מה התייחסות המשטרה לתלונת אזרח על עבירת תנועה?

למשתתפי הפורום שלום אבקש לשאול: 1. מה התייחסות המשטרה לתלונת אזרח על עבירת תנועה? 2. האם יש התייחסות לכך שהמתלונן מכיר את הנהג נשוא התלונה? 3 . האם יש התייחסות לכך שהמתלונן מתנדב (לא בתפקיד) במתנ"א ובקיא בזיהוי עבירות תנועה? תודה למשיבים

טיפול בתלונת אזרח

כשמתנדב אינו בתפקיד הוא אזרח לכל דבר. רישמית, הדרך הפתוחה בפני מתנדב כזה היא מכתב תלונה ללשכת התנועה, עם נסיבות מלאות והצהרה על מוכנות להופעה בבית הדין, אם ידרש. אם המתלונן מכיר את הנהג יש סיכוי גדול שהתלונה לא תטופל שכן זה ייפול בבית משפט.

טיפול בתלונת אזרח

הייתה תקופה שבה התלוננתי כנגד נהגים כאזרח מהשורה. פניתי ללשכת התנועה בת"א במכתב מסודר אליו צורף טופס עם פרטי העבירה. לפעמים הושא טופל על ידם והוגש דוח לפעמים הנושא טופל על ידם ולא הוגש דוח בשני המקרים קבלתי הודעה בדאר הבייתה. היו מקרים שלא נעשה דבר ואף לא טרחו לעדכן אותי. היו מספר מקרים בהם התלוננתי כנגד נהגים הלשכות תנועה במחוזות אחרים אבל דבר לא נעשה. באחת הפעמים התלוננתי כנגד נהגת אשר בצעה פרסה תוך חציית קו לבן וכמעט התנגשה במשאית, הדבר קרה באזור תחנת הכח בחדרה. רצה המקרה והנהגת נסעה לפני לכיוון אליו נסעתי. רשמתי את פרטי הרכב ופרטי המקרה ביום המחרת נסעתי לאותו מקום מטעם העבודה, עברתי במשטרת חדרה בכדי להגיש תלונה ונענתי בזלזול מוחלט. שורה תחתונה, תלוי מי מפקד לשכת התנועה במקום בו מוגשת התלונה ואם הוא מיחס לה חשיבות.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר