שימוש בטלפון נייד ללא דיבורית > דו"ח אחר ???

אתמול במשמרת, עצרתי רכב שנהגו החזיק טלפון נייד בידו הימנית במהלך הנסיעה והביט בו. החלטתי לרשום לו דו"ח על נהיגה בחוסר זהירות (עמוד 17, סעיף 2429) ולכתוב את מה שראיתי בנסיבות המקרה. מה דעתכם ??? האם ניתן לרשום את הסעיף הזה על שימוש בטלפון ??? אשמח לתשובות מנומקות ולא בכן או לא. תודה.

מדוע יש סעיף מיוחד בחנ"א לגבי טלפון ?

כדי שמי שמשתמש בטלפון יקבל דו"ח לפי הסעיף הרלבנטי. יש סיכוי טוב שהדוח שלך יפול עוד לפני שיגיע למשפט אלא אם כן יומר הדוח לסעיף המתאים. אתה טוען שהוא נסע בחוסר זהירות מכיון שהביט בטלפון. כמה זמן אתה ראית אותו מסתכל בטלפון ? שניה ? שתיים ? איך חוסר הזהירות כדבריך בא לידי ביטוי ? אתה לא אמרת שהוא סטה מהנתיב (גם על זה יש סעיף בנפרד), אז איך זה בא לידי ביטוי ? הוא שנאמר: חכמי יתר (אובר-חוכם) הזהרו במעשיכם. אם יש סעיף מיוחד לחנ"א על עבירה מסוימת, אינך יכול לרשום על סעיף אחר.

יש לי הרגשה שלא ירדת לסוף דעתי, >>>

כתבתי לו את את ההסעיף הזה, כי לא רציתי לתת לו קנס שך 1000 שקל. זאת הסיבה. מעבר לכך אין כל סיבה שהדו"ח יפול, שהרי התנאי של חוסר זהירות בנהיגה, היה וגם היה. ןבעצם השאלה שלי, היא כשרוצים לתת דו"ח על טלפון, אבל לא רוצים לכתוב דו"ח על 1000 שקל, האם יש כאן אלטרנטיבה ???

האלטרנטיבה היחידה

האלטרנטיבה היחידה היא לומר לאיש ,חביבי הפעם לכלכת ,אני מנקה, סע לשלום. מה אנחנו בניו שלסופרמן שכל כך זריזים ובשניה מחליטים ? במצבך אומר לבחור לא טוב, עזרא אגב ,המילה טלפון בדו"ח =ל1000 ש"ח ללא פשרות ואין פטנט אחר .

לדעתי - רע מאד.

ואסביר. קודם כל אנחנו לא קובעי מדיניות אלא מבצעיה. קובעי המדיניות הורו לנו - אפס סובלנות לעבירת טלפון ואפילו אי אפשר לתת אזהרה רשומה גם במסגרת הקשחת הנסיבות והקריטריונים. אם לדעת כבודו היתה עבירת טלפון - למה להקל? אבל גם אם נניח שלאיש יש רשיון 30 שנה בלי אף דו"ח, או סיבה אחרת שאדוני החליטלהתחשב, השיקול הוא לרשום או לא לרשום. אבל הנחת סוף העונה? חלילה וחס. לדעתי לא רק שקיימת סבירות מסויימת שהרבה שוטרים ראו גליון כל כך נקי וויתרו על רישום דוחו"ת לאיש (ולכאורה צריך להיות לו רישום בהסטוריה ולא מעט), אלא שגליון נקי אינו מהווה חסינות במקרה של עבירות בכלל ועבירות חמורות בפרט. אבל זה נתון לשיקולו של השוטר במקום. צדק מי שאמר לאדוני שבמקום שיש עבירה ספציפית בחנ"א - לא רושמים על עבירה כללית. לא חוסר זהירות ולא קלות ראש. העבירה הכללית היחידה שניתן לרשום זה סיכון חיי אדם בנתיב תעבורה. זה כבר פלילי ושמור לחריגי החריגים במקרה של סכנה פוטנציאלית ממשית לחיי אדם.לא למקרים כאלה. אבל אני מציע לאדוני להסתכל על הדברים גם מההיבט האגואיסטי הצר. היה אצלנו מקרה ששוטר (או מתנדב - כבר אינני זוכר כי זה היה די מזמן) ריחם על נהג ובמקום לרשום לו דו"ח כבד (1000 או הזמנה - אינני בטוח) רשם לו על משהו קליל יותר. הנהג אינטרסנט לעצמו. לא רק שהחלאה בכה לשוטר והשוטר ריחם עליו אלא שעוד נכנס בו והגיש תלונה (נדמה לי במח"ש) שהשוטר רשם לו על דבר שלא היה ולא נברא. מיותר לתאר את מה שעבר על אותו שוטר וזה גם לא משנה. מה שחשוב הוא שמרוב רחמים, אדוני עלול למצוא עצמו בצד של הנאשמים, בגלל איזו חלאה שהחליט לנקום בשוטר על עצם הרישום. לא חבל? לא מיותר? תפקידנו בין היתר זה לאכוף. אדוני רוצה להצטרף לצבא הרחמים? יש מספיק אירגונים שיקבלו אותו בזרועות פתוחות.

אתמול במשמרת, עצרתי רכב שנהגו החזיק טלפון נייד בידו הימנית במהלך הנסיעה והביט בו. החלטתי לרשום לו דו"ח על נהיגה בחוסר זהירות (עמוד 17, סעיף 2429) ולכתוב את מה שראיתי בנסיבות המקרה. מה דעתכם ??? האם ניתן לרשום את הסעיף הזה על שימוש בטלפון ??? אשמח לתשובות מנומקות ולא בכן או לא. תודה.

היום 12

ידידי אין מקום לרחמים אנחנו אוכפי החוק לא יתכן שתחליף עברה אחת בשניה הרי זה בסופו של דבר שקר וקומבנציה כול מה שעשיתה שניה של הסך הדעת עולה בחיי אדם היום בצעתי משמרת בניידת סמויה שלדעתי היא הפטרון המושלם ללכידת עבריני תנועה אני לא אחד שממהר לרשום ואני יוצא להנות מהמשמרת ובכול זאת ללא מאמץ רב כלל רשמתי 6 דוחות רק על פלאפון ללא כול היסוס ועוד 4 כמו שלך על חוסר זהירות ו2 על חגורות ילדים מאחור. מסקנה ידידי עם ישראל שם קצוץ על חוקי התנועה רואים ניידת גלויה מפסיקים לא רואים ניידת ממשכים. הכה בכול הכוח כך תציל חיים זו דעתי יום טוב לכולם שמעון

פטרון=פתרון

האלטרנטיבה היחידה

האלטרנטיבה היחידה היא לומר לאיש ,חביבי הפעם לכלכת ,אני מנקה, סע לשלום. מה אנחנו בניו שלסופרמן שכל כך זריזים ובשניה מחליטים ? במצבך אומר לבחור לא טוב, עזרא אגב ,המילה טלפון בדו"ח =ל1000 ש"ח ללא פשרות ואין פטנט אחר .

תודה לכל המשיבים. הפנמתי עם צביטה קטנה בלב.

היום 12

ידידי אין מקום לרחמים אנחנו אוכפי החוק לא יתכן שתחליף עברה אחת בשניה הרי זה בסופו של דבר שקר וקומבנציה כול מה שעשיתה שניה של הסך הדעת עולה בחיי אדם היום בצעתי משמרת בניידת סמויה שלדעתי היא הפטרון המושלם ללכידת עבריני תנועה אני לא אחד שממהר לרשום ואני יוצא להנות מהמשמרת ובכול זאת ללא מאמץ רב כלל רשמתי 6 דוחות רק על פלאפון ללא כול היסוס ועוד 4 כמו שלך על חוסר זהירות ו2 על חגורות ילדים מאחור. מסקנה ידידי עם ישראל שם קצוץ על חוקי התנועה רואים ניידת גלויה מפסיקים לא רואים ניידת ממשכים. הכה בכול הכוח כך תציל חיים זו דעתי יום טוב לכולם שמעון

לשמעון כהן

ראשית אני מוריד את הכובע עברת אותי. השיא שלי 11 אך כולן על ניידים. לא איני מתפאר מהכמות אלה נהפוך הוא אנו בוש ונכלם על הזלזול בחוק .כל כך הרבה עברייני תנועה יש לנו במדינתינו שהרי מה הפלא שבסוף שנה אומרים שבשנה הבאה "נילחם" כנגד המספר הגדול של ההרוגים. כנראה המולך צמא ובישראל מצא לו מעיין נובע של דם שנשאב מהדרכים . אומרים אגב שלמתנדבים אין רחמים וזו כנראה סטיגמה .אך כנראה לא מבינים כי המתנדבים באים להילחם על אמת בנגע המטורף. אך ,נזכור כולנו שלא כל מפגש חייב ליגמר בדו"ח . עזרא

שכחתי להוסיף

אני מניח שלכולם זה קרה . לא אחת נהג שאמור לקבל דו"ח מבקש ומתחנן "שנחפש" לו משהו זול או ללא נקודות כי יש לו המון נקודות או שאין לו כסף. רבותי ישנן שני דרכים ואין בילתם האחת לרשום דו"ח אמיתי ורלוונטי על העבירה (אזהרה=דו"ח) והשניה לשחרר. אנו לא סוחרים בשוק ואצילנו אין מחירי סוף עונה או הנחות אך ורק מחיר מלא. תיזהרו מהנחות כלומר שינוי סעיף העברה זה מסוכן מאוד. עזרא

דו"ח אחר בשימוש בטלפון נייד - בעד

שבת שלום לכולם, בניגוד לדיעה הרווחת כאן, אין אני רואה כל פסול ברישום דוח על נהיגה בחוסר זהירות כאשר אדם מחזיק בידו מכשיר נייד ומתבונן בו. יש מצבים לכאן ולכאן. אנחנו לא קבלני גבייה של ממשלת ישראל. אם מפקדי נתנו לי ולשותפי שיקול דעת מספיק על מנת לתפקד בשטח, אז לשיקולי איזה דו"ח לרשום. ייקוב הדין את ההר? לא תמיד.

שכחתי להוסיף

אני מניח שלכולם זה קרה . לא אחת נהג שאמור לקבל דו"ח מבקש ומתחנן "שנחפש" לו משהו זול או ללא נקודות כי יש לו המון נקודות או שאין לו כסף. רבותי ישנן שני דרכים ואין בילתם האחת לרשום דו"ח אמיתי ורלוונטי על העבירה (אזהרה=דו"ח) והשניה לשחרר. אנו לא סוחרים בשוק ואצילנו אין מחירי סוף עונה או הנחות אך ורק מחיר מלא. תיזהרו מהנחות כלומר שינוי סעיף העברה זה מסוכן מאוד. עזרא

ידידי אתה פשוט צודק

כמו שאתה אומר גם אני חושב הזילזול מוחלט המקום היחידי שישראלי מבין {אני מקווה} זה לא דווקא בכיס אלה ..... בזמן האחרון שמתי לב לא משנה גובה הקנס לנהג אפילו 1000ש"ח השאלה הראשונה והיחידה שמענינת את כול הנהגים זה.... כמה נקודות זה אז אני אומר תן למי שמגיע דרך אגב גם אצלי לא כול מפגש נגמר בדוח אחרת הינו מדברים על הרבה יותר מ12 שמעון

אן דוח אחר מה אני בשוק הכרמל

דו"ח אחר בשימוש בטלפון נייד - בעד

שבת שלום לכולם, בניגוד לדיעה הרווחת כאן, אין אני רואה כל פסול ברישום דוח על נהיגה בחוסר זהירות כאשר אדם מחזיק בידו מכשיר נייד ומתבונן בו. יש מצבים לכאן ולכאן. אנחנו לא קבלני גבייה של ממשלת ישראל. אם מפקדי נתנו לי ולשותפי שיקול דעת מספיק על מנת לתפקד בשטח, אז לשיקולי איזה דו"ח לרשום. ייקוב הדין את ההר? לא תמיד.

וואלה, אהבתי

נהיגה בחוסר זהירות

כעיקרון, ניתן לרשום סעיף שונה עם הנסיבות הנכונות. במקרה הספציפי, כדי לרשום דוח על נהיגה בחוסר זהירות חייבים להוכיח חוסר זהירות, כלומר שפעולת הנהג גרמה לרכב לנוע בצורה לא זהירה, כמו ירידה לשול, סטייה וכו'. עצם החזקת הפלפון ביד אינה נהיגה בחוסר זהירות. עבירה זו אני רושם בדרך כלל לנהג שקורא או כותב משהו תוך כדי נהיגה ואני רואה את הזיגזג שלו.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר