שכח את הכעס שיש לך בכל משמרת ובכל מקום והגב ענינית. אני לא חושב ששוטר במקום אחר היה מעז להגיב כך. זה שאתה לובש מדים לא אומר שאתה השריף בכביש. אין גם איסור בפקודת המשטרה להשתמש בהגיון ובשכל הבריא כשאתה לובש מדים. האם אתה לא חושב שהשוטרת היתה צריכה לפנות לממונים אליה ביזמתה אחרי שראתה שיש בעיה חוזרת על עצמה ? בשורה התחתונה ולסיכום שוקיב, אתה לא ייותר טוב ממנה, אתה אולי גרוע ממנה. ואנחנו הרי אמורים לשרת את האזרחים.

אני מציע לך לפנות למפקדי ולשאול עלי >>

אני לא מסתתר מאחורי שמות מפוברקים . ואני מתנדב בית"מ במודיעין שהיא תחנה ממש קטנה וכולם מכירים אותי. וכן, לי נמאס מאזרחים שכל הזמן וכל הזמן אומרים לי מה לעשות ומה הם חושבים עלי. סוף.

אבל מעבר למעמדך האישי

ביחידה/ישוב/סביבה, לא טרחת להתיחס לשאלה שהועלתה. לא ברמת המקרה הספציפי, ולא ברמה העקרונית.

הסיבה שלא התייחסתי, כי לא הייתי שם >>

ואני לא מתייחס כשאני שומע רק צד אחד. אולי לשוטרת יש תגובה שונה למה שהיה ?? אולי מה שאיש כתב, קצת מוקצן?? ולכן אני לא מתייחס למקרה הזה ולאזרח. אני מתייחס לתופעה בכללותה. וזה מה שכתבתי, שהתופעה היחודית הזאת לנו, מגעילה אותי.

שוקי אין כמוך

שום דבר לא יכול להפריע לעבואתו כמתנדב. כשהוא על מדים הוא השריף שבכביש אף אחד לא יבלבל אותו עם סיסמאות סמולנית כמו "שרות לאזרחים" "התנהגות נאותה". מה כבר הם מבהינים בתנועה אלה מלמעה, אני כאן בכביש מריח אותם, אני מכיר אותם. ותסמכו עלי, כשאני רושם דוח זה דוח שיזהרו להם עבריני - אני מטפל בהם כמו שצריך. חא ה הוא מאעטאטו

ושוקי... מזל שאין עוד כמוך.

כמו הרבה אנשי תנועה, גם אתה, דומה בהשקפתך ובתגובתך לאותה שוטרת, לובשים את המדים, מזדכים על ההיגיון. ראשית, זה שאתה שוקי, מתנדב תנועה במשטרת מודיעין, כל הכבוד לך. וזה בעצם הפלוס היחיד במעשיך ובדבריך. קצת הגדלת ראש, קצת תשומת לב לשטח, בלי נקמנות, בלי התנשאות, בלי יהירות.... כל זה לא תיאר את השוטרת וכנראה גם לא מתאר אותך. שוטר/מתנדב תנועה, זה בהכרח לא אומר שהוא מבין טוב יותר בתנועה, בנהיגה או בהתנהגות בכלל. בדברים שכתבת ותקפת אישית כותב בפורום, אתה יכול רק להתבייש. בחוסר המענה שלך לדברים, אתה משקף את "האוזן הקשבת" של אנשי התנועה לאזרח. אני יכול לומר כמתנדב ימע"ר (בעברי מתמי"ד) שלא רק אנשי תנועה שומעים טרוניות נוסח לכו לתפוס פושעים אמיתיים. אתה תשמע את זה גם ממי שנושא על עצמו 2 כדורי אקסטזי, או סתם תקף שוטר סיור בזמן עצבים... שוקי, אתה וחלק מהחברים שלך בתנועה מייצגים את הגועל נפש שבמתנדבי המשא"ז, "עבד כי ימלוך". מה שהשוטרת אמרה (אם אכן אמרה), מקומה הוא לא במשטרת ישראל. נקמנות אישית ? של שוטרת ? מי יודע כמה דוחות היא כתבה מתוך נקמנות שכזאת... ולפותח האשכול - העצה שניתנה ללכת לקת"צ היא לא מספיקה, אתה צריך להתלונן במח"ש, העבירה שנעשתה כאן מולך גובלת בפלילים !

ואם לא? שני חמומי מוח מתנגחים ביניהם. כל אחד נשאר עם החבורות שלו וזהו.

ממש תגובה לתפארת

רואים שאתה אדם איכפתי שמעוניין לעזור ולתרום. עם תשובה כזאת תשב בבית.

כמו הרבה אנשי תנועה, גם אתה, דומה בהשקפתך ובתגובתך לאותה שוטרת, לובשים את המדים, מזדכים על ההיגיון. ראשית, זה שאתה שוקי, מתנדב תנועה במשטרת מודיעין, כל הכבוד לך. וזה בעצם הפלוס היחיד במעשיך ובדבריך. קצת הגדלת ראש, קצת תשומת לב לשטח, בלי נקמנות, בלי התנשאות, בלי יהירות.... כל זה לא תיאר את השוטרת וכנראה גם לא מתאר אותך. שוטר/מתנדב תנועה, זה בהכרח לא אומר שהוא מבין טוב יותר בתנועה, בנהיגה או בהתנהגות בכלל. בדברים שכתבת ותקפת אישית כותב בפורום, אתה יכול רק להתבייש. בחוסר המענה שלך לדברים, אתה משקף את "האוזן הקשבת" של אנשי התנועה לאזרח. אני יכול לומר כמתנדב ימע"ר (בעברי מתמי"ד) שלא רק אנשי תנועה שומעים טרוניות נוסח לכו לתפוס פושעים אמיתיים. אתה תשמע את זה גם ממי שנושא על עצמו 2 כדורי אקסטזי, או סתם תקף שוטר סיור בזמן עצבים... שוקי, אתה וחלק מהחברים שלך בתנועה מייצגים את הגועל נפש שבמתנדבי המשא"ז, "עבד כי ימלוך". מה שהשוטרת אמרה (אם אכן אמרה), מקומה הוא לא במשטרת ישראל. נקמנות אישית ? של שוטרת ? מי יודע כמה דוחות היא כתבה מתוך נקמנות שכזאת... ולפותח האשכול - העצה שניתנה ללכת לקת"צ היא לא מספיקה, אתה צריך להתלונן במח"ש, העבירה שנעשתה כאן מולך גובלת בפלילים !

קדימה, בואו נתקוף. להסתער על שוקי.

ממש תגובה לתפארת

רואים שאתה אדם איכפתי שמעוניין לעזור ולתרום. עם תשובה כזאת תשב בבית.

עלוב נפש עלום שם שכמוך, לו לפחות היה לך אוצץ להזדהות הייתי עונה לך לעניין. לא מפיך אנו חיים!

שוקי אין כמוך

שום דבר לא יכול להפריע לעבואתו כמתנדב. כשהוא על מדים הוא השריף שבכביש אף אחד לא יבלבל אותו עם סיסמאות סמולנית כמו "שרות לאזרחים" "התנהגות נאותה". מה כבר הם מבהינים בתנועה אלה מלמעה, אני כאן בכביש מריח אותם, אני מכיר אותם. ותסמכו עלי, כשאני רושם דוח זה דוח שיזהרו להם עבריני - אני מטפל בהם כמו שצריך. חא ה הוא מאעטאטו

מילא,שירדתם לרמות אישיות ושוב הורדתם את רמת הפורום...

אבל מה קורה עם השגיאות כתיב?! אני מבין שהאצבעות חמות על המקלדת, אבל קחו את הזמן לקרוא מה שכתבתם לפני שלוחצים "שלח" אנאלפביתים

זה מה שבאמת מדאיג כאן:

1. שוטרת הפועלת לפי הוראות הממונים אשר נתנו לה הוראות מדויקות. אבל אולי הממונה לא דייק במקצת? השוטרת אינה מוכנה להתקשר אל הממונה בכדי להפנות תשומת לב לטעות אפשרית. כלומר מערכת משוב ובריאה אינה יכולה להתקיים בסיטואציות שכאלה. 2. כאשר נתקבלה הוראת מתקנת, היא מתבצעת תוך מתן הוראהה שרירותית לאחד הנהגים "סע הלאה". זה דבר שלא יתכן בשום מקרה. אמנם לא נראה שהמתלונן יגיש תלונה, אבל משטרת ישראל המפוארת לא פועלת כך.היא לא פועלת בשרירוה,והשירות לאזרח נישא בקול לעיני כל. אם המשטרה אכן רוצה לאתר את השוטרת הביתית טני בטוח שהמתנדב ישתף פעולה....אבל ביניהו. המשטרה לא תפנה. והדברין ימשכו ללט שינוי ואולי אפילו יורעו. בקיצור, אם המשט
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר