שאלה טכנית לגבי דרכון הונגרי

שלום, השאלה שלי די קצרה האם אדם שסבו (שאינו בחיים יותר) היה הונגרי זכאי לדרכון הונגרי? תודה לעוזרים :-)

תשובה חלקית

קודם כל, על מנת לקבל תשובה עדכנית ומדויקת כדאי לך לפנות למקור מוסמך כמו משרד הפנים ההונגרי, או שגרירות הונגריה אם אתה נמצא בישראל. אבל כיוון שלפני כמה שנים בדקתי את האפשרות הזאת (סבתי ילידת הונגריה) אנסה לדלות מזכרוני פרטים... קודם כל, מה הכוונה "אדם שסבו היה הונגרי"? יש להבדיל בין סב יליד הונגריה שאינו אזרח, לבין אזרח הונגרי. על מנת שהנכד יהיה זכאי לאזרחות הונגרית הסב צריך להיות בעל אזרחות כזאת, ואז על הבן/הבת לבקש אזרחות, ורק אז הנכד יכול לדרוש אזרחות. על מנת שהסב יקבל אזרחות עליו להגיע להונגריה ולהוציא את תעודת הלידה שלו ועל סמך תעודה זו לבקש אזרחות, כיוון שכך, אני לא בטוח שניתן לבקש אזרחות לאדם שאינו בחיים עוד, ולכן לא נראה לי שהנכד יכול לקבל אזרחות הונגרית. אבל, שווה בכל זאת לבדוק, אולי זה אפשרי. כשלעצמי, לאחר שנודע לי מהם הטירטורים והבירוקרטיה הכרוכים בתהליך, העדפתי לוותר על התענוג, מה גם שבגדול מה שזה היה חוסך לי זה בסך הכל ההליכה השנתית למשרד ההגירה. אוסיף עוד שגם אזרח הונגרי שלומד רפואה בתכנית האנגלית נאלץ לשלם שכר לימוד מלא. מקווה שעזרתי.

זה קצת מסובך

אימי היא נכדה של הסב. הרצון להוציא דרכון הונגרי הוא לאופציות עתידיות שוב תודה

אני ממצליץ בחום על מישהו שעזר לי להוציא אזרחות הונגרית והוא יכול לענות לך על שאולות 

http://hezrahothongarit.webs.com/ 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לימודים בחו"ל
בחר
בחר