חומרי הדרכה וחומרים למחשבה על השליחות

כולנו יודעים כי בימים אלה כולכם מאד מאד עסוקים בהכנות ליציאה לשליחות, נראה לי כי זהו זמן טוב לעצור ולשאול האם אני יודע מה התשובות לכל השאלות שעולות במהלך ההכנה? ככל הנראה התשובה תהיה שלילית. ישנן שתי סוגי שאלות, הסוג הראשון הן השאלות האישיות אודות הזהות של כל אחד ואחד. הסוג השני הינן שאלות הנוגעות לידע שלכם כשליחים של המדינה, צופים,שבט, משפחה (לאו דווקא בסדר הזה) אודות הגוף אותו אתם אמורים ליצג. יש גם סוג שלישי של שאלות כמו מה יהיה? איפה נאכל? איך תהיה הקבוצה שאותה אדריך וכו'. בנוגע לסוג הראשון(זהות) לא ממש ניתן למצוא תשובות ממקורות חיצוניים בנוגע לסוג השלישי(מה יהיה?) ניתן למצוא תשובות חלקיות ממקורות שונים. על חלקן יענה רק הזמן שעובר לו. בנוגע לסוג השני (מה אני יודע על מי שאני מייצג?) אפשר למצוא חומר רב הן בספרים והן באינטרנט. בזמן האחרון אני מחפש חומר קריאה והדרכה אודות יהדות אירופה במאה העשרים, במסגרת חיפושי נתקלתי במספר אתרים המציעים חומר על ההיסטוריה של המדינה ונושאים אקטואלים שונים. מי שמרגיש שהוא לא מספיק בטוח בידע שלו מוזמן להתחיל ולהתכונן כי בנתיים זה עוד לא מאוחר ורציתי להמליץ על אתר של משרד החוץ שמכיל הרבה מאד חומרי הדרכה, נראה לי שכדאי פשוט לצרוב חלק מהם על דיסק או להדפיס בהארד קופי ופשוט לקחת אתכם לשליחות יש שם סרטונים (אני יודע שאי אפשר להדפיס) מצגות, מפות, דפי מידע ובקיצור המון חומר שיכול לעזור לכם במחנות ובקהילות, להסביר למה באתם ובעיקר מאיפה באתם ומה קורה/קרה שם. אני מצרף כקובץ רק דוגמא לאחת המצגות, אבל חוץ ממנה יש עוד הרבה מצגות סרטים וחומר שכתוב באופן מתומצת וברור. אם אתם כבר מכירים את החומר הזה אז סליחה על ההודעה ואם לא, אז אני מאד מקווה שלפחות משלחיסט אחד ימצא לנכון ללמוד עוד משהו קטן (לכולנו יש מה ללמוד) ויוכל לייצג אותנו בכבוד. משרד החוץ לא ממש כותב פעולות למחנות, אבל ממש קל (במיוחד לכם)לקחת את החומרים שיש שם ופשוט לבנות פעולות רציניות לצוות או לחניכים . אחרי הכל אל תשכחו להנות איפה שלא שיבצו אתכם תייצגו אותנו בכבוד. לילה טוב וטיסה נעימה אורן

תודה רבה!

למדתי המון מזה... פשוט חובה לכל אחד להיכנס לשם... בייחוד למשלחיסטים

אורן אין עליך!!!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קשרים בינ"ל
בחר
בחר