, , , ,

ריספקט לבנעיברי שהיה הראשון שחזה את הנולד

הראשון (לפחות שאני ראיתי).. שכבר לפני כמה ימים אמר שלפיד יעבור את העבודה

הנושא נעול

הקמפיין הבא של משרד התיירות צריך להיות:  "ישראל - איטליה של המזרח התיכון".  בשתי המדינות לא מסוגלים להרים מערכת פוליטית שתהיה מסוגלת לתפקד.  
בנעיברי, בתור המנבא הראשי של הפורום, מה האובר\אנדר לבחירות חדשות תוך פחות משנתיים?

הקמפיין הבא של משרד התיירות צריך להיות:  "ישראל - איטליה של המזרח התיכון".  בשתי המדינות לא מסוגלים להרים מערכת פוליטית שתהיה מסוגלת לתפקד.  
בנעיברי, בתור המנבא הראשי של הפורום, מה האובר\אנדר לבחירות חדשות תוך פחות משנתיים?

חכה עם זה. הכל תלוי בלפיד ובלבני ויחימוביץ.

אם לבני ויחימוביץ יעמדו במה שהן אמרו שהם אמרו שהם ילכו אחרי המוביל בגוש, הם ילכו איתו לממשלה ואז הוא מגיע כשווה לנתניהו ויש אפילו מצב לרוטציה או ממשלה שהם מכתיבים מה יהיה.

לדעתי הוא יתפתה לממשלה של בנט ליכוד ולפיד בלי החרדים כמו שהיה ב2003 שיכולה להחזיק הרבה זמן כי לפיד לא לחוץ על תהליך מדיני, ובכל האספקטים האחרים, הוא די מתואם עם בנט. מה שאומר שזה יאפשר לביבי לעשות שינויים תקציביים גדולים כמו שעשו ב2003 ויפגעו בעיקר בחרדים.

הראשון (לפחות שאני ראיתי).. שכבר לפני כמה ימים אמר שלפיד יעבור את העבודה

אנחנו מדינה פסיכית של טרנדים. אם הבחירות היו לפני שבועיים, בנט היה לוקח 20 מנדטים. אבל ראיתי בשבוע האחרון שכל הטרנד הולך ללפיד. הוא קפץ ב10 מנדטים תוך שבוע. זה מטורף. וזה לא שהסקרים לא ניבו נכון. פשוט כל המתלבטים החליטו עליו בסוף גם מימין לשמאל והבנתי שהטרנד ימשיך קדימה. ככה זה במדינת הטרנדים.

למה שביבי ייכנס לממשלה עם יאיר שלי וליבני? הוא יהיה ראש ממשלה רק בשם.

אני רואה את אותו סצנריו של ביבי+לפיד+בנט וראיתי אותו מההתחלה ולכן לא מבין את המטרה של הצבעה להם. הכסף שהולך לחרדים יותר קטן מהכסף שנשפך על ההתנחלויות המבודדות במיוחד כשמצרפים לו בידוד בין לאומי שיהיה אם התהליך ימשיך להיות תקוע.

מודה. לא חשבתי שלפיד יקבל כל כך הרבה, וכמוני עוד הרבה אנשים. ראינו את העליה במרץ\חדש ואת האנשים שדיברו על זה שכן יצביעו הפעם והתעלמנו מזה שלפיד יגיע עד כדי כך

אגב, תזכור את באדר-עופר.

לליכוד+בנט יש כ- 43 מנדטים ולעבודה+לפיד יש כ- 36. הבאים בתור הם מרץ+לבני עם כ- 13 - כמו שס.

למה שביבי ייכנס לממשלה עם יאיר שלי וליבני? הוא יהיה ראש ממשלה רק בשם.

בדיוק! והעובדה שזה לא יקרה (מהסיבה שאמרת) היא כל מה שרע בשיטת הממשל שלנו.

ביבי, כמו תמיד, יעדיף את טובתו האישית על טובת הציבור שבחר בו, ושוב הקיצונים ירוויחו.

ללפיד יש אינטרס להכנס לממשלה. מהאופוזיציה המפלגה לא תעשה כלום ורק תתאייד. בכניסה לממשלה הוא גם מבטיח יציבות וזה שהבחירות יהיו עוד הרבה זמן שזה אינטרס שלו. הרי ברור שבבחירות הבאות אין סיכוי שהוא יגיע להישג דומה אז עדיף שיהנה כמה שאפשר עכשיו.

לפי תוצאות האמת באתר הזה שלי עדין לפני יאיר, רק לפי המדגם הוא עוקף אותה

http://www.votes-19.gov.il/nationalresults

אין יותר מדי משמעות לתוצאות אמת בשלב הזה. זה נורא תלוי איפה ספרו עד עכשיו. בדרך כלל קלפיות קטנות של מושבים/קיבוצים גומרים קודם כי הם קטנות ואז רואים תוצאות מסויימות. צריך לחכות ל60% לפחות בשביל להבין כיוון. זה ש3 הסקרים מאוד דומים מזכיר לי את 2009. לדעתי טעות המדגם שלהם די קטנה ותיהיה מנדט-שניים לכל כיוון.

רק אני מודאג מזה ששאול מופז הוא כרגע ההבדל בין גוש חוסם לממשלת ימין חרדים צרה? כרגע זה 60-60 ומופז יכול לעשות את זה 62-58. לא שזה יקרה, אבל אם מופז לא ילך עם נתניהו, ללפיד יש את הכח לקבל את מה שהוא רוצה בממשלה הבאה, כולל ממשלת אחדות בלי הימין והחרדים. הכי טוב יהיה אם שלי תתפטר ואז העבודה קדימה ולבני יצטרפו תחת לפיד לגוש של 42 מנדטים שהולכים ביחד לממשלה.

שלי חייבת להתפטר אחרי כזה כשלון, אבל מן הסתם זה לא ייקרה.

בכל מקרה, ממשלה מתפקדת לא תהיה פה. לבני רוצה תהליך מדיני, ביבי לא רוצה. לפיד ויחימוביץ' לא מסכימים על שום דבר כלכלי. לא רואה איך שום דבר פרודוקטיבי יוצא פה

בכל מקרה, ממשלה מתפקדת לא תהיה פה. לבני רוצה תהליך מדיני, ביבי לא רוצה. לפיד ויחימוביץ' לא מסכימים על שום דבר כלכלי. לא רואה איך שום דבר פרודוקטיבי יוצא פה

מה שביבי באמת רוצה זה להישאר בשלטון. אם הוא יחשוב שתהליך מדיני ישאיר אותו יותר זמן בשלטון הוא ילך על זה.

הסיבה שהוא התנגד לזה 4 שנים, זה הטראומה שלו מויי שאחרי שהוא הלך לתהליך מדיני ב97 הימין הפיל אותו והשמאל תמך בהפלה שלו והיתה לו עד אתמול קונספציה שלהישאר בשלטון הוא צריך לגרום למתנחלים ולחרדים להיות מרוצים. עכשיו כשאין לו רוב טבעי, הוא צריך לגרום לשבט הלבן של יאיר לפיד להיות מרוצה.

מה שביבי באמת רוצה זה להישאר בשלטון. אם הוא יחשוב שתהליך מדיני ישאיר אותו יותר זמן בשלטון הוא ילך על זה.

הסיבה שהוא התנגד לזה 4 שנים, זה הטראומה שלו מויי שאחרי שהוא הלך לתהליך מדיני ב97 הימין הפיל אותו והשמאל תמך בהפלה שלו והיתה לו עד אתמול קונספציה שלהישאר בשלטון הוא צריך לגרום למתנחלים ולחרדים להיות מרוצים. עכשיו כשאין לו רוב טבעי, הוא צריך לגרום לשבט הלבן של יאיר לפיד להיות מרוצה.

מצד אחד הוא צריך לגרום לשבט הזה להיות מרוצה

מצד שני ביבי הוא יצור הישרדותי מאין כמוהו, אין לו ממשלה יותר נוחה מאשר עם החרדים ובנט, לא אידאולוגית (זה לא מעניין אותו) אלא שהם רואים עצמם כשותפים שלו , לעומת ציפי יאיר ושלי שרואים עצמם כמחליפים שלו

ממשלה שיאיר וציפי הם השותפים שלו תגרום לו לכאב ראש אטומי, מהסיבה הפשוטה שהם יעשו ככל שביכולתם להפיל אותו

יאיר לפיד חיב , אבל פשוט חיב להיות שר , אם הוא רואה עצמו מועמד לגיטימי לבחירות הבאות הוא חיב לדאוג לעצמו לרקורד פוליטי מרשים, בלי תפקיד של שר גם בבחירות הבאות הוא יחשב כחסר ניסיון, הוא חיב תפקיד משמעותי ולעשות בו צעד אחד לפחות זכיר ומשמעותי

בכל קונסטלציה המפסידה הגדולה היא שלי יחימוביץ שניהלה קמפיין גרוע ונאיבי , עשתה את הטעות הגדולה של התחיבות חסרת ביסוס לפני הבחירות ונשארה להיות או מלקטת פירורים או מנהיגת אופוזיציה צרה

אין לנתניהו כרגע ממשלה עם חרדים וימנים. כרגע זה 60-60 שנקווה שהחיילים הלכו בסוף על לפיד ולא על בנט וזה יישאר ככה או אפילו יתן עוד מנדט למרכז. זה בתנאי ששאול מופז לא בוגד בכולם כמובן. אם זה המצב נתניהו לא יכול ללכת לימין/חרדים.

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספורט אמריקאי
בחר
בחר