שלום...כושיה לי לבוגרי ה"משלחת"...

אולי כבר טחנו את כל העניין ואתם כבר משתעממים מאותן השאלות...אז מצטער אם כן עם כל העניין שיש מיונים בקרוב, חשבתי לעצמי אם אני בכלל רוצה ללכת למיונים. נכון יש לי עוד המוווון מה ללמוד על המשלחת ה"גדולה" כדי להחליט אם זה מתאים לי או לא, וכמובן אם אני יחליט שאני רוצה לנסות להתקבל, אני מקווה מאוד להתקבל-לכן רציתי להעזר במומחיותכם. אני יודע מה זה משלחת- לוס אנג'לס 2002, "דעת" 2004 (ביחדיו עם אופיר חברי היקר:) וגרמניה עירוני שיצאנו כל השביעסטים בשבט לפני חודש... בעיקרון, הנושא של קשר עם יהודים בתפוצות מאוד חשוב לי (התעסקתי בזה ב3 המשלחות שהייתי בהן). אוח סטיתי מכותרת של ההודעה.... רציתי לשאול איך משלימים 3 חודשים של לא להיות בארץ? וזה מכל הבחינות לא רק לימודים...המספר הזה- 3 חודשים- זה מה שהכי מפחיד אותי במשלחת הזו...אני לא יעז להגיד 3 חודשים מבוזבזים כי זה ממש ממש לא, אבל עדיין זה 3 חודשים...מחנ"ק, קורסים, בגרויות, טיולים, עבודה, חברים, משפחה ושאר ירקות... אז-??????????????? חח רב תודות! עדיין בהלם ממשלחת "דעת" לב

אז ככה- (וזה קושיא, בארמית...)

אז ככה- בטוח תלך למיונים, כי החברה במחלקה יוכלו להסביר את זה יותר טוב ממני, ואם לא תלך לא תוכל לעולם לחשוב מה היה קורה עם היית הולך- תמיד תוכל להגיד לממיין בתנועתיים שזה לא מתאים לך, ולא תתקבל. עד אז- אין לך מה להפסיד... ובקשר לשלוש חודשים- זה ארוך, וזה נראה קשה להשלים, אבל בפרופורציה. בשביל זה יש טלפון ואי-מייל ואתה שומר על קשר עם אנשים... ולדבר בפלאפון מהמחנה עם הגדוד ושאר השכבה כשהם במחנה שה כיף חיים. וכמו שאמרת- היית ב2 משלחות וזה חשוב לך- למה לא? בגרויות אפשר להשלים.... מסקנה- תלך למיונים (מאותה סיבה שהלכת למשלחות האחרות), ומקסימום תגיד בסוף, אחרי שהסבירו לך יותר טוב ממני מה זה כל הסיפור הזה, מקסימום תגיד לא. אהרון (לשירות כל המתלבטים)

שלום...כושיה לי לבוגרי ה"משלחת"...

אולי כבר טחנו את כל העניין ואתם כבר משתעממים מאותן השאלות...אז מצטער אם כן עם כל העניין שיש מיונים בקרוב, חשבתי לעצמי אם אני בכלל רוצה ללכת למיונים. נכון יש לי עוד המוווון מה ללמוד על המשלחת ה"גדולה" כדי להחליט אם זה מתאים לי או לא, וכמובן אם אני יחליט שאני רוצה לנסות להתקבל, אני מקווה מאוד להתקבל-לכן רציתי להעזר במומחיותכם. אני יודע מה זה משלחת- לוס אנג'לס 2002, "דעת" 2004 (ביחדיו עם אופיר חברי היקר:) וגרמניה עירוני שיצאנו כל השביעסטים בשבט לפני חודש... בעיקרון, הנושא של קשר עם יהודים בתפוצות מאוד חשוב לי (התעסקתי בזה ב3 המשלחות שהייתי בהן). אוח סטיתי מכותרת של ההודעה.... רציתי לשאול איך משלימים 3 חודשים של לא להיות בארץ? וזה מכל הבחינות לא רק לימודים...המספר הזה- 3 חודשים- זה מה שהכי מפחיד אותי במשלחת הזו...אני לא יעז להגיד 3 חודשים מבוזבזים כי זה ממש ממש לא, אבל עדיין זה 3 חודשים...מחנ"ק, קורסים, בגרויות, טיולים, עבודה, חברים, משפחה ושאר ירקות... אז-??????????????? חח רב תודות! עדיין בהלם ממשלחת "דעת" לב

בגרויות אפשר להשלים- את הילדות לא

בטח שמעת את זה כבר אבל: זה חוויה שאין כמוה. אתה בטח יודע מהמשלחות האחרות כבר... וגם- זה השלוש חודשים שעברו הכי מהר בכל החיים שלי בערך. אתה רק מגיע וכבר חוזר. שווה כל רגע

לא בדיוק 3 חודשים....

אז נתחיל מזה, לא נראה לי שיש מישהו במשלחת שהיה באמת 3 חודשים בארה"ב.... ככה שהמספר לא צריך להפחיד.... :) ה3 חודשים האלה שווים הכל. הרבה אנשים במשלחת גם הספיקו לעשות את כל הבגרויות שלהם... (מניאקים!) והשנה לא צריכים להשלים כלום.... מחנ"ק- מה זה מחנ"ק מול משלחת? מה ההשוואה פה בכלל? חברים- תמיד יש, יהיו גם שם, יהיו פה גם כשתחזור.... כדאי, כדאי , כדאי! לא להרהר אפילו.... ורד גזית. משלחת 2004. קרוואן "ארבל"!!!

שווה כל רגע!

תשמע זה באמת לא קל לפספס כמה בגרויות ולהשלים חוויות של קיץ שלם אבל זה בהחלט שווה את זה! אתה חווה חוויה שבחיים לא חווית ונחשף למשהו שהוא מעבר לשגרה היומיומית שלך...אתה ממש מרגיש שאתה תורם! חוץ מזה אתה ממש מתפתח במישור האישי ועל כל הכבוד שלושה חודשים לא משנים כמעט כלום... יש פער עצום בין מה שאתה עברת למה שכולם עברו וה באמת לא מפריע לחזור לכולם! אולי בשבועיים הראשונים יש קצת הלם אבל הוא עובר... בקיצור...שווה...שווה...שווה!!! בהצלחה בהמשך ליעד

לב ראיתי שכבר ברבה אנשים ענו לך פה בקצרה ורוח הדברים שלהם תואמת את דעתי. בכל מקרה אשמח לעזור לך בהתלבטויות

תרגיש חופשי להרים טלפון.

שלום לך מתלבט יקר

הפחד הגדול שלי לפני המשלחת היה כשלך. 3 חודשים?!?! איך שורדים את זה?!?!? איך מתנתקים מכל חויות הקיץ?!?! איך מוותרים על החופש?!?! ובמקרה שלי- איך מוותרים על המסע לפולין?!?! שאלות אלה ועוד רבות אחרות לא כ"כ משכו אותי ללכת למשלחת. אך במידה ותתקבל, המשלחת תהפוך להיות מוקד מרכזי בחייך. סמינרים, הכנות, הסברים לסובבים, והרבה הסברים ושאלות לעצמך. כשהיית שם, לא חשבתי על כמה עצוב לי בלי המחנ"ק, לא חשבתי על איזה פספוס זה להפסיד את פולין, ולא הצטערתי שאני לא מדריכה בקורסים. שמחתי בשביל חבריי שאני יודעת שהם עוסקים במלאכה חשובה ושמחתי מאוד בשביל עצמי על הבחירה הנבונה והאמיתית שהצלחתי לעשות. בגרויות זה חשוב, אין ספק!!!! אבל עם קצת כוח רצון תוכל גם להשלים אותם בחורף יב'. את משלחת הזאת לא תוכל להשלים לעולם. לעולם לא תוכל להשלים את הסמינרים, ההכנות, ההתרגשות, הפחד והחברים. לעולם לא תוכל להשלים את החברים שיצאו לך מהמשלחת הזאת. אמריקאים וישראלים. לעולם לא תוכל להשלים את התהליך האישי שתעבור לבדך בשלושה חודשים רחוק מהבית, וכן, דווקא בגיל הזה. אם תרצה לשמוע עוד, בשמחה! hadg1@hotmail.com 054-2144475 המון בהצלחה הדר גולדנברג
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קשרים בינ"ל
בחר
בחר