חלונות כהים

שלום לכולם! חיפשתי בחנ"א את הסעיף בנוגע לחלונות כהים ולא מצאתי. אני זוכר שיש סעיף כזה ובזמנו הקנס היה של 500 ש"ח. אולי מישהו יכול להביא את הסעיף במלואו כמו גם מספר הנקודות והקנס. תודה.

חלונות כהים

רכב לא תקין שלא נאסר בשימוש ............6056 250 ניקוד 0 נהגת את הרכב הנ"ל והרכב נבדק ע"י שוטר או בוחן תנועה ונמצא כי הרכב אינו תקין בכך ש..., בניגוד לתקנה 306 לתקנות התעבורה. זאת התקנה וחובה לציין שהשמשות הקדמיות בצידי הרכב היה ציפוי בצבע .......

תקנה 356 (ד) יולי 2005 חלונות כהים

וזו לשון התקנה: "לא יירשם רכב או יחוש רישיונו של רכב שהשמשה הקדמית והאחורית והשמשות שליד המושבים הקדמיים בו, כולן או מקצתן צופו בחומר ציפוי בין בהתזה, בין בהדבקה ובין בכל דרך אחרת". אשר לאכיפה: אין סעיף אישום ספציפי בחנ"א. ובכל זאת בעמוד 118 - דף לבוחן תנועה ישנו סעיף אישום שכותרתו: רכב לא תקין שלא נאסר בשימוש. "נהגת את הרכב הנ"ל והרכב נבדק ע"י שוטר או בוחן תנועה (מחק את המיותר) ונמצא כי הרכב אינו תקין בכך ש...[כאן יבוא פירוט, למשל: הותקנו בו שמשות כהות בניגוד לתקנה 356 (ד) מיולי 2005] בניגוד לתקנה 306 לת"ת". סעיף 6056 הקנס 250 ש"ח, נקודות 0

חלונות כהים

רכב לא תקין שלא נאסר בשימוש ............6056 250 ניקוד 0 נהגת את הרכב הנ"ל והרכב נבדק ע"י שוטר או בוחן תנועה ונמצא כי הרכב אינו תקין בכך ש..., בניגוד לתקנה 306 לתקנות התעבורה. זאת התקנה וחובה לציין שהשמשות הקדמיות בצידי הרכב היה ציפוי בצבע .......

אתם בטוחים שמותר לכל אחד לרשום את הדו"ח הזה?

(אני לא מתנדב תנועה אבל יוצא לי לרשום דוחות מפעם לפעם) אף פעם לא נגעתי בדף הזה בחנ"א כי חשבתי שהוא מיועד רק לבוחנים ולא לכל אחד שרואה ליקוי ברכב... בכל מקרה, לא מתאים לחלונות כהים גם: " נהיגת רכב כאשר הראות מן השמשות מוגבלת נהגת ברכב הנ"ל,בו הוגבלה יכולתך לראות את הדרך והתנועה בה מן השמשה הקדמית של הרכב /האחורית* של הרכב/שלצד הנהג /שלצד הנוסע במושב הקדמי, בניגוד לתקנה 27 (ד)לתקנות התעבורה" ? הרי כביכול אם יש שמשות כהות אז זה מפריע לראות מהשמשות... (כל הדברים פה הן שאלות, אני חוזר ואומר שאני לא מתנדב תנועה ולא מכיר את התחום עד הסוף, ובגלל זה אני שואל)

אמנם דף לבוחן אבל...

למר ישראל, אמנם כותרת הדף היא לבוחן תנועה אבל שים לב ששני סעיפים (6055 ו- 6057) מתייחסים לשוטר שהוא בוחן תנועה או בוחן של רשות הרישוי. הסעיף בו אנו עוסקים (6055) מתייחס לשוטר או בוחן תנועה. (מחק את המיותר). יצא לי לרשום דו"חות מן הסוג הזה ולא נתקלתי בבעיה כל שהיא. אשר לתקנה של "נהיגת רכב כאשר הראות מן השמשות מוגבלת": היא לא מתאימה מן הסיבה שאין בחלונות כהים משום הגבלת ראות משמעותית באור יום אלא בעיקר בלילה או במזג אוויר אביך/ערפילי/הביל. זה כמו לראות דרך משקפי שמש. תקנה זו (27 ד) מתייחסת לוילון אטום, בובות וכל מיני צעצועים וקישוטים שמציבים על אדן החלון, מטען פנימי או חיצוני וכד'. בברכה

תוספת

ישנה מגבלה אחת שלא עלתה כאן בדיון - חלונות כהים (שאינם כהים במקור) אסורים להתקנה בחלון הקדמי (הכוונה לחלונות משמאל לנהג ומימין לנוסע שליד הנהג) ובשמשה קדמית ואחורית. לגבי החלונות שנמצאים מצדדי היושבים במושב האחורי - המגבלה הנ"ל לא חלה, ואין בכך עבירה.

ככלל, אם אתה לא בטוח במאה אחוזים שאתה מכיר את החוק, אל תרשום

בדרך כלל אתה יכול לעלות מול ראש משמרת תנועה או ראש משמרת ית"מ (ורצוי בגל תחנה) ולשאול בזמן אמת. אבל אם יש לך ספק, אל תרשום. יכול להיות שאין עברה, ואז יהיה לך לא נעים כשהנהג יוכיח לך שאתה טועה, או יותר גרוע - שזה יגיע למשפט והשופט יתן לך שטיפה וישלח גם ד"ש למפקדים...

חלונות כהים

ספק אין לי. אחרי 10 שנים בתנועה אני יודע את העבודה טוב. כמובן שבכל בעיה שאני לא יודע איך לטפל אני עולה מול ראש המשמרת ואין בכך בושה. כבר רשמתי דו"ח אחד כזה על התקנה של חלונות כהים לפני כמה שנים. וראש המשמרת גם הכתיב לי את התקנה אבל משום מה אני לא מוצא אותה. לרשום על התקנה של רכב לא תקין זה דווקא רעיון טוב. כמובן שאני רושם את הדו"ח הזה רק ליחידי סגולה שהצליחו לעצבן אותי כי אחרי הכל אנחנו לא באים לחפש אף אחד על זוטות. בכל מקרה, אני מודה לכולכם. אייל

חלונות כהים

שלום לכולם! חיפשתי בחנ"א את הסעיף בנוגע לחלונות כהים ולא מצאתי. אני זוכר שיש סעיף כזה ובזמנו הקנס היה של 500 ש"ח. אולי מישהו יכול להביא את הסעיף במלואו כמו גם מספר הנקודות והקנס. תודה.

אתם לא מוצאים את התקנה בגלל שהוציאו אותה

רשות הרישוי מאפשרת לכל אחד לעשות חלונות כהים בשני החלונות מאחורה ולא צריך לזה אישור חפשו בוחן תנועה שאתם מכירים והוא יגיד לכם את אותו הדבר זה כמו שאתה יכול להתקין פנסי ערפל ברכב שעד היום לא היה לו פנסי ערפל פנסי הערפל צריכים להיות בעלי מתג נפרד מפנסי הרכב וחייבת להיות נורית חיווי שמראה מתי הם פועלים

אמנם דף לבוחן אבל...

למר ישראל, אמנם כותרת הדף היא לבוחן תנועה אבל שים לב ששני סעיפים (6055 ו- 6057) מתייחסים לשוטר שהוא בוחן תנועה או בוחן של רשות הרישוי. הסעיף בו אנו עוסקים (6055) מתייחס לשוטר או בוחן תנועה. (מחק את המיותר). יצא לי לרשום דו"חות מן הסוג הזה ולא נתקלתי בבעיה כל שהיא. אשר לתקנה של "נהיגת רכב כאשר הראות מן השמשות מוגבלת": היא לא מתאימה מן הסיבה שאין בחלונות כהים משום הגבלת ראות משמעותית באור יום אלא בעיקר בלילה או במזג אוויר אביך/ערפילי/הביל. זה כמו לראות דרך משקפי שמש. תקנה זו (27 ד) מתייחסת לוילון אטום, בובות וכל מיני צעצועים וקישוטים שמציבים על אדן החלון, מטען פנימי או חיצוני וכד'. בברכה

תודה על ההבהרה

מחפשים מידע על ציפוי חלונות? רוצים לדעת מה המחירים? כאן תמצאו את כל הפרטים שאתם מחפשים בנושא.

ישנה מגבלה אחת שלא עלתה כאן בדיון - חלונות כהים (שאינם כהים במקור) אסורים להתקנה בחלון הקדמי (הכוונה לחלונות משמאל לנהג ומימין לנוסע שליד הנהג) ובשמשה קדמית ואחורית. לגבי החלונות שנמצאים מצדדי היושבים במושב האחורי - המגבלה הנ"ל לא חלה, ואין בכך עבירה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר