7 טיפים מנצחים לניקיון הבית

פרופסור לניקיון -7 טיפים מנצחים העל שמירה וניקיון הבית


מתחילים

סידור המיטה

אנחנו יודעים כמה אנשים חושבים כי סידור המיטה היא בזבוז זמן, אבל זה באמת עושה הבדל גדול בנראות החדר ורק רק לוקח כמה דקות. בנוסף, זו דרך מצויינת להתחיל את היום בצורה טובה, וגם זה כיף לטפס למיטה מסודרת בסוף היום.

על מנת לחסוך זמן וכדי להקל על המצב, כדי לפשט את מצעים ככל האפשר. פשוט להשתמש בשמיכה. אם אתם ממש אוהבים את הסדינים העליונים שלכם, לפחות צמצמו את מספר הכריות על המיטה שלכם. באמצעות שמיכה מספיק גדולה או כיסוי מיטה מעוצב ע”מ לא לתקוע ולתחוב את הסדינים.

כביסות 

 

נסו לבצע הפעלה של מכונת כביסה אחת ליום. עכשיו, תלוי כמה כביסות אתם עושים בדרך כלל בשבוע, ייתכן שלא צריך לעשות את זה כל יום, אבל, עבור משפחה ממוצעת, 7 כביסות בשבוע זו בהחלט סטנדרט.
התרגלו לשים את המטען הראשון של כביסה דבר ראשון בבוקר.
אם אתם עובדים מהבית אפשר לייבש את הכביסה בהפסקה הראשונה, ואם לא, ניתן לשים את המכונה על עיכוב/delay ואז זה יהיה מוכן להעברה אל אל המייבש כאשר  מגיעים הביתה.
לחלופין, ניתן לשים את הכביסות במכונה בבוקר ופשוט להפעיל אותה כאשר אתם מגיעים הביתה. דבר נוסף, הקפידו לשמור קצת זמן במהלך ביום שלכם ע”מ לסיים את הכביסה ולהוציא אותה מהמכונה.

להיות מאושר עם “נקי מספיק”

 

בתור פרופסור לניקיון, זה כנראה הכי קשה בשבילי. אתה רוצה את הבית שלך להיות נקי ומסודר אבל זה לא אומר שכל דבר קטן צריך להיות מושלם.  אין צורך לוודא שכל נקודה קטנה נוקתה מהרצפה או לרדת עד לפרטים הקטנים ביותר כגון מקומות מאובקים שקשה להגיע אליהם. זה באמת פרטים שאף אחד לא באמת שם לב אליהם. אני לא אומר שאף פעם לא צריך לנקות אותם, אבל לעשות אותם חלק משגרת ניקוי היסודית ולא על חשבון לוח הזמנים הרגיל  של ניקוי שבועי שלכם.
סדר עדיפויות.
ערכו רשימה של מה שאתם רוצים לעשות ולאחר מכן קבעו עדיפות מה צריך לעשות ומה יכול לחכות עד למחר מחרתיים. בהתחשב בזמן הזמין שעומד לרשותכם, לרשום את הדף 2 או 3 מטרות ניקוי, מקל על החיים, לפני שתנסה לעשות דברים אחרים(הכל חשוב אבל לא הכל דחוף). תמיד הייתי שונא לכתוב רשימות אבל אני מוצא שזה באמת עוזר לי להישאר ממוקד.

התחילו לערב את כל בני המשפחה.

זה בדרך כלל למעשה קל יותר פשוט לעשות את העבודה בעצמך, לבזבז את הזמן כדי ללמד את הילדים לעשות את המטלה לפי הגיל המתאים, בלי קיצורי דרך זה הפתרון האולטימטיבי י בטווח הארוך עבור שניכם. התחילו רק על ידי עבודה על הילדים שלכם והורולהם להרים אחרי עצמם – להוציא את המעיל והנעליים משם כשהם באים בבית, לשים כלים במדיח, לנקות את החדר שלהם, וכו ‘- ולהוסיף מטלות אחרות אשר הם מסוגלים לבצע. זה מדהים איזה שינוי זה יכול לעשות בסידור הכללי של הבית אם רק הדברים הפשוטים האלה נעשים. במשך השבועות הראשונים כי (אתם עושה זאת), סביר להניח שאתם צריכם להיות על הילדים שלכם הרבה, אבל עם הזמן זה יתחיל להיות הרגל עבורם. בסופו של דברעלהים להיות מסוגלים לעשות את הדברים עם תזכורות מינימליות.

שימרו על חומרי הניקיון קרוב לאיזור השימוש בהם

לדוגמה בשרותים השאירו סמרטוט מיקרופייבר, סקוצ’, מקל אסלה, ומרסס עם מים וחומץ. זה הופך את העבודה לכל כך הרבה מהירה וקלה. מעבירים תוך שניה ווייש באסלה או ניגוב מראה ברגע במקום צורך לחפש אחר חומרי ניקוי כזה או אחר. נסו לעשות את התאמות הפשוטות הללו לכל חלל בבית כפי שאתם רואים את לנכון- רובן לוקחות רק דקה או שתיים – וזה באמת יקטין את התדירות שבה אתם צריכים להביא לחפש לבוא ולחזור בשביל כל פיפס קטן.

לעשות סדר ולהיפטר מחפצים מיותרים שמסתובבים בבית

 

דבר זה אולי אמור להתבצע על פני זמן ממושך. קחו את הזמן ע”מ להיפטר ולארגן את את כל החפצים ותהנו מקיצוץ זמן הניקיון הכללי של הבית באופן קיצוני. 
בית מאורגן מתנקה בקלות רבה יותר, אינו מתלכלך כל כך מהר(משום שאין הרבה דברים שאין להם מקום מקום וצוברים אבק), כל-כך קל לסידור גם לכם וגם למשפחה שלכם להבדיל מבית עמוס אשר אינכם יודעים מאיפה להתחיל ואיך לסיים. 

 

טיפ אחרון חביב 

 

לאחר כמה ניסויים, עכשיו יש לי שואב אבק רובוטי משולב שגרת ניקוי היומיומית שלנו. אני משתמש בו בבקרים (בערך שעה וחצי) יום כן יום לא , אני גם משתמש בו במהלך הלילה במשך רבע שעה באזורי תנועה גבוהה שלנו (בדרך כלל על ידי המטבח או דלת הכניסה). זה עובד נהדר עבורי השואב מנקה את כל הלכלוך היומי, פירורים, ואבק. יש לציין, עם זאת, כי הוא אינו מחליף שאיבת אבק יסודית כמו כן ישנם עדיין אזורים שהוא לא מגיע, אבל, זה מקטין באופן משמעותי את כמות הפעמים שאני צריך לשאוב או לטאטא. הנה כמה תובנות וטיפים נוספים כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר עם שואב אבק רובוטי השתמש בו על בסיס קבוע. מצאתי כי שואב אבק רובוטי עובד הכי טוב במתכונת ניקוי יומי,בלי בלגן על הרצפה. מאז אין לו פח אשפה גדול באמת, זה היה מתמלא ממש מהר אם לא הייתי מרוקן אותו במשך כמה ימים. הפעילו תוכנית להתחיל בשעה מסוימת כל יום אז אנכם צריכים לחשוב על זה.
לעשות סריקה מהירה של החדרים, ע”מ להסיר את כל המכשולים שעלולים להיות בדרך של השואב. זה כולל צעצועים קטנים אשר עשויים להיות מפוזרים מסביב,שטיחים שאינם ישרים באזור או מכשולים קטנים אחרים על הרצפה. מצאתי את זה עובדבצורה ממש טובה כשאני נותן 2 אופציות לבנים שלי לנקות את החדר שלהם – הם קיבלו את האפשרות של לסדר ולהרים הכל מהרצפה כך השואב אבק רובוטי יכול להיכנס לשם או שהם היו צריכים לשאוב את החדר שלהם בעצמם. נחשו איזו אפשרות הם בחרו. 
סגלו לעצמכם הרגל של ריקון פסולת לאחר כל שימוש. אין לי דרך להגיד לכם מתי זה מלא אז זאת הדרך הקלה ביותר לוודא שהוא תמיד מוכן.

 

לסיכום

 


בסוף כל שבוע, לעשות ניקוי מהיר של המברשות סיבוביות כדי להסיר כל שיער או חוטים כי אולי התבצרו קצת.הם קלים להסרה (אמור לקחת דקה או שתיים לנקות).
אמנם ניתן לתכנן את השואב הרובוטי לעבוד בזמן שאתה לא בבית, העדפתי להיות בסביבה למקרה שזה נתקע על משהו. זה לא עניין גדול אם הוא נתקע, מכיוון שהוא יכבה את עצמו, אבל אני אוהב לראות שהוא גם עסוק ולא שוכב לי כל היום בלי לזוז



אהבתם את המאמר....
יש לכם טיפים מנצחים שאתם רוצים לשתף אותנו...
רוצים לקבל ייעוץ מקצועי בנושאי ניקיון אחרים...
שתפו אותנו בבקשה



פרופוסר לניקיון חברת ניקיון בתים ופוליש
הכנסו לאתר שלנו ותמצאו מגוון מעניין של מאמרים בנושא:
ראשי, ניקיון בתים, הכל על ליטושים ופוליש לרצפות , ניקוי ספות 

אני חולה ניקיון אמיתי , מגיל צעיר כולם קראו לי הפרופסור לניקיון”. “ניקיון בתים, ניקוי ספות, ופוליש זאת אומנות. ישלי תשוקה למקצוע אני חיי ונושם כל שנייה את תחום הניקיון המקצועי

לכל המאמרים שלנו כנסו לאתר פרופסור לניקיון

https://pcln.co..il

אחלה טיפים, אני אשמח להמליץ בחום על חברת מריו קלין - ניקוי ספות בשיטה חדשנית מכשור מתקדם וחומרים איכותיים. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
עשה זאת בעצמך - לוח מודעות
בחר
בחר