בואו נעשה קצת סדר בנושא

ראשית שלום לכולם מתנ"א צפון מנהיג בתקופה האחרונה קשר עם חברים בעלי מחשבים ושולח אליהם כל הקשור בנושאים חדשים וריענונים. ממש לאחרונה לפני ימים מספר קיבלנו ריענון בנושא חנית נכים . ההוראה אומרת ליש לדוו"ח במקרה שאין תו חניה שמצוייר עליו כסא גלגלים . ואני מסתייג מיכך מיכוון שבישראל ובעולם כולו אין פיצול של סוגי נכויות ולכן כל הנכויות מאוגדות מתחת לתמרור אחד שבו מצוייר כסא גלגלים שאומר " חנית נכה" .גם בחניות שליד הבתים כל נכה שזכאי עומד בפתח ביתו תמרור עם כסא גלגלים ואפילו שאינו צורך או זקוק לכסא גלגלים. מה סוג הפגימה בכלל לא מעניין אותי . לכן אגיש דו"ח כשאין תו נכה כלל . ואם אצטרך להילחם ברשויות שהולידו את ציור התמרור אלחם למען חברי הנכים שלא לכולם יש כסא גלגלים. אגב גם חולי סרטן לא עלינו מצויידים בתו נכה מיכוון שיש בינהם שלא מסוגלים ללכת 50 מטר והם צריכים להגיע לטיפול .כאשר יש להם את התו הנושא מקל עליהם .ועוד דוגמאות לרוב. כתבתי בהיסתיגותי .היה וכאשר נראה נהג שיוצא מהרכב כאילו בריא נבקש בעדינות תעודה מזהה .וכל זה על פי האימרה "על תסתכל בקנקן אלה מה שיש בו" יש שנראים מצויין ומסתבר שהם בכלל על שתי פרוטזות שלא תמיד נראות . לכן הנושא רגיש . לעומת זאת היה והנהג אומר שהוא בא לקחת את הנכה .אמתין לו עד שיחזור לא לפני שאשאיר בידי תעודה או כל ערבון אחר למען להיות בטוח שיחזור .או אז כשבאמת מגיע הנכה והוא בעל התו מאחל לו נסיעה טובה . עזרא

עוד הברקה המחוז הצפוני

כל מייל של עזרא שווה זהב ביחוד הרעיונות היצירתים שלו. "לוקח ערבון" תמשיך לספר עזרא, תמשיך למען ירוץ הקורא בו.

ועוד לעניין חניות הנכים

על פי הגדרת התמרור ג-43 החניה מיועדת למשותקי גפיים. הזכאות לתווי נכה התרחבה ביותר וכוללת גם מחלות כלי דם, מחלות ריאה, מחלות פרקים ועוד. מערכת האכיפה מגלה סובלנות כלפי כל תווי הנכה בתנאי שהחניה לצרכי הנכה ולא לאחרים המשתמשים בתו בכל עת (=ניצול לרעה). לעניין החניה עצמה: יש המנצלים את העובדה שהתמרור דהוי או חסר או עקום או חצי נסתר על מנת לחנות במקום. במיוחד אם קיימים במקום מספר מקומות חניה ברצף ובאחד מהם חסר תמרור. במקרה כזה של 'ראש קטן' אפשר לרשום דו"ח על אי ציות לתמרור ד-16 (מעטפה) וכמו כן לציין מאפיינים נוספים המציינים מקום חניה של נכה, למשל: צביעה כחולה על הכביש, מרצפת נכה או סמל נכה המוטבעים על הכביש). ישנם נכים עם תו ירוק (משולש) אשר מגזימים ותופסים שני מקומות חניה. אם אין להם על הגג מתקן לכסא גלגלים או מדבקה של מתקן עליה וירידה מן הרכב יש מקום לרשום להם דו"ח. יש להתרשם קודם שקיים די מקום לפתיחת הדלתות באופן מרווח אם היו חונים כהלכה. יש לבצע הסברה לנכים ולבני לווייתם באשר לזכויות וחובות שמקנה תו הנכה.

אין שום סימן או תמרור המציין חניית רכב של נכה אלא,

תמרור ג-43 המוצב על עמוד ,כמו כל תמרור ,או מסומן על הקיר ממול החניה . לא צביעה על הכביש ולא שום חנטריש .יעמוד שם רכב של נכה, שיבושם לו . יעמוד שם רכב בלי תו, מותר לו . רק ליד,או, מול תמרוו חוקי ,בדיקה בקשר . אין אישור מסוף -יש דוח . שירוץ ויסדר את עניניו במ.ש.ל. ד. א. אין לרשום דוח לחבר או שכן ,שעצרת אותו בפעם ראשונה .תסביר לו שהוא עבר עבירה ,הפעם לא תרשום ,בפעם הבאה ,תרשום .

גם לא מדוייק וגם מנוסח באופן מגעיל.

אדוני יכול בוודאי לנסח דבריו באופן יותר מעודן, מה גם שתמיד יש סיכוי שהוא לא מדייק (במקרה הטוב). ד-16 ("מעטפה" על הכביש) אינו תמרור של נכה אלא תמרור איסור חניה. ניתן ללמוד מעיון בלוח התמרורים. לפעמים הרשות המקומית משריינת כך מקום לנכה ומציבה תמרור לבן (על עמוד) "פרט לרכב מס'...". לרכב אחר אסור לחנות שם. אם היתה רק המעטפה ללא תמרור לפניה - לכל רכב אסור לעמוד שם ולא כדברי כבודו.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר