שאלה לגבי התנדבות במתמיד...

שוטר חובה במג"ב יכול להתנדב בחופשות שלן במשמר אזרחי במתמיד?

פגשתי לא-מעט כאלה

בדרך כלל אלו היו חברה שהתנדבו כבר כשהיו תיכוניסטים, והמשיכו להתנדב, ביחד עם החברים הותיקים, גם לאחר שהתגסו לצבא/שח"מ/מג"ב. גם בחדשים האחרונים יצא לי לעשות משמרות עם כאלה. לגבי נהלים (כולל שמוש בנשק היחידה)- מציע להמתין שיכנס מי שבקיא בהם יותר ממני.

הבנתי...אשמח לשמוע עוד דעות ...

שוטר הוא שוטר

הוא שוטר. כל עוד מעשיך בחופשות אינם מהוות הפרה של הוראות המשטרה / חוק - לא מעניין אף אחד מה אתה עושה. בחופשה אתה רשאי להתנדב במשא"ז בכל יחידה שמוכנה לקבל אותך. יש לך סמכות של שוטר (גם אם אתה "רק" מתנדב באותה יחידה). בעבר הרחוק עלתה השאלה, וקיבלה פחות או יותר אותה תשובה מיודית.

- ככלל , אין כל בעיה

אפילו לא צריך לנפק לך תעודת מתנדב כי יש לך תעודת שוטר. הדבר היחיד שצריך לבצע-זו התאמה בין הכשרותיך כשוטר חובה במג"ב להכשרת מתנדבי מתמיד . יש הבדל במדיניות מפקדים, המיקוד לפעילות שונה, הנחיות ומן הסתם מדיניות הפיקוד ולכן, נדרש לבצע השלמות נקודתיות היכן שעולים הפערים.
מנהל הפורום
1000+

אין בעיה כלל.

בתקופת היותי שוטר חובה, המשכתי להתנדב במשא"ז ואף סייעתי ליחידה במקום שהיה צריך להיות שוטר מן המניין במקום. זה רק מוסיף תועלת כי בכל מקום שנמצא מתנדב יחד עם שוטר, סמכויותיו של המתנדב מורחבות. גם לאחר שהמשכתי במשטרה לאחר שירות חובה המשכתי להתנדב בזמני הפנוי, זה מבורך.

- ככלל , אין כל בעיה

אפילו לא צריך לנפק לך תעודת מתנדב כי יש לך תעודת שוטר. הדבר היחיד שצריך לבצע-זו התאמה בין הכשרותיך כשוטר חובה במג"ב להכשרת מתנדבי מתמיד . יש הבדל במדיניות מפקדים, המיקוד לפעילות שונה, הנחיות ומן הסתם מדיניות הפיקוד ולכן, נדרש לבצע השלמות נקודתיות היכן שעולים הפערים.

האם יש צורך לבקש אישור או ליידע את היחידה שבה השוטר משרת?

משא"ז

אני גם מתכוון לעשות כמוך אני רוצה להגייס למג"ב כשוטר חובה וגם לסייע לבילוש וסיור או אפילו נוער זה אחלה שילוב לאחד שרוצה קריירה משטרתית אהבתי ת'שילוב אבל זה אפשרי לעבור במתמיד בשירות חובה במג"ב
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר