תגידו - למה אף אחד לא מדבר יותר על צבע העור הכהה יחסית למאנינג של מקנאב?

הרי אם פילי היו מנצחים בכל מקום היו כותרות סטייל: "מקנאב לותר קינג" "לשחורים אין רק שטרונגול יותר גדול - יש עוד דברים" ו"ק"ב שחור יודע להתמודד עם הלחץ". למה עכשיו אף אחד לא אומר משהו בסגנון...(דוד תשלים...)
הנושא נעול

לא הבנתי את הקשר למאנינג אבל אין לי בעיה לאמר שמקנאב היה חושך כמו הצבע שלו

ואתה צודק לגבי הכותרות , אבל לכל אחד יש את ה 15 דקות שלו והעובדה שמקנאב היה הק"ב השחור שעומד בלחץ כביכול לא אומרת שום דבר. בדיוק כמו העובדה שהגולש ההוא ששכחתי את השם לו ולימור לבנת המטומטמת קפצה לדוכן בטקס המדליות לא אומר שמעכשיו הספורטאים הישראלים עומדים בלחץ ומוכנים מנטלית ופיזית להשתלט על טבלת המדליות. אבל באותם ימים של האולימפיאדה זה בהחלט נראה ככה. חוץ מזה אני לא מבין מה רצו מ-מקנאב כבר 4 שנים הוא מוכיח שהוא לא יכול לנצח משחק גדול ואתמול ראו את זה , הרסיברים רצו ראוטים טובים,האטפנסיב ליין נתן לו זמם אבל הוא כל הזמן זרק אחרוה מדי או קדימה מדי או לקבוצה השניה , והמשחק הגדול היחיד שהוא ניצח היה נגד ק"ב שחור אחר שלעניין קבלת ההחלטות שלו אני ממש לא רוצה להיכנס כי זה יקח לנו כל הלילה. ועוד משהו כל האתלטים השחורים האלה הם מודל לחיקוי והערצה בקהילה שלהם לא בגלל שהם ספורטאים מוכשרים ודמות חינוכית וכדומה , הם כאלה בגלל שהם מיליונרים וזאת הסיבה היחידה , בגלל זה ברוב הקהילות של השחורים מידת ההערצה שקיימת לסוחר סמים, ראפר או ספורטאי היא שווה כי שם לא משנה הדרך העיקר התוצאה והתוצאה החשובה אצלם זה כסף.

איי זה כאב...

אחי, תרגע קצת עם ההכללות האלה... אני בטוח שיש הרבה במה שאתה אומר אבל באותה מידה אני בטוח שאתה חוטא כלפי הרבה שחורים שלא אוהבים סוחרי סמים. לעצם העיניין - אתה כמובן צודק. יש אנשים שעומדים בלחץ, יש כאלו שלא. כל נסיון לשייך את זה לצבע העור הוא דבילי במיקרה הטוב. מה, מייקל ג'ורדן לא עמד בלחץ? זה הכל קישקושים של עיתונאים. המטרה של הכותרות זה בסך הכל למכור עיתונים ואם האיגלס היו מנצחים אז הכותרות היו כמו שמשה אמר כי זה מה שהעורכים היו חושבים שימכור. אף אחד לא מדבר על זה עכשיו כי עורכי העיתונים חושבים שכותרות כמו "דיינסטי" ימכרו יותר.
מנהל הפורום
10,000+

תגידו - למה אף אחד לא מדבר יותר על צבע העור הכהה יחסית למאנינג של מקנאב?

הרי אם פילי היו מנצחים בכל מקום היו כותרות סטייל: "מקנאב לותר קינג" "לשחורים אין רק שטרונגול יותר גדול - יש עוד דברים" ו"ק"ב שחור יודע להתמודד עם הלחץ". למה עכשיו אף אחד לא אומר משהו בסגנון...(דוד תשלים...)

אין לי מה להשלים, הכותרת של השטרונגול היתה במקום ואנוכי משוכנע שהרשתות הגדולות אכן היו משתמשות בה

ואתה צודק לגבי הכותרות , אבל לכל אחד יש את ה 15 דקות שלו והעובדה שמקנאב היה הק"ב השחור שעומד בלחץ כביכול לא אומרת שום דבר. בדיוק כמו העובדה שהגולש ההוא ששכחתי את השם לו ולימור לבנת המטומטמת קפצה לדוכן בטקס המדליות לא אומר שמעכשיו הספורטאים הישראלים עומדים בלחץ ומוכנים מנטלית ופיזית להשתלט על טבלת המדליות. אבל באותם ימים של האולימפיאדה זה בהחלט נראה ככה. חוץ מזה אני לא מבין מה רצו מ-מקנאב כבר 4 שנים הוא מוכיח שהוא לא יכול לנצח משחק גדול ואתמול ראו את זה , הרסיברים רצו ראוטים טובים,האטפנסיב ליין נתן לו זמם אבל הוא כל הזמן זרק אחרוה מדי או קדימה מדי או לקבוצה השניה , והמשחק הגדול היחיד שהוא ניצח היה נגד ק"ב שחור אחר שלעניין קבלת ההחלטות שלו אני ממש לא רוצה להיכנס כי זה יקח לנו כל הלילה. ועוד משהו כל האתלטים השחורים האלה הם מודל לחיקוי והערצה בקהילה שלהם לא בגלל שהם ספורטאים מוכשרים ודמות חינוכית וכדומה , הם כאלה בגלל שהם מיליונרים וזאת הסיבה היחידה , בגלל זה ברוב הקהילות של השחורים מידת ההערצה שקיימת לסוחר סמים, ראפר או ספורטאי היא שווה כי שם לא משנה הדרך העיקר התוצאה והתוצאה החשובה אצלם זה כסף.

המקום הזה נהיה גזעני מרגע לרגע ... LOL

תגיד ת'אמת,גאוי,נכון שסחבת סדינים מסורוקה בשביל הפעילויות שלכם ב'קו-קלוקס-קלאן'?

הגזמת לגמרי

מסכים שמקנאב לא שיחק טוב בסופרבול ועשה טעויות. אבל מה הקשר לכל השאר? כן, הוא "ניצח את ויק", אבל הוא לא ניצח את ויק. הוא ניצח את ההגנה של אטלנטה. ויק הפסיד להגנה של פילי. הם לא משחקים אחד נגד השני וזה ממש לא בר השוואה ולא שייך. מעבר לזה עשית הכללות ממש לא נכונות ומסוכנות. אם היית מביע את דעתך באנגלית בעיתון של פילדלפיה (או כל עיתון אחר בארה"ב) היו שוחטים אותך כגזעני - ואני הייתי מסכים עם זה. כי לדבריך ***כל*** הספורטאים הכושים לא יותר טובים מסוחרי סמים ומוערכים רק בגלל הכסף שלהם. זו ממש שטות גמורה ואתה צריך להתבייש בזה שאתה חושב ככה כמו ילד בכיתה ח' ועוד יותר שהבעת את זה בפומבי ע"ג הפורום. אני מתערב גם שאתה בטח מפחד להכנס לרכבת מלאה שחורים כי אתה לא יודע מתי יחתכו אותך, נה? יש טונה של ספורטאים שחורים שעושים דברים נפלאים עבור הקהילה. ויש כאלו שלא - שפשוט לוקחים את הכסף שלהם וחיים איתו. ויש גם את החלאות. אבל אין דפוס אחד שכולל את כולם וההכללות שעשית פשוט לא נכונות ומעידות על בורותך בענין. רואים שאין לך מושג זעיר על מאיפה רוב הספורטאים הכושים הגיעו ולאיזה השגים הם הגיעו. לא רק השגים ספורטיביים אלא השגים אקדמיים. לידיעתך, רוב הספורטאים הכושים לעולם לא מגיע לשחק בספורט המקצועני. הרוב נושר בבי"ס תיכון או קולג'. אבל המאמץ שהם שמים כדי להגיע לשם משתלם כי בדרך הם משלימים תואר ומשיגים עבודה. אז מה אם הם אנשים שאוהבים תכשיטים נוצצים, מוזיקת ראפ, ובגדים אחרים? זה עושה את כולם סוחרי סמים או פושעים? תחשוב קצת, תיפתח קצת, ואם לא אז לפחות אל תדבר על דברים שאתה לא מבין בהם.

תגיד ת'אמת,גאוי,נכון שסחבת סדינים מסורוקה בשביל הפעילויות שלכם ב'קו-קלוקס-קלאן'?

LOL , הלו , הייתי מאושפז באיכילוב . הסדינים שם היו תכלת ... אבל לא אבדה תקוותנו !

הגזמת לגמרי

מסכים שמקנאב לא שיחק טוב בסופרבול ועשה טעויות. אבל מה הקשר לכל השאר? כן, הוא "ניצח את ויק", אבל הוא לא ניצח את ויק. הוא ניצח את ההגנה של אטלנטה. ויק הפסיד להגנה של פילי. הם לא משחקים אחד נגד השני וזה ממש לא בר השוואה ולא שייך. מעבר לזה עשית הכללות ממש לא נכונות ומסוכנות. אם היית מביע את דעתך באנגלית בעיתון של פילדלפיה (או כל עיתון אחר בארה"ב) היו שוחטים אותך כגזעני - ואני הייתי מסכים עם זה. כי לדבריך ***כל*** הספורטאים הכושים לא יותר טובים מסוחרי סמים ומוערכים רק בגלל הכסף שלהם. זו ממש שטות גמורה ואתה צריך להתבייש בזה שאתה חושב ככה כמו ילד בכיתה ח' ועוד יותר שהבעת את זה בפומבי ע"ג הפורום. אני מתערב גם שאתה בטח מפחד להכנס לרכבת מלאה שחורים כי אתה לא יודע מתי יחתכו אותך, נה? יש טונה של ספורטאים שחורים שעושים דברים נפלאים עבור הקהילה. ויש כאלו שלא - שפשוט לוקחים את הכסף שלהם וחיים איתו. ויש גם את החלאות. אבל אין דפוס אחד שכולל את כולם וההכללות שעשית פשוט לא נכונות ומעידות על בורותך בענין. רואים שאין לך מושג זעיר על מאיפה רוב הספורטאים הכושים הגיעו ולאיזה השגים הם הגיעו. לא רק השגים ספורטיביים אלא השגים אקדמיים. לידיעתך, רוב הספורטאים הכושים לעולם לא מגיע לשחק בספורט המקצועני. הרוב נושר בבי"ס תיכון או קולג'. אבל המאמץ שהם שמים כדי להגיע לשם משתלם כי בדרך הם משלימים תואר ומשיגים עבודה. אז מה אם הם אנשים שאוהבים תכשיטים נוצצים, מוזיקת ראפ, ובגדים אחרים? זה עושה את כולם סוחרי סמים או פושעים? תחשוב קצת, תיפתח קצת, ואם לא אז לפחות אל תדבר על דברים שאתה לא מבין בהם.

שמע, מכיון שזה עדין ואני לא רוצה להצטייר כגזען (ומשה ברקוביץ' יעיד שאני איש טוב לב בלי כוונות גזענות של ממש) אני אגיד לך את זה בצורה עדינה

עבדתי עם שחורים במשך שש וחצי שנים. אחוז *גבוה מאוד*, אבל *מאוד* ממה שאני ראיתי לא רוצה לעבוד. דווקא הטענה שלך עם עיתונים אמריקאים מחזקת את תחושת הצביעות כי הלבנים באמריקה לא ממש סובלים אותם. תגיד בצדק או שלא, זה לא משנה. כל אחד והחוויות שהוא עבר אבל בוא נגיד שיש הרבה מאוד שחיים על הקיפוח ועושים ממנו פרנסה.ויש גם נחמדים, אלה שמדברים איתך בגובה העיניים אבל בהם פחות נתקלתי. להרבה שעבדתי איתם או קיבלתי מהם שירות או סתם נתקלתי בהם ברחוב היה אטיטיוד של חארות. ועוד משהו - אם אני אשמע מישהו אומר לי let me axe you במקום let me ask you אני שולח את גאוי לשים סדינים כחולים על הראש ולעשות לו טקס אבו עגילה. לא, זה לא אומר שיש פחד ללכת ברחוב. זה כן אומר שכמיעוט הם הולכים בדרכים ההפוכות למה שהיו צריכים להגיע. החברה שמה להם רגליים, זה נכון, אבל כמו שביל קוסבי אמר: "אם הם מייצרים מוזיקה משלהם וזונחים את בית הספר שלא יבואו בטענות לאף אחד" (לינק לביל קוסבי למטה ויש עוד עשרות לינקים). ואפרופו מה שסיקסרס אמר, עבדתי פעם עם בחור שהיה אסיר משוחרר (ועבד אתי בערך יומיים עד שהעצלות הגיעה גם אליו). הוא נראה כמו האח הקטן של ג'רי רייס. אמרתי לו "אתה יודע, אתה דומה לג'רי רייס" והוא אמר לי: "no, i don't, he's got money". וזה, ידידי, מסכם את הכל.

מדהים לאן השם שלי משתרברב לפעמים ... לא נורא - המטרה קדושה .

זה מסכם את הכל למקרה הפרטי שלך ולנסיון האישי שלך.

וכנ"ל ההערות של סיקסרס. כי בשני המקרים לקחתם מקרים פרטיים ועשיתם מהם הכללות. אז אני אבוא עם דוגמה הפוכה: אתה זוכר את רוברט סמית שהיה ה-RB במינסוטה ופרש בגיל צעיר יחסית? סוס עבודה שגם הוציא ציונים טובים באוניברסיטה. כושי. האם מדוגמה בודדת זו ניתן להסיק שכל הכושים משחקים טוב ולומדים טוב? כמובן שלא. אבל יכול להיות שאם היית חברו לחדר של סמית באוניברסיטה אז זה היה הרושם שלך מכושים. למרבה הצער, אני מסכים איתך יותר מאשר אני לא מסכים איתך. החברה אכן דרסה אותם והרסה אותם, אבל גם נתנה להם הזדמנויות לשיקום. ואני גם מסכים עם ביל קוסבי. אבל צריך להזהר. כי קל להיות מיליונר ולמתוח ביקורת על בני הגזע שלך שבאו מאותו מקום שאתה באת (במקרה קוסבי) אבל אתה חי ב-10 ווילות נהדרות והם עוד תקועים שם. הבעיה שהיתה לי עם ההערה של סיקסרס זה שהוא לקח את מקרה מקנאב הפרטי, בלי לדעת כלום עליו, והשליך את זה על כל האפרו-אמריקנס. וזו שטות גמורה. כי אני גר בעיר ש-70% מאוכלוסיה שלה היא שחורה. וגם אני עבדתי עם שחורים שהיו חלאה אבל גם עם כאלו מצוינים. המורות של הבנות שלי הן שחורות. והן מצוינות. לא בסדר או ככה-ככה: מ-צ-ו-י-נ-ו-ת! אבל אני לא הולך ומסיק שבגלל בית ספר אחד וכל זה כל המורות הכושיות הן מצוינות. ואני נוסע כל בוקר ברכבת עמוסה שחורים שנוסעים עמוני להרוויח את לחמם ביושר. אז אולי אתה היית חשוף לקבוצה של שחורים מעוטי הכנסה, אבל רובם, אלו במעמד הבינוני, לא שונים הרבה ממני וממך. ולקח גם לי זמן להבין את זה אבל היום אני רואה את זה בבירור. אין לערבב בין מנטליות שונה (שבהחלט יש להם כעדה) לבין הכללות ומסקנה שהם כולם "בעיתיים". זה כמו שאנשים בעולם יגידו שכל הישראלים שחצנים וזונות. (למרות שבהחלט אפשר לסמן הרבה ישראלים ככאלו, באופן אישי היית נפגע אם היו מכלילים אותך ככזה, לא?)

שמע, לגבי ישראלים זונות - אל תשכח שהתעסקתי במובינג. כל מקום שאליו הלכתי השם שלנו שורבב עם סחיטות, איומים ותקיעות של לקוחות

אבל אפילו לרגע אחד לא נעלבתי מזה. כי ככה זה - כשאתה זורם ומסביר לצד השני שגם אם כולם כאלה אתה לא, אתה מוציא את עצמך מהבוץ.

כל מה שאני אומר זה על בסיס הנסיון האישי שלי וככה זה צריך להיות

אני לא אבסס את מה שאני אומר על בסיס נסיון של אחרים כי אין לי מושג אם זה נכון או לא. לא יחסתי את היכולת של מקנאב לעובדת היותו שחור אלא טענתי שהוא פשוט לא מספיק טוב , כן אמרתי שאם הוא היה מנצח כל הכותרות שהוא באמת היה מקבל(ק"ב שחור שעומד בלחץ וכדומה) הן מוטעות , אין להם קשר למציאות ומקנאב הוא דמות לחיקוי בגלל שהוא עושה מילינוים , לא בגלל הספורטאי שהוא וזה בגלל סוג הקהילה שהוא נמצא. אני חי מספיק זמן בארה"ב כדי להכיר את השחורים טוב מאד , חייתי בדאלאס,לוס אנג'לס ועכשיו בלאס וגאס , חלק מהעסקים שלי בלוס אנג'לס הביאו אותי לא אחת למקומות כמו אינגלווד,קומפטון,האנטינגטון פארק, אל סאגונדו ועוד מקומות מהסוג הזה , אני ראיתי בדיוק איך היחס שלהם לכאלה דברים , אני לא אומר שכולם ככה אבל אני בהחלט אומר ש 80 % מהם ועוד איך ככה ולמיטב ידיעתי זה מספר די משקף , אם אנחנו אוהבים את זה לא רוב הספורט האמריקני שאנחנו כל כך אוהבים לדבר עליו מלא באתלטים שחורים(גם בערך 80 %) ואלה המקומות שמשמם הם באים , ואם תבדוק את הספורטאים המקצוענים השחורים תראה שרובם באים מהמעמד הנמוך ולא מהמעמד הבינוני(בעיקר כי במעמד הנמוך זאת אחת האופציות היחידות שיש לך). אני ממש לא רוצה להיכנס לטיעון המטומטמם בסגנון של "כמה מחבריי הטובים ביותר הם יהודים" אבל אני מכיר מספיק שחורים מכיר אותם מקרוב , אני ממש לא מפחד מהם והרבה מאד מהלקוחות שלי הם שחורים , שחורה שאני מכיר באמת בחורה יפיפיה עם גוף נהדר אבל אין לה מה לאכול והיא ישנה במכונית , יום אחד כשעשיתי לה טובה ולקחתי אותה לאכול(היא אוהבת מצה בול) ראיתי על הזרוע שלה צמיד אמיתי מטיפאניס , אז שאלתי אותה למה היא משקיעה כל כך הרבה כסף בצמיד כשבקושי יש לה מה לאכול וכל יום היא ישנה במקום אחר או במכונית שלה(שגם אותה היא כבר הפסיקה לשלם) אז היא אומרת לי שהיא רוצה שיראו כמה היא יפה וזה מבליט אותה , עכשיו תגיד לי , זה טמטום או לא? במערב ובדרום ארה"ב יש הרבה מאד מקסיקנים , הם עובדים כל היום כמו חמורים ולא מוציאים דולר יותר ממה שהם חייבים או ממה שיש להם , כל ההודים והאסיאנים שקוראים את התחת בלימודים כדי להתקדם בחיים , אם אתה אוהב את זה או לא דורפה זה המצב , רוב השחורים פשוט לא אוהבים לעבוד או להתאמץ. ולגבי הישראלים עם כל הצער הרב זה נכון , רוב הישראלים כאן בארה"ב הם שקרנים, רמאים וגונבים מהאמריקאים(יש גם דרכים חוקיות לגנוב באמריקה)אני לא אומר שאנחנו יותר טובים מהם אבל זה המצב. ואני יכול גם היכנס לישראליות בנות ה 21-22 שבאות ל-לוס אנג'לס ותוך שבועיים מוצאות ספונסר בן 40 שמשלם להן שכר דירה ונותן להן מכונית והן בתמורה מזדינות אותו , ממש כמו זונות.

שמע, מכיון שזה עדין ואני לא רוצה להצטייר כגזען (ומשה ברקוביץ' יעיד שאני איש טוב לב בלי כוונות גזענות של ממש) אני אגיד לך את זה בצורה עדינה

עבדתי עם שחורים במשך שש וחצי שנים. אחוז *גבוה מאוד*, אבל *מאוד* ממה שאני ראיתי לא רוצה לעבוד. דווקא הטענה שלך עם עיתונים אמריקאים מחזקת את תחושת הצביעות כי הלבנים באמריקה לא ממש סובלים אותם. תגיד בצדק או שלא, זה לא משנה. כל אחד והחוויות שהוא עבר אבל בוא נגיד שיש הרבה מאוד שחיים על הקיפוח ועושים ממנו פרנסה.ויש גם נחמדים, אלה שמדברים איתך בגובה העיניים אבל בהם פחות נתקלתי. להרבה שעבדתי איתם או קיבלתי מהם שירות או סתם נתקלתי בהם ברחוב היה אטיטיוד של חארות. ועוד משהו - אם אני אשמע מישהו אומר לי let me axe you במקום let me ask you אני שולח את גאוי לשים סדינים כחולים על הראש ולעשות לו טקס אבו עגילה. לא, זה לא אומר שיש פחד ללכת ברחוב. זה כן אומר שכמיעוט הם הולכים בדרכים ההפוכות למה שהיו צריכים להגיע. החברה שמה להם רגליים, זה נכון, אבל כמו שביל קוסבי אמר: "אם הם מייצרים מוזיקה משלהם וזונחים את בית הספר שלא יבואו בטענות לאף אחד" (לינק לביל קוסבי למטה ויש עוד עשרות לינקים). ואפרופו מה שסיקסרס אמר, עבדתי פעם עם בחור שהיה אסיר משוחרר (ועבד אתי בערך יומיים עד שהעצלות הגיעה גם אליו). הוא נראה כמו האח הקטן של ג'רי רייס. אמרתי לו "אתה יודע, אתה דומה לג'רי רייס" והוא אמר לי: "no, i don't, he's got money". וזה, ידידי, מסכם את הכל.

באיחור קל

אני רק חייב להוסיף לדיון הזה, שגלש לחלוטין מנושא הספורט, את העובדה שאם היינו בודקים את אחוז הכדורגלנים בארץ זבת חלש ודבש, היינו מגלים שרובם ממוצא מזרחי. אם מישהו היה אומר משהו בארץ על המוצא שלהם בקונוטציה רעה, היו צולבים אותו (והיהודים כבר הוכיחו שאת זה הם דווקא יודעים לעשות לא רע), למרות שרבים יגידו שאחוז רב מהמובטלים בארץ גם הם ממוצא מזרחי. מה אני מנסה להגיד פה? שבכל מדינה יש את הסקטור שנחשב לבעייתי בתחום הפיננסי, ושטוענים עליו שהוא נטל, הנקודה היא שלא כולם כלאה, והכללה שכזו מקבעת אותך ואנשים שקוראים שטויות כאלו בפורומים, שבכלל אמורים לדבר על חוסר יכולתו של ויק לתפקד תחת לחץ (סליחה אשר) או על הסיבות שבגללן פילי לא מיהרה יותר בשלוש הדקות האחרונות של הסופרבול, שזה בכלל מה שאני באתי לדבר עליו. אבל את מי זה מעניין? שמעתי שאמא של ג'ורדן יהודייה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספורט אמריקאי
בחר
בחר