אריק, כלומר באם הוא קורא או כותב ולא מזגזג, זה בסדר אצלך??

ידידי אתה פשוט צודק

כמו שאתה אומר גם אני חושב הזילזול מוחלט המקום היחידי שישראלי מבין {אני מקווה} זה לא דווקא בכיס אלה ..... בזמן האחרון שמתי לב לא משנה גובה הקנס לנהג אפילו 1000ש"ח השאלה הראשונה והיחידה שמענינת את כול הנהגים זה.... כמה נקודות זה אז אני אומר תן למי שמגיע דרך אגב גם אצלי לא כול מפגש נגמר בדוח אחרת הינו מדברים על הרבה יותר מ12 שמעון

לשיטתך: נייד=4, חוסר זהירות = 6. מה עדיף?

דו"ח אחר בשימוש בטלפון נייד - בעד

שבת שלום לכולם, בניגוד לדיעה הרווחת כאן, אין אני רואה כל פסול ברישום דוח על נהיגה בחוסר זהירות כאשר אדם מחזיק בידו מכשיר נייד ומתבונן בו. יש מצבים לכאן ולכאן. אנחנו לא קבלני גבייה של ממשלת ישראל. אם מפקדי נתנו לי ולשותפי שיקול דעת מספיק על מנת לתפקד בשטח, אז לשיקולי איזה דו"ח לרשום. ייקוב הדין את ההר? לא תמיד.

לא קבלנים של אף אחד

ידידי אבי שבוע טוב מי אמר שאנו קבלני ממשלת ישראל? ישנה אפשרות אחרת ,להרכיב משקפיים עם זגוגיות שחורות ולא שקופות ופשוט להיתעלם מהנעשה על הכביש .גם זו אפשרות.אך אם אנו כבר בתפקיד טוב שנעשה אותו על הצד הנכון ביותר ללא קומבינות וללא משוא פנים ואם ניצטרך להגיע לבית משפט נגיע ונעמוד על צידקתינו. סיפור קטן להמחשה עמדתי בצומת למפגש שוטר /אזרח והנה רכב מסוג האודי דנדש ויקר מגיח מולי .סימני לנהג לעצור כמובן במקום בטוח ומואר וניגשתי לנהג אמרתי יפה ערב טוב ומסמכים לביקורת .עונה לי הנהג תוך כדי שהוא מתכופף לתא הכפפות להביא לי את מסמכיו ערב טוב לך אדוני המתנדב אני עורך דין לעיניני תעבורה . אבל תוך כדי היתכופפותו הבחנתי שהיושבים במושב האחורי אינם חגורים והשעה שעה לילית וחושך בחוץ ופה בכלל לא היה צורך גם להאיר לתוך הרכב על הנוסעים כי תאורת פנים הרכב הספיקה לי. אז בלשון עדינה שחלילה לא יפגע הגאוותן הזה שאלתי אותו האם הוא בעל משרד לעורכי דין ונענתי בחיוב ואז שוב שאלתי .מי הולך לדואר בדרך כלל ?עונה לי העו"ד הפקידה כמובן .או אז אמרתי לו שמחר יהיה לה עוד טופס לשלם בקופת הדואר. במבט תמוהה שאל למה? ואז הפנתי את תשומת ליבו שהנוסעים מאחרו אינם חגורים . במקום לומר וואלה אתה צודק אומר לי העו"ד תשמע אולי תיתן דו"ח אחר ללא נקודות מיכוון שפה הוא מקבל 2 נקודות ו 250 ש"ח .אמרתי לו אדוני אני חושב שהשוק סגור עכשו ולכן אין אפשרות להנחות . הבנת אבי ? כשמסרתי את הדו"ח אמר לי העו"ד יש לך מזל שלא שינת את הדו"ח כלפי העבירה כי אחרת הייתי קורע אותך בבית דין. נפרדנו בלחיצת יד . למה כל הסיפור הזה ? ללמדך ואולי ללמד עוד אחרים שקוראים פה שאל לנו לסטות בנימה אחת מהחוק .אם רושמים ,הכי נקי והכי מדוייק ואם לא, אז לשחרר .אין אמצע.נכון יש להפעיל שיקול דעת ורק אנו בשטח .אולי לא הייתי נותן דו"ח אך היציאה הזו אני עו"ד כאילו להפחידני . אגב רוב המצהירים על מיקצועם הם בני המגזר אניעו"ד אני רופא אני מהנדס ותמיד גם אומר יש לך מקצוע טוב אז רוץ לשלם. שבוע טוב ידידי והפעם יקוב הדין את ההר. עזרא

העולם מלא אי הסכמות, אז תהייה עוד אחת

עמיתי המכובד עזרא, אף על פי שאת רוב הדברים אנו רואים עיין בעיין, אני מעדיף לדבוק בדעתי ומכבד את דעתך. כמו שנאמר, ולהבדיל אלפי הבדלות: " אילו ואילו דברי א----חיים". שבוע טוב ובטוח

אבי ,רצון אדם כבודו

תודה לכל המשיבים. הפנמתי עם צביטה קטנה בלב.

נק' נוספת למחשבה.

ישנו עיקרון של "אחדות האכיפה". כלומר על אותה עבירה על כולם לקבל את אותו דו"ח. דרך אגב אי אחדות באכיפה הינה טענה ממשית לביטול דו"ח בבית משפט... רגע של היסטוריה, באותה שיטה של עבירה "מחליפה", קלה יותר, לטלפון הורידו מהחנ"א את אי-אחיזת ההגה בשתי ידיים.

נהיגה בחוסר זהירות

כעיקרון, ניתן לרשום סעיף שונה עם הנסיבות הנכונות. במקרה הספציפי, כדי לרשום דוח על נהיגה בחוסר זהירות חייבים להוכיח חוסר זהירות, כלומר שפעולת הנהג גרמה לרכב לנוע בצורה לא זהירה, כמו ירידה לשול, סטייה וכו'. עצם החזקת הפלפון ביד אינה נהיגה בחוסר זהירות. עבירה זו אני רושם בדרך כלל לנהג שקורא או כותב משהו תוך כדי נהיגה ואני רואה את הזיגזג שלו.

הסעיף לסלולארי הינו על שימוש

והכוונה לכל שימוש כולל היתבוננות במך או גירוד באוזן עם המכשיר ו\או האנטנה שלו אריק אני קצת מיתפלא על שאלתך כאמור לא בטוח שחוסר זהירות יעבור בבימ"ש במיקרה זה בטוח שהסעיף הנכון הינו שימוש במכשיר סלולארי קבל ציטוט מדוייק שימוש בטלפון בעת שהרכב נע שלא באמצעות מיקרופון המותקן ברכב....6577 1000 4 נהגת ברכב הנ"ל, ובעת שהרכב היה בתנועה השתמשת בטלפון קבוע / נייד שלא באמצעות מיקרופון, המותקן ברכב , בניגוד לתקנה 28(ב) לתקנות התעבורה . סוף ראה הנוסח על שימוש

אריק, כלומר באם הוא קורא או כותב ולא מזגזג, זה בסדר אצלך??

גם אם לא בסדר, בימ"ש לא מרשיעים ללא הוכחת אי זהירות כנ"ל

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר