הצעה: לחייב נהגים להישאר ברכב ....

האם לדעתכם יש מקום לתקן תקנה המחייבת נהג/ת להישאר לשבת ברכבו לאחר שנעצר ע"י שוטר? יש לכך יתרונות רבים: א. ביטחון לנהג. ב. ביטחון לשוטר. ג. מניעת חיכוך מתמשך בעת רישום דו"ח. ד. קיצור משך המפגש שוטר-נהג. ה. מניעת התקהלות של סקרנים. ו. מניעת התדרדרות המפגש לעימות אלים מילולית/פיזית. ז. שינוי דפוסי התנהגות כלפי שוטר.

לדעתי לא

1. אם מדובר ברכב פתוח ומתחיל לרדת גשם - הנהג אינו חייב להירטב אם יש אלטרנטיבה שכרוכה במחסה לצד הדרך. 2. בכל מפגשי התנועה שהיו לי עד כה, מעטים היו המקרים בהם נהגים עקבו אחריי עד הניידת אחרי שסגרתי את עצמי בתוכה.

אני תמיד מבקש מהנהג להשאר ברכב >>>

מה זה רכב פתוח??? כמה רכבי קבריולט אתה עוצר בשנה בזמן שיורד גשם. וכאשר יורד גשם, האם הנהג נוסע בקבריולט עם גג פתוח ?? נו באמת, תהיה מציאותי. נהג שעומד לידי בעת רישום דו"ח, מפריע בהערותיו ומוציא אותי מריכוז. ממש אין לו מה לעמוד לידי.

האם לדעתכם יש מקום לתקן תקנה המחייבת נהג/ת להישאר לשבת ברכבו לאחר שנעצר ע"י שוטר? יש לכך יתרונות רבים: א. ביטחון לנהג. ב. ביטחון לשוטר. ג. מניעת חיכוך מתמשך בעת רישום דו"ח. ד. קיצור משך המפגש שוטר-נהג. ה. מניעת התקהלות של סקרנים. ו. מניעת התדרדרות המפגש לעימות אלים מילולית/פיזית. ז. שינוי דפוסי התנהגות כלפי שוטר.

ישאר ברכב או לא

כעיקרון, אני מעדיף שנהג ישאר ברכבו ואני אף מציע לו לעשות כן. אם יש סיכון אמיתי, השוטר יכול להורות לנהג להשאר ברכב. אני מעדיף לעשות זאת בדרך עוקפת. אני מסביר לנהג שזה בסדר אם הוא רוצה להיות מחוץ לרכב שלו אך מזכיר לו שהוא צריך ללבוש חליפה זוהרת, לפי הנדרש בדרך שאינה דרך עירונית. זה מספיק לרוב, על מנת לגרום לנהג להשאר ברכב.

אני תמיד מבקש מהנהג להשאר ברכב >>>

מה זה רכב פתוח??? כמה רכבי קבריולט אתה עוצר בשנה בזמן שיורד גשם. וכאשר יורד גשם, האם הנהג נוסע בקבריולט עם גג פתוח ?? נו באמת, תהיה מציאותי. נהג שעומד לידי בעת רישום דו"ח, מפריע בהערותיו ומוציא אותי מריכוז. ממש אין לו מה לעמוד לידי.

תן לנהג להחזיק את הפנס

אהלן .יש מצבים שהנהג רוצה לעמוד לידי כאשר אני רושם את הדו"ח ואז אני אומר לו ,או שתכנס בחזרה לרכב או שתחזיק את הפנס וכך נסיים מהר יותר וואלה אני נשבע כבר היו מספר פעמים שבכלל הנהג גם שואל אותי .תגיד, איך אתה רושם כל כך מהר ועוד כל מיני תגובות. בשורה האחרונה אני גם מזכיר לו שטוב יהיה אם יגש כבר בקרוב לדואר . בייי עזרא נ.ב. עוד אשאל פה איפה השותף? אז אצילנו אין בטלה בן זוגי מאבטח אותי תמיד ובכל מצב.

חלק חשוב מתפקיד השותף הוא לדבר עם הנהג, רחוק מהרושם...

לתת לנהג להחזיק את הפנס? חס וחלילה.

הוא לא עובד אצלי ובטח לא משרת שלי. לפני כמה ימים הייתי בלי פנס ונהג הביא פנס שלו והאיר לי כשרשמתי לו דו"ח (שהוא לגמרי הסכים שמגיע לו). בחיי. הודיתי לו וביקשתי בנימוס אך בכל התקיפות שיכבה. לענין הנהג, אני מורה לו שישאר ברכב ואף אומר לו שאני אבוא אליו. כך כשאני עוצר אותו (וכורז לו), כך כשאני ניגש אליו ומודיע לו שיקבל דו"ח. תמיד באה אמירה מנומסת אבל החלטית, שימתין לי ברכב ואני אבוא אליו. לא מדובר כאן ביוזמה שלי. עד כמה שאני זוכר - מדובר בהוראת את"נ מפורשת. אולי רבותי המלומדים כבר שמו לב, אבל אני חסיד של נהלים ועבודה לפי נהלים. היום אמר לי מישהו בעבודה (ואנו עוסקים עם ציבור מאד תובעני) דבר חכם. אני אוהב ללמוד משפטים חכמים מאנשים. הוא אמר "ואהבת לרעך כמוך. "כמוך" כלומר - אל תאהב אותו יותר משאתה אוהב את עצמך. שמור על התחת שלך לפני שתשמור על שלו" (סליחה על הגסות אבל כך במקור). אל תשכחו, רבותי הנכבדים, שמרגע שעצרנו אותו, הוא איננו אדם חופשי לנפשו וכל מה שיקרה לו - באחריותנו. אמנם קצת יהיה מוגזם אם אשווה את זה לאסיר שהתאבד בכלאו או עצור שהתאבד במעצרו - כך או כך, האחריות חלה על המשמורן. כך גם במקרה שעצרנו נהג אם כי קצת בזעיר אנפין. לא רוצה? אני אומר לו בדיוק איפה לא לעמוד. היה וסירב והוא מפריע לי או מסכן את עצמו - לא אבחל גם באיום שיקבל דו"ח על אי ציות להוראת שוטר או על הפרעה לשוטר (לפי הענין). אם לענות על השאלה המקורית - אין צורך בחקיקה. החקיקה הקיימת עונה על הדרישות. הרי הוא חייב לצית להוראת שוטר כולל אי עמידה במקום מסוכן או הישארות ברכב.

אתה יודע שאותו נהג גם לא חייב לתת לך ביד את הרישיונות בשביל שתרשום את הדו"ח !!!

טוב דני, ספר לנו

על סמך מה אתה כותב זאת ?

מומלץ שהנהג ישאר ברכב

שיטתו של אריק המופיעה מטה הינה שיטה מצויינת לעידוד נהגים שלא ירדו מהרכב בעת רישום הדו"ח. גם אני נוהג בצורה דומה לזו. אבשה.

לתת לנהג להחזיק את הפנס? חס וחלילה.

הוא לא עובד אצלי ובטח לא משרת שלי. לפני כמה ימים הייתי בלי פנס ונהג הביא פנס שלו והאיר לי כשרשמתי לו דו"ח (שהוא לגמרי הסכים שמגיע לו). בחיי. הודיתי לו וביקשתי בנימוס אך בכל התקיפות שיכבה. לענין הנהג, אני מורה לו שישאר ברכב ואף אומר לו שאני אבוא אליו. כך כשאני עוצר אותו (וכורז לו), כך כשאני ניגש אליו ומודיע לו שיקבל דו"ח. תמיד באה אמירה מנומסת אבל החלטית, שימתין לי ברכב ואני אבוא אליו. לא מדובר כאן ביוזמה שלי. עד כמה שאני זוכר - מדובר בהוראת את"נ מפורשת. אולי רבותי המלומדים כבר שמו לב, אבל אני חסיד של נהלים ועבודה לפי נהלים. היום אמר לי מישהו בעבודה (ואנו עוסקים עם ציבור מאד תובעני) דבר חכם. אני אוהב ללמוד משפטים חכמים מאנשים. הוא אמר "ואהבת לרעך כמוך. "כמוך" כלומר - אל תאהב אותו יותר משאתה אוהב את עצמך. שמור על התחת שלך לפני שתשמור על שלו" (סליחה על הגסות אבל כך במקור). אל תשכחו, רבותי הנכבדים, שמרגע שעצרנו אותו, הוא איננו אדם חופשי לנפשו וכל מה שיקרה לו - באחריותנו. אמנם קצת יהיה מוגזם אם אשווה את זה לאסיר שהתאבד בכלאו או עצור שהתאבד במעצרו - כך או כך, האחריות חלה על המשמורן. כך גם במקרה שעצרנו נהג אם כי קצת בזעיר אנפין. לא רוצה? אני אומר לו בדיוק איפה לא לעמוד. היה וסירב והוא מפריע לי או מסכן את עצמו - לא אבחל גם באיום שיקבל דו"ח על אי ציות להוראת שוטר או על הפרעה לשוטר (לפי הענין). אם לענות על השאלה המקורית - אין צורך בחקיקה. החקיקה הקיימת עונה על הדרישות. הרי הוא חייב לצית להוראת שוטר כולל אי עמידה במקום מסוכן או הישארות ברכב.

אביבי מה אתה כל כך רציני?

כן אביבי מה קרה? אסור לי לומר לנהג להחזיק את הפנס?כמובן במקום בטוח . מה אתה כל כך רציני .חביבי נכון יש מרובעות ויש חביבות ואני בוחר בדרך השניה של חביבות. האמן לי שמקבל הדו"ח גם לרוב מודה לי על כך .אתה לא מאמין ?אני מזמין אותך לעשות איתי משמרת ואז תיוודע אולי לדפוסים אחרים שאליהם אתה רגיל ומורגל. דע לך שאני הולך להעביר משמרת בכייף ואם לא כך אז בכלל איני עושה אותה. ואני נותן לך הזמנה ותבחר מה אתה רוצה ביום א מהשעה ארבע וחצי עד עשר כשלישי בניידת ביום חמישי מהשעה שניים אחר הצהריים עד עשר בלילה .והפעם כבן זוגי למשמרת . אין לי בעיה לקחת ניידת מהשלוחה ולצאת לפעילות עם בן זוג משלוחה אחרת רק נרשום אותך ביומן. ואני במתנ"א זבולון או נהריה רק תבחר ותגיע. כבר עבדו איתי לא מעת מתנדבים שמחפשים להעביר איתי תורנויות .בדרך כלל בימי ראשון אנו צוות קבוע . עזרא מהצפון

טוב דני, ספר לנו

על סמך מה אתה כותב זאת ?

החוק אומר שאזרח חייב "להציג" רישיונות לשוטר , החוק לא אומר שהוא חייב לתת אותם ביד

אזרח לא חייב לפתוח אפילו את החלון ברכב בשביל שתרשום לו דו"ח הוא יכול להראות לך דרך החלון את הרישיונות , ת.ז. , רישיון נשק ואתה תעמוד ליד הרכב ותרשום את הדו"ח

דני אתה צודק אבל מי לא מוסר ביד?

כמה אנשים פגשת שיכולים לצטט לך את כל החוק ?

הם לא יודעים שהם לא חייבים למסור את המסמכים ביד עובדה שחלק פה מנותני הדוחות לא יודעים את זה שאזרח לא חייב לתת את הרישיונות שלו

דני ברקוביץ

אין חוק שהנהג ימסור את המסמכים לבקשת השוטר . יש חוק להציגם לבקשת השוטר .אך בו ספר לנו מתי הציגו לך את המסמכים כאילו מעבר לחלון הרכב ולא מסרו אותם לידך? עזרא
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר