עוד לא אבדה תקוותנו (זהירות, אוף-טופיק לפניך)

הזמן: אתמול, 15:45 אחה"צ לוקיישן: גלגל"צ האירוע: תוכנית "הבחירות" מעמידה לבחירת הצופים שאלה הרת גורל לגבי צביונה התרבותי של קהילת מאזיני הרדיו-האם בסוף השעה ישודרו 3 שירים של בוב דילן, או שמא של אבריל לווין (או איך שלא מאייתים את השמות של הצרפתים האלה). התוצאה: עם ישראל מרים את ראשו בגאווה, ומנחיל תבוסה לקוויבקית הקטינה לטובת היוצר המשפיע ואולי החשוב ביותר בתולדות המוסיקה הפופולרית בעולם. אומנם שיבוץ השירים היה בנאלי עד אימה (the answer is blowing in the wind, momma you were on my my mind, the hurican) אבל עצם העובדה שהמאזינים בחרו בדילן למרות שאני הייתי בטוח שרובם מקשרים את השם הזה דווקא עם הבן של אביב גפן, היתה הפתעה נעימה ומלבבת. שלא לדבר על זה שהיום שמו ברדיו את 0ne more cup of coffee וכמעט הצליחו להצדיק את העובדה שאני קם בשעות חד-ספרתיות בשביל משכורות חד-ספרתיות. לשנה הבאה באוסישקין הבנוי.
הנושא נעול

What is your favorite Dylan album at the present? for me it changes

depends on where in life I am. Now its John Wesley Harding

בלתי אפשרי לענות

אני מאוהב בכל שבעת הראשונים שלו, ולאחרונה גיליתי שגם Under the red sky הוא לא רע בכלל. עם החדש עוד קשה לי.

The new one will grow on you give it time - great blues record

עוד לא אבדה תקוותנו (זהירות, אוף-טופיק לפניך)

הזמן: אתמול, 15:45 אחה"צ לוקיישן: גלגל"צ האירוע: תוכנית "הבחירות" מעמידה לבחירת הצופים שאלה הרת גורל לגבי צביונה התרבותי של קהילת מאזיני הרדיו-האם בסוף השעה ישודרו 3 שירים של בוב דילן, או שמא של אבריל לווין (או איך שלא מאייתים את השמות של הצרפתים האלה). התוצאה: עם ישראל מרים את ראשו בגאווה, ומנחיל תבוסה לקוויבקית הקטינה לטובת היוצר המשפיע ואולי החשוב ביותר בתולדות המוסיקה הפופולרית בעולם. אומנם שיבוץ השירים היה בנאלי עד אימה (the answer is blowing in the wind, momma you were on my my mind, the hurican) אבל עצם העובדה שהמאזינים בחרו בדילן למרות שאני הייתי בטוח שרובם מקשרים את השם הזה דווקא עם הבן של אביב גפן, היתה הפתעה נעימה ומלבבת. שלא לדבר על זה שהיום שמו ברדיו את 0ne more cup of coffee וכמעט הצליחו להצדיק את העובדה שאני קם בשעות חד-ספרתיות בשביל משכורות חד-ספרתיות. לשנה הבאה באוסישקין הבנוי.

"היוצר המשפיע ואולי החשוב בתולדות המוסיקה הפופולרית בעולם"?! - לא טיפה נסחפנו?

למה לא, בעצם?

יש מישהו אחר שהיית שם במקומו?

לא הרבה, אבל יש

פרנק זאפה וזהו בערך...

"היוצר המשפיע ואולי החשוב בתולדות המוסיקה הפופולרית בעולם"?! - לא טיפה נסחפנו?

האמת היא שההגדרה צרה מדי

מה עוד שרוב המוסיקה שלו לא ממש פופולארית. הוא אחד היוצרים הכי חשובים של המאה שנים האחרונות. הוא מייצג של תקופה, של אמריקה בדיוק כמו שמוחמד עלי נחשב הספורטאי הטוב ביותר לא בגלל יכולת האיגרוף שלו.

תקן אותי אם אני טועה, אבל המוסיקה הפופולרית בעולם,

לפחות עד לא מזמן, לא היתה היפ הופ לסוגיו השונים?

לפי איזה קריטריון בדיוק?

היפ הופ, הוא קודם כל מוגבל כמעט רק לארה"ב, וגם שם הוא לא המוזיקה הפופולרית ביותר - זה הקאנטרי שמוכר הכי הרבה דיסקים בארה"ב. חוץ מזה, מה שהוא התכוון, זה שהוא היוצא הכי חשוב בתולדות המוזיקה הפופולרית, AKA - פופ/רוק

האמת היא שההגדרה צרה מדי

מה עוד שרוב המוסיקה שלו לא ממש פופולארית. הוא אחד היוצרים הכי חשובים של המאה שנים האחרונות. הוא מייצג של תקופה, של אמריקה בדיוק כמו שמוחמד עלי נחשב הספורטאי הטוב ביותר לא בגלל יכולת האיגרוף שלו.

הוא זה שהפך את המוסיקה הפופולרית לכלי לאמירות פוליטיות\חברתיות

במילים של דון מקלין: when the jester sang for the king and quin with a coat he borrowed from james dean and a voice that came from you and me
מנהל הפורום
10,000+

למעשה, גם זה לא מדויק

הוא לא הפך את המוזיקה לכלי לאמירות פוליטיות, התקשורת והמעריצים הפכו את המוזיקה שלו לכזאת. במשך שנים הוא ניסה בכל כוחו להיאבק בסטיגמה שהודבקה לו בתור "זמר מחאה".

האמת היא שההגדרה צרה מדי

ומכאן בדיוק הגדולה שלו

דילן הפך מוזיקה לא פופולרית בעליל (פולק) למשהו שלא רק שמוכר המוני עותקים, (בגרסת הפולק-רוק שהוא פיתח בעצמו) אלא הרבה יותר חשוב מכך-משפיע על פחות או יותר כל זמר שעמד מול מיקרופון מאז שדילן עשה את זה בפעם הראשונה, ואני כבר רואה את תגובות ה"הגזמת" שהולכות לעלות כאן, אז תשמרו אותן לעצמכם. וזה לפני שהזכרנו את ההשפעה על הלך הרוח הציבורי באמריקה, את העובדה שהשירים שלו (אם רצה בכך ואם לא) לימדו שני דורות שלמים לצעוק נגד הממסד ועוולותיו וההשפעה שלו (דרך דעת הקהל) על הפוליטיקאים עצמם. פרנק זאפה? טוב שלא אמרת עוזי פוקס והסגנונות...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספורט אמריקאי
בחר
בחר