שנה חדשה זמירות ישנות

בתאונה בכביש 90 סמוך לקיבוץ גנוסר נהרגו 4 בני אדם כשרכבם איבד שליטה והתנגש בצינור. בבוקר נהרגה נערה בת 17 בתאונה ליד ירוחם בתאונה סמוך לקיבוץ גנוסר ליד הכנרת נהרגו ארבעה בני אדם. שתי נשים ושני גברים. פרמדיק שהגיע למקום סיפר לוואלה! חדשות, כי התאונה אירעה ככל הנראה כשנהג רכב פרטי איבד שליטה על הרכב, והתנגש בצינור בצד הדרך. כתוצאה מההתנגשות התהפך הרכב ונוסעיו נמחצו למוות. בתאונה שארעה הבוקר בכביש 224, בין צומת הנגב לירוחם נהרגה קטיה מוצניק בת 17. בתאונה נפצעו גם ארבעה באורח קל. מחקירה ראשונית עולה שמדובר בתאונת דרכים עצמית שגרמה להתהפכות הרכב. אנשי מרחב הדרום של המשטרה חוקרים את נסיבות התאונה. התאונה הקטלנית הבוקר אינה התאונה הראשונה במהלך החג. אתמול בערב נפצעו 12 בני אדם בתאונת דרכים בכביש שש באזור השרון. בתאונה היו מעורבות שתי מכוניות, שתיהן מלאות - בכל אחת היו שישה נוסעים - שנסעו ככל הנראה לארוחות החג. מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי נהג אחת המכוניות נרדם בעת הנסיעה והתנגש במכונית השניה, שעצרה בצד הדרך. כמו כן, רוכב קטנוע נפצע באורח קשה בתאונת דרכים בראשון לציון. נהג המכונית עצר בצד הדרך ופתח את דלת רכבו, והקטנוע התנגש בדלת. בכביש 6 היו עומסים כבדים לקראת כניסת החג, והמשטרה תפסה לא פחות מחמישה נהגים נוסעים כנגד כיוון התנועה בניסיון לעקפם. בגלי צה"ל דווח כי רשיונם נשלל ל-30 יום. 54 אנשים שניסו לעקוף את הפקקים תוך נסיעה בשוליים נתפסו גם הם, ונרשמו להם דו"חות. עוד 33 דו"חות חולקו לנהגים שניסו להשתלב בשיירת מכוניות שלא כחוק. 17 נהגים נתפסו כשהם נוהגים במהירות מופרזת תחת השפעת אלכוהול.

שתי תגובות.

האחת - למכתב בכללותו. נהוג, למען ההגינות, אם אתה מצטט מקורות מידע, לציין מה מקור המידע. הרי זה לא משהו שהבאת מעצמך אלא ציטוט ממקורות. מגיע להם שלפחות תזכיר אותם. השניה - לגופם של דברים. מה חדש? ישראל+חג=דמעות. נוסחה ידועה. אצלנו במרחב היתה הערכות מוגברת על הכבישים. המון ניידות גם שוטרים וגם מתנדבים. תוסיפו גם את מג"ב שהגביר סיורים וגם את היחידות העירוניות וקיבלתם מצב שלאן שנהג מסתכל - אור כחול. לפי מה שאני יודע, במרחב הזה עד כה בדרכים הבין-עירוניות (ושלא נפתח פה לשטן) אף תאונה עם נפגעים (לפחות לא משהו קשה שנודע עליו). ההנחיות שקיבלנו - עיקר הדגש על סיורי נוכחות, הזרמת תנועה ואכיפה רק של עבירות בריונות, שכרות וחמורות אחרות. שנה טובה לכולכם. דיויד

דיוד שנה טובה

קיבלתי את דבריך כלשונם . המאמר פורסם באתר YNET ולהבאה הוסיף גם את המקור ממנו לקחתי את החומר. לגבי המרחב שלך כל הכבוד אולי צריך ללמוד ולבצע את הההכנות כמו אצלכם במרחבים אחרים . כמו בכל ימות השנה גם בחג הזה חג + דמעות לצערי . ידידי לפורם האחל לך שנה טובה מכל קול הלב בריאות וכל מה שמגיע אחרי זה .עפר

סיכום ארועי החג וסוהפ"ש.

לשמחת כולנו, במרחב שלנו, בדרכים הבין עירוניות אף ת"ד. אפילו לא נ"ב (טפו טפו טפו, חמסה חמסה חמסה, מלח מים מלח מים מלח מים - כי זה עוד לא נגמר. עוד יש משמרת לילה), החל מבוקרו של ערב החג ועד צאת השבת (נכון ל-22:00). נוכות משטרתית חבל"ז. לאן שרק נהג מסתכל - אור כחול. זה כולל מתנ"א, מג"ב וגם ניידות של תחנות מקומיות ורכב משטרתי שעבר במקרה. דגש על הזרמת תנועה ואכיפה כוללת. אבל רישום דוחו"ת רק על ביריונות, שכרות ועבירות חמורות. אז רשמתי בכל התקופה "רק" שלושה: אחד על שעקף שיירה שנסעה לאט ובסבלנות לפניה ימינה. לגאון לא היה זמן. עקף - ונדחף (הפרעה). האמת היא שלא התכוונתי לרשום לו. היו כמה כאלה גם לפניו שקיבלו נו נו נו. אבל הוא התחיל להתחצף. רוצה בכח? קיבל. השני - אחת נוסעת ותוך כדי נהיגה קוראת מדף שהיה מונח על ההגה. עצרתי אותה והיא אמרה שיש לה הנחיות איך להגיע. שאלתי - בזמן נהיגה? מה היא עונה לי? "אז איך אתה רוצה שאני אגיע?" אמרתי לה שעוצרים בצד ומצידי שתקרא את כל האנציקלופדיה העברית. אבל לא בזמן נהיגה. קיבלה על חוסר זהירות. שיא הקטע היה שלאחר רישום הדו"ח שאלתי אותה לאן היא צריכה להגיע (כבר קיבלה 500 ש"ח אז לפחות נעזור לה להגיע). נתנה לי שם של ישוב שנמצא במרחק שעתיים נסיעה לפחות. "אז כאן את קוראת? מה זה? לומדת על-פה?" השלישי - חמור (כן כן, זה עם האזניים הארוכות). נהג בן 20, חדש 4 נוסעים ללא מלווה. ולמה חמור? עצרתי אותו כי בפניה ימינה הוא עקף את הרכב שלפניו שנעצר לבחון את מצב התנועה לפני שנכנס לכביש בפניה. עקף ונכנס בפניה ימינה לנתיב השמאלי משלושה. אם לא היה עובר את העבירה בפניה, לא הייתי עוצר אותו ולא הייתי מגלה את העבירה של הסעת הנוסעים. אז אם כבר עברת את עבירת הנוסעים - לפחות סע כמו בן אדם. אבל מי שמזלזל כנראה מזלזל עד הסוף. אני תמיד אומר שמי שנוהג לפי החוק - מקפיד על הכל. ומי שלא מקפיד - זה גם על הכל. אין מצב שעל תקנות כאלו אני מקפיד ועל אחרות לא. מסתבר שיש לו גם קופת שרצים בצורת תיקים פליליים מכאן ועד להודעה חדשה והבחור רק בן 20. אז אכל אותה בר"נ ל-30 יום וגם הרכב על שמו - גם הלך ל-30 יום וגם הזמנה (ולא לחתונה של השכנים). חוץ מזה - הרבה הכוונות, הרבה סטטי והרבה אזהרות ע"פ - אבל... בלי אירועים טרגיים וזה מה שחשוב, לא?! על זה היינו כותבים בשיעורי חיבור בביה"ס על הטיול הכתתי - חזרנו עייפים אך מרוצים. שנה טובה וחתימה טובה לכולכם. דיויד

קודם כל- כל הכבוד.

לגבי החצי השני- מחזק דברים שנאמרו לנו לא-מעט פעמים, ואף פעם לא הבנתי. (אני לא בתנועה). ההגיון שלי- מי שבדרך, ובמיוחד לאחר, בצוע עברה פלילית- יזהר מלמשוך תשומת לב משטרתית בשל עברת תנועה. ונאמר לנו- לבדוק דוקא אצלם. ולגבי התהיות שלי- "זהו, שאינך חושב כמו עבריין". אז נראה שהאומרים- ידעו מה שאומרים. ועבריינים- לא רק עוברים, באופן יזום, על חוקים מסויימים, אלא גם מזלזלים בכלל החוקים...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתנדבי המשמר האזרחי
בחר
בחר