עזרה בבחירת מחשב לצורכי עריכה ב-Premiere

שלום, אני תלמיד שנה א' במסלול לקולנוע, ועומד להתחיל ללמוד עריכה. לפיכך, עליי להצטייד במחשב מתאים, שיאפשר לי לערוך סרטונים ואח"כ אף סרטים בתוכנת Adobe Premiere. המחשב מיועד לבית, והוא לא צריך להיות מקצועי ממש, אך לאפשר עבודה סבירה. אשמח אפ תעזרו לי לגבש את המפרט הרצוי למחשב זה, ולתת דגשים והמלצות לרכיבים השונים. כמה מהשאלות העומדות בפני: 1. האם "מספיק" מסך "17 או שיש צורך במסך גדול יותר? 2. האם יש צורך בכרטיס מסך וכן בכרטיס עריכה בנפרד, או שמספיק בכרטיס עריכה? אילו דגמים מומלצים? 3. האם יש חשיבות מיוחדת ללוח האם? 4. מהי כמות הזיכרון המומלצת? (512MB מספיקים?) אודה על תשובתכם וכן על "טיפים" או נקודות חשובות נוספות שפספסתי. תודה, רוני.

מחשב עריכה...

1. מספיק 17 אינץ, זה בעקרון בשביל הבריאות של העיניים. חובה מסך שטוח ואם יש לך עודף כסף קנה מסך LCD או TFT שזהמסך שטוח וגם מבנהו הכללי דק וצר. 2. אם אתה קונה כרטיס טוב אתה מקבל איתו כרטיס מסך או שהוא משלוב עם כרטיס מסך. חברות טובות לעריכה הם MATROX וPINNACLE SYSTEM. בעקרון על כרטיס עריכה לא צריך להתפשר, תקנה משהוא טוב ויקר. מומלץ עם יציאות וכניסות של FIREWIRE ,AV,S-VIDEO 3.נכון להיום ,כן. המעבדים היום עובדים על מהירות פס גבוהה של הזיכרון כ400-800 MHZ ולכן כוח העיבוד נהיה חזק יותר, מומלץ לקחת מעבד פנטיום 4 2.0-2.8 (תלוי בתקציב) שינצל את מהירות הפס. 4. 512 מספיקים בהחלט, אם אתה שם WIN XP 256 הם המינימום+ כל מיני רינדורים ותוכנות רקע אז 512 יספיקו. מומלץ שיהיו תואמים לרוחב פס של לוח אם . והשאר: מה שכן אתה צריך זה הארד דיסק כמה שיותר גדול, פחות מ40 G לא בא בחשבון! תזכור שלדגום את הסרטזז ה משהו אחד ולעשות לו רינדור זה משהו אחר, כל פעולה כזאת לוקחת עוד ועוד מקום. מהירות ההארד דיסק צריכה להיות 7200 סלד. לחלוקת הארד דיסק: תחלק איזה 5-10 גיגה לWINDOWS ולתוכנות נילוות (PRIMIRE) ומחיצה שניה תהיה רק לחומרים שאתה מצלם. מומלץ לעבוד על WIN XP או 2000 ולמחיצה של החומר המצולם מומלץ ואפילו חובה לעבוד על מערכת קבצים NTSF הWIN יכול גם לעבוד על זה או על FAT 32. להצטייד באנטי וירוס טוב ומעודכן, מומלץ לא לחבר את מחשב העריכה לאינטרנט, זה ימנע ממך וירוסים מיותרים ופריצות שיהרסו לך את החומר. מותרות: אם יש לך עודף כסף מומלץ להחזיק מוניטור או טלויזיה 21 אינץ ליד המחשב. כרטיס קול איכותי עם כמה כניסות AUDIO. צורב לגיבויים כל שאר הדברים בשביל הנוחות שלך: עכבר אופטי טוב מקלדת טובה ורמקולים איכותיים ,לא רגילים של מחשב-הם חרא של דבר לעבוד איתו. בעקרון, הכסל לפי התקציב שלך, ככל שהתקציב יותר גדול כך תהיה עבודתך מקצועית ואיכותית.

תודה, והמשך...

קודם כל - תודה רבה על התשובה. בהמשך לנושא כרטיס העריכה - האם יש המלצות ספיציפיות (שם דגם)? בחדר שבו יהיה המחשב יש גם טלויזיה. כיצד מחברים את הכרטיס אליה? האם יש צורך בכרטיס מיוחד, או שכל כרטיס מסוגל לזאת? אגב, ברור לי שככל שהתקציב יגדל כך גם האיכות, אך לצערי עליי לחפש את הפשרה, כי התקציב מוגבל...

עזרה בבחירת מחשב לצורכי עריכה ב-Premiere

שלום, אני תלמיד שנה א' במסלול לקולנוע, ועומד להתחיל ללמוד עריכה. לפיכך, עליי להצטייד במחשב מתאים, שיאפשר לי לערוך סרטונים ואח"כ אף סרטים בתוכנת Adobe Premiere. המחשב מיועד לבית, והוא לא צריך להיות מקצועי ממש, אך לאפשר עבודה סבירה. אשמח אפ תעזרו לי לגבש את המפרט הרצוי למחשב זה, ולתת דגשים והמלצות לרכיבים השונים. כמה מהשאלות העומדות בפני: 1. האם "מספיק" מסך "17 או שיש צורך במסך גדול יותר? 2. האם יש צורך בכרטיס מסך וכן בכרטיס עריכה בנפרד, או שמספיק בכרטיס עריכה? אילו דגמים מומלצים? 3. האם יש חשיבות מיוחדת ללוח האם? 4. מהי כמות הזיכרון המומלצת? (512MB מספיקים?) אודה על תשובתכם וכן על "טיפים" או נקודות חשובות נוספות שפספסתי. תודה, רוני.

יש 2 כיוונים

קודם כל דפדפף להנאתך אחורה ותמצא שנושא זה מגיע לדיון מדי פעם. תחת הנחה כי תעבוד פול דיגיטלי אז מערכת מחשב ביתי חזקה (פנטיום4 פלוס 512 ראם פלוס דיסק 60 גיגה מהיר) יעשו את העבודה יחד עם כרטיס 1394. שים לב שיש מצלמות שתומכות ממשק יו אס בי אז אולי בכלל לא צריך כרטיס. מסך 17 הוא מינימום ועדיף לקנות כרטיס עם 2 יציאות ולהצטייד ב2 מסכי 17. (זה יתן לך 34 אינץ שטח עבודה..) מה מערכת כזאת לא תיתן לך: יכולות אנלוגיות (לדגום ולשדר ויכולות ריל טיים שחוסכות המון המון זמן) תג המחיר יהיה סביב 5000 ש"ח אם תרצה לצרף כרטיס ריל טיים אתה כבר מתקרב ל10000 ובסכום זה גם האיימקים נכנסים לתמונה. אם תציין תקציב, סוג מצלמה ודרישות מהמערכת אוכל לפרט יותר בהצלחה אורן

תודה , המשך

כרגע אני משתמש במצלמת וידאו רגילה ביתית ( 8 מ"מ) ,בעתיד אני מתכוון להשתמש במצלמה דיגיטלית של ביה"ס (איני יודע את סוגה) מה המלצתך ?

תודה, והמשך...

קודם כל - תודה רבה על התשובה. בהמשך לנושא כרטיס העריכה - האם יש המלצות ספיציפיות (שם דגם)? בחדר שבו יהיה המחשב יש גם טלויזיה. כיצד מחברים את הכרטיס אליה? האם יש צורך בכרטיס מיוחד, או שכל כרטיס מסוגל לזאת? אגב, ברור לי שככל שהתקציב יגדל כך גם האיכות, אך לצערי עליי לחפש את הפשרה, כי התקציב מוגבל...

המשך

יש לך צורך בכרטיס ווידאו... הדיוי 500 של פינקל נראה פתרון זול עם יחס עלות-תועלת טוב. שים לב שאתה מקבל את גירסת הדיוידי של הכרטיס. יש בארץ הבדלי מחירים גדולים. המחיר הזול ביותר שאני מכיר הוא קצת פחות מ4000 ש"ח בחנות קיי אס פי. קח בחשבון התקנה שעלולה להיות בעייתית. אם יש לך יכולות טכנאות פיסי גבוהות ואפשרות להביא כרטיס מארה"ב אז שם ימכרו לך אותו תמורת כ2000 ש"ח בלבלד. אבל אם הינך הולך על אופציית היבוא הרי שהמטרוקס 2500 נמכר בכ250 דולר יותר ושווה כל סנט. הדיוי יתן לך אפשרות לדגום ולהוציא חומר אנלוגי ודיגיטאלי. אך אל תצפה ליכולות רילטיים חזקות. בהצלחה

וואו, 4000+ ש"ח רק לכרטיס העריכה?

לא ציפיתי לרמות מחירים כאלה... חשבתי על תקציב כולל בסדר גודל של 5000 ש"ח _מקסימום_ לכל המחשב. האם אין כרטיס עריכה בסיסי יותר, אך בעל ביצועים סבירים, ובעיקר - זול יותר?

אין מה לעשות ,בכל השאר אתה יכול להתפשר חוץ מהכרטיס..

אם אתה קונה כרטיס ב 2000 שקל ואז כעבור חודש אתה מגלה שאין בו פונקציה בסיסית שאתה צריך אז תצתרך לקנות כרטי חדש בשביל אופציה קטנה. עדיף להשקיע בכרטיס ברמה גבוהה, ולהשקיע בחות במחשב, למשל לשם 256 זיכרון, לשים פנטיום 3, וכל מיני ויתורים אחרים

למה :)

לי יש פרמייר 6.5 נותן רילטיים בלי כרטיס עריכה, וכרטיס ממילא לא מחליף או עוזר ל-RAM ברינדור אלא נותן אפקטים רילטיים (פרמייר 6.5 גם נותן...)ובנוסף אופציות דגימה ושידור אז בעצם למה צריך כרטיס עריכה? אפשר לסתפק בהתחלה ב- FIREWIRE עם מצלמה דיגיטלית לשידור ודגימה, את המצלמה בזמן עריכה מחברים בו זמנית למחשב (FIREWIRE) ולטלויזיה (S-VIDEO) ואז יש לי מסך תצוגה, ככה אני עושה. (למה באמת צריך כרטיס עריכה?) אשמח לשמוע השגות, נ.ב היום אפשר להציע את המחשבים המדוברים בפחות מ-5000, אם מישהו מעוניין כבר מתארגן כניה מרוכזת..

יש 2 כיוונים

קודם כל דפדפף להנאתך אחורה ותמצא שנושא זה מגיע לדיון מדי פעם. תחת הנחה כי תעבוד פול דיגיטלי אז מערכת מחשב ביתי חזקה (פנטיום4 פלוס 512 ראם פלוס דיסק 60 גיגה מהיר) יעשו את העבודה יחד עם כרטיס 1394. שים לב שיש מצלמות שתומכות ממשק יו אס בי אז אולי בכלל לא צריך כרטיס. מסך 17 הוא מינימום ועדיף לקנות כרטיס עם 2 יציאות ולהצטייד ב2 מסכי 17. (זה יתן לך 34 אינץ שטח עבודה..) מה מערכת כזאת לא תיתן לך: יכולות אנלוגיות (לדגום ולשדר ויכולות ריל טיים שחוסכות המון המון זמן) תג המחיר יהיה סביב 5000 ש"ח אם תרצה לצרף כרטיס ריל טיים אתה כבר מתקרב ל10000 ובסכום זה גם האיימקים נכנסים לתמונה. אם תציין תקציב, סוג מצלמה ודרישות מהמערכת אוכל לפרט יותר בהצלחה אורן

לה לה לה מקינטוש לה לה לה מקינטוש (זה באמת אני אגב, לא מתחזה)

סתם בא לי לשיר. המק מגיע מוכן לעבודה. אמרת קולנוע ולא אמרת איפה. במידה וזה בי"ס רציני עדיף לך לשקול בכלל פיינל קאט פרו או אביד. אבל ר מק זה יעבוד לך (והרבה יותר טוב וזול)

למה :)

לי יש פרמייר 6.5 נותן רילטיים בלי כרטיס עריכה, וכרטיס ממילא לא מחליף או עוזר ל-RAM ברינדור אלא נותן אפקטים רילטיים (פרמייר 6.5 גם נותן...)ובנוסף אופציות דגימה ושידור אז בעצם למה צריך כרטיס עריכה? אפשר לסתפק בהתחלה ב- FIREWIRE עם מצלמה דיגיטלית לשידור ודגימה, את המצלמה בזמן עריכה מחברים בו זמנית למחשב (FIREWIRE) ולטלויזיה (S-VIDEO) ואז יש לי מסך תצוגה, ככה אני עושה. (למה באמת צריך כרטיס עריכה?) אשמח לשמוע השגות, נ.ב היום אפשר להציע את המחשבים המדוברים בפחות מ-5000, אם מישהו מעוניין כבר מתארגן כניה מרוכזת..

רילטיים אינו רק אפקטים

נסה לבנות בפרמייר 6.5 קומפוזיציה של שכבת ווידאו+ 2 שכבות תמונה בתוך תמונה+ ושכבת כתוביות.. נסה לשדר אותם ישירות מהטיים ליין... מה היה זמן הרינדור- חמש דקות במחשב חזק... בשביל זה צריך ריל טיים כרטיס ריל טיים מבצע בחומרה את הפעולות האלה וחוסך ימבה זמן צריך לחקור כל כרטיס בנפרד כיוון שלכל מוצר יכולות ריל טיים (מספר שכבות, אפקטים דו ותלת מימד, המרה לאםפג2) יחודיות לו. בהתייחסות למקינטוש: גם המק צריך כרטיס לעבודה אנלוגית אם אני לא טועה. כך שלמחיר של 2000 ירוקים למק חדש צריך להוסיף 4000 ש"ח והגענו ל15000 ש"ח שזאת קפיצת מחיר של 50 אחוז (אם כי גם קפיצת איכות ויציבות מרשימה) לא בדיוק הפתרון למוגבלי תקציב...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
עריכת וידאו וקולנוע
בחר
בחר