הולדינג

הולדינג

הנה כמה דברים שאף פעם לא הבנתי. 

קודם כל, אופנסיב הולדינג זאת העברה מס' 1 בליגה מבחינת הפעמים ששורקים אותה. יותר מאופסייד שבמקום שני (לפי נתוני 2012) ויותר מכפול מאינטרפירנס שבמקום 3. משהו כמו כל עברה שלישית שנשרקת היא אופנסיב הולדינג, וזה כולל גם הגנה. 

נכון שזאת לא עברה של שחור ולבן. לא כמו בכדורסל שאפשר להגיד אם השחקן נגע לשני ביד או לא נגע. העונש לעומת זאת הוא 10 יארד שזה עונש די כבד. אין אף קבוצה בליגה שעושה בממוצע יותר מ8 יארד למהלך כלומר *בממוצע* זה עולה לקבוצה בדאון אחד לפחות וזה די ברור שאם מדובר בדאון 3 זה מגדיל משמעותית את הסיכוי לרדת מהשדה. 

אז אם כל זה ידוע כבר שנים בליגה, למה שחקנים עדיין עושים את זה? הסיכוי לא להתפס קטן מאוד, והסיכון, במיוחד במצבים קריטיים, גדול. האם זה אינסטינקט של השחקנים? האם יש הוראה מהמאמנים? אם כן, האם זאת הוראה "קבועה" או במצבים מסויימים? האם זה משהו שמתחיל כבר מהקולג'?

הנושא נעול

1. הרבה פעמים השופטים לא שורקים על זה. כמעט בכל מהלך יש הולדינג.

2. אם בהולדינג אתה מונע סאק, זה עדיף. סאק עולה לך באובדן יארדים ודאון. הולדינג רק עולה לך ביארדים.

3. זה משחק פיזי ותוך כדי מגע לא תמיד אפשר לשים לב לזה.

הסיכוי לא להתפס הוא גדול מאוד. זאת עבירה שהיא מאוד גבולית, לשחקן מותר לתפוס ולשחרר אז שחקנים כל הזמן תופסים ומשחררים ולפעמים השופטים קוראים הולדינג ולפעמים לא. אני לא אוהב את הקביעה שבכל מהלך יש הולדינג, זה לא נכון לטעמי, אבל בטח שלא תופסים את זה כמספר הפעמים שיש את זה.

טוב אז לפי התגובות אני מבין שהשאלה היא אם הסיכוי להתפס הוא גבוה או נמוך. לא נראה לי שאפשר לענות על זה בצורה חד משמעית אבל בכל מקרה אני מסכים שברוב המקרים הולדינג עדיף מסאק גם מבחינת התוצאה (יארדים + דאון לעומת 10 יארד) וגם מעוד בחינות: סאק זה סטטיסטיקה שלילית שנרשמת לקבוצה (וחיובית לקבוצה השניה), ויש לה אפקט פסיכולוגי על הQB והיחסים שלו עם האופנסיב ליין וגם על המומנטום של המשחק (האוהדים מתחילים לשרוק בוז :) )

סאק לא מחזיר אותך (ברוב המקרים) 10 יארד אחורה, הולדינג כן.

במשחק הזה כל יארד חשוב, מצד שני גם כל דאון.

זה מאד פשוט, תצפה ב OL של הפאטס, בכל מהלך הם עושים הולדינג

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספורט אמריקאי
בחר
בחר