מי יכול לעזור לי להבין את חוקי בייסובל ?(יש קצת ידע )

אני ממש אוהב בייסובל אך יודע חוקים בססיים בלבד (למדתי כששחקתי אז בשכונה )

אך אני רוצה לראות גם משחקים של הMLB ולהבין את המשחק 

מושחקים שאני יודע -אני כותב אותם בעברית מחוסר אנגלית :

בול - זריקה לא מוצלחת שלא נכנסה לאזור הסטרייק

4 בולים מקדמים אוטומטית את החובט לבסיס ראשון 

פאל בול -כדור שחצה את הגבולות של המגרש 

1.מצד ימין של היהלום ומצד שמאל של היהלות  ומאחורי בסיס בית -מאחורי הקאצ'ר 

פאל בול נחשב סטרייק עד הסטרייק השני -אחרי הסטרייק השני אם יש עדיין פאל בול זה לא נחשב סטרייק והחובט ממשיך לחבוט עד הסטרייק שהוא לא פאל בול 

סטרייק- פסילה 

3סטרייקס- נקראות אאוט 

אינג-סבב חבטות של החובטים (עד ששלוש שחקנים נפסלים  )

פירסט בייס- בסיס ראשון 

סקנד בייס- בסיס שני 

טיורד בייס -בסיס שלישי 

הום ראן -הקפה מלאה -חבטה מחוץ למגרש בגבוללות המגרש.

פיטצ'ר- זורק /מגיש

מהלך המשחק מימה שאני מבין ויודע :

החובט מנסה להגיעה לאחד הבסיסים     הקבוצה היריבה מנסה לפסול אותו 

לחובט יש 3 סטרייקים   ברגע שהוא חבט ולא עברו 3 סטרייקים  חובט אחר מהקבוצה מגיעה לחבוט והחובט הקודם שהיגעה לכל בסיס כל שהו, רץ בזמן שהחובט השני    חבט חבטה .

במידה והחבטה של החובט השני נטפסה מהאוויר   החובט השני נפסל אך החובט הראשון עדיין יכול לעשות נקודה או להגיעה לבסיס אחר מבלי להפסל ובמידה והחבטה לא נתפסה באוויר ושני החובבטים נמצאים בבסיסים החובט הבא מגיעה וכך זה ממשיך הלאה 

אני נסתי לפתוח את הראש ולהוציא את מרב המידע שיש ברשותי כדי לעזור לכם להבין איפה אני נמצא או להמנע מלהסביר הסברים מיותרים .

אנני אשמח לדעת כמו שתמיד רציתי לדעת , איך ההקבוצה היריבה לחובטים   פוסלת בכל אחד מהבסיסים ? אני בטוח שיש דרכים שונות לכל בסיס ( לפי מה שראיתי פעם רגל פעם צריך לגעת עם הכדור ברץ .

ומה זה כשהיש כאלו רצים שנמצאים בבסיים  ואז הפיצ'ר עושה כיאלו הוא בא להגיש אך הוא מסתובב 180 מעלות לכיוון בסיס כל שהו וזורק לאחת התופסים שנמצאים בבססים כדי לפסול את הרץ .

אני לא מבין את החוק של זה אני מבין בקטנה רק לפי מה שראיתי .

אני דיי מבולבל אז אשמח לעזרה :)

שבת שלום 

הנושא נעול

http://sports.walla.co.il/?w=/155/850372

זה צריך להספיק בתור התחלה. כדי להשלים את התמונה צריך לראות משחקים (זה לא קל, אף פעם לא שרדתי משחק מלא) וללמוד תוך כדי.

בקשר לפסקה האחרונה שלך- זה נקרא נסיון ל pick off. לפעמים שחקן שנמצא בבסיס לוקח כמה צעדים לכיוון הבסיס הבא, כדי ליצור לעצמו עמדת יתרון "לגנוב בסיס" או להתקדם במקרה של חבטה. אם הרץ לא ערני מספיק, הפיצ'ר יכול לנצל את זה ולשרוף אותו בבסיס המוצא (אם הרץ לא מספיק לחזור ולגעת בבסיס לפני שהכדור מגיע אל שחקן ההגנה של הבסיס).

מקווה שזה מספיק ברור

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספורט אמריקאי
בחר
בחר