להשכלה כללית: סף אלכוהול בארצות שונות

סף ריכוז אלכוהול בדם בנהיגה בארצות שונות Limits by country (BAC: Blood Alcohol Content) 0.00% - צ'כיה, הונגריה, רומניה, סלובקיה, סעודיה, איחוד האמירויות, ברזיל, בנגלה-דש. 0.02% - אסטוניה, פולין, נורבגיה, שבדיה. 0.03% - הודו, יפן, רוסיה. 0.04% - ליטא, מערב קנדה (סאסקצ'ואן) 0.05% - ישראל, ארגנטינה, אוסטרליה, אוסטריה, בלגיה, קנדה (אונטריו, מניטובה, אלברטה, קולומביה הבריטית), בולגריה, קוסטה ריקה, קרואטיה, דנמרק, פינלנד, צרפת, גרמניה, יוון, אירלנד, איטליה, איסלנד, לטביה, לוקסמבורג, הולנד, פרו, פורטוגל, מקדוניה, סרביה, סלובניה, דרום אפריקה, ספרד, שווייץ, תאילנד, טורקיה. 0.08% - קנדה, מלזיה, מלטה, מקסיקו, ניו-זילנד, סינגפור, בריטניה, ארה"ב. בכמה ארצות יש סף נמוך הרבה יותר לגבי נהגים חדשים בשנתם הראשונה או השניה: גרמניה, לטביה, הולנד, סלובניה, ספרד, ניו-זילנד. בארצות מסויימות יש סף נמוך לנהגי משאיות ונהגים ציבוריים: ארגנטינה, אוסטרליה, קנדה, בריטניה, ארה"ב.

משהו יודע האים

יש תקנה או חוק לגבי איסור שתיה של אלכוהול לנוסעים באוטובוס ציבורי או זה רק בחו"ל שמעון

אין חוק/תקנה ברוח הדברים שרשמת...

לעמיתי שמעון, סרקתי את קובץ תקנות התעבורה (מעודכן) וכן את קובץ פקודת התעבורה (מעודכן) ולא מצאתי התייחסות לנושא שכרות אצל נוסעים באוטובוס ציבורי.

תודה לך ידידי על העזרה

רבותי הנכבדים, בדברים כאלה חשוב לדייק.

נתחיל בפרק השישי: הגבלות על הסעת נוסעים ועל הובלת מטען באוטובוס. תקנה 461. לא ירשו הנהג והכרטיסן להיכנס לאוטובוס לכל אדם – (1) שלבושו עשוי לזהם או להשחית את בגדי הנוסעים האחרים או את ריפודי האוטובוס, ובפרט כשבגדיו מלוכלכים בצבעים, בשמנים או בפיח; (2) שאין לבוש לגופו; (3) (נמחקה); (4) שהוא במצב של שכרות; (5) שהוא מעשן סיגריה, סיגר או מקטרת דלוקים; (6) שהוא נועל לרגליו מיתקן המשמש להחלקה או לגלישה. תשומת ליבם של רבותי מופנית לסעיף קטן 4. סעיף זה אינו אוסר את עצם השתיה אלא את מצב השכרות. כאן לא דרוש מכשיר, אלא קביעתו של הנהג מספקת. נוסף על כך קיימת תקנה 455.(א) לא יפעל נוסע בצורה העשויה לגרום נזק או אי-נוחות בלתי-סבירה לכל נוסע אחר. הווי אומר - אם השתיה (אפילו שאינו שיכור) עלולה לגרום אי נוחות בלתי סבירה לזולת - השתיה אסורה. יש סנקציות שנהג האוטובוס רשאי (ולעיתים אף חייב) לנקוט נגד נוסע המפר את התקנות המחילות את חובות הנוסע ברכב ציבורי. למתעניינים - חיפוש פשוט ברשת WILL DO.

תודה, החכמתנו.

המשך...

בחיפושי תרתי אחר שתיית משקאות אלכוהוליים בנסיעה באוטובוס ולכך לא מצאתי סייגים. לגבי הסעת שיכורים אכן יש בעייתיות באבחנה והכל נתון לשיקול דעת של הנהג ו/או הכרטיסן. מעניין אם מישהו נתקל בתביעת נוסע על כך שלא ניתן לו לנסוע באוטובוס בעילה של שכרות?

התיתכן תביעה כזו?

דבר דבור על אופניו. מעבר לדברים שהבאתי, לא זכורה לי התייחסות נוספת בתקנות התעבורה לגבי שתיה באוטובוס או ברכב ציבורי אחר, ע"י נוסע. יתרה מכך, עד כמה שאני יודע, אין איסור בישראל על שתיית משקה משכר בפרהסיה או על מצב של שכרות בפרהסיה. יש מדינות שבהן שכרות ברשות הרבים - אסורה. כנ"ל שתיית משקאות משכרים. הבעייתיות שאדוני מזכיר לגבי קביעה של נהג (כרטיסן כבר לא רלוונטי ומבקר כלל לא מוזכר) אינה שונה מהבעייתיות של קביעת שוטר רק על סמך מאפיינים. היה והשוטר או, במקרה זה, הנהג העיד על התנהגות המצביעה על שכרות - קביל. אמנם השוטר עושה זאת על פי רשימת מאפיינים, אך זו אינה מוזכרת בחקיקה. לכן, גם אם העיד מתוך התרשמות אישית ושכנע את ביהמ"ש בשכרות החשוד - רשאי ביהמ"ש לקבל את קביעתו. כנ"ל לגבי נהג. כמעט אחרון. לא נראה לי סביר שאדם שיודע לבטח שעבר עבירה יתלונן כנגד מי שקיים את החוק. על מה יתלונן? "הייתי שיכור ולכן הנהג לא רצה להסיע אותי"? לא מסתדר לי. אולי הוא יטען שלא היה שיכור והנהג סתם נטפל אליו. עד כמה שאני יודע לא הגיע מקרה כזה לשולחנו של ביהמ"ש. מה שמדאיג אותי יותר הוא שנהג לא ירצה בכלל להתעסק עם אחד כזה ולכן יניח לו לעלות לאוטובוס. כאן - לא נראה לי שנוסע יתחיל להתעסק עם זה ויעדיף לעבור למקום אחר באוטובוס. אז איך תהיה תלונה? זה בדיוק המרחק בין הרצוי למצוי. אחרון. סתם עלתה בי מחשבה מה קורה ברכבת. כמו שיש תקנות התעבורה - יש גם "תקנות מסילת הברזל" ואני מניח שיש גם פקודה או חוק. לא מצאתי ברשת. כנראה שזה לא מספיק אטרקטיבי. מישהו יודע על זה משהו?

להשכלה כללית: סף אלכוהול בארצות שונות

סף ריכוז אלכוהול בדם בנהיגה בארצות שונות Limits by country (BAC: Blood Alcohol Content) 0.00% - צ'כיה, הונגריה, רומניה, סלובקיה, סעודיה, איחוד האמירויות, ברזיל, בנגלה-דש. 0.02% - אסטוניה, פולין, נורבגיה, שבדיה. 0.03% - הודו, יפן, רוסיה. 0.04% - ליטא, מערב קנדה (סאסקצ'ואן) 0.05% - ישראל, ארגנטינה, אוסטרליה, אוסטריה, בלגיה, קנדה (אונטריו, מניטובה, אלברטה, קולומביה הבריטית), בולגריה, קוסטה ריקה, קרואטיה, דנמרק, פינלנד, צרפת, גרמניה, יוון, אירלנד, איטליה, איסלנד, לטביה, לוקסמבורג, הולנד, פרו, פורטוגל, מקדוניה, סרביה, סלובניה, דרום אפריקה, ספרד, שווייץ, תאילנד, טורקיה. 0.08% - קנדה, מלזיה, מלטה, מקסיקו, ניו-זילנד, סינגפור, בריטניה, ארה"ב. בכמה ארצות יש סף נמוך הרבה יותר לגבי נהגים חדשים בשנתם הראשונה או השניה: גרמניה, לטביה, הולנד, סלובניה, ספרד, ניו-זילנד. בארצות מסויימות יש סף נמוך לנהגי משאיות ונהגים ציבוריים: ארגנטינה, אוסטרליה, קנדה, בריטניה, ארה"ב.

אבל בישראל 0.50!!!!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר