עברה קטנה אך מרגיזה...

מי לא נתקל בנהגים המחנים את רכבם על פסי החניה ובכך תופסים שני מקומות? נזדמנתי למרכז מסחרי הומה והחניה היתה די מלאה. איתרתי מקום פנוי ובו שני מקומות חניה צמודים. רכב אחר הקדים אותי, נכנס באלכסון והתנחל על שני המקומות. הערתי לנהג וביקשתי שיתיישר. הייתם צריכים לשמוע את תגובתו. עארס!!! ברגע זה חשבתי לעצמי מדוע איננו אוכפים את הציות לתמרור ד-19? לפעמים צריך לחרוג מן הנוהל ולאכוף החוק גם על עברות, שלכאורה נחשבות פעוטות ואינן מסכנות חיי אדם, אך בריש גלי נחשבות (בעיני) לעברות של חוצפה, זלזול, אנוכיות, חוסר התחשבות ואף ביריונות. כמו שאין סלחנות לגבי חניות נכים, צריך להרגיל הציבור לחנות על פי הסימונים בכביש!

ואיפה זה רשום בחנ"א ?

חניה שלא במקום המיועד לכך.

אכן, זוהי בריונות לשמה מגיע וכדאי לדווח נגד נהג הרכב. לשאלתך, היות וסימון על פני הכביש הינו תמרור לכל דבר, יש מקום לדווח על כך שהרכב חנה שלא בהתאם להוראות תמרור. לא לשכוח לציין בנסיבות את העובדה שהרכב חנה שלא במקום המסומן לו. בהצלחה

אתה צודק.. וכאן יש לי 2 שאלות למומחים??>>

1- על איזה עבירה ניתן לכתוב דו"ח. עמוד ומספר ??? 2 - האם מגרש חניה של מרכז קניות, הוא מקום ציבורי או פרטי של המרכז ואז הדו"ח עלול ליפול בבית משפט !!!

חניה במגרש פרטי

לכן ידיי המלומד, כשאנו מלמדים מתנדבים איך מתי ולמה לרשום דוחו"ת בגין כלי רכב שנהגייהם עברו עבירות אנו מדגישים בכל הזדמנות "כאשר יש ספק - אין ספק" המשמעות היא כשאתה או אחר אינו בטוח בצדקתו לגבי העבירה אז אין עבירה, לא רושמים ויצא הנהג ברווח הפעם, אך אל דאגה כי מי שנוהג כך בחניון פרטי ינהג כך גם במקומות ציבוריים בהם תהיה ידך על העליונה, ואז תיתן לו בראש. חג שמח.

ואיפה זה רשום בחנ"א ?

ד- 19 אין בחנ"א

קוי החניה הם תמרור ד-19. אין בחנ"א אכיפה לגבי תמרור זה. מניסיוני הדל במקרים כאלה רשמתי "הפרעה לתנועה" וציינתי מספר רכב שרצה לחנות במקום ולא יכל. יש הרושמים "קיפוח זכות". אשר לחניה במרכז מסחרי: אם הגישה לחניה זמינה לכל רכב ואין שער או זקיף (לא איש ביטחון שבודק את תא המטען)) אזי כל עברות הכביש חלות עליה בהיותה המשך של כביש (ראו הגדרה בתקנות התעבורה).

מגרש חניה של מרכז מסחרי (המשך)

יצא לי לא אחת לרשום דו"חות במגרשי חניה של מרכזים מסחריים ואף דו"ח לא נפסל. לא ביחידה, לא במשרד התנועה ולא בבית המשפט! (מדובר בעברות של טלפון, נכים, מדרכה, חסימת רכב והפרעה לתנועה). על חגורות איני מקפיד בתחום החניה היות שהמהירות איטית בד"כ וכל נהג מגיב באופן דומה: "הרגע יצאתי מחניה".

עברה קטנה אך מרגיזה...

מי לא נתקל בנהגים המחנים את רכבם על פסי החניה ובכך תופסים שני מקומות? נזדמנתי למרכז מסחרי הומה והחניה היתה די מלאה. איתרתי מקום פנוי ובו שני מקומות חניה צמודים. רכב אחר הקדים אותי, נכנס באלכסון והתנחל על שני המקומות. הערתי לנהג וביקשתי שיתיישר. הייתם צריכים לשמוע את תגובתו. עארס!!! ברגע זה חשבתי לעצמי מדוע איננו אוכפים את הציות לתמרור ד-19? לפעמים צריך לחרוג מן הנוהל ולאכוף החוק גם על עברות, שלכאורה נחשבות פעוטות ואינן מסכנות חיי אדם, אך בריש גלי נחשבות (בעיני) לעברות של חוצפה, זלזול, אנוכיות, חוסר התחשבות ואף ביריונות. כמו שאין סלחנות לגבי חניות נכים, צריך להרגיל הציבור לחנות על פי הסימונים בכביש!

חניה שלא בהתאם לסימון

סמל סעיף - 5938 עמוד 109 בחנ"א.

מגרש חניה של מרכז מסחרי (המשך)

יצא לי לא אחת לרשום דו"חות במגרשי חניה של מרכזים מסחריים ואף דו"ח לא נפסל. לא ביחידה, לא במשרד התנועה ולא בבית המשפט! (מדובר בעברות של טלפון, נכים, מדרכה, חסימת רכב והפרעה לתנועה). על חגורות איני מקפיד בתחום החניה היות שהמהירות איטית בד"כ וכל נהג מגיב באופן דומה: "הרגע יצאתי מחניה".

חכמי-על (אויבר חוכמים) הזהרו בדבריכם.

אין דבר מרגיז יותר מאשר לראות נהג תופס שתי חניות. מסקר סטטיסטי שבצעתי במקום עבודתי מצאתי כי 20% של מקומות החניה אובדים בגלל נהגים שאינם מתחשבים באחרים. מכאן ועד לרישום דוח על הפרעה לתנועה המרחק הוא גדול. האם התיעצתם עם קצין התנועה שלכם לפני כן ? סביר להניח שלא. אם כן, מה הוא הנחה אתכם ? אנחנו כמתנדבים פועלים בתוך גוף היררכי ואמורים לפעול בהתאם למדיניות המותווית מלמעלה. אמנם יש לנו שיקול דעת אבל לא יתכן שנרשום דוחות על עבירות שאינן עבירות הרשומות בחנ"א, אם היו רוצים שנאכוף אותם הן היו נרשמות. אולי המכונית החונה על 2 מקומות הגיעה בכלל אחרונה ולא היה לה מקום אחר, כי הנהגים האחרים עמדו בצורה שכזו ? מה רצית, שלא יחנה שם ? קשה לי לחאמין שדוח שכזה לא יעמוד במבחן בתי המשפט. קודם כל תראה לי רשות תמרור אחת שהחליטה כחוק על סימון תמרור ד-19. תראה את הקוים המפרידים הם הולכים ונשחקים ולא מחדשים אותם. לא צריך עו"ד, אדם עם הגיון בריא ונחישות יצא זכאי כי אין כאן עבירה. מה שאני כן עושה: כאזרח אני שם פתק על חלון המכונית. במתנדב אני שם אזהרה על לוגו משטרתי לנהגים החונים כך. יש מספיק עבירות בחנא אשר לפי המדיניות עלינו לאכוף. לא צריך להמציא. חכמי-על (אויבר חוכמים) הזהרו בדבריכם וביצרתיות שלכם.

חניה שלא בהתאם לסימון

סמל סעיף - 5938 עמוד 109 בחנ"א.

אתה מטעה זה להסעיף הנכון

רשמת סעיף הפרעה לתנועה. עם יש סעיף אחר נשמח יחד לדעת

עברה קטנה אך מרגיזה...

חניה חצופה

בקנדה משלמים על כך קנס גם במגרשי חניה ובחנייה בקניונים
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר