בנות במחסן..

בנות במחסן..

אני לא יודעת מה איתכם... אבל כשאני סיימתי את הקורס והגעתי לשכב"ג אמרתי לעצמי שזה עומד להיות הדבר הכי טוב בעולם!! מסתבר שטעיתי... בתור חניכה מסורה שתמיד באה עם חאקי לכל הפעולות וכמעט אף פעם לא פספסה פעולה אני יכולה להגיד לכם שכל הערכים שניסו להעביר לי בפעולות עברו ובגדול... אני יכולה להגיד על עצמי עכשיו שאני בן אדם ערכי מאוד וזה בעיקר בגלל הצופים... הבעייה היחידה היא שהצופים לא באמת תנועה ערכית... תנועת הצופים היא תנועה צבועה שמשחקת אותה ערכית ובמשך חמש שנים מעבירה ערכים לחניכים.. אבל כשמגיע הרגע הכל כל הערכים נעלמים... אתם לא מבינים בטח על מה אני מדברת אז אני אסביר.. אני בוגרת כיתה ט' בהנהגת דן רמת גן.. מה שאומר שהשנה סיימתי קורס הדרכה. אני לא רוצה להדריך ובחיים לא רציתי.. זה ממש לא בשבילי.. רציתי להיות במחסן.. אבל מסתבר שאין באמת שיווין בין המינים.. ומסתבר שהערך שאומר ש"תנועת הצופים תשמור בתוכה וגם מחוצה לה על שיוויון בין בני האדם, שיוויון זכויות, הזדמנויות וחרויות הפרט ללא הבדל גזע, דת, מין ולאום" הוא סתם עוד סיסמא שמשתמשים בה לחינם. שכב"גיסטים יקרים, תיהיו כנים! האם אתם חושבים שאני צריכה להקשיב לתירוצים עלובים (בנים לא רוצים בנות במחסן, זאת עבודה פיזית קשה, בנות לא הצליחו במחסן) רק בגלל שאני בת לאחר שחמש שנים עברית פעמיים בשבוע פעולות על ערכים שבהן הייתה יותר מפעולה או שתיים על הערך של השיוויון? מי אמר שבן יהיה יותר טוב ממני בתפקיד הזה רק בגלל שהוא בן? או שאני לא יכולה לסחוב דברים כבדים בגלל שאני בת? או שאם בנות אחרות לא הצליחו במחסן אין סיכוי שאני אצליח? תגידו לי אתם אם זה נראה לכם בסדר או לא!!! מי שלא הבין... אני לא מנסה להילחם פה על קבלת התפקיד.. אלא על מימוש הערכים ולא רק ההקנייה שלהם לחניכים.. כי כמו שאתם רואים זה לא ממש עובד שמקנים את זה לחניכים.. כי האנשים שאמרו לי שאני לא יכולה להיות מחסנאית בגלל שאני בת היו בעצמם חניכים ומסתבר שהם שכחו את כל הערכים שהם למדו... אם זה ככה אז למה לבזבז זמן מיותר בכתיבת פעולות והעברתן? מחכה לתגובות..

אני מחסנאית!

תראי... אני באמת לא יודעת למה זה ככה בשבט שלך וזה חבל כי שמעתי שזה קיים בעוד שבטים. אני רציתי רק להגיב לך, ולהגיד לך שתדעי שזה לא בכל השבטים ככה ואם זה מפריע לך את ממש צריכה לעשות עם זה משהו. אני עכשיו מסיימת את השנה הראשונה שלי בתוך השכב"ג, בתור שישסטית ביקשתי מחסן וקיבלתי ויש איתי עוד ציוותית שגם היא קיבלה מחסן והיא בת. ויותר מזה, היו אצלינו כבר ראשות מחסן. ואולי אני אפילו אקח ראש מחסן שנה הבאה..

ואיך הבנים מתייחסים אליכן?

שנה שעברה הייתה מישהי במחסן והבנים פשוט שמו להם ליעד מתחילת השנה להעיף אותה...

זה ממש לא ככה אצלי..

מה.. אני ממש מסתדרת איתם, באמת עם כולם כיף ומצחיק.. אני עם חלקם ביחסים יותר טובים מעם הבנות בשבט שלנו. ובגלל שזאת היתה שנה ראשונה שלי כל מה שלא ידעתי הם לימדו אותי ועזרו לי..

הלוואי שגם אצלי זה היה ככה

למה אני צריכה להכנע לשוביניסטיות המטומטמת הזאת שלהם במקום להילחם ולקבל את מה שמגיע לי!? הקטע הכי מפגר זה שכולם גם כן חושבים שבנות לא צריכות להיות במחסן... והרוב בגלל שהבנים מתייחסים לבנות מגעיל... עכשיו במקום להילחם כדי שזה ייפסק והשבט שלנו יהיה נורמאלי אפילו המרכזת שבט אומר שאין סיכוי!

בנות במחסן..

אני לא יודעת מה איתכם... אבל כשאני סיימתי את הקורס והגעתי לשכב"ג אמרתי לעצמי שזה עומד להיות הדבר הכי טוב בעולם!! מסתבר שטעיתי... בתור חניכה מסורה שתמיד באה עם חאקי לכל הפעולות וכמעט אף פעם לא פספסה פעולה אני יכולה להגיד לכם שכל הערכים שניסו להעביר לי בפעולות עברו ובגדול... אני יכולה להגיד על עצמי עכשיו שאני בן אדם ערכי מאוד וזה בעיקר בגלל הצופים... הבעייה היחידה היא שהצופים לא באמת תנועה ערכית... תנועת הצופים היא תנועה צבועה שמשחקת אותה ערכית ובמשך חמש שנים מעבירה ערכים לחניכים.. אבל כשמגיע הרגע הכל כל הערכים נעלמים... אתם לא מבינים בטח על מה אני מדברת אז אני אסביר.. אני בוגרת כיתה ט' בהנהגת דן רמת גן.. מה שאומר שהשנה סיימתי קורס הדרכה. אני לא רוצה להדריך ובחיים לא רציתי.. זה ממש לא בשבילי.. רציתי להיות במחסן.. אבל מסתבר שאין באמת שיווין בין המינים.. ומסתבר שהערך שאומר ש"תנועת הצופים תשמור בתוכה וגם מחוצה לה על שיוויון בין בני האדם, שיוויון זכויות, הזדמנויות וחרויות הפרט ללא הבדל גזע, דת, מין ולאום" הוא סתם עוד סיסמא שמשתמשים בה לחינם. שכב"גיסטים יקרים, תיהיו כנים! האם אתם חושבים שאני צריכה להקשיב לתירוצים עלובים (בנים לא רוצים בנות במחסן, זאת עבודה פיזית קשה, בנות לא הצליחו במחסן) רק בגלל שאני בת לאחר שחמש שנים עברית פעמיים בשבוע פעולות על ערכים שבהן הייתה יותר מפעולה או שתיים על הערך של השיוויון? מי אמר שבן יהיה יותר טוב ממני בתפקיד הזה רק בגלל שהוא בן? או שאני לא יכולה לסחוב דברים כבדים בגלל שאני בת? או שאם בנות אחרות לא הצליחו במחסן אין סיכוי שאני אצליח? תגידו לי אתם אם זה נראה לכם בסדר או לא!!! מי שלא הבין... אני לא מנסה להילחם פה על קבלת התפקיד.. אלא על מימוש הערכים ולא רק ההקנייה שלהם לחניכים.. כי כמו שאתם רואים זה לא ממש עובד שמקנים את זה לחניכים.. כי האנשים שאמרו לי שאני לא יכולה להיות מחסנאית בגלל שאני בת היו בעצמם חניכים ומסתבר שהם שכחו את כל הערכים שהם למדו... אם זה ככה אז למה לבזבז זמן מיותר בכתיבת פעולות והעברתן? מחכה לתגובות..

אצלנו..

שלום אני חמישיסט משבט החורש (הנהגת ת"א יפו) יש מחסנאית והיא כמו שאר המחסנאים האחרים. כנראה שהבעיה היא רק אצלכם...

הבעייה היא לא רק אצלנו

אני יודעת על עוד שבטים שאצלם מעולם לא היו בנות במחסן... לדוגמא שבט ראשונים שכשסיפרתי למישהו משם על הבעייה שלי הוא לא הבין בכלל על מה אני נלחמת זה היה לו מובן מאליו שאין בנות במחסן, בחיים לא היו ובחיים לא יהיו... לעומתו דיברתי עם מישהו משבט אילת שאמר לי שזה טיפשי שלא מכניסים בנות למחסן ושהוא בעצמו מחסנאי והוא לא חושב שהמחסן שלהם היה מצליח לתפקד בלי בנות...

הלוואי שגם אצלי זה היה ככה

למה אני צריכה להכנע לשוביניסטיות המטומטמת הזאת שלהם במקום להילחם ולקבל את מה שמגיע לי!? הקטע הכי מפגר זה שכולם גם כן חושבים שבנות לא צריכות להיות במחסן... והרוב בגלל שהבנים מתייחסים לבנות מגעיל... עכשיו במקום להילחם כדי שזה ייפסק והשבט שלנו יהיה נורמאלי אפילו המרכזת שבט אומר שאין סיכוי!

מוזר...

אני בת ואני הייתי ראש מחסן כשהייתי יא'!! וגם שנה לפני הייתה ראש מחסן בת.. וגם בשנה אחרי! אין אצלנו שום אפלייה בין בנים לבנות במחסן.. מן הסתם שיש בנות שלא יכולות להרים דברים מסוימים, יש הבדלים פיזיים בין בנים לבנות..

בנות במחסן..

בשבט דותן

זה כמעת מסורת שתמיד יש בת כקודקוד במחסן (ואת צודקת פעיל זה אחי אחי) צות קודוקדים !!!!!!!!

חבל שאת מכלילה.......

כי זה ממש לא נכון לגבי כל השבטים (למשל אצלנו). כנראה שבשבט שלך יש בעיה בנושא הזה. אני מבינה את התיסכול שלך לגמרי....אבל חבל שאת ככה מדברת על תנועת הצופים כולה.

שני מזל"ט על קבלת המחסן

שני מזל טוב ענקי ממנו אפיק שקיבלת מחסן אוהבים אמפרית אפיק שצ"א אמפריה באדום צהוב

אני בהחלט מכירה את התופעה

אמנם זה לא ככה בכל השבטים, אך גם בשבט שלי יש נטייה להוריד מערכן של בנות רק משום שהן בנות. בכל תולדות השבט היו אך ורק 2 מחסנאיות והיום המחסנאים מראים התנגדות רבה לבנות במחסן. בנוסף, הזלזול בבנות בכל דבר שקשור לעבודה שדורשת כוח או צופיות משמעותית גם קיימת. ואני, בתור אחת הבנות שתמיד נמצאות בכל המפעלים ובכל ימי העבודה (גם אם הם רק שכבתיים) ומתפקדת ומשקיעה את המקסימום שאני יכולה בכולם עדיין סובלת מהזלזול הזה. נ.ב אני חייבת לציין שבנות אחרות מאצלנו כבר מזמן התייאשו ופשוט לא מגיעות לימי עבודה שהם לא של מפעלים שבטיים או דברים שדורשים נוכחות חובה.

הייי אני בדיוק כמוך סיימתי קורס הדרכה השנה

ואצלנו בשבט אני יודעת שיש ערכים שלא באמת מתייחסים אלייהם לא ליד חניכים אבל בנות במחסן זה דווקא מתקבל.. היו במחסן במחנ"ק וגם במשך השנה.. שנה שעברה הייתה אחת ובשנה הקרובה יהיו שתיים.. זה אולי מעט יחסית לבנים במחסן אבל אין את הקטע של בנים במחסן ובנות לא.. תתפלאי אבל יש לי חברה מבט אחר שהייתה כל השנה יו"ר מחסן

קיבלתי את התפקיד!

אחרי מלחמות ונסיונות רבים מאודדד לשכנע את המרכזים והמחסנאים הצלחתי לקבל את התפקיד.. בעזרה של הרבה אנשים... אז תודה רבה רבה רבה לכל שכבת אפיק השולטים על התמיכה והעזרה וגם לגושר מסחרי ואזולאי שעזרו לי מאוד!

תיראי...

אני ייתן לך שתי דוגמאות משני שבטים בהנהגה שלי, הנהגת צפון, בשבט אלון צופי קריית טבעון יש בנות במחסן וזה עובד וזה סבבה אני מעודד את זה כי ראסמי אנחנו באמת תנועה שאמורה ודגש עבה על האמורה להיות שוויונית, גם אני מידי פעם הופלתי לרעה בגלל סיבות אילו או אחרות, וכמעט כל אחד הופלה בצורה זו או אחרת בתנועה השאלה היא מה הוא עשה בקשר לזה,אבל קצת סטיתי מהדוגמה, והיא הדוגמה השניה, והיא בשבט שלי שבט יזרעאל עפולה, שם בתחילת השנה היה לנו צוות מחסן עם שתי יו"ריות וצוות שהוא בערך 80 % מחסאניות, התוצאה הסופית היא שני מחסנאים אחרונים שנהפכו ליו"רים אבל בגלל שלא היה צוות מחסן אז הם עדיין רק נקראו מחסנאים, אני מדבר עליי ועל חבר אחר שלי שכבר בשנת השישיות שלו במקום לצבור ניסיון רגיל כבר צבר ניסיון של יו"ר, מה שמוביל לכך שהוא כבר לא ממש רוצה תפקיד בשבט לשנה הבאה, מסקנה, יש שבטים שבהם מחסאניות זה פועל כמו אצל שבט אלון, ויש כמו אצלי שזה רק דפק אותנו לחלוטין בשבט יזרעאל,הכל תלוי באופי השכב"ג, אני לא אומר שאין יוצאי דופן אבל לפעמים מפחדים כל כך מהפגיעה האפשרית במצב השכב"ג שלא רוצים להסתכן, אבל אני עדיין חושב שאת צריכה להילחם על התפקיד, לא בישביל התפקיד אלא בגלל העיקרון, מקווה ששפכתי קצת אור במקרה, ואם לא יצאתי ברור אז אני מצטער מראש אני פשוט מוצף פה בעבודה וקוטעים אותי כל שניה שלך פרדי ליבוביץ צ'וגר שבט יזרעאל
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
השכבגי"ה
בחר
בחר